Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeśli to o mnie to Dziękuje ale mamy już założone i jesteśmy ZADOWOLENI :lol: :lol:

 

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/GUARD.gif

Pamiętaj aby czasami otworzyć te czujnki i delikatnie umyć soczewki, jak sa za bardzo brudne to antymasking sie ciągle włącza.

Jak każde, zewnętrzne czujki ruchu...

Po to właśnie jest okresowa konserwacja, żeby m. in. te czynności wykonywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emul - nie powielaj niepotrzebnie postów i nie wklejaj tego, co już tu zostało napisane/pokazane. Ten wątek pewnie byłby krótszy o kilkadziesiąt stron, jeśli pytania i odpowiedzi nie byłyby powielane...

Trzeba poświęcić trochę czasu i przeczytać ten wątek, jeśli chce się pozyskać wiedzę tajemną, której nie ma gdzie indziej, a nie iść na łatwiznę i wciąż pytać o te same tematy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które mają zamontowane kontaktrony wpuszczane, a w szczególności do _ZBYCHa.

Zamontowałem sobie 2 kontaktrony(KPS1012) w oknie 2skrzydłowym. Orginalny magnes zamontowany centralnie nad czujnikiem, szczelina ok15mm do czujnika.

Kontaktron puszcza w momencie jak magnes całkowicie zejdzie z czujnika ale wtedy już widać go z zewnątrz w futrynie i można podłożyć magnes. też tak macie??

 

Planuję w następnym oknie odsunąć magnes od osi kontaktronu w kierunku zawiasów, żeby puszczał przy mniejszym otwarciu okna

Dobrze planujesz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emul - nie powielaj niepotrzebnie postów i nie wklejaj tego, co już tu zostało napisane/pokazane. Ten wątek pewnie byłby krótszy o kilkadziesiąt stron, jeśli pytania i odpowiedzi nie byłyby powielane...

Trzeba poświęcić trochę czasu i przeczytać ten wątek, jeśli chce się pozyskać wiedzę tajemną, której nie ma gdzie indziej, a nie iść na łatwiznę i wciąż pytać o te same tematy!

No właśnie już pytałem, ale jakoś bez odzewu. Czy ktoś kto ma może większą wiedzę komputerowo/internetową :-) zna jakiś sposób żeby sobie ten wątek ściągnąć na komputer jako jedną stronę, żeby np. dało się go łatwo przeszukiwać (ctrl+F).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emul - nie powielaj niepotrzebnie postów i nie wklejaj tego, co już tu zostało napisane/pokazane. Ten wątek pewnie byłby krótszy o kilkadziesiąt stron, jeśli pytania i odpowiedzi nie byłyby powielane...

Trzeba poświęcić trochę czasu i przeczytać ten wątek, jeśli chce się pozyskać wiedzę tajemną, której nie ma gdzie indziej, a nie iść na łatwiznę i wciąż pytać o te same tematy!

No właśnie już pytałem, ale jakoś bez odzewu. Czy ktoś kto ma może większą wiedzę komputerowo/internetową :-) zna jakiś sposób żeby sobie ten wątek ściągnąć na komputer jako jedną stronę, żeby np. dało się go łatwo przeszukiwać (ctrl+F).

Skoro bez odzewu, to znaczy, że nikt nie posiada tu takiej wiedzy i musisz szukać takich informacji na forach informatyczno-komputerowych...

Może forum.infojama.pl :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emul - nie powielaj niepotrzebnie postów i nie wklejaj tego, co już tu zostało napisane/pokazane. Ten wątek pewnie byłby krótszy o kilkadziesiąt stron, jeśli pytania i odpowiedzi nie byłyby powielane...

jasna rozumiem i przepraszam :cry:

 

a wypowiesz sie na temat mojego systemu - czy słusznie i czy cholercia dawać te piry czy nie - bo zamówiłem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się waham jaką centralę wybrać: 64+T1 czy 128-WRL

Aspekt finansowy istotny, gdyby nie te, wziąłbym WRL. Cena WRL dwa razy większa niż 64 no i trzeba dodać ekspander (w porównaniu), ale za to obudowa w zestawie.

64 wejść powinno wystarczyć, funkcjonalności WRL - GSM + ABAX fajne, ale niekonieczne. Rozumiem, że z modułem T1 będę mógł normalnie dzwonić na centralkę - jak w przypadku stacjonarnego telefonu? To mi powinno wystarczyć.

 

No i co radzicie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centralka alarmowa podłączona do tej zamej lini co pewien ups i ten ups powoduje że po zaniku napięcia zasilana integra nie rozpoznaje tego że niema zasilania :(

 

czy pisząc: "... do tej samej linii..." miałeś na myśli, że zasilanie integry i UPSa jest na jednej fazie? a UPS nie gwarantuje zasilania dla integry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a wypowiesz sie na temat mojego systemu - czy słusznie i czy cholercia dawać te piry czy nie - bo zamówiłem :evil:

 

Odnośnie rozmieszczenia czujek ruchu, to prawie się zgadzam z banko.

Czujka w salonie i dolnej sypialni - ok. Czujka w wiatrołapie moim zdaniem zbędna.

Czujka w garażu - umiejscowiona tam, gdzie banko zaproponował, jest narażona na zasłonięcie bez wywołania alarmu. Ja bym ją zrobił przy drzwiach między garażem, a kotłownią (nad umywalką). W końcu ta czujka ma głównie chronić słabą bramę garażową. W holu na poddaszu - ok. W sypialni zastąpiłbym akustyczną czujką zbicia szyby.

 

1. satel S2 czy KPS 1012 to dobre kontaktrony?

Nie znam tych czujników. Ja montuję głównie czujniki kontaktronowe Alarmtech-a i Bosch-a. Wbrew pozorom, nie bez znaczenia jest, jakie czujniki kontaktronowe zamontujesz. Kontaktron kontaktronowi nie równy.

 

2. gdzie mocować inercyjne w oknach jednoskrzydłowych

Po stronie klamki, na dole, z boku okna.

 

3. w sypialni z oknem dachowym - dać inercyjną, stłuczenia czy sam pir wystarczy?

Ja bym dał akustyczną czujkę zbicia szyby. Odnośnie inercyjnej na oknie, to wszystko zależy od usytuowania okna w sypialni. Jeśli łatwo się do niego niepostrzeżenie dostać, to daj dodatkowo inercyjną.

 

Odnośnie stosowania czujek inercyjnych, akustycznych czujek zbicia szyby i czujek ruchu, to zastanów się, kiedy chcesz wykryć działanie złodzieja i ile chcesz na to przeznaczyć pieniędzy. Wiadomo, że najlepiej wykryć działanie złodzieja jak najwcześniej. Pomijając czujki zewnętrzne, to czujka inercyjna najwcześniej wykrywa próbę włamania, ale system oparty m. in. na czujkach inercyjnych jest dosyć kosztowny. Jeśli z powodów finansowych nie możesz sobie pozwolić na inercyjne (bo masz dużo okien), ale chcesz mieć system obwodowy (lub musisz mieć ze względu na zwierzęta w domu), to pozostają Ci kontaktrony i akustyczne czujki zbicia szyby. Czujki ruchu stanowią tylko uzupełnienie systemu obwodowego.

 

Nie rezygnuj z sygnalizatora z własnym zasilaniem. Nie słuchaj tego, co mówią w hurtowni, bo oni nie są obiektywni, a ich wiedza ogranicza się do kart katalogowych urządzeń...

Sygnalizatory z serii SP posiadają przetwornik piezo, czyli piszczą wysokimi tonami. Lokalnie dźwięk jest dobrze słyszalny, ale trochę dalej już gorzej (szczególnie w terenie rzadko zabudowanym).

Sygnalizator SD posiada przetwornik dynamiczny (głośnik tubowy), więc dźwięk jest bardzo donośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały wątek jako jedna strona (na tą chwilę):

 

http://patek.netinfo.pl/murator/alarmowy/alarmowy.html

 

Testowane pod Firefox.

Uwaga: duuuża stronka.

Suuper! :)

 

Jak to zrobiłeś?

Widziałem, że masz też na www wykresy różnych temperatur w domu. Jak to zrealizowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się waham jaką centralę wybrać: 64+T1 czy 128-WRL

Aspekt finansowy istotny, gdyby nie te, wziąłbym WRL. Cena WRL dwa razy większa niż 64 no i trzeba dodać ekspander (w porównaniu), ale za to obudowa w zestawie.

64 wejść powinno wystarczyć, funkcjonalności WRL - GSM + ABAX fajne, ale niekonieczne. Rozumiem, że z modułem T1 będę mógł normalnie dzwonić na centralkę - jak w przypadku stacjonarnego telefonu? To mi powinno wystarczyć.

 

No i co radzicie? :)

Z modułem T1 nie bedziesz mógł dzwonić do centralki, te funkcje ma moduł LT1, LT2 i GSM 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz w przyszłości monitoring to w pomieszczeniu gdzie jest centrala (pewnie też będzie tam nadajnik) daj czunik pir.

Wytłumacz proszę, dlaczego?

W wiatrołapie będzie klikawa też bym dał pir-a.

Wytłumacz proszę, dlaczego?

 

Czujnik przestrzenny uważam że jest potrzebny po to że po oszukaniu kontaktrona nic nie stanie na przeszkodzie potencjalnemu intruzowi na zneutralizowaniu nadajnika. Chyba nie muszę opisywać sposobów jak to zrobić jesli mamy kupe czasu. Poza tym spotkałem się z faktem iż agencje wymagają aby nadajnik był chroniony czujnikiem przynajmniej pir. I w sumie nie ma co go porównywać z kontaktronem. Widziałem akcje gdzie była wpisana uwaga że za nadajnik odpowiada klient bo jest chroniony tylko kontaktronem.

 

 

Pir w wiatrołapie pomyślmy do czego mógłby się nam przydać.

Zakładając że otwieram okno w pomieszczeniu pomiedzy garażem a kotłownią (znowu mi się udało oszykać kontaktron) ide do wiatrołapu stoje przed klawiaturą i widzę jeden klawisz troszkę wytarty, no conajmniej bardziej pobrudzony od innych. Wciskam go 4 razy i potwierdzam OK (znowu mi się udało).

 

Wiem wiem konserwację są od tego, ale który z serwiantów firm ochroniarskich podczas takowych przeglądów czyści klawiatury, soczewki czujników, nie wspominając o zajrzeniu do nich do środka.

To taki jeden mały przykład, w którym czujnik pir zaprogramowany jako warunkowy rozwiązuje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik przestrzenny uważam że jest potrzebny po to że po oszukaniu kontaktrona nic nie stanie na przeszkodzie potencjalnemu intruzowi na zneutralizowaniu nadajnika. Chyba nie muszę opisywać sposobów jak to zrobić jesli mamy kupe czasu. Poza tym spotkałem się z faktem iż agencje wymagają aby nadajnik był chroniony czujnikiem przynajmniej pir. I w sumie nie ma co go porównywać z kontaktronem. Widziałem akcje gdzie była wpisana uwaga że za nadajnik odpowiada klient bo jest chroniony tylko kontaktronem.

Pir w wiatrołapie pomyślmy do czego mógłby się nam przydać.

Zakładając że otwieram okno w pomieszczeniu pomiedzy garażem a kotłownią (znowu mi się udało oszykać kontaktron) ide do wiatrołapu stoje przed klawiaturą i widzę jeden klawisz troszkę wytarty, no conajmniej bardziej pobrudzony od innych. Wciskam go 4 razy i potwierdzam OK (znowu mi się udało).

 

Wiem wiem konserwację są od tego, ale który z serwiantów firm ochroniarskich podczas takowych przeglądów czyści klawiatury, soczewki czujników, nie wspominając o zajrzeniu do nich do środka.

To taki jeden mały przykład, w którym czujnik pir zaprogramowany jako warunkowy rozwiązuje problem.

Nie przekonałeś mnie. Jeśli złodziej będzie miał wiedzę, narzędzia i umiejętności, aby pokonać kontaktron, to poradzi sobie również ze standardową czujką ruchu.

Pytanie tylko, na ile prawdopodobne jest, że do takiego domu przyjdzie taki specjalista-włamywacz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...