Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Napisz coś więcej o tym systemie wygląda ciekawie, instalowałeś już taki system

jak wychodzi cenowo?

Na czym polega jego możliwość dużej integracji z innymi systemami automatyki budynku.

VTB to system modułów rozproszonych pracujących w systemie adresowym .

Moduły te występują zarówno w wersji wykonawczej (sterowanie ) JAK I ALARMOWEJ ( system ochrony). Jego podstawową zaletą jest to, że da się sprzęgnąć z każdym urządzeniem które jest sterowane zarówno z pozycji styku elektrycznego jak i podczerwieni. Jego działanie ogranicza tylko wyobraźnia instalatora . Cenowo na pewno jest droższe w porównaniu z integrą ale jeżeli zsumujemy wydatek na instalację elektryczną , alarmową , automatyki , weźmiemy pod uwagę wygodę , możliwość strerowania praktycznie każdym urządzeniem za pomoca jednego urządzenia to może się okazać że warto .

Cena systemu jest około 40% niższa od systemów zachodnich . Pytanie Zbycha było jaki system może .... więc odpowiedziałem . Pewne jest że integra to system alarmowy z podstawowymi funkcjami automatyki i jej możliwości w tym drugim temacie są bardzo ograniczone . Napisałem o VTB ponieważ wielu forumowiczów inwestuje w integrę bo chce mieć również czasami dosyć zaawansowane funkcje automatyki i ... często dochodza do wniosku że to nie to . Często również na tym forum czytam że tylko integra choć później z funkcji automatycznych centrali wykorzystywane jest "nic" .

Co do EVO to cenowo wersja podstawowa wcale nie jest droższa , a jej główny atut opisałem wcześniej. Szyna adresowalna to również znacznie prostsza instalacja przewodowa . Centrala ta posiada moduły bezprzewodowe , moduły nagłośnieniowe , kontrolę dostępu , moduły wykonawcze stosowane w automatyce .EVO ustępuje Integrze w dwóch parametrach : ilość stref (max. 8 ) brak funkcji logiki w wyjściach PGM.

I żeby nie było że jestem "anty Integra". Chcę tylko by obiektywnie podchodzić do każdego tematu . Brak znajomości danej centrali nie powinien być powodem by ją lekceważyć . Każdy system ma swoje plusy i minusy . Cała sztuka polega na tym by dostosować centralę do konkretnych potrzeb.Tak jak napisał BANKO nie ma co patrzeć "przyszłościowo" bo po zakończeniu etapu budowy z reguły nie ma potrzeb by rozbudowywać a jeżeli już po latach wystąpią to okazuje się że nasza centrala to zabytek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

centrala evo 48 byla duzo tansza od integry ,teraz gdy dolar podskoczyl troche zdrozala ale nadal jest tansza :) w podstawowoej wersji centrala obsluguje 17 linii bez zadnych rozszezen (funkcja podwajania). Pisze o klasycznych liniach nie adresowalnych. Jest bardzo prosta w obsludze dla uzytkownika ale wg mnie trudniejsza w programowaniu niz satel,bez listy ustawien w reku nie idzie :) Mi nie podoba sie w niej kilka funkcji manipulatora,np brak mozliwosci wyciszenia klawiszy (gdy ustawi sie wyciszenie to klawisze po nacisnieciu piszcza a podczas alarmu jest cisza) ma to znaczenie gdy manipulator jest w sypialni i uzbrajamy w trybie nocnym a obok spi dziecko...Generalnie centralka ok ale przy tej cenie w stosunku do integry 32 chyba troche malo konkurencyjna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktos powiedzieć po co w nowej wersji programowej każdemu kto podłącza sie z kompem pod integre informacja o kodach wraz znimi podana jak na talerzu?? Zaraz padnie stwierdzenie że administrator żądzi. Jasne od momentu kiedy go przeszkoli instalator i powie co i jak. Ale jak nie powie całej prawdy to ma furteczkę otwartą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A później dziwnym trafem podczas włamania ginie również płyta centrali lub zostaje zniszczona żeby nie można było zczytać pamięci zdarzeń.....

przecież to można wyłączyć, przynajmniej nie można odczytać kodu z klawiatury jak w dsc .

Widzę że zakładasz że najpierw instalujemy systemy a potem je okradamy?

W całym tym interesie potrzebna jest jeszcze spora doza zaufania, klienci polecaja sobie sprawdzonych instalatorów , tych do których mają zastrzeżenia odrzucają.(chociaż nie wszystkich np : agencje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że można to włączyć/wyłączyć to wiesz Ty i kilka osób na tym forum, którzy w tym siedzą . A zainteresowanie tą centralą jest wyjątkowo szczególne więc pomyślałem że każdy kto płaci za to nie małe pieniądze powinien wiedzieć aby uczulić instalatora. Zresztą jeśli instalujesz system to nie znaczy że zawsze Ty go pędziesz serwisował. Może przyjśc taki, który tą funkcje wykorzysta do niecnych celów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że można to włączyć/wyłączyć to wiesz Ty i kilka osób na tym forum, którzy w tym siedzą . A zainteresowanie tą centralą jest wyjątkowo szczególne więc pomyślałem że każdy kto płaci za to nie małe pieniądze powinien wiedzieć aby uczulić instalatora. Zresztą jeśli instalujesz system to nie znaczy że zawsze Ty go pędziesz serwisował. Może przyjśc taki, który tą funkcje wykorzysta do niecnych celów.

 

 

Skoro już się powiedziało A....

 

Napiszcie w takim razie jak to można wyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do doswiadczonych uzytkownikow / instalatorow. Czy integra tak ma ze naruszenie linii (czujka PIR) w czasie kiedy nie jest uzbrojony alarm wywoluje piszczyk w manipulatorze? Sprawdzilem, linia ma wylaczony gong, manipulator rowniez. Wiem ze mozna odciac zasilanie kiedy nie czuwa ale czy jest inne rozwiazanie?

Z gory dzieki

JR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że można to włączyć/wyłączyć to wiesz Ty i kilka osób na tym forum, którzy w tym siedzą . A zainteresowanie tą centralą jest wyjątkowo szczególne więc pomyślałem że każdy kto płaci za to nie małe pieniądze powinien wiedzieć aby uczulić instalatora. Zresztą jeśli instalujesz system to nie znaczy że zawsze Ty go pędziesz serwisował. Może przyjśc taki, który tą funkcje wykorzysta do niecnych celów.

 

 

Skoro już się powiedziało A....

 

Napiszcie w takim razie jak to można wyłączyć

 

 

Hasło administratora + * strzałkami znajdujesz "zmiana funkcji" zatwierdzasz OK lub krzyżykiem znowu znajdujesz "serwis edytuje" i odznaczasz.

Jest opisane w instrukcji.

Warto wyłączyć tez opcję "stały dostęp serwisu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DSC mogłeś odczytać kod główny pod warunkiem że znałeś kod instalator, w integrze wszystko nie znając żadnego kodu.

W sumie to aż dziwne że trzyma klasę "S".

Ale musisz mieć dostęp do płyty centrali, znać kody identyfikacyjne centrali.Jeśli Klient zmienia serwisanta to juz naprawdę nie mój problem, jeśli go wybrał to znaczy ze ma do niego zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że można to włączyć/wyłączyć to wiesz Ty i kilka osób na tym forum, którzy w tym siedzą . A zainteresowanie tą centralą jest wyjątkowo szczególne więc pomyślałem że każdy kto płaci za to nie małe pieniądze powinien wiedzieć aby uczulić instalatora. Zresztą jeśli instalujesz system to nie znaczy że zawsze Ty go pędziesz serwisował. Może przyjśc taki, który tą funkcje wykorzysta do niecnych celów.

 

 

Skoro już się powiedziało A....

 

Napiszcie w takim razie jak to można wyłączyć

 

 

Hasło administratora + * strzałkami znajdujesz "zmiana funkcji" zatwierdzasz OK lub krzyżykiem znowu znajdujesz "serwis edytuje" i odznaczasz.

Jest opisane w instrukcji.

Warto wyłączyć tez opcję "stały dostęp serwisu".

Nie warto a należy,po zakończeniu instalacji kązdy instalator powinien to zrobić, nawet tylko dlatego aby w razie czego nie być podejrzanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DSC mogłeś odczytać kod główny pod warunkiem że znałeś kod instalator, w integrze wszystko nie znając żadnego kodu.

W sumie to aż dziwne że trzyma klasę "S".

Ale musisz mieć dostęp do płyty centrali, znać kody identyfikacyjne centrali.Jeśli Klient zmienia serwisanta to juz naprawdę nie mój problem, jeśli go wybrał to znaczy ze ma do niego zaufanie.

 

Niekiedy zmienia go nazwijmy to na chwilę gdy Ty masz wakacje i jesteś w Grecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DSC mogłeś odczytać kod główny pod warunkiem że znałeś kod instalator, w integrze wszystko nie znając żadnego kodu.

W sumie to aż dziwne że trzyma klasę "S".

Ale musisz mieć dostęp do płyty centrali, znać kody identyfikacyjne centrali.Jeśli Klient zmienia serwisanta to juz naprawdę nie mój problem, jeśli go wybrał to znaczy ze ma do niego zaufanie.

 

Niekiedy zmienia go nazwijmy to na chwilę gdy Ty masz wakacje i jesteś w Grecji.

ja zakładam plomby na centralkę, jeśli zmienia go na chwilkę ( mam zaufanego zmiennika)to tak jak pisałem -odpowiedzialnośc przechodzi na klienta, taki instalator może wejść w programowanie tylko z kołków co pozostawia ślad w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie jaka centrala lepsza do niedużego domku? Nowa integra (niepamiętam modelu niestety) czy paradox spectra 7000. O integrze sporo poczytałem na forum, natomiast o tej drugiej cisza na forum. Jest aż taka słaba że nikt tego nie montuje???

pozdrawiam Q

Ja bym wybrał integrę minimum w wersji 32, chociaż zależy ile kasy chcesz przeznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie jaka centrala lepsza do niedużego domku? Nowa integra (niepamiętam modelu niestety) czy paradox spectra 7000. O integrze sporo poczytałem na forum, natomiast o tej drugiej cisza na forum. Jest aż taka słaba że nikt tego nie montuje???

pozdrawiam Q

 

Zależy jakie masz wymagania co do swojego systemu. Czy ma to być alarm czy ma robić wszystko może oprócz gotowania i sprzątania. Jeśli ma to być alarm z nieskąplikowanym podziałem jak w większości małych domków czyli włączasz wszystko jak wychodzisz i włączasz część jak idziesz spać. Spokojnie spektra Ci wystarczy. Ale jeśli chcesz być trendy bierz i tak integre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do doswiadczonych uzytkownikow / instalatorow. Czy integra tak ma ze naruszenie linii (czujka PIR) w czasie kiedy nie jest uzbrojony alarm wywoluje piszczyk w manipulatorze? Sprawdzilem, linia ma wylaczony gong, manipulator rowniez. Wiem ze mozna odciac zasilanie kiedy nie czuwa ale czy jest inne rozwiazanie?

Z gory dzieki

JR

Sprawdz w opcjach klawiatury czy nie jest zaprogramowany gong z tej linii, fabrycznie wszystkie linie są włączone.Po drugie wciśnij 8 i przytrzymaj (też to trzeba uruchomić w opcjach klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...