Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Hej dziś wszedł do mnie elektryk zakładać główny dopływ prądu od skrzynki itp... po wstępnych ustaleniach powiedział mi, że alarm najlepiej jak przed tynkarzami zrobi firma która będzie chroniła budynek - czy miał rację ?????? Nie znam się na tym kurcze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej dziś wszedł do mnie elektryk zakładać główny dopływ prądu od skrzynki itp... po wstępnych ustaleniach powiedział mi, że alarm najlepiej jak przed tynkarzami zrobi firma która będzie chroniła budynek - czy miał rację ?????? Nie znam się na tym kurcze....

przed tynkarzem - tak, najlepiej tak :)

firma ochraniająca - raczej niekoniecznie (choć nie wiemy jaka firma Ciebie ochrania)

Nie mam takiego doświadczenia jak obecni tu znawcy tematu, ale zazwyczaj takie firmy robią na łapu capu aby podłączyć i brać abonament. Posiadając wiedzę wyniesioną z tego wątku i po zrobieniu własnego alarmu mogę śmiało powiedzieć (widząc ok. 4 domy znajomych) że u mnie żadna firma nie robi dobrze - a biorą niemałą kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchomić monitorowanie SMS w integrze 128 WRL. Podzieli się ktoś wiedzą?

monitorowanie czy powiadomienie bo są to różne rzeczy. Myślę że jednak chodzi o powiadomienie więc:

W zakładce DLOADX:

Powiadomienie telefoniczne:

Wpisujesz nr telefonów, typ powiadomienia i zaznaczasz powiadomienie telefoniczne.

Pager/sms - tu opisujesz tekstowo

Powinno śmigać.

Nie zapomnij tylko o uaktywnieniu karty sim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziś wszedł do mnie elektryk zakładać główny dopływ prądu od skrzynki itp... po wstępnych ustaleniach powiedział mi, że alarm najlepiej jak przed tynkarzami zrobi firma która będzie chroniła budynek - czy miał rację ?????? Nie znam się na tym kurcze....

Rację miał że przed tynkami, natomiast czy ufasz firmie ochrony na tyle żeby to ona monitorowała i instalowała system???? jest kilka dziwnych historii z tym związanych.

Jeśli pomimo tego chcesz mieć tanio i szybko ale nie koniecznie dobrze to jak najbardziej polecam.

Ja kabluję domek jednorodzinny i minimalna ilość kabla jaka mi wchodzi to 500m, w agencjach ochrony często jest tak że jeden kabel oblatuje ze 2 lub 3 pomieszczenia. i wychodzi im 200m, a jak już zarzyczysz sobie kontaktronów wpuszczanych w okna, albo innej automatyki z centrali to raczej niereflektują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pager/sms - tu opisujesz tekstowo

 

 

Z czym i w jaki sposób wpisywany tekst jest powiązany? Czy wpisany komunikat odnosi się później do przydziału zdarzeń i odpowiedniej zakładki np Alarmy z wejsść-> kolumna Pager/SMS i odpowiedniego nr skonfigurowanego wcześniej w Pager/SMS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i z góry przepraszam za tą małą prywatę,

 

Wygrałem w konkursie zestaw alarmowy SATEL, podczas już w domu miałem zainstalowany podobny, wiec staram się upłynnić nagrodę.

Chce sprzedać zestaw alarmowy SATEL, który w zasadzie może być podstawą większości instalacji, czyli:

• centralka alarmowa INTEGRA 64

• klawiatura / manipulator INT-KLCDR-BL

• sygnalizator zewnętrzny SP-4003

• sygnalizator wewnętrzny SPW-220

• obudowa OPU-3 P

• transformator TRAFO 60 VA

 

Chciałbym za to 1 150 pln czyli ponad 25% upustu od cennika (wartość cennikowa ok. 1 540 pln).

 

Poza tym mam jeszcze do sprzedania (też na -25% od cennika):

• moduł sterowania przez Internet ETHM-1

• 4 czujki GRAPHITE

• czujnik gazów usypiających DG-1 TCM 1szt.

• czujnik gazu LPG DG-1 LPG

 

Wszystkie elementy są nowe, nieużywane, oryginalnie zapakowane i z legalnego źródła. Gwarancja 1 rok za moim pośrednictwem. Nie mam możliwości wystawienia faktury. Szczególnie kieruje to do osób z Poznania lub północno zachodniej Polski (w tych rejonach jestem od czasu do czasu) - możemy umówić sie na odbiór osobisty.

 

Zainteresowanych zapraszam na PRV.

 

Jeszcze raz przepraszam za ta prywatę (nie zajmuje się tym komercyjnie. Proszę nie zadawać pytań o wycenę innych konfiguracji – nie znam się na tym i nie handluje tym sprzętem profesjonalnie. Wymieniłem wszystko co mam do sprzedania).

 

Pozdrawiam,

Domelus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są na forum użytkownicy alarmu Jablotron, bo ja jestem bardzo zadowolony z niego :)

Jesteś zadowolony, bo pewnie nie znasz innego systemu :wink: :lol:

 

w momencie mojej instalacji to chyba był jeden z nielicznych systemów, które mógłby pracować z czujkami przewodowymi i bezprzewodowymi. A to było warunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arm.pl napisał:

 

A kto nam zagwarantuje że nexwell czy verso to nie bedzie drugi satel?

 

Koledze arm.pl chodziło zapewne o awaryjność Satela..

 

Ups to chyba źle zrozumiałem porównywałem ale z dobrymi zaletami Satela

To może niech autor wypowie się co miał na myśli .

 

Dla wszystkich zainteresowanych link do instrukcji użytkownika sytemu Nexo.

Pozwoli to choć trochę przybliżyć jego możliwości .

http://todaks.home.pl/instrukcje/nexwell/Instrukcja_uzytkownika_A5.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiam u siebie alarm oparty na Integrze32 i w sytuacji gdy system nie jest zazbrojony, podczas poruszania się po domu czujki wykrywają ruch i manipulator zaczyna to sygnalizować. Myślę, że jest to sygnalizacja prealarmu(czujki ustawione na średnią czułość). Co zrobić żeby wyeliminować tą sygnalizację?

Drugie pytanie, dotyczy wykorzystania 2 wejść w manipulatorze do podłączenia czujek ruchu. Tyle,że przewody od czujek są przy centrali. Wykorzystałem wolne żyły z manipulatora i podłączyłem do nich czujki, com-a wziąłem z centrali przy wejściu z2. Ustawiłem numery wejść jako 25 i 26. A czujki nie dają oznak życia.

Prosze o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiam u siebie alarm oparty na Integrze32 i w sytuacji gdy system nie jest zazbrojony, podczas poruszania się po domu czujki wykrywają ruch i manipulator zaczyna to sygnalizować. Myślę, że jest to sygnalizacja prealarmu(czujki ustawione na średnią czułość). Co zrobić żeby wyeliminować tą sygnalizację?

W ustawieniach manipulatora musisz wylaczyc GONG dla okreslonych stref

 

Drugie pytanie, dotyczy wykorzystania 2 wejść w manipulatorze do podłączenia czujek ruchu. Tyle,że przewody od czujek są przy centrali. Wykorzystałem wolne żyły z manipulatora i podłączyłem do nich czujki, com-a wziąłem z centrali przy wejściu z2. Ustawiłem numery wejść jako 25 i 26. A czujki nie dają oznak życia.

Prosze o podpowiedź.

Wlaczyles te wejscia w ustawieniach manipulatora?, jak odlaczysz czujki to wlacza sie alarm sabotazowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak ustawiałem numery wejść od 1- 8, tak ustawiłem numery 25 i 26 dla adresu manipulatora "0". Jeżeli o to chodzi.

 

Koledze Deamos chodziło o to że w manipulatorze musisz wejścia dodatkowo zaznaczyć że będą używane.

Jeśli programujesz z kompa to wejdź Struktura/Sprzęt i wybierz manipulator, w którym mają być aktywne linie klawiaturowe i w okienku po prawej stronie na dole zaznacz że chcesz z nich korzystać. Fabrycznie są one niewykorzystane i nie wystarczy przypisać wejścia klawiatury jak standardowe wejścia centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pager/sms - tu opisujesz tekstowo

 

 

Z czym i w jaki sposób wpisywany tekst jest powiązany? Czy wpisany komunikat odnosi się później do przydziału zdarzeń i odpowiedniej zakładki np Alarmy z wejsść-> kolumna Pager/SMS i odpowiedniego nr skonfigurowanego wcześniej w Pager/SMS?

 

Jak opiszesz w tej zakładce tekst taki ci przyjdzie sms z danej linii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - pewnie proste - ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi (ani odpowiedniej opcji w dokumentacji czy w DloadX).

 

Mam alarm oparty o Integra64. Czy da się tak skonfigurować system, żeby w momencie uzbrajania alarmu nie sprawdzał naruszenia czujki przy wejściu z klawiaturą?

Mam ją ustawioną jako niewymaganą przy włączaniu (więc w razie czego pojawiają się opcje sprawdzenia naruszonych wejść lub uzbrojenia alarmu mimo wszystko) ale i tak samo pojawienie się tego komunikatu bywa irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - pewnie proste - ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi (ani odpowiedniej opcji w dokumentacji czy w DloadX).

 

Mam alarm oparty o Integra64. Czy da się tak skonfigurować system, żeby w momencie uzbrajania alarmu nie sprawdzał naruszenia czujki przy wejściu z klawiaturą?

Mam ją ustawioną jako niewymaganą przy włączaniu (więc w razie czego pojawiają się opcje sprawdzenia naruszonych wejść lub uzbrojenia alarmu mimo wszystko) ale i tak samo pojawienie się tego komunikatu bywa irytujące.

 

Ustaw typ czujki "wejsciowa/wyjsciowa" i opoznienie ze 20s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - pewnie proste - ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi (ani odpowiedniej opcji w dokumentacji czy w DloadX).

 

Mam alarm oparty o Integra64. Czy da się tak skonfigurować system, żeby w momencie uzbrajania alarmu nie sprawdzał naruszenia czujki przy wejściu z klawiaturą?

Mam ją ustawioną jako niewymaganą przy włączaniu (więc w razie czego pojawiają się opcje sprawdzenia naruszonych wejść lub uzbrojenia alarmu mimo wszystko) ale i tak samo pojawienie się tego komunikatu bywa irytujące.

 

 

Da się ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...