Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Zbych - proszę o wsparcie. Z góry dzięki...

 

Polecam też jakiś markowy akumulator, bo byle fajans na długo nie wystarczy.
i jeszcze:
Pojemność akumulatora musi być dopasowana do wydajności prądowej zasilacza, ale na to jest jeszcze osobny bilans
Proszę o wskazówki jaki nie-fajans będzie dobry. Dom 260m, ok 15 czujek ruchu pir, 2 manipulatory LCD, manipulator strefowy, 11 kontraktonów, czujnik dymu, czadu, 2 czujniki wibracyjne....

Czy ważna jest jedynie pojemność, czy na coś jeszcze zwrócić uwagę?

 

Drugi temat

Dlaczego akurat wybrałeś czujki dookólne?
Mowa o satelu aqua ring. Generalnie jesteś przeciwny tego typu czujkom, czy to zależy od układu pomieszczenia?

 

3. Czy można dobierać czujki różnych firm (np. ruchu pir Bosch, wibracyjna Texecom, dymu polon-alfa, czadu satel) w jeden zestaw czy raczej starać się, aby wszystko było od jednego producenta?

 

4. Jakie są zalecenia/przeciwwskazania w zakresie czujek do dużych i wysokich pomieszczeń (antresola) z dużymi przeszkleniami od południa?

 

5. Gdzie montuje się czujkę dymu? Jeśli kuchnia jest otwarta na salon, salon wysoki (antresola) i z kominkiem na środku, gdzie zamontować czujkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozumiem że najlepiej podłączyć kontaktron w ten sposób

http://members.chello.pl/w.rybinski/1bis.jpeg

 

w stanie czuwania w pętli powinien być jeden rezystor

w stanie alarmu w pętli są dwa rezystory

dzięki temu centrala może rozróznic jeszcze dwa stany pętli - czyste zwarcie i przerwę

 

 

A teraz łopatologicznie

Czy dobrze zrobię jeżeli:

1. skrócę przewody wychodzące od kontaktronu do 5 cm

2 połączę z jednej strony 2 rezystory (1,1 kohm)

3 połączone rezystory przylutuję z jednym z przewodem wychodzącym z kontaktronu

4 drugi przewód wychodzący z kontaktronu łącze z końcówką jednego rezystora i z przewodem "biegnącym" do centrali

5 rezystor (ten który pozostał) łącze z drugim przewodem "biegnącym" do centrali

6 wszystko ładnie poizolować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośbą o radę. Centrala Integra.

Pojawiły mi się błędy: Sygnał przerywany na linii telefonicznej i Brak sygnału na linii telefonicznej.

Do centrali podłączony moduł GSM LT-1S.

Co oznaczają te błędy i jak je skasować.

Dzięki.

 

 

Sprawdź połączenie miedzy LT1S a Integrą, jezeli jest ok to spróbuj do zacisków modułu podpiąć zwykły tel i sprawdzić czy słychać sygnał

 

po usunięciu usterki wejdź w tryb serwisowy i skasuj pamięć awarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie jestem na etapie planowania instalacji alarmowej (będzie Satel), zastanawiam się, czy od razu dołożyć do niej czujki dymowe. Co bardziej się sprawdza - czujki połączone z instalacją alarmową, czy oddzielne?

Mam do wyboru Lep OSD 23 lub Polon Alfa ADR - 20, nie znam się na tym, może ktoś wie, która jest bardziej sensowna?

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że mimo awarii, która pokazuje się na wyświetlaczu - po przejści systemu w stan alarmowy żółta dioda gaśnie i w momencie wywołania alarmu daje sygnał na telefony.

Po wpisaniu kodu i wyjściu z alarmu dioda się zapala.

 

 

Witam

 

wydaje mi sięi ze awaria jest generowana co jakiś czas a system ją zapamiętuje. wejdz w tryb serwisowy i wyłacz ocje rożne -----> pamięć awarii lub podłącz kompa i sprawdź co słychać... i skasuj pamięć awarii, jeżeli byłby sygnał przerywany cały czas to transmisja nie byłaby możliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że mimo awarii, która pokazuje się na wyświetlaczu - po przejści systemu w stan alarmowy żółta dioda gaśnie i w momencie wywołania alarmu daje sygnał na telefony.

Po wpisaniu kodu i wyjściu z alarmu dioda się zapala.

 

Obawiam sie że znowu lufa . Dziś dostałem sygnał od klienta o identycznej usterce . System założony rok temu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie jestem na etapie planowania instalacji alarmowej (będzie Satel), zastanawiam się, czy od razu dołożyć do niej czujki dymowe. Co bardziej się sprawdza - czujki połączone z instalacją alarmową, czy oddzielne?

Mam do wyboru Lep OSD 23 lub Polon Alfa ADR - 20, nie znam się na tym, może ktoś wie, która jest bardziej sensowna?

 

pozdrawiam,

Do domu lepsze są Czujniki Polon -alfa.Są dużo mniejsze od czujników Osd-23 , nie sprawiają kłopotów -oczywiście regularnie konserwowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że mimo awarii, która pokazuje się na wyświetlaczu - po przejści systemu w stan alarmowy żółta dioda gaśnie i w momencie wywołania alarmu daje sygnał na telefony.

Po wpisaniu kodu i wyjściu z alarmu dioda się zapala.

 

 

Witam

 

wydaje mi sięi ze awaria jest generowana co jakiś czas a system ją zapamiętuje. wejdz w tryb serwisowy i wyłacz ocje rożne -----> pamięć awarii lub podłącz kompa i sprawdź co słychać... i skasuj pamięć awarii, jeżeli byłby sygnał przerywany cały czas to transmisja nie byłaby możliwa

 

Po podłączeniu kompa:

http://images50.fotosik.pl/91/581ed6187b187924med.jpg

Co robić? Nie wiem jak skasować pamięć awarii. Nie mogę odszukać takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że mimo awarii, która pokazuje się na wyświetlaczu - po przejści systemu w stan alarmowy żółta dioda gaśnie i w momencie wywołania alarmu daje sygnał na telefony.

Po wpisaniu kodu i wyjściu z alarmu dioda się zapala.

 

Obawiam sie że znowu lufa . Dziś dostałem sygnał od klienta o identycznej usterce . System założony rok temu .

 

Mój system założony w grudniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że mimo awarii, która pokazuje się na wyświetlaczu - po przejści systemu w stan alarmowy żółta dioda gaśnie i w momencie wywołania alarmu daje sygnał na telefony.

Po wpisaniu kodu i wyjściu z alarmu dioda się zapala

Mój system założony w grudniu.

 

Awarii nie da sie skasowac bo niestety trwa dalej....jak masz możliwość doprowadzenia do zacisków tip, ring zwykłą linie tel to spróbuj, wyeliminujesz wtedy moduł gsm,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awarii nie da sie skasowac bo niestety trwa dalej....

 

Spróbuj w globalnych opcjach czasowych ustawić maksymalny czas braku linii telefonicznej na np. 3 minuty . Powinno pomóc . Nie wiem na razie( nie mam czasu by tam pojechać ) czemu nagle centrala zaczęła tak sie zachowywać ale wszystkie funkcje powiadomienia działąją prawidłowo . Wczoraj ustawiłem ten czas( było zero) poprzez zdalne połączenie i do dzisiaj jest spokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domu lepsze są Czujniki Polon -alfa.Są dużo mniejsze od czujników Osd-23 , nie sprawiają kłopotów -oczywiście regularnie konserwowane.

 

na czym polega konserwacja takiej czujki ?

 

po pewnym okresie należy czujkę rozebrać i porządnie wymyć kanał optyczny w detergencie, mycie wykonać to bardzo dokładnie, gdzie do nieumytej powierzchni łatwo chwyta się brud, ewentualnie wymienić kanał na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyznaje się bez bicia - dopiero jestem na 10-tej stronie tego wątku

Ale terminy gonią, więc Was pytam.

 

Mam do wyboru dwa miejsca na lokalizację centrali alarmowej.

1. Na parterze, przy zejściu do piwniczki, pod schodami. Brak wilgoci. Ale schody są żelbetowe i obawiam się o zasięg nadajnika monitoringu i nadajnika GSM. Jeżeli chodzi o monitoring to podobno mogą swoją antenkę, albo nadajnik wyprowadzić na górę. Ale jeszcze nie mam wybranego monitoringu i nie wiem jakie oprzewodowanie powinienem pod to przygotować. Ale co z GSM? Docelowo miałem wybrać Integrę 128WLR. Ogólnie na parterze mieści się jakieś 80 procent wszystkich czujek, także ze względów ekonomicznych to jest lepsze miejsce.

2. Na poddaszu, a raczej na stryszku. Miejsce ocieplone, ale nie ogrzewane. ogólnie obawiam się o duże różnice temepratur - zimą zimno, latem gorąco. Na stryszku jest bardziej przestrzennie, ale te różnice temperatur.

 

Ogólnie oba miejsca są trudno dostępne z punktu widzenia złodzieja. Wiem, że ciężko tak bez palnów coś doradzić, ale z wiadomych przyczyn wolę ich nie udostępniać

 

Z góry dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...