Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Dzieki że jeszcze mnie znosicie :lol:

Kolejne pytanko - już kończę - sygnalizator z własnym aku - odłączamy pod transformator w obudowie centrali czy dać osobny? potrzebuje napięcia 13.8 V zdaje się

Sygnalizator podłączamy pod wyjścia zasilające centrali i sterujemy wyjsciami pgm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Emul pytal ale nikt nie odpowiedzial, "2. gdzie mocować inercyjne w oknach jednoskrzydłowych" a mnie tez to interesuje

 

Najlepiej gdzieś na środku przy klamce ale jak?? zazwyczaj za wąska szczelina i nie ma jak dojść z przewodem (dwuskrzydłowe). Optymalnym miejscem i bezinwazyjnym jest dolna rama okna bliżej strony z klamką (jednoskrzydłowe) lub dolna rama po środku (w dwuskrzydłowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam będziesz montował, może pokusić się o kontraktrony wpuszczane?

 

wszystkie okna będą wyposażone we wpuszczane kontaktrony

 

a apropos inercyjnych - dzisiaj rozmawiałem w hurtowni i chyba wezmę jedna Maximum Guard kosztem inercyjnych na górze - będzie pod tarasem na dole

 

dodatkowo chyba zmienię sygnalizator z 3001 na 4003 - niestety nie ma własnego zasilania ale za to ciągnie tylko 250ma i chyba ładniej wygląda - a jak w praktyce - stosował ktoś - jest już na diodach - dlatego tak mało prądu ciągnie

 

3001 ma przetwornik dynamiczny, zaś ten 4003 przetwornik piezoelektryczny - jaka jest różnica?? co lepsze jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo chyba zmienię sygnalizator z 3001 na 4003 - niestety nie ma własnego zasilania ale za to ciągnie tylko 250ma

Mniejszy prąd pobierany => mniejsza moc zasilania => mniejsza moc akustyczna => ciszej wyje

Najmniej pobierają atrapy sygnalizatorów - dokładnie 0mA. I dokładnie taką mają moc akustyczną, jak pobieraną ;) Nic nie słychać, ale nic nie pobiera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm,

Też początkowo chciałem kupic 3001 - Zbych go polecał - w hurtowni mi polecaja 4003.

 

właśnie wyczytałem że średnia głośność jednego i drugiego to ok. 120 db - wg. satela

znacznie różny jest prąd pobierania - sygnalizacja akustyczna w 3001 pobiera 1,2A, a w 4003 200mA

 

Różnica jest w rodzaju przetwornika akustycznego - pizoelektryczny i dynamiczny? what is that?

 

Satel podaje tą samą wartość 120dB - to jak w końcu????

Bigbeat - słyszałeś obydwa i jest znaczna różnica czy tylko wnioskujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem sobie kontaktrony w oknie dwuskrzydłowym. Magnes zamontowałem centralnie nad kontaktronem i przy zamknietym oknie między czujnikiem i magnesem jest jakieś 1,5cm szczeliny. Od razu zrobiłem test kiedy kontaktron puszcza i okazało się, że kontaktron puszcza dopiero jak otworzę okno na tyle, że widać już czujnik zamontowany w futrynie. :( Jak tylko magnes jest choć trochę nad kontaktronem to kontaktron jest zwarty.

Czy też tak macie, czy ja zrobiłem coś nie tak.

Zastanawiam się, aby nastepne magnesy montować trochę przesunięte wzgledem osi kontaktronu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm,

Też początkowo chciałem kupic 3001 - Zbych go polecał - w hurtowni mi polecaja 4003.

 

właśnie wyczytałem że średnia głośność jednego i drugiego to ok. 120 db - wg. satela

znacznie różny jest prąd pobierania - sygnalizacja akustyczna w 3001 pobiera 1,2A, a w 4003 200mA

 

Różnica jest w rodzaju przetwornika akustycznego - pizoelektryczny i dynamiczny? what is that?

 

Satel podaje tą samą wartość 120dB - to jak w końcu????

Bigbeat - słyszałeś obydwa i jest znaczna różnica czy tylko wnioskujesz?

Dynamiczny jest wyraznie głośniejszy, satel 3001 posiada w torze optycznym lampę stroboskopową. Zastanów sie czy potrzebujesz takiego głośnego sygnalizatora, jeśli wolisz samozasilany wto w tej samej obudowie co 4003 jest samozasilany 4002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem sobie kontaktrony w oknie dwuskrzydłowym. Magnes zamontowałem centralnie nad kontaktronem i przy zamknietym oknie między czujnikiem i magnesem jest jakieś 1,5cm szczeliny. Od razu zrobiłem test kiedy kontaktron puszcza i okazało się, że kontaktron puszcza dopiero jak otworzę okno na tyle, że widać już czujnik zamontowany w futrynie. :( Jak tylko magnes jest choć trochę nad kontaktronem to kontaktron jest zwarty.

Czy też tak macie, czy ja zrobiłem coś nie tak.

Zastanawiam się, aby nastepne magnesy montować trochę przesunięte wzgledem osi kontaktronu

Zastosowałeś magnes od kompletu czy neodymowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczny jest wyraznie głośniejszy, satel 3001 posiada w torze optycznym lampę stroboskopową. Zastanów sie czy potrzebujesz takiego głośnego sygnalizatora, jeśli wolisz samozasilany wto w tej samej obudowie co 4003 jest samozasilany 4002.

sygnalizator przydałby się w miarę głośny ale:

- w podanych sa akumulatory które trzeba co jakiś czas wymieniać

- pobierają one znacznie więcej prądu od 4003 - bilans prądowy się zamyka daleko przed 2A integry - przy 3001 i jej zapotrzebowaniem 1.4A przekraczam to znacznie - dodatkowy moduł z zasilaniem

- ciągle nie wiem jak może być głośniejszy skoro podają 120 dB w obu przypadkach - nie no jutro zadzwonię do satela chyba

 

sam sobie pogmatwałem w głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jak wielu przedmówców w tym wątku mam w planie montaż wpuszczanych czujników otwarcia okien (nie przebiłem się przez wszystkie 88 stron).

1. Macie może jakieś fotki w którym miejscu ramy taki czujnik zainstalować ? Żeby bezpiecznie to może na priva. Planuję KPS 1012 albo S2 (takie jak wcześniej polecane).

2. Czy w oknach rozwierno uchylnych warto dawać 2 czujki u góry i na dole ramy.

Nie chcę eksperymentować a czas mnie nagli kable leżą i czekają na montaż.

 

3. pytanie jakie czujniki dać w oknach dachowych Veluxa, wpuszczane to się chyba nie da. Muszę szybko decydować - na dniach okna będą zabudowane płytą, kable dochodzą od dołu okna. Może coś w stylu KP201

 

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

 

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jeśli zajmujesz się systemami alarmowymi to powiedz ile takich systemów postawionych kilka lat temu miałeś potrzebę modernizować dla tych wszystkich bajerów? Niewielki odsetek jesli wogóle. Nie mówię tu o dołożeniu np czujnika dymu, którego wcześniej nie było,a zaistniała potrzeba po małym pożarze. Bo taką rozbudowę można zrobić na każdej centrali co ma wolne linie. I jak te wodotryski podłączysz w wykończonym domu bez demolowania go.

Owszem, masz rację. Jeśli potrzebny jest tylko prosty, podstawowy system alarmowy, to wystarczą tańsze centrale alarmowe, np. DSC, czy PARADOX.

 

O ile mi wiadomo bezprzewodówka satela nie pozwala na komunikację pomiedzy modułami bezprzweodowo.

Moduły ACX-200 i ACX-201 komunikują się bezprzewodowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzwoniłęś kiedyś do Satela z jakimś problemem technicznym?? Potrafili go rozwiązac?? Ja na forach to się dowiedziałem jakich niespodzianek po Satelu mogę się spodziewać i niestety kilka znich doświadczyłem na własnej skórze np. trafione moduły lipny firmwer w jednej z wersji oprogramowania itd. I kilka innych o których nie znalazłem informacji. Może poprostu miałem pecha i tylko mnie to spotkało.

Eeee, nie przesadzaj, może Satel nie wychyla się ze swoimi wpadkami (co mnie osobiście wkurza, bo wpadki zdarzają się również najlepszym), ale jak się zadzwoni do nich po pomoc, to zawsze doradzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które mają zamontowane kontaktrony wpuszczane, a w szczególności do _ZBYCHa.

Zamontowałem sobie 2 kontaktrony(KPS1012) w oknie 2skrzydłowym. Orginalny magnes zamontowany centralnie nad czujnikiem, szczelina ok15mm do czujnika.

Kontaktron puszcza w momencie jak magnes całkowicie zejdzie z czujnika ale wtedy już widać go z zewnątrz w futrynie i można podłożyć magnes. też tak macie??

 

Planuję w następnym oknie odsunąć magnes od osi kontaktronu w kierunku zawiasów, żeby puszczał przy mniejszym otwarciu okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: czy da się (pewnie tak) i czy jest sensowne wykorzystanie modułu radiowego INT_RX do sterowania bramą garażową (otwieranie/zamykanie)? Moduł + piloty służyłyby także do innych celów, a żeby nie nosić kilku ze sobą, pomyślałem, że warto by wykorzystać je także do otwierania bramy garażowej.

Co o tym sądzicie?

Niestety, ale Satel ma tą wadę, że nie reaguje na kolejne, szybkie naruszanie wejść. Zatem nie można szybko wykonać dwóch operacji po sobie.

Jeśli np. uruchomisz bramę i szybko będziesz chciał ją zatrzymać (bo się okaże, że nie porusza się w pożądanym kierunku :wink: ), to to się nie uda. Trzeba chwilkę odczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: czy da się (pewnie tak) i czy jest sensowne wykorzystanie modułu radiowego INT_RX do sterowania bramą garażową (otwieranie/zamykanie)? Moduł + piloty służyłyby także do innych celów, a żeby nie nosić kilku ze sobą, pomyślałem, że warto by wykorzystać je także do otwierania bramy garażowej.

Co o tym sądzicie?

Ja to robię zazwyczaj w drugą stronę -piloty do bram (4 kanałowe wykorzystuję do sterowania alarmem -oczywiście co najwyżej opóźnieniem lub napadem nigdy załącz- wyłącz strefę.

Popieram :)

Oczywiście należy wybierać sterowania ze zmiennym kodem i nie tak beznadziejnie kopiowalne, jak Hormann!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...