Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Jak to zrobiłeś?

 

Stworzyłem sobie skrypt, który ściąga stronki, odcina nagłówek, stopkę, łączy całość w jeden plik i na koniec spowrotem dokłada nagłówek i stopkę - ale już tylko po jednej. Zaktualizuję od czasu do czasu jak nie zapomnę (można przypominać). Jak ktoś ma linuxowe środowisko to mogę udostępnić, ale pewnie jak ktoś ma linuxowe środowisko to sobie potrafi zrobić coś takiego samemu :)

 

Widziałem, że masz też na www wykresy różnych temperatur w domu. Jak to zrealizowałeś?

 

http://forum.muratordom.pl/post2996097.htm#2996097

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kontaktrony będzie miał montowane jak dobrze pamiętam przez firmę od okien pewnie robią to nie pierwszy raz i sporo osób wie jak i gdzie je montują. Pokonanie okna z taka wiedzą nie stanowi problemu. Czujnik pir już dla niego może być zaskoczeniem. I nie musi byc to fachowiec włamywacz. A skoro i tak jak napisałeś wszystko da się obejść to po co te systemy?? Mi sie wydaje żeby było jak najwięcej problemów z obejściem tego i jak najwięcej niespodzianek. Systemy przewidywalne zawsze łatwo obejść. Jak wiesz że ktoś montuje tylko piry i nic więcej wiesz jak sie przygotować do obejścia jego systemy. Jeśli ktoś montuje kontaktrony i udarówki również wiesz czego sie spodziewać.[/u]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktrony będzie miał montowane jak dobrze pamiętam przez firmę od okien pewnie robią to nie pierwszy raz i sporo osób wie jak i gdzie je montują. Pokonanie okna z taka wiedzą nie stanowi problemu. Czujnik pir już dla niego może być zaskoczeniem. I nie musi byc to fachowiec włamywacz. A skoro i tak jak napisałeś wszystko da się obejść to po co te systemy?? Mi sie wydaje żeby było jak najwięcej problemów z obejściem tego i jak najwięcej niespodzianek. Systemy przewidywalne zawsze łatwo obejść. Jak wiesz że ktoś montuje tylko piry i nic więcej wiesz jak sie przygotować do obejścia jego systemy. Jeśli ktoś montuje kontaktrony i udarówki również wiesz czego sie spodziewać.[/u]

1. Kontaktrony on sam będzie montował.

2. Sama wiedza, jak działa i gdzie jest zamontowany kontaktron nie wystarcza do jego ominięcia.

3. Nie napisałem, że wszystko da się obejść.

4. Systemy są po to, żeby umownie mówiąc chronić nas i nasze mienie. Systemy muszą być dostosowane do wartości przechowywanego mienia i poziomu zagrożenia.

 

Jeśli jesteś doświadczonym instalatorem z wieloletnim stażem, to wiesz, w jaki sposób złodzieje się włamują do domów. Po co więc te dywagacje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobiłeś?

 

Stworzyłem sobie skrypt, który ściąga stronki, odcina nagłówek, stopkę, łączy całość w jeden plik i na koniec spowrotem dokłada nagłówek i stopkę - ale już tylko po jednej. Zaktualizuję od czasu do czasu jak nie zapomnę (można przypominać). Jak ktoś ma linuxowe środowisko to mogę udostępnić, ale pewnie jak ktoś ma linuxowe środowisko to sobie potrafi zrobić coś takiego samemu :)

 

Widziałem, że masz też na www wykresy różnych temperatur w domu. Jak to zrealizowałeś?

 

http://forum.muratordom.pl/post2996097.htm#2996097

Dzięki!

W wolnej chwili poczytam sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się waham jaką centralę wybrać: 64+T1 czy 128-WRL

Aspekt finansowy istotny, gdyby nie te, wziąłbym WRL. Cena WRL dwa razy większa niż 64 no i trzeba dodać ekspander (w porównaniu), ale za to obudowa w zestawie.

64 wejść powinno wystarczyć, funkcjonalności WRL - GSM + ABAX fajne, ale niekonieczne. Rozumiem, że z modułem T1 będę mógł normalnie dzwonić na centralkę - jak w przypadku stacjonarnego telefonu? To mi powinno wystarczyć.

 

No i co radzicie? :)

Z modułem T1 nie bedziesz mógł dzwonić do centralki, te funkcje ma moduł LT1, LT2 i GSM 4

Uuuu faktycznie, coś mi się pokiełbasiło na etapie optymalizacji kosztów ;)

No to kiszka trochę... Czyżby jednak WRL? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się waham jaką centralę wybrać: 64+T1 czy 128-WRL

Aspekt finansowy istotny, gdyby nie te, wziąłbym WRL. Cena WRL dwa razy większa niż 64 no i trzeba dodać ekspander (w porównaniu), ale za to obudowa w zestawie.

64 wejść powinno wystarczyć, funkcjonalności WRL - GSM + ABAX fajne, ale niekonieczne. Rozumiem, że z modułem T1 będę mógł normalnie dzwonić na centralkę - jak w przypadku stacjonarnego telefonu? To mi powinno wystarczyć.

 

No i co radzicie? :)

Z modułem T1 nie bedziesz mógł dzwonić do centralki, te funkcje ma moduł LT1, LT2 i GSM 4

Uuuu faktycznie, coś mi się pokiełbasiło na etapie optymalizacji kosztów ;)

No to kiszka trochę... Czyżby jednak WRL? :-?

Tylko nie wiem czy ci zależy na opcji dzwonienia na numer gsm? W wrl nie ma wogóle wejścia lini telefonicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modułem T1 nie bedziesz mógł dzwonić do centralki, te funkcje ma moduł LT1, LT2 i GSM 4

Uuuu faktycznie, coś mi się pokiełbasiło na etapie optymalizacji kosztów ;)

No to kiszka trochę... Czyżby jednak WRL? :-?

Tylko nie wiem czy ci zależy na opcji dzwonienia na numer gsm? W wrl nie ma wogóle wejścia lini telefonicznej.

Chodzi mi generalnie o powiadomienia o zdarzeniach i zdalny dostęp. WRL daje mi go za pomocą SMSów. I64 mogę to robić za pomocą telefonu stacjonarnego.

 

Ale powoli skłaniam się do rozwiązania I64 + ETHM-1. Powiadomienia można zawsze zrealizować za pomocą e-maila na bramkę SMS. Ewentualnie skołuję router z modułem GSM - zdaje się że one też potrafią za pomocą jakiegoś programiku wysyłać SMSy - wtedy nie byłbym zależny od awaryjności bramki.

Czy ma to sens?

 

Chyba że jest jakiś moduł, nie koniecznie satelowski ale za to w przystępnej cenie, który miałby możliwości 4S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modułem T1 nie bedziesz mógł dzwonić do centralki, te funkcje ma moduł LT1, LT2 i GSM 4

Uuuu faktycznie, coś mi się pokiełbasiło na etapie optymalizacji kosztów ;)

No to kiszka trochę... Czyżby jednak WRL? :-?

Tylko nie wiem czy ci zależy na opcji dzwonienia na numer gsm? W wrl nie ma wogóle wejścia lini telefonicznej.

Chodzi mi generalnie o powiadomienia o zdarzeniach i zdalny dostęp. WRL daje mi go za pomocą SMSów. I64 mogę to robić za pomocą telefonu stacjonarnego.

 

Ale powoli skłaniam się do rozwiązania I64 + ETHM-1. Powiadomienia można zawsze zrealizować za pomocą e-maila na bramkę SMS. Ewentualnie skołuję router z modułem GSM - zdaje się że one też potrafią za pomocą jakiegoś programiku wysyłać SMSy - wtedy nie byłbym zależny od awaryjności bramki.

Czy ma to sens?

 

Chyba że jest jakiś moduł, nie koniecznie satelowski ale za to w przystępnej cenie, który miałby możliwości 4S?

 

dla mnie świetny pomysł, koszty porównywalne do zwykłego modułu gsm, a funkcjonalność dużo większa, a jak już będziesz miał ten ruter z gsmem, to odrazu masz łacze internetowe zapasowe, jak by tepsa padła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centralka alarmowa podłączona do tej zamej lini co pewien ups i ten ups powoduje że po zaniku napięcia zasilana integra nie rozpoznaje tego że niema zasilania :(

 

czy pisząc: "... do tej samej linii..." miałeś na myśli, że zasilanie integry i UPSa jest na jednej fazie? a UPS nie gwarantuje zasilania dla integry?

 

tak to tej samej faz. A po co integra do upesa? skoro on ma wytrzymać ok 0,5h, a integra ma swój aku na kilka-kilkanaśnie godzin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tych funkcji nie można przypisywać tylko Integrze sporo innych systemów to potrafi tylko nie reklamują tego w co drugiej gazecie.

Sporo? np. które?

Np. Verso VBT , polski system łączący potężne możliwości jeśli chodzi o automatykę budynku oraz zabezpieczenie . EVO - centrala adresowalna której cechą nadrzędną jest to że system na niej oparty można w dowolnej chwili rozszerzyć podpinając sie do dowolnego modułu lub czujnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy przewidywalne zawsze łatwo obejść. Jak wiesz że ktoś montuje tylko piry i nic więcej wiesz jak sie przygotować do obejścia jego systemy. Jeśli ktoś montuje kontaktrony i udarówki również wiesz czego sie spodziewać.[/u]

I właśnie dla tego system postawiony przez doświadczonego instalatora, jest zawsze skuteczniejszy niż system postawiony przez instalatorów z agencji którzy z góry są skazani na warunki "ma być szybko i tanio".Dobrze postawiony system to system który uniemożliwi niezauważalną penetrację obiektu . A jest tym lepszy im jego reakcja na włamanie jest szybsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbych napisał

na ile prawdopodobne jest, że do takiego domu przyjdzie taki specjalista-włamywacz

 

Nie wiem jak Ty Zbychu ale ja w swojej praktyce nauczyłem się jednego . Nigdy nie lekceważę osoby włamującej się . Ostatnio widziałem włamanie do wiejskiego sklepu które wykonał okoliczny . Pięknie rozpracował ten obiekt . Dom, to nie sklep gdzie przewija się mnóstwo ludzi ale trzeba wiedzieć, że we włamaniach do domów, często biora udział osoby które w tych domach gościły . NIE LEKCEWAŻCIE WŁAMYWACZY .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Verso VBT , polski system łączący potężne możliwości jeśli chodzi o automatykę budynku oraz zabezpieczenie . .

 

Napisz coś więcej o tym systemie wygląda ciekawie, instalowałeś już taki system

jak wychodzi cenowo?

 

Na czym polega jego możliwość dużej integracji z innymi systemami automatyki budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tych funkcji nie można przypisywać tylko Integrze sporo innych systemów to potrafi tylko nie reklamują tego w co drugiej gazecie.

Sporo? np. które?

Np. Verso VBT , polski system łączący potężne możliwości jeśli chodzi o automatykę budynku oraz zabezpieczenie .

Przecież to jest typowy system inteligentnego budynku, więc jak go można porównywać do Integry?

Integra jest dostępna w niemalże każdej hurtowni, a system Verso?

Integrę zna wielu instalatorów, a system Verso?

Nawet nie wiadomo, co może i ile kosztuje ten system Verso.

Po prostu nie jest to produkt ogólnodostepny i nie jest on przeznaczony do domów.

To tak, jakby Integrę porównywać do systemów Andover Controls (obecnie t.a.c.) :roll:

Nie ta półka, nie ta cena i nie ta dostępność...

 

EVO - centrala adresowalna której cechą nadrzędną jest to że system na niej oparty można w dowolnej chwili rozszerzyć podpinając sie do dowolnego modułu lub czujnika .

Paradox EVO jest droższa od Integry. Czy jest lepsza?

Todaks, kiedyś pisałeś, że znasz lepiej Paradoxa, więc przedstaw proszę jakieś zalety tego systemu w porównaniu z Integrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbych napisał
na ile prawdopodobne jest, że do takiego domu przyjdzie taki specjalista-włamywacz

 

Nie wiem jak Ty Zbychu ale ja w swojej praktyce nauczyłem się jednego . Nigdy nie lekceważę osoby włamującej się . Ostatnio widziałem włamanie do wiejskiego sklepu które wykonał okoliczny . Pięknie rozpracował ten obiekt . Dom, to nie sklep gdzie przewija się mnóstwo ludzi ale trzeba wiedzieć, że we włamaniach do domów, często biora udział osoby które w tych domach gościły . NIE LEKCEWAŻCIE WŁAMYWACZY .

Nie lekceważę włamywaczy, ale i też nie demonizuję. :)

Dlatego montuję takie, a nie inne systemy alarmowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...