Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Nie mąć kolego! Co i komu chcesz udowodnić? Niedawno pisałeś, że specjalny klips podwaja "znieczulicę" na zwierzęta. Wcześniej podałeś jakieś przykłady, z których jasno wynika, że do tej pory nie rozróżniałeś konstrukcji pasywnych czujek podczerwieni (z optyką Fresnela i lustrzaną). Teraz poczytałeś trochę i już wiesz, że klips nie znieczula czujki, tylko wycina dolny fragment pola widzenia czujki. Nie potrafisz wyjść z tego z twarzą, tylko dalej piszesz jakieś głupoty?

 

 

A ja cały czas myślałem że ten klips wycina co drugie lustro i w ten sposób zwiększa się tolerancja gabarytów zwierzątka :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a propos tych klipsów i zwierzątek...

kotów konkretnie....

 

a co jest właściwsze - obniżenie czułości (tak jak np. w ir120c z domyślnej standardowej na podwyższoną stabilność) czy taki klips?

 

jak bardzo oba te sposoby ułatwiają obejście czujek intruzowi?

 

 

ps. zrzut zawartości całego wątku: http://patek.netinfo.pl/murator/alarmowy/alarmowy.html (został właśnie uaktualniony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zabezpieczenia rolet to polecam czujniki położenia rolet Elkron MF-02.

Działa on na zasadzie naciągu linki zainstalowanej do dołu rolety. Plusem jest to że można roletę pozostawić w dowolnej pozycji a każdy jej ruch wywoła alarm. Napewno jest trudniejsze do wykrycia inaczej niż w przypadku kontaktronu.

Cena to 36 zl netto sztuka. Do tego potrzebujemy modół transformacji szybkich sygnałów IV4Z 1 sztuka na 4 czujniki. koszt 79,20 netto sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płytach Integra nagminnie uszkadzają się kontrolery AC .

Wiem że w większości przypadków jest to efekt trafionych elementów ( wpadka producenta elementów a nie bezpośrednio SAtel-a ) ale szlag mnie trafia że wszyscy na ten temat milczą .

 

wyświetla się niesprawność (brak AC - zasilania sieciowego ) pomimo że sieć jest .

 

Właśnie...

 

zaczęło mi się coś takiego pojawiać na klawiaturze i moduł GSM też raportuje więc sygnalizuje na odpowiednim wyjściu.

ale nie ma tego w historii zdarzeń - ani śladu.

w chwili gdy to się pojawia problemów z zasilaniem nie stwierdziłem, jak zaraz po "awarii" spojrze w dloadx na stan awarii/monitoring zasilania - to wszystko jest ok.

 

to ta przypadłość?

co z tym można zrobić?

na kilka tygodni do serwisu???

uch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś uczestniczłem w wizji lokalnej (jako analityk ) w bardzo podobnym domku (później się okazało że złodziej znał system)

(...)

klient miał reku z gwc - ale bez pewnej czujki ...

Ubezpieczyciel się wykręcił....

Można trochę jaśniej? Ktoś podpowie o co chodzi?

Czujka gazów usypiających.

GWC ma czerpnię powietrza, przez którą można wpuścić taki gaz - reku zadba o rozprowadzenie go po całej instalacji...

 

Zawsze zastanawiało mnie jednak ile takiego gazu trzeba byłoby wpuścić, aby w domu o kubaturze kilkuset metrów sześciennych uzyskać odpowiednie stężenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście stron temu było o eklektrozaworach.... że są.

Czy włączenie alarmu może jednocześnie odcinać zasilanie elektrozaworu przy głównym zaworze wody? To powinno uchronić przed zalaniem w czasie nieobecności...

Zależy jak oprogramujesz centralę.

Ja mam zrobione to tak:

- czujka zalania wykrywa wyciek (czujek mam kilka: łazienka, pralnia, itd.)

- centrala poprzez przekaźnik zamyka elektrozawór (znajdujący się na wejściu przyłącza wodnego)

- jednocześnie centrala wysyła SMS (poprzez moduł GSM) do mnie z informacją o zdarzeniu oraz aktywuje wejście w nadajniku firmy ochroniarskiej opisane jako zalanie (firma dzwoni do mnie)

- elektrozawór ma krańcowe czujniki zamknięcia/otwarcia, po fizycznym zamknięciu zaworu centrala wysyła do mnie drugi SMS z potwierdzeniem, ża zawór się zamknął (tego SMS wyzwala czujnik krańcowy zamknięcia zaworu - zamknięcie zaworu trwa kilka sekund, więc tak naprawdę dostaję dwa SMS jeden po drugim: wykrycie zalania oraz potwierdzenie zamknięcia zworu)

- wykrycie zalania ne aktywuje alarmu w sensie włączania sygnalizatorów (bo po co), powoduje jednak piszczenie klawiatury

 

Problemem w tym wszystkim było przekonanie pana inspektora "z wodociągów" aby zgodził się na założenie centralnego zaworu elektrycznego >przed< wodomierzem - w pierwszej chwili myślał, że to pudełeczko (zawór) to jakiś zamaskowany kranik do poboru wody przed wodomierzem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"civic9" - a propos tych klipsów i zwierzątek...

kotów konkretnie....

a co jest właściwsze - obniżenie czułości (tak jak np. w ir120c z domyślnej standardowej na podwyższoną stabilność) czy taki klips?

jak bardzo oba te sposoby ułatwiają obejście czujek intruzowi?

 

Każde obniżenie czułości czujnika ma wpływ na ewentualne ułatwienie obejścia . Ale nie należy się tym martwić ponieważ prawidłowe zaplanowanie umieszczenia czujników skutecznie utrudnia oszukanie czujnika . To nie jest prawda że system z czujnikami ustawionymi na mniejszą podatność na fałszywe alarmy jest łatwiejszy do obejścia .

W przypadku kotów bardziej właściwy jest klips ale należy pamiętać o warunkach które musi spełniać lokalizacja czujnika . Jest o tym w instrukcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście stron temu było o eklektrozaworach.... że są.

Czy włączenie alarmu może jednocześnie odcinać zasilanie elektrozaworu przy głównym zaworze wody? To powinno uchronić przed zalaniem w czasie nieobecności...

Zależy jak oprogramujesz centralę.

Ja mam zrobione to tak:

- czujka zalania wykrywa wyciek (czujek mam kilka: łazienka, pralnia, itd.)

- centrala poprzez przekaźnik zamyka elektrozawór (znajdujący się na wejściu przyłącza wodnego)

- jednocześnie centrala wysyła SMS (poprzez moduł GSM) do mnie z informacją o zdarzeniu oraz aktywuje wejście w nadajniku firmy ochroniarskiej opisane jako zalanie (firma dzwoni do mnie)

- elektrozawór ma krańcowe czujniki zamknięcia/otwarcia, po fizycznym zamknięciu zaworu centrala wysyła do mnie drugi SMS z potwierdzeniem, ża zawór się zamknął (tego SMS wyzwala czujnik krańcowy zamknięcia zaworu - zamknięcie zaworu trwa kilka sekund, więc tak naprawdę dostaję dwa SMS jeden po drugim: wykrycie zalania oraz potwierdzenie zamknięcia zworu)

- wykrycie zalania ne aktywuje alarmu w sensie włączania sygnalizatorów (bo po co), powoduje jednak piszczenie klawiatury

 

Problemem w tym wszystkim było przekonanie pana inspektora "z wodociągów" aby zgodził się na założenie centralnego zaworu elektrycznego >przed< wodomierzem - w pierwszej chwili myślał, że to pudełeczko (zawór) to jakiś zamaskowany kranik do poboru wody przed wodomierzem :lol:

 

No... jestem pod wrażeniem. Masz to zrobione na Satelu?

 

Jakie czujki zalania stosowałeś? Czy montaż takich czujek jest mocno skomplikowany? Napiszesz coś więcej. A możesz podać konkretnych producentów czujek zalania i elektrozawórów.

 

Firmy monitorujące zgadzają się na takie zadania to monitorowania.

 

Czy masz ustawione jakiś sposób aby okresowo sprawdzić elektrozawór tzn zamknięcie i otwarcie podobno jest to konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni nachodzą mnie kolejne pytania i wątpliwości alarmowe :)

 

Teraz z kontaktronami w oknach.

 

Jak mamy kontaktrony na dole okna i górze okna i na noc uzbrajamy alarm ale jest upał w nocy i chcemy uchylić okna co wtedy. Na noc w upały uzbrajamy tylko dolne kontaktrony a górne nie.

 

Czy może uzbrajamy wszystkie kontaktrony za wyjątkiem górnych kontaktronów które są w sypialniach.

 

Czy takie kombinację wogóle są możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak mam zamontować czujki inercyjne w oknach Oknoplast Kraków

gdzie na dole przy zamkniętych oknach rama ma tylko szerokość 3cm

 

Zmieści się tama jakaś czujka?

 

Impaq się zmieści o ile te 3cm to od parapetu a nie łącznie z grubością parapetu - ja mam na dole jeszcze mniej niż 3cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... jestem pod wrażeniem. Masz to zrobione na Satelu?

 

Jakie czujki zalania stosowałeś? Czy montaż takich czujek jest mocno skomplikowany? Napiszesz coś więcej. A możesz podać konkretnych producentów czujek zalania i elektrozawórów.

 

Firmy monitorujące zgadzają się na takie zadania to monitorowania.

 

Czy masz ustawione jakiś sposób aby okresowo sprawdzić elektrozawór tzn zamknięcie i otwarcie podobno jest to konieczne?

Tak, na Integrze.

Jeśli chodzi o czujki - nadają się każde zasilane 12 VDC, z wyjściem przekaźnikowym (jest ich sporo na rynku, chyba nawet Satel ma takie w ofercie). Trzeba tylko pamiętać i zawczasu dociągnąć przewód w odpowiednie miejsce. Montaż nie jest skomplikowany - generalnie sprowadza się do umieszczenia sondy w odpowiednim miejscu (problemem może być jedynie estetyczne ukrycie tych czujek, zwłaszcza w pomieszczeniach wyłożonych płytkami).

Elektrozawór kupiłem poprzez Internet - niestety ma jedną wadę. Mianowicie jest zasilany 230 V, więc w razie "braku prądu" nie zadziała (oczywiście musiałby to być duży zbieg okoliczności aby zalanie wystąpiło akurat wtedy, gdy nie ma prądu). Ale i na to jest mam sposób (jeszcze niewdrożony) - otóż zawór, elektronikę pięca CO/CWU i inne "startegiczne" urządzenia podepnę po prostu do UPS.

Okresowe zamykanie/otwieranie zaworu można oczywiście zaprogramować.

 

Firmy ochroniarskie oprócz monitorowania sygnałów włamania mogą też monitorować inne sygnały - np. pożar, zalanie wodą, wyciek gazu, konieczność pomocy medycznej, itd. Z reguły nadajniki, które instalują mają kilka niezależnych wejść - więc wszystko zależy od umowy z firmą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o czujki - nadają się każde zasilane 12 VDC, z wyjściem przekaźnikowym (jest ich sporo na rynku, chyba nawet Satel ma takie w ofercie). Trzeba tylko pamiętać i zawczasu dociągnąć przewód w odpowiednie miejsce. Montaż nie jest skomplikowany - generalnie sprowadza się do umieszczenia sondy w odpowiednim miejscu (problemem może być jedynie estetyczne ukrycie tych czujek, zwłaszcza w pomieszczeniach wyłożonych płytkami).

 

 

A jak u siebie ukryłeś takie czujki w łazience

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak mam zamontować czujki inercyjne w oknach Oknoplast Kraków

gdzie na dole przy zamkniętych oknach rama ma tylko szerokość 3cm

 

Zmieści się tama jakaś czujka?

 

Impaq się zmieści o ile te 3cm to od parapetu a nie łącznie z grubością parapetu - ja mam na dole jeszcze mniej niż 3cm.

 

Jest gdzieś w necie instrukcja montażu tej czujki. Gdzie ją kupowałeś?

 

 

Doczytałem że Impaq ma 2,5cm szerokości czyli powinna się zmieścić.

 

A gdzie montowałeś inercyjne na oknach tarasowych na dole ramy raczej odpada.

 

Montaż poziomy tej czujki jak rozumiem jest dozwolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o czujki - nadają się każde zasilane 12 VDC, z wyjściem przekaźnikowym (jest ich sporo na rynku, chyba nawet Satel ma takie w ofercie). Trzeba tylko pamiętać i zawczasu dociągnąć przewód w odpowiednie miejsce. Montaż nie jest skomplikowany - generalnie sprowadza się do umieszczenia sondy w odpowiednim miejscu (problemem może być jedynie estetyczne ukrycie tych czujek, zwłaszcza w pomieszczeniach wyłożonych płytkami).

 

 

Tutaj znalazłem fajny czujnik zalania wodą

 

http://napad.pl/katalog/index.php?akcja=opis&iKatId=257&iProdId=1272

 

A Ty masz jaki?

 

Jak taki czujnik zachowuje się podczas mycia podłogi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...