Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

A ja mam pytanko, dostalem oferte na alarm oparty na centrali Paradox i Satel, Paradox to centrala evo 192 i klawiatura evo 641R oraz DGP 648, Satel to integra CA64 a klawiatura to KLCD-R.Firama od alarmow mowi ze moze mi to zrobic na Satelu lub Paradoxie, maja serwis na jedno i drugie.Co wielkie grono znawcow by doradzilo.

Zdania są podzielone ale ja polecam satela integrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Instalacja alarmowa w granicach 1000 - 1500zł. Realne?

Zależy do czego, do kiosku ruchu powinno wystarczyć , do domu raczej nie.

 

W zasadzie arm ma rację na cały dom to malo. Ale tak naprawdę cena systemu zalezy od tego co w jakim zakresie i z jaką skutecznością chcesz chronić. Jeżlei zdecydujesz się na system o dość niskiej funkcjonalności z czujnikami tylko w newralgicznych miejscach i sam to wykonasz to może sie udać. Powiedzmy że 6 czujników to 300 zł centrala z klawiaturą akumulatorem i obudową 700 sygnalizator 100 ( o ile umieścisz go w trudo dostepnym miejscu) krązek kabla 50 zl materiały pomocnicze 50 zł Zostaje Ci jeszcze mały zapas na dodatkowy czujnik lub dopłatę do czujnika dualnego, doplate do sygnalizatora z wlasnym zasilaniem ( wskazane gdybys nie miał monitoringu a tylko czujnych sąsiadów) ewentualny sygnazlizator wewnetrznyczy przekaźnik na 230 V gdybys chciał na czas alarmu nieco rozświetlic budynek w celu przyciągnięcia uwagi. Zabraknie na moduł gsm który by Cie powiadamiał o zdarzeniu ale zawsze możesz podłaczyć linie telefoniczną ( nie wszyscy zlodzieje rozpoczynaja w końcu wlam od jej odcięcia)

Możesz tez zamiast centrali z klawiatura nabyć dwa w jednym modul gsm i małą centralke którą mozna uzbrajac i rozbrajac np z pilota lub zamka szyfrowego.http://www.ropam.com.pl/mgsm20pc.html

I to tez jest jakies rozwiązanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja alarmowa w granicach 1000 - 1500zł. Realne?

Zależy do czego, do kiosku ruchu powinno wystarczyć , do domu raczej nie.

 

W zasadzie arm ma rację na cały dom to malo. Ale tak naprawdę cena systemu zalezy od tego co w jakim zakresie i z jaką skutecznością chcesz chronić. Jeżlei zdecydujesz się na system o dość niskiej funkcjonalności z czujnikami tylko w newralgicznych miejscach i sam to wykonasz to może sie udać. Powiedzmy że 6 czujników to 300 zł centrala z klawiaturą akumulatorem i obudową 700 sygnalizator 100 ( o ile umieścisz go w trudo dostepnym miejscu) krązek kabla 50 zl materiały pomocnicze 50 zł Zostaje Ci jeszcze mały zapas na dodatkowy czujnik lub dopłatę do czujnika dualnego, doplate do sygnalizatora z wlasnym zasilaniem ( wskazane gdybys nie miał monitoringu a tylko czujnych sąsiadów) ewentualny sygnazlizator wewnetrznyczy przekaźnik na 230 V gdybys chciał na czas alarmu nieco rozświetlic budynek w celu przyciągnięcia uwagi. Zabraknie na moduł gsm który by Cie powiadamiał o zdarzeniu ale zawsze możesz podłaczyć linie telefoniczną ( nie wszyscy zlodzieje rozpoczynaja w końcu wlam od jej odcięcia)

Możesz tez zamiast centrali z klawiatura nabyć dwa w jednym modul gsm i małą centralke którą mozna uzbrajac i rozbrajac np z pilota lub zamka szyfrowego.http://www.ropam.com.pl/mgsm20pc.html

I to tez jest jakies rozwiązanie.

Pozdrawiam

Lepszym rozwiązaniem będzie jednak wydanie połowy z tego na okablowanie budynku, a póżniej pożyczyć od znajomych 1000zł dodatkowo :p i powoli dozbajać system. Kupowanie systemu tańszego a potem jego wymiana to wyrzucanie kasy.Ewentualnie jak ci sie uda to możesz spróbować kupić używaną centralkę i czujki na czas budowy za jakieś przyzwoite pieniądze.Sam czasami wymieniam systemy na nowe a stare sprawne idą od 1zł na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się nie zgodzę, za 700 zł można kupić np satela ca 10 z manipulatorem led lub rokoneta pro 24 z lcd i pewnie jeszcze kilka innych. i oczywiście do tego obudowę z aku 17ah. po 50 zł mozna kupić np czujniki zodiaki. za 140 zł kupisz sygnalizator spl 2010. . Zgadzam się natomiast z tym żeby dokupić nieco kabla i wykonać instalację pod nieco bardziej rozbudowany system.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się nie zgodzę, za 700 zł można kupić np satela ca 10 z manipulatorem led lub rokoneta pro 24 z lcd i pewnie jeszcze kilka innych. i oczywiście do tego obudowę z aku 17ah. po 50 zł mozna kupić np czujniki zodiaki. za 140 zł kupisz sygnalizator spl 2010. . Zgadzam się natomiast z tym żeby dokupić nieco kabla i wykonać instalację pod nieco bardziej rozbudowany system.

pozdrawiam

Tak tylko że ca 10 ma max 16 lini a rokonet niewiele więcej,z drugiej strony to niewiadomo czego oczekuje klient , może wystarczą mu 3-4 czujniki.

Zawsze zostaje jeszcze pyronix 832 -razem z klawiaturą może się wyrobisz w 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem akumulator SSB 18Ah. Na początek podłączyłem go pod Pulsara 2 (mikroprocesorowa ładowarka - http://www.elprog.com.pl/). Na pierwszy test akumulator oddał niewiele ponad 6Ah. Pomyślałem, że pewnie poleżał trochę na półce i dlatego ma taką małą pojemność. Zapuściłem mu formowanie akumulatora. Za drugim razem po naładowaniu oddał już ok 8,6Ah. Po 6 cyklach dobija do 12Ah. Podejrzewam, że jeśli w ogóle dojdzie do ok 15Ah to będzie super (deklarowanych 18Ah nigdy nie osiągnie).

 

Z doświadczenia mogę powiedzieć że większość akumulatorów w rzeczywistości posiada pojemność znacznie mniejszą od deklarowanej - zdarzają się "perełki" które mają bardzo zbliżoną. Jeśli chodzi o niefirmowe akumulatory to czasami nie mają nawet 25% deklarowanej pojemności (w końcu nadruk kosztuje tyle samo niezależnie czy jest 1Ah czy 8Ah).

 

Największym problemem jest to że taki jeden cykl formowania (rozładowanie - ładowanie) tego akumulatora trwa ok. 11godz. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu zasilania do modułu CA-64PP diody OUT1-8 mignęły i po chwili kondensator zaznaczony na rysunku wybuchł oraz przepalony został bezpiecznik na płycie (błąd przy montażu elementów i zamieniona polaryzacja kondensatora?).

http://images49.fotosik.pl/54/24cdd899bb5034be.jpg

Przelutowałem kondensator na taki sam jaki był (dało się odczytać z porozrywanej obudowy 220uF/16V) i ponownie podłączyłem zasilanie. Zasilanie podłączone do zacisków AC pod obciążeniem wskazuje napięcie 19V. Po kilkunastu sekundach kondensator także został uszkodzony jednak już bez wybuchu (rozerwało go z sykiem od dołu). Wlutowałem kondensator o tej samej pojemności ale na wyższe napięcie 220uF/25V.

Po podłączeniu zasilania AC do modułu diody OUT1-8 mrugną i po ok. 2 sekundach zaświecają się na stałe słychać przy tym, że przekaźniki zostają załączone oraz zaświeca się na stałe dioda D9. Napięcie zmierzone na zaciskach akumulatora (bez podłączonego akumulatora) wynosi 24,9V, napięcie pomiędzy zaciskami +12-COM wynosi 25V, pomiędzy CLK-COM - 23V, DAT-COM - 23V

Zgodnie z instrukcją napięcie na zaciskach akumulatora powinno wynosić ok. 13,7V, napięcie na zacisku +12V powinno wynosić ok.12V i takie napięcia mam w posiadanej centrali Integra64.

W zawiązku ze zbyt dużą różnicą napięć nie zaryzykowałem podłączeniem modułu do centrali.

Jutro odsyłam moduł do Satel-a.

Miał ktoś podobny przypadek?

 

Też miałem podobny przypadek ale z własnej winy :evil: W instrukcji jest wytłuszczone, żeby nie podłączać dwóch ekspanderów do jednego transformatora. Podłączyłem CA-64EPS do transformatora na którym pracowała Integra. W ekspanderze strzeliły dwa elektrolity w odstępie niecałej sekundy. Myślałem, że to napad z bronią w ręku :lol: :lol:

Całe szczęście, że płyta główna ocalała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny przypadek ale z własnej winy :evil: W instrukcji jest wytłuszczone, żeby nie podłączać dwóch ekspanderów do jednego transformatora. Podłączyłem CA-64EPS do transformatora na którym pracowała Integra. W ekspanderze strzeliły dwa elektrolity w odstępie niecałej sekundy. Myślałem, że to napad z bronią w ręku :lol: :lol:

Całe szczęście, że płyta główna ocalała.

 

W instrukcji jest zapis "Nie należy podłączać do jednego transformatora dwóch ekspanderów z zasilaczem". Zapomnieli dopisać "grozi wybuchem kondensatorów"? :)

Czyżby przy podłączeniu dwóch espanderów z zasilaczem do jednego transformatora jeden oddziaływał na drugi? Jakieś zwiększone przepływy prądu, nagłe wzrosty napięcia? Tak się zastanawiam i nie za bardzo znajduję rozwiązanie wubuchu kondensatorów w związku z takim połączeniem. Z ciekawości pasowałoby podłączyć 2 takie ekspandery i oglądnąć na oscyloskopie co się dzieje - szkoda tylko kasy na ewentualne uwalenie ekspandera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale parametry trzyma kilka razy dłużej i kilka razy żadziej go wymieniasz więc oszczędność przy Chińszczyźnie jest pozorna.

No właśnie.

Poza tym akurat w systemie alarmowym niezawodność jest podstawową sprawą.

 

Kiedyś w UPS-ie miałem KOBE, nie powiem, chodziły długo.

Ale ostatnio KOBE chyba trochę zostało w tyle za konkurencją...

 

A tak swoją drogą to jakiś czas temu Panasonic kupił Yuasa 8)

Szkoda tylko, że ceny tych aku takie wysokie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

Czy do Intergy 128/128WRL można podłączyć ekspandery CA-64E - ile i w jakiej odległości? Chodzi mi o to czy można wykorzystać zasilanie z centrali, czy trzeba osobnych zasilaczy?

 

Pozdrawiam

Można z tym że Integra 128 ma dwie szyny danych a 128WRL jedną.Do jednej szyny danych możesz podłączyć 32 urządzenia (moduły).Co do możliwości zasilania to Trzeba zrobić bilans prądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki arm.pl..

W sumie to wychodzi że przy podłączaniu urządzeń to 8x32 = 256 czyli teoretycznie 128 wejść i 128 wyjść.... bo co większa szyna?

(w razie czego zostaje jeszcze chyba coś od systemu abax awaryjnie....)

1.Jaka może być max odległość ekspandera od centrali? (już wiem - max 200m)

2.Jak policzyć "na sucho" bilans prądów? (już wiem - by _ZBYCH_ - (Zasilanie awaryjne, to temat bardzo często traktowany po macoszemu. Często spotykam się z systemami, w których pojemność akumulatora jest dobierana wg.... ceny, a nie w wyniku przeprowadzonego bilansu prądów. W uproszczeniu to sumaryczny pobór prądu wszystkich urządzeń x 1.25 x czas pracy systemu przy zasilaniu awaryjnym (w godzinach). Czesto również użytkownik (lub konserwator) zapomina o wymianie akumulatora, a ten pada w najmniej oczekiwanej chwili )

3.Jaki kabelek od centrali do ekspandera, klawiatur? 6x0,5?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna połaciowe firmy Velux ma najgorsze zamknięcie (pod kątem zabezpieczenia przed włamaniem). Wystarczy długi gwóźdź do otwarcia takiego okna...

Jak obejrzysz okno, to sam się domyślisz dlaczego gwóźdź...

 

Czy coś się poprawiło w tych oknach od roku 2005 z którego pochodzi cytat? Czy Velux coś udoskonalił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki arm.pl..

W sumie to wychodzi że przy podłączaniu urządzeń to 8x32 = 256 czyli teoretycznie 128 wejść i 128 wyjść.... bo co większa szyna?

(w razie czego zostaje jeszcze chyba coś od systemu abax awaryjnie....)

1.Jaka może być max odległość ekspandera od centrali? (już wiem - max 200m)

2.Jak policzyć "na sucho" bilans prądów? (już wiem - by _ZBYCH_ - (Zasilanie awaryjne, to temat bardzo często traktowany po macoszemu. Często spotykam się z systemami, w których pojemność akumulatora jest dobierana wg.... ceny, a nie w wyniku przeprowadzonego bilansu prądów. W uproszczeniu to sumaryczny pobór prądu wszystkich urządzeń x 1.25 x czas pracy systemu przy zasilaniu awaryjnym (w godzinach). Czesto również użytkownik (lub konserwator) zapomina o wymianie akumulatora, a ten pada w najmniej oczekiwanej chwili )

3.Jaki kabelek od centrali do ekspandera, klawiatur? 6x0,5?

 

Pozdrawiam

A potrzebne ci jest więcej wejść niż 128?

Jeśli kabel z centrali do ekspandera będzie zasilał więcej ekspanderów wyniesionych to proponuję jednak grubszy kabel 10x0,5 albo kabel CAB6 (ma dwie żyły zasilające 0,75 i cztery 0,5) ale myślę że ta 10 wystarczy.Do klawiatur zazwyczaj kładę też 10x0,5 (4 żyły do klawiatury,4 do wejść klawiaturowych-czasami zabraknie wejścia w centrali lub ekspanderze więc można przerzucić te wejścia do klawiaturyi dwie zostają zapasowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...