Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

aha ale tak dla laika w czym jest lepsza od paradoxa? zachwalają to jako porządny system...

Ja się nie będę dalej wypowiadał mogę porównać wszystko ale do Paradoxa mam uprzedzenie, jak podłaczali nadajnik radiowy z Agencji to nieraz nawet nie mógł być w tym samym pomieszczeniu bo aktywował sabotaż w paradoxie.

Integrę będziesz mógł rozbudować, co do spectry to chyba nie (zatrzymałem się na espricie więc nie znam aktualnych parametrów spectry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy mi głównie na alarmie prostym ale w miare niezawodnym. trendy być nie musze :D chociaż spektra ma chyba mozliwość rozbudowy o jakieś bajery np powiadamianie sms-em? czy sie myle? a jak cenowo?

 

Praktycznie każdy system ma takie funkcje. Nawet najstarszego (oby miał dwa wyjścia programowalne) dziadka da się załączać sms-em i dostać informację o włamaniu. Ba nawet odpytać sms-em czy system jest włączony.

Kwestja dokupienia modułu GSM np. ROPAM tańszy niż satelowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ale tak dla laika w czym jest lepsza od paradoxa? zachwalają to jako porządny system...

Ja się nie będę dalej wypowiadał mogę porównać wszystko ale do Paradoxa mam uprzedzenie, jak podłaczali nadajnik radiowy z Agencji to nieraz nawet nie mógł być w tym samym pomieszczeniu bo aktywował sabotaż w paradoxie.

Integrę będziesz mógł rozbudować, co do spectry to chyba nie (zatrzymałem się na espricie więc nie znam aktualnych parametrów spectry)

 

 

Dawno minęły te czasy co Esprit walił sabotażami od sygnałów z nadajnika. Spektra nie miała z tym problemów nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki. czy jest możliwośc założenia kontraktonów i czujek inercyjnych wpuszczanych na zamontowane juz okna pcv? (oczywiście bez ich demontażu hehehe). szukam też dobrych czujek inercyjnych. dotego muszą być w miare ładne bo mój instalator upiera sie przy tych polskich almtech'a czy jakoś tak a one są okropne (takie prostokontne z diodą). ładne są impaq ale czy lepsze???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki. czy jest możliwośc założenia kontraktonów i czujek inercyjnych wpuszczanych na zamontowane juz okna pcv? (oczywiście bez ich demontażu hehehe). szukam też dobrych czujek inercyjnych. dotego muszą być w miare ładne bo mój instalator upiera sie przy tych polskich almtech'a czy jakoś tak a one są okropne (takie prostokontne z diodą). ładne są impaq ale czy lepsze???

Pewnie się da założyc te kontraktrony, ale bez kucia pod parapetem się nie obejdzie.Co do inercyjnych to pewnie myślisz o alarmtechu.Mozesz spokojnie zakładać impaqi albo czujki satela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podpowiedzcie co mam źle,

 

klasyczne chyba rozwiązanie:

 

integra,

kontaktron - drzwi wejściowe - typ reakcji: wejścia/wyjścia

czujka ruchu, która ma w zasięgu m.in. drzwi wewn. i klawiaturę - typ reakcji: opóźniona wewn.

zaznaczona opcja "bez mon./pow. gdy cz. na we."

oraz "alarm po cz. na wy." , "alarm po odblokowaniu"

 

po otworzeniu drzwi odlicza się czas na wejście ok, ale zaraz po rozbrojeniu jest wywoływany alarm przez czujkę ruchu.

 

co jeszcze trzeba zmienić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o tym systemie wygląda ciekawie, instalowałeś już taki system

jak wychodzi cenowo?

Na czym polega jego możliwość dużej integracji z innymi systemami automatyki budynku.

VTB to system modułów rozproszonych pracujących w systemie adresowym .

Moduły te występują zarówno w wersji wykonawczej (sterowanie ) JAK I ALARMOWEJ ( system ochrony). Jego podstawową zaletą jest to, że da się sprzęgnąć z każdym urządzeniem które jest sterowane zarówno z pozycji styku elektrycznego jak i podczerwieni. Jego działanie ogranicza tylko wyobraźnia instalatora . Cenowo na pewno jest droższe w porównaniu z integrą ale jeżeli zsumujemy wydatek na instalację elektryczną , alarmową , automatyki , weźmiemy pod uwagę wygodę , możliwość strerowania praktycznie każdym urządzeniem za pomoca jednego urządzenia to może się okazać że warto .

Cena systemu jest około 40% niższa od systemów zachodnich . Pytanie Zbycha było jaki system może .... więc odpowiedziałem . Pewne jest że integra to system alarmowy z podstawowymi funkcjami automatyki i jej możliwości w tym drugim temacie są bardzo ograniczone . Napisałem o VTB ponieważ wielu forumowiczów inwestuje w integrę bo chce mieć również czasami dosyć zaawansowane funkcje automatyki i ... często dochodza do wniosku że to nie to . Często również na tym forum czytam że tylko integra choć później z funkcji automatycznych centrali wykorzystywane jest "nic" .

Moje pytanie, jaki system może... dotyczyło central alarmowych, a nie systemów automatyki budynku...

Ta Twoja informacja o systemie VBT, to tylko taka nowinka techniczna. :)

Przecież nawet w necie nie ma żadnej konkretnej informacji na temat tego systemu, a co mówić o szczegółach, poradach, itp...

 

Co do EVO to cenowo wersja podstawowa wcale nie jest droższa , a jej główny atut opisałem wcześniej. Szyna adresowalna to również znacznie prostsza instalacja przewodowa . Centrala ta posiada moduły bezprzewodowe , moduły nagłośnieniowe , kontrolę dostępu , moduły wykonawcze stosowane w automatyce .EVO ustępuje Integrze w dwóch parametrach : ilość stref (max. 8 ) brak funkcji logiki w wyjściach PGM.

I żeby nie było że jestem "anty Integra". Chcę tylko by obiektywnie podchodzić do każdego tematu . Brak znajomości danej centrali nie powinien być powodem by ją lekceważyć . Każdy system ma swoje plusy i minusy . Cała sztuka polega na tym by dostosować centralę do konkretnych potrzeb.Tak jak napisał BANKO nie ma co patrzeć "przyszłościowo" bo po zakończeniu etapu budowy z reguły nie ma potrzeb by rozbudowywać a jeżeli już po latach wystąpią to okazuje się że nasza centrala to zabytek .

Mając na uwadze ilość wejść i wyjść, to podstawowa wersja centrali Paradox Evo jest droższa od integry, ale w sumie, to bez znaczenia, skoro dalej piszesz, że Paradox Evo ustępuje Integrze bo brakuje jej funkcji logiki na wyjściach PGM. Właśnie o to chodzi :)

 

Dalej czekam na info, która centrala alarmowa w podobnej klasie cenowej potrafi tyle, co Integra 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Twoja informacja o systemie VBT, to taka nowinka techniczna. :)

Przecież nawet w necie nie ma żadnej konkretnej informacji na temat tego systemu, a co mówić o konkretach, poradach, itp...

 

Ta "nowinka" potrafi np. załączyć oświetlenie przy naruszeniu czujnika ruchu w pomieszczeniu z natężeniem światła w wysokości 5% tylko w czwartki i tylko wówczas gdy natężenie światła w pomieszczeniu wynosi 0,1lux. Można światło w salonie załączyć pilotem od telewizora , tym samym pilotem można uruchomić wyższą tempearturę grzania naszego pieca . Zamiast wielu sterowników , klawiatur , domofonów jedno urządzenie

To malutki wycinek możliwości . Zauważcie że coraz więcej ludzi przy budowie domu myśli o jego automatyzacji . Po co na ścianie stosować baterie wyłączników świateł skoro może być jeden mały dotykowy panel ?Czyż nie przydatne jest by w przypadku otwarcia okna był wyłączany grzejnik ? Dlaczego nie wykorzystać rozbudowanego systemu alarmowego do innych celów niż tylko dozór przed włamaniem ? To jest kierunek z którego nie da się nawrócić i ważne jest aby inwestorzy wiedzieli że również polskie firmy są w stanie takie systemy z powodzeniem tworzyć . Dla informacji - pierwsze systemy pracują od 6 lat . Od dwóch lat system jest wdrożony do sprzedaży . System( patent) miały ochotę wykupić co niektóre znane koncerny . Na szczęście twórca systemu postanowił inaczej . A że nie ma informacji ? - montaż jest możliwy tylko poprzez autoryzowanych instalatorów. Zbych , jak chcesz poznać ten system to wystarczy że dasz znać a ja podam Ci termin i warunki szkolenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Twoja informacja o systemie VBT, to taka nowinka techniczna. :)

Przecież nawet w necie nie ma żadnej konkretnej informacji na temat tego systemu, a co mówić o konkretach, poradach, itp...

 

Ta "nowinka" potrafi np. załączyć oświetlenie przy naruszeniu czujnika ruchu w pomieszczeniu z natężeniem światła w wysokości 5% tylko w czwartki i tylko wówczas gdy natężenie światła w pomieszczeniu wynosi 0,1lux. Można światło w salonie załączyć pilotem od telewizora , tym samym pilotem można uruchomić wyższą tempearturę grzania naszego pieca . Zamiast wielu sterowników , klawiatur , domofonów jedno urządzenie

To malutki wycinek możliwości . Zauważcie że coraz więcej ludzi przy budowie domu myśli o jego automatyzacji . Po co na ścianie stosować baterie wyłączników świateł skoro może być jeden mały dotykowy panel ?Czyż nie przydatne jest by w przypadku otwarcia okna był wyłączany grzejnik ? Dlaczego nie wykorzystać rozbudowanego systemu alarmowego do innych celów niż tylko dozór przed włamaniem ? To jest kierunek z którego nie da się nawrócić i ważne jest aby inwestorzy wiedzieli że również polskie firmy są w stanie takie systemy z powodzeniem tworzyć . Dla informacji - pierwsze systemy pracują od 6 lat . Od dwóch lat system jest wdrożony do sprzedaży . System( patent) miały ochotę wykupić co niektóre znane koncerny . Na szczęście twórca systemu postanowił inaczej . A że nie ma informacji ? - montaż jest możliwy tylko poprzez autoryzowanych instalatorów.

To chyba raczej temat do wątku Programowalne instalacje elektryczne - wątek dla entuzjastów

Ponad to jest wiele innych systemów, które potrafią to, oczym tu piszesz 8)

Skoro ten system jest montowany tylko poprzez autoryzowanych instalatorów, to znaczy, że zamieszczanie tu (szczególnie w tym wątku) informacji o takim systemie jest bezużyteczne...

 

Zbych , jak chcesz poznać ten system to wystarczy że dasz znać a ja podam Ci termin i warunki szkolenia .

Dziękuję, jeśli będę potrzebował, to zgłoszę się bezpośrednio do producenta, ale automatyka budynków nie jest moją specjalizacją 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - przepraszam jeśli już padło ale nie znalazłem:

jak montujecie rezystory w obudowie czujki bądź przy kontaktronie to jak w praktyce je zabezpieczacie. Ja wymyśliłem sobie że dolutuję do nóżek po kilka cm kabelka a sam nieosłonięty rezystor i lutowanie "zaleję" klejem z pistoletu tworząc swego rodzaju szczelny czopek z kabelkami.

http://images39.fotosik.pl/75/6d212a1cc8bb2c9b.jpg

 

Jak WY to realizujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - przepraszam jeśli już padło ale nie znalazłem:

jak montujecie rezystory w obudowie czujki bądź przy kontaktronie to jak w praktyce je zabezpieczacie. Ja wymyśliłem sobie że dolutuję do nóżek po kilka cm kabelka a sam nieosłonięty rezystor i lutowanie "zaleję" klejem z pistoletu tworząc swego rodzaju szczelny czopek z kabelkami.

http://images39.fotosik.pl/75/6d212a1cc8bb2c9b.jpg

 

Jak WY to realizujecie?

montujemy normalnie do kostek połaczeniowych, nie wiem po co je zalewać klejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób robisz obwód z jednym rezystorem i tracisz cenne informacje na temat sabotażu linii lub jej awari (no chyba że tego dajesz równolegle przy kontaktronie, a drugi rezystor dajesz szeregowo pod płytą centrali). Zależy jaką masz centralę, ale pewnie satela. Czy nie warto zakupić od razu sparametryzowanych kontaktronów??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stworzyłem sobie skrypt, który ściąga stronki, odcina nagłówek, stopkę, łączy całość w jeden plik i na koniec spowrotem dokłada nagłówek i stopkę - ale już tylko po jednej. Zaktualizuję od czasu do czasu jak nie zapomnę (można przypominać). Jak ktoś ma linuxowe środowisko to mogę udostępnić, ale pewnie jak ktoś ma linuxowe środowisko to sobie potrafi zrobić coś takiego samemu :)

 

 

Jasne, no właśnie, hmm..., że też sam na to nie wpadłem :-))) banał ;-))).

Wielkie dzięki - jesteś genialny :-)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam króciutkie pytanie - jakie wymiary ma czujka wibracyjna, np Impaq Plus lub Optex Vibro? I jak takie czujki montujecie przy drzwiach balkonowych z niskim progiem? Mam drzwi Oknoplastu z ruchomym słupkiem i nie wiem jak małe to by musiało być, aby się zmieściło... I jeszcze kwestia kabelka - wwiercacie otwory w ramie okna i tamtędy puszczacie kabelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam króciutkie pytanie - jakie wymiary ma czujka wibracyjna, np Impaq Plus lub Optex Vibro? I jak takie czujki montujecie przy drzwiach balkonowych z niskim progiem? Mam drzwi Oknoplastu z ruchomym słupkiem i nie wiem jak małe to by musiało być, aby się zmieściło... I jeszcze kwestia kabelka - wwiercacie otwory w ramie okna i tamtędy puszczacie kabelki?

 

dane z instrukcji 86mm*25mm*21mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...