Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Instalator namawia mnie na zamianę kontaktronu+inercyjnej na urządzenie zintegrowane (jak kilka postów powyżej).

Wszystko jest dla mnie jasne do momentu montażu w oknie dwuskrzydłowym. Jak pisał todaks można je przerobić (pod warunkiem, że instalator będzie potrafił), lub po prostu w jednym skrzydle zamontować kontaktron wpuszczany.

 

Pytanie drugie dotyczy montażu kontaktronu. Co prawda Zbych mi wszystko napisał, jednak instalator sugeruje montaż kontaktronu na górze okna, żeby móc kontrolować jego otwarcie/zamknięcie. Tłumaczy to tym, że kontaktron sygnalizuje zmianę stanu, tzn. nawet jeśli okno będzie uchylone to przy próbie wejścia będzie trzeba je przymknąć, żeby je otworzyć - ergo kontakt się zamyka - alarm wyje.

 

Poradźcie proszę, bo wnet przychodzi tynkarz więc muszę ostatecznie zdecydować czy przewody idą na górę czy na dół okna.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zamierzam zrobić sobie alarm na integrze32. Chcąc podpiąć sygnalizator SP4001 i nie uszkodzić płyty przeglądnąłem parametry Integry32. Wyczytałem ,że wydajność zasilacza wynosi 1,2A. Obciążalność wyjść wysokoprądowych to 2A, KDP,AuX,+EX -0,5A każde, czyli razem ok.3,5A + prąd ładowania akumulatora 400/800mA. Jak ten zasilacz daje radę.

Zaciekawiło mnie to, ponieważ policzyłem bilans u siebie i tak: cały mój system poczebuje ok 350mA, sygnalizator 550mA, ładowanie akumulatora 400/800mA co w wszczególnym przypadku daje ok.1.3/1.7A

Pytam, bo nie chciałbym uszkodzić zasilacza lub płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator namawia mnie na zamianę kontaktronu+inercyjnej na urządzenie zintegrowane (jak kilka postów powyżej).

Wszystko jest dla mnie jasne do momentu montażu w oknie dwuskrzydłowym. Jak pisał todaks można je przerobić (pod warunkiem, że instalator będzie potrafił), lub po prostu w jednym skrzydle zamontować kontaktron wpuszczany.

 

Pytanie drugie dotyczy montażu kontaktronu. Co prawda Zbych mi wszystko napisał, jednak instalator sugeruje montaż kontaktronu na górze okna, żeby móc kontrolować jego otwarcie/zamknięcie. Tłumaczy to tym, że kontaktron sygnalizuje zmianę stanu, tzn. nawet jeśli okno będzie uchylone to przy próbie wejścia będzie trzeba je przymknąć, żeby je otworzyć - ergo kontakt się zamyka - alarm wyje.

 

Poradźcie proszę, bo wnet przychodzi tynkarz więc muszę ostatecznie zdecydować czy przewody idą na górę czy na dół okna.

 

Pozdrav

 

ad1. Ad1. inercja z kontaktronem to bardzo rozsądne i ciekawe rozwiązanie a ponadto ułatwia instalację, Niemniej jest to rozwiązanie dedykowane na okno pojedyńcze/ z ruchomym słupkiem..Co do przerobienia to wystarczy dac drugi w szereg i po sprawie. Tylko po co ? Skoro w tej cenie mozna mec inercje i kontaktron w puszczany z zabezpieczeniem. ( ten nie ma antysabotazu) Inercja + magnes potrzebuja nieco przestrzeni miedzy parapetem a skrzydłem i nie zawsze sie po prostu mieszczą. Może zaistniec potrzeba zastosowania innych magnesów.

 

ad2. Ciekawy pomysł i argumentacja ale ma tez wady. żeby przymknąć okno w nocy bedziesz musiał rozbroić najpierw system. Nie bardzo tez wiem jak ma sie kontrola stanu okna do uzbrojenia niezależnie d tego czy jest otwarte czy zamkniete. Może napisz cośc jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

poddaję kolejną wersją mojego systemu pod surową ocenę fachowców z Forum :)

 

http://img8.imageshack.us/img8/3847/piwnicaxq2.png

http://img27.imageshack.us/img27/5870/parteryd7.png

http://img27.imageshack.us/img27/4190/poddaszedb2.png

 

Opis:

- czerwone prostokąty - inercja z kontaktronem (np. Satel VD-1),

- różowe prostokąty - kontaktron,

- zielone półkole - czujnik czadu,

- seledynowe kółko - czujnik dymu,

- żółte kółko - PIR,

- niebieskie kółko - czujnik dualny,

- pomarańczowe prostokąty z żółtym okienkiem - klawiatura LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę...

Kolorado, zlituj się, na forum napisałeś już, ile wziąłeś kredytu, wiadomo, gdzie się budujesz, jaki dom stawiasz, teraz podajesz rozmieszczenie czujek ;)

Napisz jeszcze, kiedy kończysz budowę i się przeprowadzasz, to odwiedzę Cię z chłopakami, kiedy nie będzie Cię w domu. Bo z wejściem sobie spoko poradzę.

 

No i, skoro wszystko tak podajesz, to jeszcze PIN do karty poproszę...

 

P.S. Też mam husky'ego - suczkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę...

Kolorado, zlituj się, na forum napisałeś już, ile wziąłeś kredytu, wiadomo, gdzie się budujesz, jaki dom stawiasz, teraz podajesz rozmieszczenie czujek ;)

Napisz jeszcze, kiedy kończysz budowę i się przeprowadzasz, to odwiedzę Cię z chłopakami, kiedy nie będzie Cię w domu. Bo z wejściem sobie spoko poradzę.

 

No i, skoro wszystko tak podajesz, to jeszcze PIN do karty poproszę...

 

 

Buhhahahhahahaaa :lol:

 

I nie zapomnij podać kodu do systemu alarmowego :lol: , albo nie podawaj tylko nie zmieniaj fabrycznego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorado, zlituj się, na forum napisałeś już, ile wziąłeś kredytu, wiadomo, gdzie się budujesz, jaki dom stawiasz, teraz podajesz rozmieszczenie czujek ;)

Nie wiedziałem że kwota kredytu pomocna jest przy włamaniu. To gdzie się buduję?

 

Napisz jeszcze, kiedy kończysz budowę i się przeprowadzasz, to odwiedzę Cię z chłopakami, kiedy nie będzie Cię w domu. Bo z wejściem sobie spoko poradzę.

Postaram się uzupełniać barek na bieżąco. Po za tym jak skończę budowę to forum muratora już dawno nie będzie istnieć :lol:

 

No i, skoro wszystko tak podajesz, to jeszcze PIN do karty poproszę...

A to są jeszcze tacy, co po otrzymaniu karty nie zmieniają na standardowe 1234? Przecież każdy inny można zapomnieć...

 

P.S. Też mam husky'ego - suczkę ;)

Ja też nie mam... :o

 

W każdym razie dzięki za czujność... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhhahahhahahaaa :lol:

 

I nie zapomnij podać kodu do systemu alarmowego :lol: , albo nie podawaj tylko nie zmieniaj fabrycznego :lol:

Nie wiem dlaczego panuje tutaj przeświadczenie, że znajomość rozmieszczenia czujek powoduje że system alarmowy jest bezużyteczny... Czy jakoś maskujecie w swoich domach PIRy, żeby nie było widać ich z okien (bo przecież są widocznymi elementami, nie są mikroskopijne)? Czy w jakiś inny sposób ukrywacie elementy systemu alarmowego, żeby utrudnić w ten sposób włamanie?

Mi wydawało się, że znajomość rozmieszczenia czujek nie ma wpływu na łatwość/trudność ominięcia systemu alarmowego, tak samo jak znajomość algorytmu szyfrowania (dobrego, nie jakiś tam XOR) nie powinna wpływać na szybkość jego złamania.

Jeśli tak nie jest, to chyba dam sobie spokój z alarmem - wyrzucone pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj się - pamiętaj - OSTROŻNOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM !

Nie obrażam się, tylko pytam. Faktycznie ma to znaczenie?

PIRy oszukać łatwo, kontaktrony też (jak się wie gdzie są). Masz tam coś poza tym? Niestety standardowe (tanie) systemy alarmowe są tylko straszakiem dla niezbyt zdeterminowanych złodziei. Jeśli ktoś będzie chciał się włamać, to taki system nie pomoże. No ale po co ułatwiać takiemu komuś życie i zachęcać tych bardziej przypadkowych włamywaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim domu system alarmowy instalowałem i podłączałem sam .

Jak firma ochroniarska montowała mi nadajnik systemu powiadamienia ,to też chcieli abym im opisał system - bez zbędnych dyskusji wyśmiałem ich . Powiedziałem że jeszcze raz usłyszę takie niedorzeczne żądanie to podziękuję za ich usługi ...

Nawet nie dałem im dotknąć klawiatury komputera a tym bardziej nie pozwoliłem konfigurować połączenia nadajnika .

Podali mi tylko jak dane wyjścia powinny być skonfigurowane - wszystko zrobiłem sam - potem był test nadajnika - i dziękuję - pojechali do domu nie przekraczając progu mojego domu .

 

Dosyć się nasłuchałem opowieści jak to właśnie pracownicy agencji ochrony na podstawie poufnych danych dotyczących systemów alarmowych w domach potem napadali i okradali takie domostwa ...

 

A Ty tu na liście wypisujesz wszystko co będzie dotyczyć Twojego systemu alarmowego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIRy oszukać łatwo, kontaktrony też (jak się wie gdzie są). Masz tam coś poza tym?

Chcę mieć system skuteczny, dlatego za radą forumowiczów postawiłem na inercyjne + kontaktrony na dole, na górze PIRy - co zresztą widać na obrazkach. Bo podobno inercyjne przy dachowych będą się wzbudzać od np. gradu.

 

Jeśli mam wydać kilka tysiaków na coś, co - jak przyjdzie włamywacz jako listonosz i sobie obejrzy - będzie nieskuteczne, to wolę dać tę kasę na cos innego - ubezpieczenie, czy cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba jednak nie wszystko. Haseł bym nikomu nie podawał, ale co to za zabezpieczenie, skoro informacja jak jest rozmieszczony system, pozwala go obejść?

 

A powiedz po co ułatwiać życie złodziejowi ?? Po co podawać na talerzu rozmieszczenie wszystkich składników systemu ??

Po co opisywać gdzie co jest i jak ma działać skoro nie trzeba ??

O wiele trudniej jest sforsować system jak nic o nim nie wiadomo - nieprawdaż ?? Zawsze można zastosować podwójny sposób zabezpieczenia pomieszczeń - PIRy wraz z kontaktronami , lub inercyjnymi etc ...

Co z tego że złodziej zobaczy przez szybę że jest PIR , kontaktrona już nie zobaczy , i zawsze może to być dla niego przykra niespodzianka jak się na coś takiego nadzieje podczas forsowania drzwi , okien etc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale moim zdaniem Twoje podejście podpada lekko pod paranoję.

Z jednej strony czytam że najlepiej zlecić zrobienie alarmu fachowcowi niż samemu się babrać i coś zepsuć lub nieprawidłowo podłączyć, z drugiej czytam, że najlepiej samemu jednak zrobić, bo wtedy nikt nie będzie wiedział, jak ostatecznie system został postawiony. Myśląc w ten sposób 99% ludzi nie miało by w ogóle alarmu w domu, bo sami nie potrafią, a fachowcowi nie wierzą.

Zresztą nie ma sensu ciągnąć tego dalej, każdy robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorado, zlituj się, na forum napisałeś już, ile wziąłeś kredytu, wiadomo, gdzie się budujesz, jaki dom stawiasz, teraz podajesz rozmieszczenie czujek ;)

Nie wiedziałem że kwota kredytu pomocna jest przy włamaniu.

Nie jest pomocna przy włamaniu. Jest pomocna przy ustalaniu celu włamania.

Porównanie kwoty kredytu z kosztem danego projektu domu daje sporo do myślenia w temacie posiadanych przez Ciebie środków własnych.

Napisz jeszcze, kiedy kończysz budowę i się przeprowadzasz, to odwiedzę Cię z chłopakami, kiedy nie będzie Cię w domu. Bo z wejściem sobie spoko poradzę.

Postaram się uzupełniać barek na bieżąco. Po za tym jak skończę budowę to forum muratora już dawno nie będzie istnieć :lol:

Ale archiwum googla będzie istnieć. Tam są strony, których już dawno nie ma ;)

 

Wybacz, ale system alarmowy tylko wtedy będzie coś wart, jeśli będzie w stanie zaskoczyć złodzieja. Twój już raczej nie zaskoczy - pozostaje jedynie techniczna sprawa przygotowania się do akcji, ale w tym temacie włamywacze są przecież profesjonalistami, prawda?

 

Ja cały czas nie rozumiem, dlaczego ludzie myślą, że włamywacz czy złodziej to jakiś ćwok, dla którego komputer jest jedynie fantem do sprzedania. Te czasy już dawno minęły i to jest już bardzo specjalistyczna profesja, w której wykorzystuje się wszelkie techniki pozyskiwania informacji, począwszy od internetu, poprzez wywiady środowiskowe, skończywszy na socjotechnice.

I mało który zawodowy złodziej nie przygotowuje się do włamania. Tak z marszu buchnąć betoniarkę to mogą pijaczki czy ćpuny w ciągu - profesjonaliści czyszczą dom do gołego kiedy jesteś w pracy/na urlopie/u rodziny/whatever.

 

Ale Twoje małpy, Twoje zoo. To tyle w temacie paranoi, o którą oskarżyłeś jednego z forumowiczów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalista i tak wejdzie jak będzie chciał. Jeśli sądzisz, że Twój system jest nie do zdobycia, to zaręczam Ci, że się mylisz. Zawsze znajdzie się ktoś, kto go sforsuje. A paranoja dotyczyła faktu, że kolega polecał zakładać alarm samemu, bo to najbezpieczniejsze. Ale przecież przekracza możliwości większości ludzi nie zainteresowanych tematem.

To tyle, szkoda że poświęcasz tyle czasu, żeby mnie ostrzec - a zrobiłeś to pierwszym już postem - zamiast konkretnie doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony czytam że najlepiej zlecić zrobienie alarmu fachowcowi niż samemu się babrać i coś zepsuć lub nieprawidłowo podłączyć, z drugiej czytam, że najlepiej samemu jednak zrobić, bo wtedy nikt nie będzie wiedział, jak ostatecznie system został postawiony.

Co innego, jeśli o tym, jak jest zrobiony system, wie tylko fachowiec i Ty, a co innego chyba, jak wie o tym każdy.

Robienie alarmu samemu to może rzeczywiście przesada (chyba, że ktoś umie i lubi), ale publikowanie projektu rozmieszczenia czujek i manipulatorów na ogólnie dostępnym forum to też przesada.

No, chyba że zamierzasz się bardzo dobrze ubezpieczyć - ale sądzę, że firma ubezpieczeniowa, jeśli stwierdzi, że opublikowałeś plan systemu w necie, też nie będzie zbyt chętna. To takie samo ułatwianie pracy złodziejowi, jak pozostawienie dowodu rejestracyjnego samochodu w skrytce - i niby to też z kradzieżą samochodu nie ma wiele wspólnego, prawda? A jeśli ukradną Ci samochód, a dowód był w skrytce, z odszkodowaniem możesz się pożegnać, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...