Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Do wybranej przez ciebe centrali lepiej zastosować dedykowana obudowę OPU3 (plastikową) .Centrala w wersji WRL posiada wewnatrz dwie anteny, od GSM i Modułu ABAX więc jeśli to wrzucisz do metalowej skrzynki to ograniczysz albo całkowicie utniesz zasięg tych urządzeń (pozostaje wysunięcie antenek poza obudowę ale wtedy nie sa chronione.

 

Do WRL jest w standarcie dołączona obudowa OPU3 - (w cenie) - choś wiem że niektórzy sprzedawcy mówią - promocja centrala z obudową - lub opylają obudowę osobno - a za wrl krzyczą normalną cenę - mają stówkę zysku na czysto ...

Nie wiem czemu satel postanowił dołączyc do wrl-ki obudowę gratis ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Integra. Czy podłączając do COM 1 - DloadX, a do COM 2 - GuardX, będzie możliwe otwarcie i jednoczesne korzystanie z tych dwóch aplikacji ?

Pytam, bo jeszcze nie mogę tego przetestować, a nie chcę "na darmo" przekuwać się przez strop (już po tynkach :cry: )

Może jest ktoś kto w praktyce już to sprawdził, czy jednoczesna transmisja się nie gryzie ?

 

com 1 i com 2 to fizyczne dwa urządzenia - czyli np com1 do centrali com 2 do manipulatora (chyba że satel wypuści wersję płyty z dwoma gniazdami - nie kombinuj z przekuciami -weż laptopa i się podłącz do manipulatora na osobnym kabelku - będziesz miał pewność) Osobiście nie sprawdzałem ale winno działać ...

 

I właśnie żeby nie kuć na docelowe podłączenie pytam kogoś, kto nie odpowie "chyba", bo i mnie się wydaje, że chyba powinno chodzić....

 

mój laptop nie ma com-a i doraźnie stosuję interfejs na usb, a docelowo będzie na stacjonarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to o mnie to Dziękuje ale mamy już założone i jesteśmy ZADOWOLENI :lol: :lol:

 

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/GUARD.gif

Pamiętaj aby czasami otworzyć te czujnki i delikatnie umyć soczewki, jak sa za bardzo brudne to antymasking sie ciągle włącza.

 

I nie szalej w domu z urządzeniami bezprzewodowymi na 2,4GHz coś ta częstotliwość nie podoba się mikrofalom w tych czujnikach wybitnie. No chyba że ja miałem pecha i na takie trafiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wybranej przez ciebe centrali lepiej zastosować dedykowana obudowę OPU3 (plastikową) .Centrala w wersji WRL posiada wewnatrz dwie anteny, od GSM i Modułu ABAX więc jeśli to wrzucisz do metalowej skrzynki to ograniczysz albo całkowicie utniesz zasięg tych urządzeń (pozostaje wysunięcie antenek poza obudowę ale wtedy nie sa chronione.

 

Do WRL jest w standarcie dołączona obudowa OPU3 - (w cenie) - choś wiem że niektórzy sprzedawcy mówią - promocja centrala z obudową - lub opylają obudowę osobno - a za wrl krzyczą normalną cenę - mają stówkę zysku na czysto ...

Nie wiem czemu satel postanowił dołączyc do wrl-ki obudowę gratis ... :lol:

dlatego dołaczają plastikową żebyś nie montował w metalowej. w naszym sklepie jest centrala z obudową , nie spotkałem się żeby w mojej okolicy były takie ściemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz w przyszłości monitoring to w pomieszczeniu gdzie jest centrala (pewnie też będzie tam nadajnik) daj czunik pir. Tak dla swojego świętego spokoju i wrazie draki nie będzie spychologi odpowiedzialności. I daj jednego pira na holu na piętrze. W wiatrołapie będzie klikawa też bym dał pir-a

hmm może być spychawa... to będzie pir.

w wiatrołapie będzie klawiatura - ok. dam pir-a (tylko dlaczego skoro inercyjna i kontaktron? - czy opcja że ktoś przyjdzie z drugiej strony?

 

A po co Integra 128-WRL? Spokojnie wystarczyłaby 64...

A dlatego że system będzie bardziej zaawansowany i tak na przyszłość - i mam gsm w zestawie

 

pomieszcenie 4 - wydałoby stłuczeniową lub dualna (wrl - walenie - sms jak jesteś poza domem - wewnętrzny jak jesteś w domu -zawsze masz przycisk napad - jako pralarm - walenie - jak cię nie ma w domu sms a jeśli stłuczenie lub ruch - wywołuje główny alarm+ ochrona)

nie bardzo rozumiem, dołożyć dualną lub stłuczeniową czy zamienić inercyjne na dualną lub stłuczeniową

pomieszczenie 9 - nie wiem na jakiej wysokości dual zamocowany - ale jak wjedziesz renault kangoo albo terenówką to ślicznie ją zasłonisz ..

nie chrioniłbym całych pomieszczeni tylko inercyjnymi lub kontraktonami - ok jak jesteś w domu - ale jak wyjedziesz to jakieś ruchu się przydadzą ...

ok - taki system był tu lansowany - myślałem że lepszy. To w takim razie co dublować i inercyjne i dualne czy zastępować?

strasznie drogi system mi wyszedł.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dwa słabe punkty - okna dachowe w pom. 7 i 8 - tylko kontraktrony - a co się stanie jak szybę wybiją ????

pomieszczenie 8 to garderoba i nie będzie okna dachowego

w 7 będzie sypialnia - stąd moje pytanie nr. 5

5. Okno dachowe - czy dać oprócz kontaktronu czujkę inercyjną, czy np. dualną w pokoju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak przenieść duala do saloni na przeciwko jak wisi ogarniałby i pomieszczenie 4 w pomieszczeniu 6 na dobrą sprawę pir też by sie przydał plus to co wyżej i plus od pianino gazy usypiające, gaz (ziemny/PB) zalezy jaki i czy będzie czujnik zalania wody, czujnik czadu, czujnik dymu i to poktótce byłoby...;-)

czujniki będą w kotłowni, obok kominka i w kuchni

nie wim tylko jak z czyjnikami gazu uzypiającego - będzie gwc - chciałem dać go w rurę do reku - ale co w przypadku kiedy wiercą otwór i wpuszczą np. do salonu - trzeba by dać drugi przy wyciągu z reku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images37.fotosik.pl/70/dec72f5cc9333358.jpg

http://images35.fotosik.pl/70/655067df34f20565.jpg

 

poprawiłem plan sytuacyjny zgodnie z podpowiedziami - dobrze czy sa jeszcze uwagi?

 

Zastanawiam się ze względu na koszta które wstępnie (nie liczac pierdół jakimi są ekspandery czy kable) przekraczaja już znacznie 5 tyś, czy nie można zrezygnować np. z części inercyjnych na rzecz pirów czy coś - jeśli np. uważam że z któregoś okna raczej nie będzie prób włamania ze względu na stronę świata - myślę o stronie od sąsiadów

czy na górze to dawać inercyjne - czy kontaktrony i dualne lub piry...

a właściwie to kiedy dawać dualne a kiedy piry - czy dualne dajemy w miejscach gdzie są zmiany temperatury? jak kotłownia czy przy kominku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutecznym systemem (szczególnie, jeśli w budynku są zwierzęta) jest system oparty na czujnikach kontaktronowych (czujniki otwarcia okien i drzwi) oraz czujkach inercyjnych wykrywających uderzenia w okno (przy oknach antywłamaniowych) lub akustycznych czujkach zbicia szyby wykrywających zbicie szyby (przy oknach standardowych).

 

to cytat z 16 strony tego wątku

 

u mnie będa okna standardowe - tylko w salonie okno balkonowe będzie p2 i WK2 - czyli co? tam dać inercyjną a do pozostałych pomieszczeń dać czyjki zbicia szyby? - no na drzwi i garażowe to inercyjna oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Integra 128-WRL? Spokojnie wystarczyłaby 64...

A dlatego że system będzie bardziej zaawansowany i tak na przyszłość - i mam gsm w zestawie

Zgadza się, tylko się zastanawiam czy warto przepłacać 2x tyle?

Też się zastanawiam - wystarczy mi 64 we/wy - ale chyba chciałbym powiadamianie GSM. Jest moduł T1. Razem wyjdzie na pewno taniej, ale sterowania za pomocą SMSa mieć nie będę. W tym momencie wydaje mi się to zbędne, ale kto wie co będzie w przyszłości? Można wywalić kasę na 4S, ale to już wychodzi drożej (no i nie ma ABAXa, nawet jeśli się go nie potrzebuje).

Można też zrezygnować z GSM i kupić ETH. Tylko czy da się za pomocą ETH sterować wyjściami? No i z powiadamianiem gorzej, chociaż można za pomocą bramki e-mail->sms

 

I jak to wszystko ugryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do WRL jest w standarcie dołączona obudowa OPU3 - (w cenie) - choś wiem że niektórzy sprzedawcy mówią - promocja centrala z obudową - lub opylają obudowę osobno - a za wrl krzyczą normalną cenę - mają stówkę zysku na czysto ...

Nie wiem czemu satel postanowił dołączyc do wrl-ki obudowę gratis ... :lol:

Za ile można, tak w praktyce, kupić WRL?

Z reguły ceny oscylują wokół 1300 zł (z obudową) - da się gdzieś kupić taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images37.fotosik.pl/70/dec72f5cc9333358.jpg

http://images35.fotosik.pl/70/655067df34f20565.jpg

 

poprawiłem plan sytuacyjny zgodnie z podpowiedziami - dobrze czy sa jeszcze uwagi?

 

Zastanawiam się ze względu na koszta które wstępnie (nie liczac pierdół jakimi są ekspandery czy kable) przekraczaja już znacznie 5 tyś, czy nie można zrezygnować np. z części inercyjnych na rzecz pirów czy coś - jeśli np. uważam że z któregoś okna raczej nie będzie prób włamania ze względu na stronę świata - myślę o stronie od sąsiadów

czy na górze to dawać inercyjne - czy kontaktrony i dualne lub piry...

a właściwie to kiedy dawać dualne a kiedy piry - czy dualne dajemy w miejscach gdzie są zmiany temperatury? jak kotłownia czy przy kominku?

 

 

Patrząc na to tak aby nie zapychać pokoi czujnikami ja bym to widział tak:

Przepraszam za bazgroły.

 

 

 

http://images50.fotosik.pl/74/6a6bbefadd4c4884m.jpg

 

 

http://images49.fotosik.pl/74/8cdf1344b510a7e6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki banko za konkrety - takich mi trzeba

doczytałem też o pirach i dualach

 

mam jednak wątpliwości czy konieczny jest aż taki rozbudowany system.

A jakby tak zrezygnować z inercyjnych na górze (oprócz drzwi balkonowych) na koszt pirów w pokoju - nie to przecież nic nie da - impaq kosztuje niewiele więcej od pir-a

 

cholercia - droga ta impreza...

 

a ktoś wypowie się na moje inne wątpliwości:

 

1. satel S2 czy KPS 1012 to dobre kontaktrony?

2. gdzie mocować inercyjne w oknach jednoskrzydłowych

3. w sypialni z oknem dachowym - dać inercyjną, stłuczenia czy sam pir wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki banko za konkrety - takich mi trzeba

doczytałem też o pirach i dualach

 

mam jednak wątpliwości czy konieczny jest aż taki rozbudowany system.

A jakby tak zrezygnować z inercyjnych na górze (oprócz drzwi balkonowych) na koszt pirów w pokoju - nie to przecież nic nie da - impaq kosztuje niewiele więcej od pir-a

 

cholercia - droga ta impreza...

 

a ktoś wypowie się na moje inne wątpliwości:

 

1. satel S2 czy KPS 1012 to dobre kontaktrony?

2. gdzie mocować inercyjne w oknach jednoskrzydłowych

3. w sypialni z oknem dachowym - dać inercyjną, stłuczenia czy sam pir wystarczy?

sam będziesz montował, może pokusić sie o kontraktrony wpuszczane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zwykłe okna to może warto byłoby zamontować w nich kontaktrony a czujniki udarowe zamienic na czujniki zewnętrzne (koniecznie z antymaskingiem) zamontowane na jakichś dykretnych słupkach ala latarniach i skierowanych w kierunku domu. Oczywiście jeśli nie planujesz jakiegos bernardyna na posesji. Zamiana udarówek na Piry wiąże sie jednak ze stratami przy każdej próbie włamania. Czujniki zewnętrzne wiadomo zanim podejdzie do okna już powinien działać. W centrali satela masz sporo możliwości programowych wyeliminowania fałszywych alarmów z czujników zewnętrzych oczywiście jeśli bedą prawidłowo zamontowane no i tego bernardyna nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko cena tych zewnętrznych taka jakaś ...

Już wolę inercyjne

A kontaktrony będą w każdym oknie

 

Tylko sie zastanawiam - jak balkonowe jest z ruchomym słupkiem to dawać jeden czy dwa - bo teoretycznie najpierw trzeba jedno skrzydło żeby drugie też otworzyć.

 

2 eol - mniej więcej wiem jak podłączyć - skąd kupujecie rezystory 1.1 koma - mają w hurtowniach ze sprzętem alarmowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...