Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Jesteś pewny, że Guard działa ze złącza Integry?? :roll:

 

ewidentnie odpalam guarda na kabelku wpiętym do centrali. też się dziwiłem.

manipulator jest kilka pomieszczeń dalej, więc nie ma mowy o błędzie :)

chyba, że instalator - bo przygodę z alarmem zaczynałem nie sam,

zrobił jakieś czary mary, żeby tak działało - no ale jakie? chyba nie.

 

sprawdzaliście ostatnio? może przeoczyliście moment, kiedy satel to bez ostrzeżenia umożliwił? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jesteś pewny, że Guard działa ze złącza Integry?? :roll:

 

ewidentnie odpalam guarda na kabelku wpiętym do centrali. też się dziwiłem.

manipulator jest kilka pomieszczeń dalej, więc nie ma mowy o błędzie :)

chyba, że instalator - bo przygodę z alarmem zaczynałem nie sam,

zrobił jakieś czary mary, żeby tak działało - no ale jakie? chyba nie.

 

sprawdzaliście ostatnio? może przeoczyliście moment, kiedy satel to bez ostrzeżenia umożliwił? :)

Faktycznie, masz rację! :)

Nawet w nowej instrukcji jest napisane, że GuardX działa i ze złącza manipulatora i ze złącza centrali. Musieli to zmienić wraz z wprowadzeniem na rynek Integry 128 WRL, bo w poprzedniej instrukcji jest napisane, że GuardX działa z manipulatora.

Nie używam programu GuardX, więc nawet tej zmiany nie zauważyłem :)

Ciekawe, czy to zmiana programowa, czy sprzętowa i czy wystarczy aktualizacja softu w starszych centralach, żeby też GuardX działał z płyty centrali :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce więcej informacji na temat polskiego systemu alarmowego z panelem dotykowym . Produkt jest w fazie testu . W porównaniu do systemu Verso o którym nie dawno pisałem ten może być zakupiony w systemie otwartym . System umożliwia nadzór systemów SSWiN oraz CCTV.

Posiada bardzo duże możliwości programowania logiki potrzebnej do realizacji funkcji automatyki budynku. Przeznaczony głównie do domów jednorodzinnych .

Już ktoś tu wcześniej pisał o tym systemie - Nexwell. Rzeczywiście ciekawe rozwiązanie, ale bardzo kosztowne :(

No i jeszcze bez badań i atestów.

 

Kilka instalacji juz działa. Ja wlasnie wykonałem dla klienta okablowanie a instalacja za kilka miesięcy. Owszem trochę trzeba na niego wydać ale jest to i tak kilkakrotnie mniej niż za systemy zagraniczne. System nie ma szczególnych wymagań co do instalacji elektrycznej która może byc wykonana w sposób klasyczny (( czyli kilka gniazdek właczników zasilanych z jednego obwodu) Instalacja elektryczna pod nexwella rózni sie tylko tym od klasycznej że do każdego gniazdka/ przełacznika doprowadza sie przewody sterujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w nowej instrukcji jest napisane, że GuardX działa i ze złącza manipulatora i ze złącza centrali. Musieli to zmienić wraz z wprowadzeniem na rynek Integry 128 WRL, bo w poprzedniej instrukcji jest napisane, że GuardX działa z manipulatora.

Nie używam programu GuardX, więc nawet tej zmiany nie zauważyłem :)

Ciekawe, czy to zmiana programowa, czy sprzętowa i czy wystarczy aktualizacja softu w starszych centralach, żeby też GuardX działał z płyty centrali :roll:

 

Ja to mam w centrali zakupionej ponad rok temu.

Integra 128, wersja 1.05, 2007.10.03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w nowej instrukcji jest napisane, że GuardX działa i ze złącza manipulatora i ze złącza centrali. Musieli to zmienić wraz z wprowadzeniem na rynek Integry 128 WRL, bo w poprzedniej instrukcji jest napisane, że GuardX działa z manipulatora.

Nie używam programu GuardX, więc nawet tej zmiany nie zauważyłem :)

Ciekawe, czy to zmiana programowa, czy sprzętowa i czy wystarczy aktualizacja softu w starszych centralach, żeby też GuardX działał z płyty centrali :roll:

 

Ja to mam w centrali zakupionej ponad rok temu.

Integra 128, wersja 1.05, 2007.10.03

W instrukcji programowania dla wersji programu 1.05 z kwietnia 2008r jest opisana stara wersja, czyli program GuardX działa tylko z manipulatorów.

Jaką masz wersję instrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji programowania dla wersji programu 1.05 z kwietnia 2008r jest opisana stara wersja, czyli program GuardX działa tylko z manipulatorów.

Jaką masz wersję instrukcji?

 

Dlatego też się zdziwiłem. Instrukcja ma numerek 10/07 na przodzie, a na pierwszej stronie opisuje nowości w wersji 1.05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem akumulator 20Ah, byl tanszy od 17Ah bo z wczesniejszej dostawy. Mam nadzieje, ze wejdzie do obudowy. W instrukcji Satela jest napisane, by wczesniej podladowac akumulator, nie mam odpowiedniej ladowarki, czy jak go podlacze do samochodu na np. godzinke to bedzie dobrze? ;)

Nowego, świeżo kupionego akumulatora nie musisz ładować! Sprawdź, jakie ma napięcie. Jeśli powyżej 12V, to spokojnie możesz podłączyć do centrali.

Absolutnie nie podłączaj go do samochodu!!!

 

Dzieki, obylo sie bez ladowania, nowy aku mial ponad 12V. Dzisiaj na nim testowalem sygnalizator SP-4003, ktory cos slabo pial (ojciec byl niezle zawiedziony), mam nadzieje ze to wina akumulatora i po podlaczeniu do centrali bedzie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostawić na przyszłość kable alarmowe nie wiem może kiedyś pod bariery podczerwieni.

 

Wyprowadzam YTDY na zewnątrz ściany do jakieś puszki? Ile żył należało by zostawić. Macie jakieś pomysły?

Rozumiem, że chodzi Ci o bariery rozmieszczone na terenie działki. Zostawiasz na zewnątrz w dwóch punktach (po przekątnej domu) lub najlepiej czterech punktach (na każdym rogu) przewód YTDY, np. 10 x 0,5 w puszce na cokole. Puszka musi być ponad poziomem gruntu (żeby jej woda nie zalewała - również taka z topniejącego śniegu leżącego przy cokole!). Od tej puszki wpuszczasz w ścianę i do ziemi twardy peszel z pilotem. Peszel wypuszczasz poza obrys opaski wokół domu. Później w ten peszel wciągniesz sobie kabel żelowany i połączysz go w puszcze z tym YTDY :)

Może warto też do tych puszek wyciągnąć skrętkę UTP. Może zrobisz sobie też na terenie działki kamery :)

 

Czyli jak by miały być 4 bariery to powinienem przygotować 4 puszki.

 

Ile kabli potrzeba na 4 bariery.

 

Czy taka puszka na zewnątrz w domu w elewacji nie jest zbyt łatwo wystawiona na zniszczenie przez złodzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce więcej informacji na temat polskiego systemu alarmowego z panelem dotykowym . Produkt jest w fazie testu . W porównaniu do systemu Verso o którym nie dawno pisałem ten może być zakupiony w systemie otwartym . System umożliwia nadzór systemów SSWiN oraz CCTV.

Posiada bardzo duże możliwości programowania logiki potrzebnej do realizacji funkcji automatyki budynku. Przeznaczony głównie do domów jednorodzinnych .

Już ktoś tu wcześniej pisał o tym systemie - Nexwell. Rzeczywiście ciekawe rozwiązanie, ale bardzo kosztowne :(

No i jeszcze bez badań i atestów.

 

 

To ja swego czasu pisałem o Nexwell

 

Todaks czy masz na myśli Nexwell czy może jeszcze coś nowszego.

 

A co myślisz o Verso masz już jakieś spostrzeżenia.

 

A propo paneli dotykowych to Satel podobno lada chwila ma też mieć panele dotykowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak by miały być 4 bariery to powinienem przygotować 4 puszki.

Nie koniecznie, mogą być dwie puszki i z nich podłączasz cztery bariery.

 

Ile kabli potrzeba na 4 bariery.

Jeden zestaw:

Nadajnik:

Zasilanie - dwie żyły

Obwód sabotażowy - dwie żyły

Odbiornik:

Zasilanie - dwie żyły

Wyjście - dwie żyły

Czasem jest jeszcze wyjście sygnalizacji trudnych warunków pogodowych - dwie żyły

 

Czy taka puszka na zewnątrz w domu w elewacji nie jest zbyt łatwo wystawiona na zniszczenie przez złodzieja.

Przecież puszka może być z antysabotażem. Poza tym złodziej dostając się do takiej puszki nie jest w stanie ominąć obwodu barier :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obudów to przy większym systemie można zrobić coś takiego:

http://www.arm.pl/foty/centrala1.jpg

Obudowa zajmuje sporo miejsca ale w środku możesz sobie zaaranżować jak ci się podoba , są też mniejsze i większe.

Ale czy jest to ekonomicznie uzasadnione?

Oczywiście że wychodzi trochę drożej ale w większych instalacjach daje pewną wygodę.Pozatym przy dobrym rabacie w hurtowni elektrycznej nie wygląda to źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak by miały być 4 bariery to powinienem przygotować 4 puszki.

Nie koniecznie, mogą być dwie puszki i z nich podłączasz cztery bariery.

 

Ile kabli potrzeba na 4 bariery.

Jeden zestaw:

Nadajnik:

Zasilanie - dwie żyły

Obwód sabotażowy - dwie żyły

Odbiornik:

Zasilanie - dwie żyły

Wyjście - dwie żyły

Czasem jest jeszcze wyjście sygnalizacji trudnych warunków pogodowych - dwie żyły

 

Czy taka puszka na zewnątrz w domu w elewacji nie jest zbyt łatwo wystawiona na zniszczenie przez złodzieja.

Przecież puszka może być z antysabotażem. Poza tym złodziej dostając się do takiej puszki nie jest w stanie ominąć obwodu barier :)

 

Nie mam już jak pociągnąć YTDY 10x do każdego rogu domu zrobię chyba tak że pociągnę 4 kable YTDY 10x jednej puszki i niech czekają na jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo paneli dotykowych to Satel podobno lada chwila ma też mieć panele dotykowe.

Ciekawe, jak często będą się zawieszać :wink: :lol:

Niedawno jak byłem w satelu to pytałem o centralę większą od Integry 128, facet z satela powiedział ze jest już w fazie produkcyjnej. Po zbadaniu tej sprawy głebiej w czwartek okazało sie jednak że oni dopiero "myślą" o tym ale Integra jako centrala więcej lini nie obsłuży i będzie to centrala projektowana od nowa. Wrl widziałem juz 1,5 roku temu a do sprzedaży wszedł niedawno, te panele to też mogą byc za 2-3 lata jeśli to wogóle prawda. Najpierw powinni poprawic jakość wykonania zwykłych klawiatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo paneli dotykowych to Satel podobno lada chwila ma też mieć panele dotykowe.

Ciekawe, jak często będą się zawieszać :wink: :lol:

Niedawno jak byłem w satelu to pytałem o centralę większą od Integry 128, facet z satela powiedział ze jest już w fazie produkcyjnej. Po zbadaniu tej sprawy głebiej w czwartek okazało sie jednak że oni dopiero "myślą" o tym ale Integra jako centrala więcej lini nie obsłuży i będzie to centrala projektowana od nowa. Wrl widziałem juz 1,5 roku temu a do sprzedaży wszedł niedawno, te panele to też mogą byc za 2-3 lata jeśli to wogóle prawda. Najpierw powinni poprawic jakość wykonania zwykłych klawiatur.

 

Ostatnio Satel nieźle obrywa na naszym forum.

 

Co to się stało był to dotychczas jedyny niezastąpiony system alarmowy, czyżby czas na zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat, ale jak u was wygląda kwestia FV , czy ktoś z was wystawia faktury na 7% Vat?

 

Faktura na usługe montażu systemu alarmowego może byc wystawiona z podatkiem 7% pod warunkiem że:

- budynek jest nowopostawiany

- jest to budynek czysto ,mieszkalny

 

I interpretacji przepisów przez urzędy skarbowe można wywnioskować jeszcze jeden ważny warunek . Dotyczy to usługi . Więc na fakturze tylko ona może byc objęta taką stawką . jeżeli na fakturze ujmujecie elementy systemu alarmowego to one wg. urzedu są objęte stawką 22% . Jest to wg nich jeszcze bardziej oczywiste gdy na te elementy został naniesiony narzut , bo wtedy mamy do czynienia za sprzedażą a nie z usługą .

Jedno jest pewne co urząd to inna interpretacja . ARM , zarówno w Twoim przypadku jak i moim na pewno stosowanie stawki 7% na montaż jak i elementy mogłoby być bardzo niebezpieczne . W zakresie działania naszych firm jest handel i można by uzyskać zarzut że sprzedajemy towary ze zła stawką . Rozwiązaniem jest druga firma tylko czy warto ..... ?

 

Co do zapytania czy chodzi o nexwell - tak chodzi o nexwell

Co sadzę o verso - temat długi i obecnie nie mam czasu na zbytnie rozpisywanie sie . Wg. mnie oferta tych dwóch systemów doskonale się uzupełnia . Kiedy będę miał gotowe opracowanie to podam link. Na chwilę obecną zapraszam na strony producentów bądź moją . Tam można się zapoznać z podstawowymi założeniami tych aplikacji .Można też poznać ceny urządzeń.

Pamiętam czasy gdy na rynek polski wkraczał SATEL . Wtedy też wielu ludzi traktowało centralę CA-8 jako zbytek a na rynku dominowały wynalazki w postaci aparatów smena montowanych w sklepach GS. Centrale IRED, Dantom i tym podobne urządzenia. Moim zdaniem systemy zarządzania budynkami to przyszłość która już wkrótce stanie się rzeczywistością .

Prównywałem ostatnio kosztorys systemów zabezpieczenia budynku mieszkalnego w system SSWiN oraz CCTV , w jednym system SSWiN oparty na integrze w drugim na nexwell

integra koszt 27 tyś

nexwell koszt 38 tyś

możliwości systemu nexwell nieporównywalne z integrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat, ale jak u was wygląda kwestia FV , czy ktoś z was wystawia faktury na 7% Vat?

 

Dochodzi jeszcze kwestia ilości metrów pwierzchni, odszukam gdzieś przepisy i zainteesowanym prześle na @

Ale jest zaostrzenie budynków domów jednordzinych nie przekraczających 300m2 i mieszkań jdnorodznnych do 150m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...