Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szukam i szukam i jednak zwracam sie o pomoc.

 

Prosze o instrukcje jak w Satelu Integra 64 ustawic wszystko, aby otrzymac opoznienie na czujkach w garazu (na czas wjazdu i rozbrojeniu alarmu z klawiatury w garazu) przy uruchomieniu wyjscia X z pilota.

Bez wczesniejszego wcisniecia przycisku pilota czujki powinny byc natychmiastowe?

 

Z gory dziekuje, pozdrawiam

Darek

 

Linie czujników ustaw na typ: 3- Opóźniona wewnętrzna, A linie pilota na Typ: 1- wejściowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką wybrać instalację alarmową na 9 czujek, plus 1 w kotłowni na dym, plus 3 klawiatury; z możliwością podłączenia do jakiegoś modułu gsm

 

czy jeśli posiadam już poprowadzone kable to montaż tych urzadzeń należy zlecić fachowcowi czy jest możliwe by zrobić to samodzielnie?

 

Zrób casting na wykonawcę systemu alarmowego. Chyba że masz podstawy elektyki i elektroniki za sobą wtedy tylko zostanie czytanie instrukcji ze zrozumieniem.

Jednak jeśli chcesz mieć pewność że wszystkie opcje, których jest mnustwo są zaprogramowane prawidłowo i prawidłowo zadziałają w każdym przypadku zleć to komuś, kto z tego żyje. I jeszcze jedno ktoś kto tym się zajmuje zamontuje Ci ten system w kilka godzin. Sam będziesz musiał posiedzieć kilka dni co często jest ekonomicznie nieuzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy tylko zostanie czytanie instrukcji ze zrozumieniem.

 

Zależy jakiej. Bo z instrukcji Satela to zbyt wiele się nie dowie... I nie mówcie, że to jest instrukcja dla fachowców. Teraz zająłem się sterownikami progrmowalnymi - niby sprzęt dla jeszcze większych fachowców, a instrukcja jest porządna. Od połączeń i podstaw po najbardziej skomplikowane funkcje wszystko opisane i wytłumaczone.

 

Już nawet nie wspomne, że normalnie wydrukowane, a nie to żałosne ksero.

 

Satelu - wstydź się! :evil:

 

A co - tak sobie ponarzekałem jak prawdziwy Polak ;) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w tym tygodniu u siebie bede odpalal integre, nigdy wczesniej nie mialem w nia kontaktu od strony programowania, jakies wskazowki i porady?, jestem informatykiem z zawodu wiec laikiem w tych sprawach nie jestem, ale programowanie centrali to dla mnie cos nowego :)

 

Mnie sie udalo, a tez wczesniej nie mialem z tymi systemami doczynienia.

Niestety spedzilem bardzo duzo czasu na "rozgryzaniu" tematu i grzebaniu w kabelkach - tylko dlatego, ze elektronika to moja pasja to nie zaluje.

Inaczej bardziej sie oplaca zlecic to komus kto robi to na codzien - bedzie zdecydowanie szybciej i bezstresowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytanek do instalacji alarmowej:

1. Jak połączyć zasilanie czujek w centrali? Wspólnie wszystkie przewody w zacisku (ale przy dużej liczbie czujek może się to okazać nieco kłopotliwe), czy gdzieś obok np. zlutować razem i pojedynczym kablem do zacisku płyty?

2. Ile maksymalnie kabli wpuszczać do obudowy OPU-3P? Mam sumarycznie 39 kabli, część 6x0.5, część 8x0.5. W obudowie centrala + ekspander + 4 wejścia z klawiatur, co daje 24 wejścia. Planuję dołożyć drugi ekspander (razem byłoby 32 wtedy), tylko nie wiem czy do dodatkowej obudowy, czy jednak wszystko do głównej?

3. Jaki sprzęt używacie do ściągania izolacji z kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy tylko zostanie czytanie instrukcji ze zrozumieniem.

 

Zależy jakiej. Bo z instrukcji Satela to zbyt wiele się nie dowie... I nie mówcie, że to jest instrukcja dla fachowców. Teraz zająłem się sterownikami progrmowalnymi - niby sprzęt dla jeszcze większych fachowców, a instrukcja jest porządna. Od połączeń i podstaw po najbardziej skomplikowane funkcje wszystko opisane i wytłumaczone.

 

Już nawet nie wspomne, że normalnie wydrukowane, a nie to żałosne ksero.

 

Satelu - wstydź się! :evil:

 

A co - tak sobie ponarzekałem jak prawdziwy Polak ;) :lol:

 

 

Tutaj się zgodzę w 100%.

Troche się tym bawie i niestety pierwszym razem nie udało mi się uruchomić modułu ETHM-1 jak i GSM LT-1s bazując tylko na instrukcji, w której naprawde jest niewiele.

 

Powiem szczerze że do centrali instrukcji to nawet w ręku nie miełem więc nie powiem czy bazując na niej dałoby radę coś zaprogramować. Jest jednak takie coś jak pomoc w programie DloadX i tam naprawde jest wszystko co potrzeba. Szczerze polecam posiedzieć nad tym kilka godzin i wszystko powinno stać się jasne:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić tyle że się da samemu.

3 dni studiowania instrukcji satela (CA-10)

2 dni zabawy z laptopem na 5 workach cementu (jako stół) :) podpiętego do centralki

efekt nie tyle co zadowalający ale wręcz przyjemny,

czasu na to poszło sporo no ale w końcu jest i satysfakcja i wiedza na temat "co w puszcze siedzi"

 

pozdrawiam amatorów wszelkich prac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

satysfakcja i wiedza na temat "co w puszcze siedzi"

 

I myślę, że to jest najwięszka "wartość dodana" ze zrobienia tego samemu. Bo oszczędność jest względna - ja już pewnie dobre bite 2 tygodnie poświęciłem na sprawy alarmu (albo i lepiej), więc pewnie taniej by było wziąć fachowca. Ale potem za każdym razem jak coś pierdyknie, to znowu tego fachowca będzie trzeba brać. Tak, jak w domu Teściów, gdzie teraz mieszkam.

 

No i to zachwycone spojrzenie Żony - bezcenne! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to zachwycone spojrzenie Żony - bezcenne! :lol:

Hehe, a moja w takich sytuacjach nadaje: "Znowu nad tym siedzisz? Zrobiłbyś coś pożytecznego, a nie tylko się bawisz. Po co to komu? Jutro zadzwonię po fachowca i zrobi to od ręki" itd.

 

Ej no - póki się w tym grzebię, to też tak mam. Szczególnie, że mieszkamy kątem u Teściów i mój warsztat znajduje się na środku pokoju :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to zachwycone spojrzenie Żony - bezcenne! :lol:

Hehe, a moja w takich sytuacjach nadaje: "Znowu nad tym siedzisz? Zrobiłbyś coś pożytecznego, a nie tylko się bawisz. Po co to komu? Jutro zadzwonię po fachowca i zrobi to od ręki" itd.

 

Tak ma chyba większość kobiet. Do alarmu, elektryki moja żona się nie wtrąca, ale gro prac przy budowie robię sam (zresztą czasami żałuję choć sprawia mi to przyjemnośc poniekąd), jednak żonka straszy mnie różnej maści fachowcami przy pierwszej wpadce chociaż spec jak zrobi taki błąd to tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka obudowe i jaki akumulator polecicie do Satela 128?, domek to blizniak z jedna centrala, akumulator powinien podtrzymac w sumie kolo 15 czujek (pir, dualne, czadu) i dwa (kiedys pewnie cztery) manipulatory.

 

Nie czytałeś częsci instrukcji dot. bilansu prądowego? A ti a ti! ;)

 

Akurat to jest dość logicznie wytłumaczone. RTFM :p

 

Co do obudów, to ja tylko na razie miałem styczność z OPU-3 ale bardzo mi się podoba. Fajny patent z tą dodatkową podstawką/płytą montowaną nad centralą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałeś częsci instrukcji dot. bilansu prądowego? A ti a ti! ;)

 

Akurat to jest dość logicznie wytłumaczone. RTFM :p

 

Instrukcja dostarczona wraz z centrala?, jeszcze nie zakupilem centrali

 

Co do obudów, to ja tylko na razie miałem styczność z OPU-3 ale bardzo mi się podoba. Fajny patent z tą dodatkową podstawką/płytą montowaną nad centralą.

Lepsze te plastikowe od metalowych?

 

 

Mozecie polecic jakis dobry sklep ze sprzetem alarmowym Satela i cenami jak na allegro? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja dostarczona wraz z centrala?, jeszcze nie zakupilem centrali

 

Jest do ściągnięcia na stronie Satela :)

 

Lepsze te plastikowe od metalowych?

 

Nie wiem. Ale TA plastikowa mi się podoba.

 

Mozecie polecic jakis dobry sklep ze sprzetem alarmowym Satela i cenami jak na allegro? ;)

 

I co jeszcze - może Audi w cenie Fiata? ;) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...