Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam...

 

Tak sobie pomyślałem....\

Kolejne zastosowanie Integry :-D

Po uruchomieniu alarmu/alarmu napadowego Integra otwiera elektrozaczep w kojcu z dwoma miłymi pieskami....Najszybsza grupa interwencyjna do czasu przyjazdu tej właściwej....

:-)

Trzeba by tylko tak to przemyśleć, żeby ta strefa włączała się w bardzo szczególnych wypadkach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Tak sobie pomyślałem....\

Kolejne zastosowanie Integry :-D

Po uruchomieniu alarmu/alarmu napadowego Integra otwiera elektrozaczep w kojcu z dwoma miłymi pieskami....Najszybsza grupa interwencyjna do czasu przyjazdu tej właściwej....

:-)

Trzeba by tylko tak to przemyśleć, żeby ta strefa włączała się w bardzo szczególnych wypadkach....

 

I to jest genialny sposób na pozbycie się ulubionych piesków. Ta brygada właściwa na napad jedzie jak na zagrożenie życia i musisz się liczyć z tym że pieski zostaną obezwładnione w najlepszym przypadku. Gdybym był złośliwy to bym napisał że przez integrę. Ala naprawde nie należy z tymi bajerami przesadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka,

Piszę po zmienionym nickiem ze względu na bezpieczeństwo i takie tam. Ale liczy się treść więc do rzeczy.

Mój dom może posłużyć jako wzorcowy. Wielu zastanawia sie jaki system zainstalować i jak go rozmieścić. Otóż ja też mam taki problem.

Poniżej fotki mojego planowanego systemu który oparty byłby na Satel Integra 128.

http://images49.fotosik.pl/74/e6953b9d0a72a256.jpg[/img]

http://images45.fotosik.pl/74/1bb505b343cc18b7.jpg

 

Proszę o poradę czy to właściwe rozmieszczenie

 

takie elementy systemu mam zamiar zainstalować

 

Taka centrala:

Taka obudowa obudowa1

lub taka obudowa2

Taki aku

Takie czujki inercyjne: impaq plus

Takie dualne:

Takie gazu:

i czadu

inne:

czujnik zalania

Takie klawiatury 3 sztuki mam zamiar zakupić. Czy muszą być wszystkie takie zawansowane i czy mogę zastosować strefową – jak wtedy by to działało.

http://www.satel.pl/pl/product/90/INT-KLCDL-GR

czemu ta ciągnie 61mA a ta

http://www.satel.pl/pl/product/353/INT-KLCD-GR

tylko 17mA????

Czemu taka różnica? I czy niebieski lepiej wygląda w Realu czy zielony?

 

Kontaktrony w oknach mam zamiar dać takie:

KPS1012

lub

satel s2

Apropos kontaktronów - szczelina o jakiej się mówi to odległość od ramy do skrzydła. Nie wiem czy są to standardy - ja będę miał takie okna

http://www.oknoplast.com.pl/pl/16:Profil_Orion_Plus

Jaka tam może być szczelina i w którym miejscu najlepiej montować kontaktron.

 

Takie na drzwi metalowe

sd 70

Taki na drzwi garażowe

MC 270 S68

Sygnalizator:

sd 3001

i kilka wątpliwości:

 

1. Czy dawać czujki dualne -w garażu podobno trzeba (słabe działanie kontaktronu bramy), a kotłownia i salon?? salon jako najbardziej zagrożone miejsce -taras jest od strony szczerego pola :(

2. Okna na dole w wykuszu - gdzie mocować czujki inercyjne na skrzydle (okna jednoskrzydłowe)

3. Drzwi balkonowe pojedyncze na górze - gdzie inercyjna

4. Drzwi balkonowe na dole i górze podwójne - ruchomy słupek - jeden kontaktron wystarczy?

5. Okno dachowe - czy dać oprócz kontaktronu czujkę inercyjną, czy np. dualną w pokoju?

6. Jak podzielić na strefy - jakie dać klawiatury

7. Na jakim bezpieczniku podłączyć centralę - B10A czy mocniejszy

8. Czujka inercyjna wymaga doprowadzenia kabelka - jak zrobić aby nie ciągnąć kabla po ramie okna - montuje sie przy dolnym czy przy górnym glifie czy jak?

9. Czy zastosowane materiały są OK czy są lepsze w tej cenie

10. Coś byście dołożyli?

 

Myślę że jak eksperci rozkminią mój temat dla dużej większości będą odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz w przyszłości monitoring to w pomieszczeniu gdzie jest centrala (pewnie też będzie tam nadajnik) daj czunik pir. Tak dla swojego świętego spokoju i wrazie draki nie będzie spychologi odpowiedzialności. I daj jednego pira na holu na piętrze. W wiatrołapie będzie klikawa też bym dał pir-a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszcenie 4 - wydałoby stłuczeniową lub dualna (wrl - walenie - sms jak jesteś poza domem - wewnętrzny jak jesteś w domu -zawsze masz przycisk napad - jako pralarm - walenie - jak cię nie ma w domu sms a jeśli stłuczenie lub ruch - wywołuje główny alarm+ ochrona)

pomieszczenie 5 - brak ochrony prawego skrzydła - jest w cieniu dualnej

pomieszczenie 9 - nie wiem na jakiej wysokości dual zamocowany - ale jak wjedziesz renault kangoo albo terenówką to ślicznie ją zasłonisz ..

nie chrioniłbym całych pomieszczeni tylko inercyjnymi lub kontraktonami - ok jak jesteś w domu - ale jak wyjedziesz to jakieś ruchu się przydadzą ...

 

Kiedyś uczestniczłem w wizji lokalnej (jako analityk ) w bardzo podobnym domku (później się okazało że złodziej znał system)

 

Jak było

1) w drzwiach (1) za pomocą wiertła wywiercono otwór fi 22

2) pila (nie powiem jaka) wycięto otwór 60/40

przejście pod czujką nr 2

wejście na piętro

 

3) słodkie splądrowanie pomieszczeń

4) wyjście drogą nr 2 i 1

Metoda - na śpiocha - zainteresowani wiedzą o co chodzi

klient miał reku z gwc - ale bez pewnej czujki ...

Ubezpieczyciel się wykręcił....

 

I dwa słabe punkty - okna dachowe w pom. 7 i 8 - tylko kontraktrony - a co się stanie jak szybę wybiją ????

 

może ny tak dodać (na wrl masz duzo wejść) czad + dum/ogień przy kominku oraz gazu tam gdzie jest .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak przenieść duala do saloni na przeciwko jak wisi ogarniałby i pomieszczenie 4 w pomieszczeniu 6 na dobrą sprawę pir też by sie przydał plus to co wyżej i plus od pianino gazy usypiające, gaz (ziemny/PB) zalezy jaki i czy będzie czujnik zalania wody, czujnik czadu, czujnik dymu i to poktótce byłoby...;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integra. Czy podłączając do COM 1 - DloadX, a do COM 2 - GuardX, będzie możliwe otwarcie i jednoczesne korzystanie z tych dwóch aplikacji ?

Pytam, bo jeszcze nie mogę tego przetestować, a nie chcę "na darmo" przekuwać się przez strop (już po tynkach :cry: )

Może jest ktoś kto w praktyce już to sprawdził, czy jednoczesna transmisja się nie gryzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyk nie prowadzę ale byłem pare razy po włamaniu gdzie używano łoma i pare razy gdzie używano gazów usypijących. Niestety w drugim przypadku straty zawsze były wieksze. Raz nawet zostały skradzione meble. Ale przecież w 24 godziny albo dłuzej to można poprzestawiać ściany nie mówiąc o wyniesieniu wszystkiego łącznie z meblami. Najgorsze podobno jest to że tobie się wydaje że to ći się śni a jak się obudzisz to niestety okazuje się to jawą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Po uruchomieniu alarmu/alarmu napadowego Integra otwiera elektrozaczep w kojcu z dwoma miłymi pieskami....Najszybsza grupa interwencyjna do czasu przyjazdu tej właściwej....

:-)

Trzeba by tylko tak to przemyśleć, żeby ta strefa włączała się w bardzo szczególnych wypadkach....

 

Acha - złodziej w domu bije cie po gębie a przed brama stoi ekipa interwencyjna i czeka bo po posesji latają dwa wściekłe psy 0 a psa właściciela nie można ruszyć ....

Fajna perspektywa :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integra. Czy podłączając do COM 1 - DloadX, a do COM 2 - GuardX, będzie możliwe otwarcie i jednoczesne korzystanie z tych dwóch aplikacji ?

Pytam, bo jeszcze nie mogę tego przetestować, a nie chcę "na darmo" przekuwać się przez strop (już po tynkach :cry: )

Może jest ktoś kto w praktyce już to sprawdził, czy jednoczesna transmisja się nie gryzie ?

Ja tego nie testowałem ale chyba tak, chociaz lepiej chyba podłżczyć moduł ETHM i mieć wszystko w jednym kabelku.fakt że ETHM obsługuje tylko jedno połaczenie na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka,

Piszę po zmienionym nickiem ze względu na bezpieczeństwo i takie tam. Ale liczy się treść więc do rzeczy.

Ciach....

Mój dom może posłużyć jako wzorcowy. Wielu zastanawia sie jaki system

Myślę że jak eksperci rozkminią mój temat dla dużej większości będą odpowiedzi

Do wybranej przez ciebe centrali lepiej zastosować dedykowana obudowę OPU3 (plastikową) .Centrala w wersji WRL posiada wewnatrz dwie anteny, od GSM i Modułu ABAX więc jeśli to wrzucisz do metalowej skrzynki to ograniczysz albo całkowicie utniesz zasięg tych urządzeń (pozostaje wysunięcie antenek poza obudowę ale wtedy nie sa chronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przez 6 milimetrowy otwór zrobiony wiertaką można otworzyć okno poprzez przekręcenie kluczyka w klamce i przekręcenie klamki?? Okazuje się że można, ale tylko wtedy jeśli kluczyk nie został wyjęty z zamka. Więc jeśli już ma ktoś okna pancerne z kluczykiem w klamce to niech go lepiej wyjmie. Przez tą samą dziurkę można też wpuścić gazy i uspać domowników. A ile tego potrzeba to już wie doskonale ten kto tego uzywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integra. Czy podłączając do COM 1 - DloadX, a do COM 2 - GuardX, będzie możliwe otwarcie i jednoczesne korzystanie z tych dwóch aplikacji ?

Pytam, bo jeszcze nie mogę tego przetestować, a nie chcę "na darmo" przekuwać się przez strop (już po tynkach :cry: )

Może jest ktoś kto w praktyce już to sprawdził, czy jednoczesna transmisja się nie gryzie ?

 

com 1 i com 2 to fizyczne dwa urządzenia - czyli np com1 do centrali com 2 do manipulatora (chyba że satel wypuści wersję płyty z dwoma gniazdami - nie kombinuj z przekuciami -weż laptopa i się podłącz do manipulatora na osobnym kabelku - będziesz miał pewność) Osobiście nie sprawdzałem ale winno działać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...