Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

WItam,

mam do zbycia system alarmowy SATEL na Integrze 64. Wygrałem go w konkursie, a juz mam w domu zainstalowany. Poniżej skład. Z przyzwoitm rabatem się tego pozbęde :))

Wszystko nowe, oryginalnie zapakowane, na gwarancji.

 

INTEGRA 64

INT-KLCDR-BL

SP-4003

SPW-220

GSM-4S

ETHM-1

INT-IORS

GRAPHITE 4 szt.

DG-1 TCM 1szt.

DG-1 LPG

OPU-3 P

TRAFO 60 VA

 

W całości lub elementy - sorki za prywate, ale może się komuś przyda... Info na PRV. Szczególnie zapraszam osoby z Poznania - wówczas odbiór osobisty...

 

Pozdr

Domelus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie w blizniaku oszczedzic i zainstalowac jedna centralke zamiast dwoch, zeby obie czesci pracowaly niezaleznie?

 

Mam taka sytuacje, ze buduje blizniaka z ojcem, ojciec potrzebuje cos maksymalnie prostego. Ja przeciwnie bo w przyszlosci zamierzam pobawic sie w jakies programowanie (bede mial instalacje oswietleniowa na przekaznikach) i powaznie mysle o Integrze (64 lub 128). Czy np. jedna Integra 128 jest w stanie odseparowac dwie zlozone strefy z niezaleznymi manipulatorami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie w blizniaku oszczedzic i zainstalowac jedna centralke zamiast dwoch, zeby obie czesci pracowaly niezaleznie?

 

Mam taka sytuacje, ze buduje blizniaka z ojcem, ojciec potrzebuje cos maksymalnie prostego. Ja przeciwnie bo w przyszlosci zamierzam pobawic sie w jakies programowanie (bede mial instalacje oswietleniowa na przekaznikach) i powaznie mysle o Integrze (64 lub 128). Czy np. jedna Integra 128 jest w stanie odseparowac dwie zlozone strefy z niezaleznymi manipulatorami?

 

Jasne że się da, Integra z odpowiednią ilością wejśc, i robisz dwie partycje, działają prawie jak dwa nie zależne alarmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deamos... z tego co czytałem o centralach Integry da się to zrobić bez większego problemu.

 

Jasne że się da, Integra z odpowiednią ilością wejśc, i robisz dwie partycje, działają prawie jak dwa nie zależne alarmy.

 

Super, dzieki :D

Brzmi to jak dzielelenie dysku na partycje ;)

 

Sa jakies skutki uboczne, partycje nie wchodza sobie wzajemnie w parade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam szanowne grono. Informacja jest do ZBYCHA i Orlen.

Jako że należę do ludzi dociekliwych skontaktowałem się ze żródłem lub pentagonem jak zwał tak zwał.

 

Oboje po części mieliśmy rację ale skoro wasze kąśliwe uwagi były lekką przesadą w moją stronę więc to wam teraz proponuję się zapoznać z zasadą i nazewnictwem.

 

Dla reszty forumowiczów w skrócie:

Klips do czujnika siemens ir120 nie wycina tylko strefy podejścia, wycina on dolne promienie.

Tak ZBYCHU i Orlen to podobno duza różnica strefa podejścia a dolne wiązki.

Podobno jest to błąd wielu instalatorów w nazewnictwie

Zapraszam do zapoznania się.

I skończmy ten temat i na siłę też nie udowadniaj że jesteś mądrzejszy niż ci w Siemensie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi szybko podpowie ile żyłowy przewód jest potrzebny do czujki inercyjnej.

 

Czy 10x YTDY wystarczy żeby podłączyć 2 kontaktrony (okno 2 skrzydłowe) i czujkę inercyjną.

 

Wszystko mi się już pomerdało?

 

Wystarczy Tobie YTDY8x0,5

 

Czyli 2 kontaktrony na jednej lini to 4 żyły

i 4 żyły na inercyjną czy tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kontaktron na osobnej lini w konfiguracji 2EOLNC tak jak ZBYCH na poprzedniej stronie naszkicował i inercyjny też na osobnej lini. Ale jak chcesz możesz kontaktrony zrobić na wspólnej linii wtedy inaczej łączysz i wstawaiasz rezystory

 

 

Kontaktrony chcę połączyć 2 na 1 lini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kontaktrony stosujecie do rolet zewnętrznych.

 

Firma od rolet twierdzi że nie da się zamontować kontaktronów od rolet tych co ma Anwis w swojej ofercie do profilu Aluprof PU 29

 

http://www.aluprof.pl/files/UserFiles/File/kt_03.pdf

 

Macie jakiś sposób ja zamontować kontaktrony Anwis do tego profilu.

 

A może jakieś kontaktrony innego producenta.

 

 

P.S Na początku firma od rolet na wszystko się zgadzała jak wpłaciłem zaliczkę to kontaktronów już nie da rady zamontować :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda poważna sprzedająca rolety firma jeśli już padło hasło kontaktronów do rolet powinna Ci sama zaproponować takowy sprzęt. Coprawda wychodzi to troszkę drożej bo około 80 PLN za sztukę, ale za to nie widac nic że jest cokolwiek w jakikolwiek sposób zamontowane (część stała zamontowana w prowadnicy, część ruchoma na rolecie i jeździ również w prowadnicy więc śladu po kontaktronie nie widać). Ale skoro firma tylko czeka aż zrobisz jakiś ruch by mogła Ci powiedzieć że straciłeś gwarancję to może lepiej zmienić firmę??? Zdaje się że tu na wątku ZBYCH zamieszczał fotki takich kontaktronów roletowych. Ja osobiście spotkałem sie z innymi troszkę ale zasada jest taka sama. A to że jest ich kilka rodzajów znaczy że to nie jakiś ewenement i firmy sprzedające rolety raczej powinny znać asortyment produkowany wyłącznie pod kontem rolet.

Pozdrawiam.[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda poważna sprzedająca rolety firma jeśli już padło hasło kontaktronów do rolet powinna Ci sama zaproponować takowy sprzęt. Coprawda wychodzi to troszkę drożej bo około 80 PLN za sztukę, ale za to nie widac nic że jest cokolwiek w jakikolwiek sposób zamontowane (część stała zamontowana w prowadnicy, część ruchoma na rolecie i jeździ również w prowadnicy więc śladu po kontaktronie nie widać). Ale skoro firma tylko czeka aż zrobisz jakiś ruch by mogła Ci powiedzieć że straciłeś gwarancję to może lepiej zmienić firmę??? Zdaje się że tu na wątku ZBYCH zamieszczał fotki takich kontaktronów roletowych. Ja osobiście spotkałem sie z innymi troszkę ale zasada jest taka sama. A to że jest ich kilka rodzajów znaczy że to nie jakiś ewenement i firmy sprzedające rolety raczej powinny znać asortyment produkowany wyłącznie pod kontem rolet.

Pozdrawiam.[/i]

 

Zbych właśnie pokazywał te kontaktrony z Anwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam szanowne grono. Informacja jest do ZBYCHA i Orlen.

Jako że należę do ludzi dociekliwych skontaktowałem się ze żródłem lub pentagonem jak zwał tak zwał.

 

Oboje po części mieliśmy rację ale skoro wasze kąśliwe uwagi były lekką przesadą w moją stronę więc to wam teraz proponuję się zapoznać z zasadą i nazewnictwem.

Zapoznać się z zasadą i nazewnictwem czego?

 

Dla reszty forumowiczów w skrócie:

Klips do czujnika siemens ir120 nie wycina tylko strefy podejścia, wycina on dolne promienie.

Wycina promienie czego? :lol:

Wystarczy popatrzeć na lustro umieszczone w tej czujce i klips, który maskuje fragment lustra i wszystko staje się jasne (przynajmniej dla zdecydowanej większości). W przypadku czujki z optyką lustrzaną strefa podejścia, to dolne wiązki, wykrywające ruch pod czujką.

 

http://www.zbychdom.republika.pl/Alarmy/Czujki/Lustro.JPG

 

http://www.zbychdom.republika.pl/Alarmy/Czujki/irmc104.jpg

 

Nie mąć kolego! Co i komu chcesz udowodnić? Niedawno pisałeś, że specjalny klips podwaja "znieczulicę" na zwierzęta. Wcześniej podałeś jakieś przykłady, z których jasno wynika, że do tej pory nie rozróżniałeś konstrukcji pasywnych czujek podczerwieni (z optyką Fresnela i lustrzaną). Teraz poczytałeś trochę i już wiesz, że klips nie znieczula czujki, tylko wycina dolny fragment pola widzenia czujki. Nie potrafisz wyjść z tego z twarzą, tylko dalej piszesz jakieś głupoty?

 

Tak ZBYCHU i Orlen to podobno duza różnica strefa podejścia a dolne wiązki.

Podobno jest to błąd wielu instalatorów w nazewnictwie

Same „podobno”. Ty to wiesz, czy gdybasz?

 

Zapraszam do zapoznania się.

Zapoznania się z czym? Podasz jakiś odnośnik tej tajemnej wiedzy?

 

I skończmy ten temat i na siłę też nie udowadniaj że jesteś mądrzejszy niż ci w Siemensie.

A kim są „ci w Siemensie”? Wyrocznia jakaś? :lol:

 

Na nic nikomu nie udowadniam na siłę. Staram się Ciebie wyprowadzić z błędu. Jeśli uważasz, że nie mam racji, to jestem otwarty na dalszą polemikę, ale z konkretnymi argumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kontaktrony stosujecie do rolet zewnętrznych.

 

Firma od rolet twierdzi że nie da się zamontować kontaktronów od rolet tych co ma Anwis w swojej ofercie do profilu Aluprof PU 29

 

http://www.aluprof.pl/files/UserFiles/File/kt_03.pdf

 

Macie jakiś sposób ja zamontować kontaktrony Anwis do tego profilu.

 

A może jakieś kontaktrony innego producenta.

 

 

P.S Na początku firma od rolet na wszystko się zgadzała jak wpłaciłem zaliczkę to kontaktronów już nie da rady zamontować :-?

Niestety, to prawda. Kontaktronów z Anwisu nie da się zamontować w prowadnicach uproszczonych PU29, a jedynie w standardowych PP45 i pochodnych. Po prostu w tych PU29 nie ma na nie miejsca (brakuje tej dodatkowej komory, w której jest montowany czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deamos... z tego co czytałem o centralach Integry da się to zrobić bez większego problemu.

 

Jasne że się da, Integra z odpowiednią ilością wejśc, i robisz dwie partycje, działają prawie jak dwa nie zależne alarmy.

 

Super, dzieki :D

Brzmi to jak dzielelenie dysku na partycje ;)

 

Sa jakies skutki uboczne, partycje nie wchodza sobie wzajemnie w parade?

Niczym się nie przejmuj, ta centrala jest idealna do takich rzeczy, partycje na pewno nie będą sobie wchodziły w paradę. Jeśli chcesz się potem pobawic na serio to wybierz od razu Integrę 128.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kontaktrony stosujecie do rolet zewnętrznych.

 

Firma od rolet twierdzi że nie da się zamontować kontaktronów od rolet tych co ma Anwis w swojej ofercie do profilu Aluprof PU 29

 

http://www.aluprof.pl/files/UserFiles/File/kt_03.pdf

 

Macie jakiś sposób ja zamontować kontaktrony Anwis do tego profilu.

 

A może jakieś kontaktrony innego producenta.

 

 

P.S Na początku firma od rolet na wszystko się zgadzała jak wpłaciłem zaliczkę to kontaktronów już nie da rady zamontować :-?

Niestety, to prawda. Kontaktronów z Anwisu nie da się zamontować w prowadnicach uproszczonych PU29, a jedynie w standardowych PP45 i pochodnych. Po prostu w tych PU29 nie ma na nie miejsca (brakuje tej dodatkowej komory, w której jest montowany czujnik.

 

 

Jest jakieś wyjście? Może jakiś inny kontaktron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...