Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Jakie czujki wybrać do włączania oświetlenia na zewnątrz domu. Nie mają one pełnić roli stricte alarmowej, ale chciałbym żeby one raczej niezawodnie informowały mnie gdy ktoś podejdzie blisko domu. Dlatego raczej nie powinny się uaktywniać bez powodu, ale także powinny skutecznie zadziałać, gdy już "powód" się znajdzie. Chcę w ten sposób "chronić" strefę w odległości do 3m od ścian domu.

Na co dodatkowo zwrócić uwagę montując taki system?

 

A tak naprawdę to o co chodzi :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ostatnio Satel ma coraz więcej takich dziwnych pomyslów.

Ostatnio, to Satel ma znowu problemy ze sprzętem. Tym razem padło ma magistralę manipulatorów :(

 

Czyżby nowa wzbogacona wersja softu?? Bo nie jestem na bierząco w satelu??

Niestety nie, to problem sprzętowy. Piszę niestety, bo soft można w centrali zmienić na poprzedni, a przy awarii sprzętu pozostaje podmiana, wysyłka do serwisu i miesiąc czekania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Satel ma coraz więcej takich dziwnych pomyslów.

Ostatnio, to Satel ma znowu problemy ze sprzętem. Tym razem padło ma magistralę manipulatorów :(

 

Nie tylko na magistralę :

 

W czujnikach udarowych ABAX nagminne uszkodzenia z efektem "pożerania " baterii .

Moduł LT2S gubi alarmowe numery telefonów

W płytach Integra nagminnie uszkadzają się kontrolery AC .

Wiem że w większości przypadków jest to efekt trafionych elementów ( wpadka producenta elementów a nie bezpośrednio SAtel-a ) ale szlag mnie trafia że wszyscy na ten temat milczą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie czujki wybrać do włączania oświetlenia na zewnątrz domu. Nie mają one pełnić roli stricte alarmowej, ale chciałbym żeby one raczej niezawodnie informowały mnie gdy ktoś podejdzie blisko domu. Dlatego raczej nie powinny się uaktywniać bez powodu, ale także powinny skutecznie zadziałać, gdy już "powód" się znajdzie. Chcę w ten sposób "chronić" strefę w odległości do 3m od ścian domu.

Na co dodatkowo zwrócić uwagę montując taki system?

 

A tak naprawdę to o co chodzi :o

No jak to o co :roll:

 

Ma być tanio, niezawodnie i zrób to sam :wink: :lol:

 

Przy czujkach zewnętrznych - nierealne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie użytkownika todaks

 

nie wiem kim jestesw tej firmie ale ja i kulku moich znajomych z Elektryka we Włocławku (npewno wiesz o czy mowie) naprawde bylismy trkatowani jako "młodzi" i pytajacy sie o rózne rzeczy (jak to modzi ktorzy sie dopoero ucza a chodziło wówaczas o elementy eltroniczne oraz tzw kity do skladania a nie wspomnie juz ze wówczas gdy cos nie "bangla" to w 90% była tyo wina "młdych" uczniów którzy napewno cos popsuli i teraz chca ich oszuakc i wziasc kasy za sprzęt!!!!!!!!!!!)

 

jesli nadal tak doradzacie jak kilka lat temu to naprawde WSPÓŁCZUJĘ :(:(:(

 

dzieki Bogu ze mam daleko od was ale mimo upływu czasu okolo 6-7 lat to wolwałbym zleci moznataz czego kolwiek nawet "montaż gniazdek" komus kto pracuje/montuje dalej niz wam dac to zrobic!!!!!!!!!!!!

 

przeczytalem cały temat 2 razy i w porownaiu do ZBYCHA (który zajmuje sie tym dluzej od was i nie musi nic udowadniac) robi wszystko za FREE i zawsze słusznie i rzetelenie podpowiada popierajac to sporą liczba fotek i instrukcji (a wy mozecie sie TYLKO pochalic ustawiwneim kamer w sklepie oraz moze z 3-4 wlasnymi fotkami)

 

P.s tylko nie zarzucaj mi literówki bo pisalem to bo juz nie mozge wyslauchac Twoich pyskówek pod adresem ZBYCHA (który jest dla mnie osbca osoba wiec nie ma tutaj mowa o pokrewienstwie lub jakims poplecznictwie)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak naprawdę to o co chodzi :o

No jak to o co :roll:

 

Ma być tanio, niezawodnie i zrób to sam :wink: :lol:

 

Przy czujkach zewnętrznych - nierealne!

 

OK, chyba zbyt dużo chciałem w jednym pytanie zawrzeć :) ZBYCHu - jakich czujek użyć tylko do włączania oświetlenia na zewnątrz budynku? Zapewne do tego celu można znaleźć lepsze i gorsze, więc prosiłbym o wskazanie tych lepszych. No chyba, że to naprawdę wszystko jedno.

 

To nie ma być 100% niezawodność, ani 100% braku fałszywych alarmów - wszak jak piszę, nie o instalację alarmową się rozchodzi, a tylko o światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kim jestesw tej firmie

 

Jestem osobą która te "kity" tworzyła . Jeśli minęło 6 -7 lat od kiedy przestałaś uczęszczać do szkoły to żadne stany emocjonalne nie tłumaczą takiej pisowni .

Jeżeli masz mi coś do zarzucenia to chętnie wysłucham Twych żalów osobiście . Mam wrażenie że należysz do tej grupy absolwentów która kończyła szkołę bo szkole zależało .

 

Siniarski Dariusz .

 

P.S. A może Ty tą Integrę kupiłaś a teraz nie masz na kim sie wyżyc ? :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania. Poza niższą ceną centrali Integra 128 WRL, jedyną zaletą jaką widzę jest możliwość sterowania różnymi funkcjami przez w sumie 40 komunikatów SMS.

A dla mnie właśnie to jest największą zaletą tej centrali - mozliwość przesyłania aż tylu SMS powiadamiających i możliwość sterowania systemu SMS'ami...

No, chyba że jest jakiś "odrębny" moduł Satela który można podłączyć do zwykłej Integry uzyskując taką samą funckjonalność (w sensie liczby SMS i możliwości sterowania) jak w przypadku WRL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kim jestesw tej firmie

 

Jestem osobą która te "kity" tworzyła . Jeśli minęło 6 -7 lat od kiedy przestałaś uczęszczać do szkoły to żadne stany emocjonalne nie tłumaczą takiej pisowni .

a gdzie ja niapsalem ze skoczylem szkole 6-7lat temu ??????

 

skoczylem ja kilkanascie lat temu a te opinie sie potwierdzily od znajomych ktorzy chodzili i chodza do elektryka nadal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania. Poza niższą ceną centrali Integra 128 WRL, jedyną zaletą jaką widzę jest możliwość sterowania różnymi funkcjami przez w sumie 40 komunikatów SMS.

A dla mnie właśnie to jest największą zaletą tej centrali - mozliwość przesyłania aż tylu SMS powiadamiających i możliwość sterowania systemu SMS'ami...

No, chyba że jest jakiś "odrębny" moduł Satela który można podłączyć do zwykłej Integry uzyskując taką samą funckjonalność (w sensie liczby SMS i możliwości sterowania) jak w przypadku WRL...

Niestety nie ma takiego modułu , jest gsm 4 ale on ma chyba 3-4 wyjścia sterowane. Co do wrl-a to ma on jeszcze jedną zaletę ,(jeśli będzie działac jak twierdzi producent)-mam sporo oddalonych znacznie klientów i liczyłem na mozliwość nadzoru i programowania (zmian programu) zdalnie przez gprs.Wczoraj doszła pierwsza Inytegra wrl więc zobaczę jak to bedzie naprawdę , ale aż dziw bierze że wszystko to upchneli na jednej płycie ,znacznie lepiej jak przystosowano by moduł gsm do pracy z integrą po szynie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wrl-a to ma on jeszcze jedną zaletę ,(jeśli będzie działac jak twierdzi producent)-mam sporo oddalonych znacznie klientów i liczyłem na mozliwość nadzoru i programowania (zmian programu) zdalnie przez gprs.

Hehe :D

Ja będąc inwestorem bałbym się pozostawić taką >zdalną< furtkę instalatorowi :wink:

 

arm.pl jak już "popełnisz" instalację tego WRL napisz proszę o swoich doświadczeniach, bo intensywnie myślę nad zainwestowaniem w tą centralę.

Jestem skrzywiony w kwestii automatyki budynku i ta SMS-owa funkcjonalność doskonale trafia w moje potrzeby :)

 

Byle tylko centrala pracowała stabilnie... W sumie to nowość i pewnie nie jest pozbawiona chorób wieku dziecięcego. Jeśli takowe będą - mam tylko nadzieję, że będzie to kwestia softu, a nie hardware'u... Zwłaszcza w kontekście ostatnich wpadek Satela, o których pisał powyżej _Zbych_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kim jestesw tej firmie

 

Jestem osobą która te "kity" tworzyła . Jeśli minęło 6 -7 lat od kiedy przestałaś uczęszczać do szkoły to żadne stany emocjonalne nie tłumaczą takiej pisowni .

a gdzie ja niapsalem ze skoczylem szkole 6-7lat temu ??????

 

skoczylem ja kilkanascie lat temu a te opinie sie potwierdzily od znajomych ktorzy chodzili i chodza do elektryka nadal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Szanowny Endriuszka choć to nie jest temat tego forum odpowiem Ci publicznie bo publicznie wylałeś swoje żale.

Kity o których wspomniałeś były tworzone przy dużym współudziale młodzieży uczącej się w Elektryku . To właśnie uczniowie tej szkoły jako pierwsi otrzymywali bezpłatnie opracowywane prototypy by można było skorygować ewentualne błędy w instrukcjach . Otrzymywali je Ci którzy mieli jakiś poziom wiedzy .Nigdy nie odmówiłem uczniowi racji jeżeli potrafił swoimi argumentami mnie przekonać . Jeżeli Ciebie potraktowałem inaczej to pewnie było to wynikiem braku argumentów z Twojej strony . Widać kiepski z Ciebie absolwent skoro jako elektryk dajesz na forum taki tekst :

 

kto poleci dobrego lektryka z kujawsko pomorskiego (Torun okolie)

_________________

Pozdrowionka

 

Andrzej i Agusia

 

No bo co o tym myśleć jeśli elektryk szuka dobrego elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto poleci dobrego lektryka z kujawsko pomorskiego (Torun okolie)

jakbys był bardziej zorientowany (ale nie widzisz wiecej niz CZUBEK SWOJEGO NOSA) to tam sa elektrycy, elektronicy oraz informatycy!!!!!!!!!!!!!!

 

chyba jkis dziwny jestes skoro mieszkajaac/pracując we włocławku kilkanascie lat nie wiesz ze tam ucza sie ludzie w w/w zawodach!!!!!!!!!

 

szkoda mi słów ale juz nie bede z toba rozmawiał bo szkoda z takimi ososbami gadac!!!!!!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wrl-a to ma on jeszcze jedną zaletę ,(jeśli będzie działac jak twierdzi producent)-mam sporo oddalonych znacznie klientów i liczyłem na mozliwość nadzoru i programowania (zmian programu) zdalnie przez gprs.

Hehe :D

Ja będąc inwestorem bałbym się pozostawić taką >zdalną< furtkę instalatorowi :wink:

 

arm.pl jak już "popełnisz" instalację tego WRL napisz proszę o swoich doświadczeniach, bo intensywnie myślę nad zainwestowaniem w tą centralę.

Jestem skrzywiony w kwestii automatyki budynku i ta SMS-owa funkcjonalność doskonale trafia w moje potrzeby :)

 

Byle tylko centrala pracowała stabilnie... W sumie to nowość i pewnie nie jest pozbawiona chorób wieku dziecięcego. Jeśli takowe będą - mam tylko nadzieję, że będzie to kwestia softu, a nie hardware'u... Zwłaszcza w kontekście ostatnich wpadek Satela, o których pisał powyżej _Zbych_

Tu masz rację z tą furtką, ale są różne obiekty, w tym przypadku jest to robione pod zamówienie kliienta sieciowego -część obiektów nie ma dostępu do zwykłego telefonu, internetu.a zachodzi potrzeba aktualizacji danych pracowników w kontroli dostępu podłaczonej do integry a z drugiej strony odczytu danych na życzenie właściciela.Pozatym każde twoje połączenie jest zapisywane w pamięci. Najczęściej inwestor i tak nie wie co robi instalator-wg niego ma być dobrze, instalatorowi musi zależeć na tym aby system został skonfigurowany poprawnie i za to odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płytach Integra nagminnie uszkadzają się kontrolery AC .

Wiem że w większości przypadków jest to efekt trafionych elementów ( wpadka producenta elementów a nie bezpośrednio SAtel-a ) ale szlag mnie trafia że wszyscy na ten temat milczą .

 

Czym objawia się uszkodzenie kontrolera AC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płytach Integra nagminnie uszkadzają się kontrolery AC .

Wiem że w większości przypadków jest to efekt trafionych elementów ( wpadka producenta elementów a nie bezpośrednio SAtel-a ) ale szlag mnie trafia że wszyscy na ten temat milczą .

 

Czym objawia się uszkodzenie kontrolera AC ?

 

wyświetla się niesprawność (brak AC - zasilania sieciowego ) pomimo że sieć jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...