Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

A z innej beczki:

Nie będzie błędem jeśli w/w kabel ziemny do garażu zakończy się po przejściu przez ścianę, i tutaj zamienię go na inny i dociągnę do centrali. Na pewno trzeba by dobrze połaczyć. Dlaczego taki pomysł:

- od strony domu będzie spory kawałek do centrali - cena i kłopotliwe ciagnięcie żelowanego wewnątrz budynku

- od strony garażu nie wiem dokładnie jak i gdzie będzie czujka - garaż jeszcze nie stoi - nie wiem ile kabla tam pozostawić.

 

Lutować, skręcać czy jakieś termokurczliwe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A z innej beczki:

Nie będzie błędem jeśli w/w kabel ziemny do garażu zakończy się po przejściu przez ścianę, i tutaj zamienię go na inny i dociągnę do centrali. Na pewno trzeba by dobrze połaczyć. Dlaczego taki pomysł:

- od strony domu będzie spory kawałek do centrali - cena i kłopotliwe ciagnięcie żelowanego wewnątrz budynku

- od strony garażu nie wiem dokładnie jak i gdzie będzie czujka - garaż jeszcze nie stoi - nie wiem ile kabla tam pozostawić.

 

Lutować, skręcać czy jakieś termokurczliwe....

napewno nie będzie problemu, możesz puścić wewnątrz budynków przewód wewnętrzny, polecam puścić trochę grubszy (więcej żył niz ziemny).najlepiej połaczenie tych przewodów zrobić w puszce wewnatrz budynków. Przewód dlatego grubszy abyś z tej samej puszki miał możliwość podłaczenia np : czujek zewnętrznych, sterowania np oświetleniem ogrodowym, czujnik przepełnienia szamba (jeśli masz takowe). Czasami się przydaje. Połaczenia lutować i izolować koszulkami termokurczliwymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: czy da się (pewnie tak) i czy jest sensowne wykorzystanie modułu radiowego INT_RX do sterowania bramą garażową (otwieranie/zamykanie)? Moduł + piloty służyłyby także do innych celów, a żeby nie nosić kilku ze sobą, pomyślałem, że warto by wykorzystać je także do otwierania bramy garażowej.

Co o tym sądzicie?

Ja to robię zazwyczaj w drugą stronę -piloty do bram (4 kanałowe wykorzystuję do sterowania alarmem -oczywiście co najwyżej opóźnieniem lub napadem nigdy załącz- wyłącz strefę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię zazwyczaj w drugą stronę -piloty do bram (4 kanałowe wykorzystuję do sterowania alarmem -oczywiście co najwyżej opóźnieniem lub napadem nigdy załącz- wyłącz strefę.

 

to chyba zazwyczaj trzeba dokupić odbiornik producenta sterowania do danej bramy? (chyba, że coś uniwersalnego jest stosowane, ale większość pisze, że współpracuje tylko ze swoimi odbiornikami/pilotami). czy to nie wychodzi mniej ekonomicznie niż na odwrót? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem integrę32, klawiaturę LCD( wejście ) i strefową( pietro). Zaprogramowałem ją tak, że w mam 2 strefy:

strefa1 z opóźnieniem na wejście i wyjście: kontaktrony, dualna w garażu

strefa2 bez opóźnienia: PIRy

Klawiatura strefowa przypisana do strefy1 - załączanie na noc.

Mam 2 użytkowników:

1 zał/wył strefę 1 - na noc

2 zał/wył strefę 1 i 2 - gdy nikogo nie ma w domu.

Zastanawiam się czy nie zrobić tylko jednej strefy, a PIRy ustawić jako wewnętrzne i wykorzystywać do uzbrojenia szybkie kody:

1#- pełne - przy wychodzeniu z domu,

2#- bez wewnetrznych - wieczorem, gdy wracam z pracy po nocce,

3#- bez wewn i czasu na wejście - na noc.

Mam pytanie do specjalistów jak to zrobić, aby było wygodnie i "profesjonalnie" :)

Mimo braku odpowiedzi postanowiłem przetestować rozwiązanie z tylko jedną strefą. Na klawiaturach zaznaczyłem szykie sterowanie, ale dalej nie działają mi szybkie kody: 1#, 2#, 3#. Proszę o podpowiedź, co trzeba jeszcze zaznaczyć aby kody zaczęły działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, czujkę włączał wentylator z ciepłym powietrzem - nasz tymczasowy grzejnik...

Witam

Mam alarm w trakcie montażu, ale jak już wszystko było sprawdzone, że jest w porządku przy wyjściu z domu i zaprogramowaniu okazało się, że czujka "łapie" nas przez jedno okno (nie mam firanek, zasłon itd). Czujka jest w odległości około 3 m od okna, typu Siemens IR 100B ustawiona na standardową czułość.

Co mam zrobić?????

Uprzedzam pytanie, nie da się zmienić położenia czujek bo w tym pomieszczeniu są dwa okna.

HELP

To raczej wydaje się niemożliwe ir100B to czujnik Pir dla którego szyba powinna być barierą nie do przebycia.Może jest inny powód ? Czy czujka nie widzi cię czasmi jak wychodzisz z domu przez jakieś drzwi wewnętrzne?Może jakieś nieszczelności albo uszkodzona czujka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące czujki Impaq Plus. Przeglądnąłem wątek ale tak na szybko nie znalazłem odpowiedzi a niestety nie mam czasu żeby dokładnie przeczytać, za chwilę będę zakładał czujki. Czy rezystory parametryzujące można zamocować wewnątrz obudowy, czy jednak lepiej na zewnątrz i schować w profilu okiennym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: czy da się (pewnie tak) i czy jest sensowne wykorzystanie modułu radiowego INT_RX do sterowania bramą garażową (otwieranie/zamykanie)? Moduł + piloty służyłyby także do innych celów, a żeby nie nosić kilku ze sobą, pomyślałem, że warto by wykorzystać je także do otwierania bramy garażowej.

Co o tym sądzicie?

Ja to robię zazwyczaj w drugą stronę -piloty do bram (4 kanałowe wykorzystuję do sterowania alarmem -oczywiście co najwyżej opóźnieniem lub napadem nigdy załącz- wyłącz strefę.

Ale wykorzystujesz wyjścia radia z bramy, czy moduł INT_RX w centrali?

Takie rozwiązanie mnie naszło, bo niektórzy producenci dają liche radio (bez zmiennych kodów) i można by w ten sposób obejść ten problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystki .Potrzebuje wachowej porady dotyczącej alarmu do nowo wybudowanego domu. Pan który prawdopodobnie będzie mi zakładał zaproponował mi taki zestaw Alarm włoski elkron, sygnalizator satel i czujkiparadox.300 .Co sądzicie o tym zestawie czy jest to dobrej klasy czy ... Ja w tym temacie jestem zielony proszę o poradę I z góry dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystki .Potrzebuje wachowej porady dotyczącej alarmu do nowo wybudowanego domu. Pan który prawdopodobnie będzie mi zakładał zaproponował mi taki zestaw Alarm włoski elkron, sygnalizator satel i czujkiparadox.300 .Co sądzicie o tym zestawie czy jest to dobrej klasy czy ... Ja w tym temacie jestem zielony proszę o poradę I z góry dziękuje

Czy elkron nie jest jeszcze na kluczyk? (stacyjkę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję zastosować u siebie Satel Integra może nawet WRL.

Oprócz standardów jakim jest ochrona naszego budynku centrala ta jak czytam potrafi znacznie więcej - można ja zaprogramować w różnoraki sposób.

Otóż projektując system który będzie działał w moim domu chciałbym maksymalnie wykorzystać możliwości jakie mi da ta centrala - może niekoniecznie od razu wszystkie ale przynajmniej przygotować czyli wyprowadzić przewody itd.

 

Z ciekawszych które mam zamiar zastosować to:

- zapalanie światła przed drzwiami i na korytarzu w momencie uruchomienia kontaktronu na drzwiach wejściowych

- otwarcie drzwi garażowych z pilota - zapalenie światła przed i w garażu

- w momencie wykrycia alarmu z jakiegokolwiek czujnika - zapalenie świateł w ogrodzie (jak już się zrobią), zapalenie świateł w podbitce, przed garażem i na ganku i wszystkiego co jest na zewnątrz.

- sceny świetlne na czas nieobecności (nie mam więc na razie nie wiem jak sie to programuje, planuję dać kilka kinkietów w środku które by zapalały i gasiły się z bistabilnych)

 

nooo, więcej na tą chwilę mi nie przychodzi do głowy.

Jeśli koledzy zrobili coś ciekawego to napiszcie proszę a z pewnością przyda się to nie tylko mojej osobie.

 

Z góry ogromne dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co przebrnęli przez cały wątek, da się go jakoś tak ściągnąć, żeby był cały na jednej stronie, żeby np. wydrukować całego, albo przeszukiwać. Ciężko tak klikać ciągle i czytać online. Jakby się dało zaimportować do jakiegoś edytora to możnaby duperele powycinać i mieć po ręką na przyszłość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na wątku

Jestem gdzieś na tym forum ale dla celów "roboczych" akurat tutaj pod innym nickiem" bo jakoś niezręcznie mi podawać szczegóły kredytu, lokalizacji, alarmu (a tak się jakoś obawiam)

Na początek - Zbychu - jesteś dla mnie Guru

To będę miał integrę a co :lol:

 

Dwa pytania

a) kontraktron w dole okna

jak zamocować to ustrojstwo aby był do tego dostęp i do jego połączenia z kabelkiem doprowadzającym (zgodnie z prawem Murphego - jeśli coś się może popsuć to się na pewno zepsuje ...) jeśli z obydwu stron mam 4 centymetrowe parapety granitowe a nie chcę puszki łączącej pod parapetem? a może można zainstalować kontraktron nie w dolnej listwie a bocznej (łatwiej rozkuć trochę tynku z prawej lub lewej strony okna niż wyrywać 2 metrowy parapet ...) może ktoś wie na jakiej wysokości zamontować wtedy kontraktron aby okno dało się uchylić bez wyzwolenia alarmu?

 

b) rekuperator

sobie wymyśliłem współpracę centrali z rekuperatorem z założeniami

- pełne uzbrojenie alarmu (wychodzę z domu) 5% wydajności

- uzbrojenie obwodowe (idę spać) 10-15% wydajności (ustalę experym)

- po wywołaniu alarmu dymowego,czadowego lub gazowego (dozór 24h) rekuperator na maxa (wietrzenie)

- i jeszcze może (dla 128wrl) po wysłaniu sms do integry wydajność na 50-70% (przewietrzanie chałupy zanim wrócę do domu - może być szczególnie użyteczne w lecie jak reku dostanie gwc)

reku Eko zefir

kombinował ktoś coś takiego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z ciekawszych które mam zamiar zastosować to:

- zapalanie światła przed drzwiami i na korytarzu w momencie uruchomienia kontaktronu na drzwiach wejściowych

- otwarcie drzwi garażowych z pilota - zapalenie światła przed i w garażu

- w momencie wykrycia alarmu z jakiegokolwiek czujnika - zapalenie świateł w ogrodzie (jak już się zrobią), zapalenie świateł w podbitce, przed garażem i na ganku i wszystkiego co jest na zewnątrz.

- sceny świetlne na czas nieobecności (nie mam więc na razie nie wiem jak sie to programuje, planuję dać kilka kinkietów w środku które by zapalały i gasiły się z bistabilnych)

 

nooo, więcej na tą chwilę mi nie przychodzi do głowy.

Jeśli koledzy zrobili coś ciekawego to napiszcie proszę a z pewnością przyda się to nie tylko mojej osobie.

 

Z góry ogromne dzięki i pozdrawiam

 

Proszę bardzo

- w momencie zadziałania czujnika wilgotności w łazience następuje odcięcie dopływu wody do łazienki (elektrozawór) oraz gniazd wtykowych i jeśli pełne uzbrojenie to sms a jeśli nie to gong

- przy uaktywnieniu alarmu zapalanie światła na stałe w głównych pomieszczeniach z jednoczesną blokadą możliwości wyłączenia światła jakimkolwiek wyłącznikiem oraz ominięcie wyłącznika głównego sprytnie ukrytym stycznikiem - (nie można sobie ot tak otworzyć skrzynki i wyłącznikiem głównym odłączyć zasilania w domu)

monitorowanie skrzynek w ogrodzeniu - przede wszystkim elektrycznej - po otwarciu sms (otwarcie) - jeśli nastąpi wyłączenie następny sms a jeśli po wyłączeniu nastąpi naruszenie czujki wołanie pomocy ;-)

przy braku napięcia zasilania i braku naruszeń czujek dozorowych zapalenie światła awaryjnego na schodach zamiast oświetlenia schodów standartowego

 

Fakt, że do współpracy z integrą zaprzągłem sterownik PLC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha - była dyskusja - stosować wewnętrzną syrenę czy nie?

Stosować - będziecie wdzięczni losowi (jak mój znajomy) jak was coś obudzi o 3 ciej nad ranem po porządnej zakrapianej imprezie bo zadziała czujka czadu lub gazu (gwarantuję, że gong w centrali może sobie brzęczeć do bólu)

fakt, iż włączany jest tylko w wypadkach

a) spanie w nocy alarm - czad,dym, gaz

b) wyzwolenie alarmu po pełnym uzbrojeniu (nikto nie je doma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

- zapalanie światła przed drzwiami i na korytarzu w momencie uruchomienia kontaktronu na drzwiach wejściowych

Proponuję przemyśleć sprzęgnięcie tego z czujnikiem oświetlenia - nic tak dziwnie nie wygląda (i nie świadczy o rozrzutności) jak światło zapalające się o godz 12.00 20 czerwca .... :roll:

 

To samo dotyczy pkt. 2 i 3 - raczej nie polegałbym na ustawieniach bazujących na zegarze - czasami może być ciemno i o 12.00 20 czerwca ... - jak burza idzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich entuzjastów inst.alarmowych.

Instalator proponuje następujący system dla mojego domku z poddaszem użytkowym. Oparte na satelu integra 64 i we wszystkich pomieszczeniach (zarówno gór jak i dół)czujki ruchu. :roll: Jednakże na noc proponuje nie załączać góry(zblokować tą strefę) - sypialnie, pokoje dzieci,etc. Osobiście wydaje mi się to mało komfortowym rozwiązaniem. Proszę o wszelkie sugestie i podpowiedzi. Może zamontować kontaktrony(ekonomiczne rozwiązanie,ale czy w pełni skuteczne?) na oknach dachowych(jest ich u góry 10szt.fakro) i blokować górne czujki ruchu-wówczas śmiało można by się kręcić na piętrze, śmiało korzystać z łazienki itp.

Za wszelką pomoc i rady będe niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...