Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Przeczytałem kilka ostatnich stron tego wątku ale niestety nie znalazłem nic na temat zabezpieczenia budynku na etapie stany surowego po wstawieniu okien. Wątpie by nikt tej kwestii nie poruszał ale ja niestety nie znalazłem. Może mi ktoś naświetlić sposób takiego zabezpieczenia albo podac jakiś link gdzie był ten temat wałkowany? Interesuje mnie system alarmowy, który zabezpieczy mi dom przed kradzieżą okien. System ten powinien być podstawą do rozbudowy pod system alarmowy docelowy i podłączony pod monitoring. Nachodzą mnie handlowcy firm ochroniarskich ale narazie zbytnio w ich oferte sie nie wgłębiałem, jednakże coś słyszałem, że firma ochroniarska moze mi taką instalacje wykonać, nawet chyba bezpatnie (ale nie wiem czy bezpłatnie sam montaż, bo chyba nie z urządzeniami...) w zamian podpisanie umowy na abonament monitoringu. Gdzieś czytałem by mieć sporo dystansu do systemów oferowanych przez firmy ochroniarskie, że montują produkty niskiej jakości za konkretne pieniądze. Czy taki system/instalacje powinien robić instalator/alarmiarz specjalista czy moze to wykonać zwykły elektryk.

Będe wdzięczny za rozjaśnienie tematu lub link to takiego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

arm.pl napisał:

 

A kto nam zagwarantuje że nexwell czy verso to nie bedzie drugi satel?

 

Koledze arm.pl chodziło zapewne o awaryjność Satela..

 

Ups to chyba źle zrozumiałem porównywałem ale z dobrymi zaletami Satela

To może niech autor wypowie się co miał na myśli .

 

Dla wszystkich zainteresowanych link do instrukcji użytkownika sytemu Nexo.

Pozwoli to choć trochę przybliżyć jego możliwości .

http://todaks.home.pl/instrukcje/nexwell/Instrukcja_uzytkownika_A5.pdf

Dokładnie o to mi chodziło , (awaryjność) z tym że do satela (pracuję tylko na wersjach 64 i 128 mam zawsze po jednej części w zapasie jakby coś się stało.) juz sie przyzwyczaiłem i jakoś się z tymi centralkami "dogaduję"

Nie odrzucam Nexwella , ale naprawdę nie mam pomysłu komu to sprzedać?

napewno jest to jakaś nisza ale poczekajmy z zachwytami .

Z ciekawostek : kupiłem na próbę 10 czujek satel Ivory i jedna jest tak profesjonalnie wykonana mechanicznie że nie mogę jej otworzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kilka ostatnich stron tego wątku ale niestety nie znalazłem nic na temat zabezpieczenia budynku na etapie stany surowego po wstawieniu okien. Wątpie by nikt tej kwestii nie poruszał ale ja niestety nie znalazłem. Może mi ktoś naświetlić sposób takiego zabezpieczenia albo podac jakiś link gdzie był ten temat wałkowany? Interesuje mnie system alarmowy, który zabezpieczy mi dom przed kradzieżą okien. System ten powinien być podstawą do rozbudowy pod system alarmowy docelowy i podłączony pod monitoring. Nachodzą mnie handlowcy firm ochroniarskich ale narazie zbytnio w ich oferte sie nie wgłębiałem, jednakże coś słyszałem, że firma ochroniarska moze mi taką instalacje wykonać, nawet chyba bezpatnie (ale nie wiem czy bezpłatnie sam montaż, bo chyba nie z urządzeniami...) w zamian podpisanie umowy na abonament monitoringu. Gdzieś czytałem by mieć sporo dystansu do systemów oferowanych przez firmy ochroniarskie, że montują produkty niskiej jakości za konkretne pieniądze. Czy taki system/instalacje powinien robić instalator/alarmiarz specjalista czy moze to wykonać zwykły elektryk.

Będe wdzięczny za rozjaśnienie tematu lub link to takiego tematu.

Rozumiem że chodzi tobie o zabezpieczenie domu a właściwie wstawionych okien. Ja robię to w ten sposób że wykonuję okablowanie docelowe a w momencie montażu okien instaluje kontraktrony wpuszczane i kilka czujek ruchu. Co do agencji ochrony to nic mnie juz nie zdziwi .Jedna z nich zainstalowała klientowi centralke pyronix ( max 32 linie obsługiwane ) na obiekcie juz jest 30 lini wykorzystanych a gdzie jeszcze do końca , handlowiec stwierdził że centralka wszystko może ( obsługa przez internet , gsm itp.) Czarę goryczy przelała konieczność jeżdżenia w nocy na budowę z racji ciągłych zamozałaczeń. Po wymianie centrali i czujników ( na najtańsze aquy plus ) jak ręką odjął .Zastanów się dwa razy , popytaj sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arm.pl własnie chodzi mi o ochrone okien, jednak chciałbym by juz od tego czasu nikt po budynku nie chodził bo niebawem zacznie się wykonywanie róznych instalacji i nie chciąłbym by mi cokolwiek wtedy z budynku zginęło. Dla specyzowania powiem, żę narazie będa tylko okna czyli nie ma drzwi ani bramy garazowe - czy to w czymś przeszkadza? Czy wystarczy, że do momentu zainstalowani drzwi oraz bramy wsytarczy wykonanie prowizorycznych drzwi z desek i zabicie garażu deskami? Czyli z tego co rozumiem, powinienem to zlecić alarmiarzowi bo zwykły elektryk sobie nie poradzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno u siebie odpalilem alarm na docelowych czujkach nastepnego dnia po zamontowaniu okien a jeszcze nastepnego dnia byl instalator z firmy ochroniarskiej i zalozyl nadajnik monitoringu.

Przecietnemu elektrykowi bym nie powierzyl montazu alarmu, firmie ochroniarskiej raczej tez nie, wiec sam wszystkim sie zajalem i uwazam ze dobrze wyszlo :)

 

Rozmawialem z instalatorem nadajnika mlodym chlopaczkiem i sam jechal po pyronixie, ktore kaza mu zakladac, (mial takie akcje, ze przy dwoch partycjach manipulator lub centralka wieszala sie na czas okolo 30s a pozniej normalnie zaczynala odliczac czas do wyjscia...).

 

Jak masz umiejetnosci manualne eletryczno-elektroniczne i troche czasu, to sam sie za to zabierz, jak nie to lepiej poszukaj dobrego instalatora alarmow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz umiejetnosci manualne eletryczno-elektroniczne i troche czasu, to sam sie za to zabierz, jak nie to lepiej poszukaj dobrego instalatora alarmow :)

No własnie zbytnich umiejętności manualnych nie mam. I tak postawiłem sobie ambitne zadanie, że zrobie samodzielnie instalacje went. mecha+reku+gwc i narazie wystarczy. Jak czytam to co piszecie o tych alarmach to wydaje mi się że albo ja jestem z innego świata albo Wy z innej galaktyki... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arm.pl napisał:

 

A kto nam zagwarantuje że nexwell czy verso to nie bedzie drugi satel?

 

Koledze arm.pl chodziło zapewne o awaryjność Satela..

 

Ups to chyba źle zrozumiałem porównywałem ale z dobrymi zaletami Satela

To może niech autor wypowie się co miał na myśli .

 

Dla wszystkich zainteresowanych link do instrukcji użytkownika sytemu Nexo.

Pozwoli to choć trochę przybliżyć jego możliwości .

http://todaks.home.pl/instrukcje/nexwell/Instrukcja_uzytkownika_A5.pdf

Dokładnie o to mi chodziło , (awaryjność) z tym że do satela (pracuję tylko na wersjach 64 i 128 mam zawsze po jednej części w zapasie jakby coś się stało.) juz sie przyzwyczaiłem i jakoś się z tymi centralkami "dogaduję"

Nie odrzucam Nexwella , ale naprawdę nie mam pomysłu komu to sprzedać?

napewno jest to jakaś nisza ale poczekajmy z zachwytami .

 

Nie dałem za wygraną i skontaktowałem się z firmą Verso.

 

Wychodzi na to że Verso ma takie same możliwości jak Satel.

 

Wg. firmy Verso jest nawet lepsze od Satela bo ma pełną redundancję

cokolwiek by to nie oznaczało. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Przebrnąłem przez cały ten temat... Bity miesiąc wieczornego ślęczenia przy kompie :lol: Ale opłaciło się... :D

Ukłony dla wszystkich speców dzielących się swoją wiedzą!!!

 

Zdecydowałem się na montaż kontaktronów w oknach i tutaj powstał pewien problem. Proszę Was o podpowiedź w którym miejscu i czy w ogóle da się zamontować kontaktrony wpuszczane w oknach z poniższego profilu.

Czerwoną linią jest zaznaczone metalowe wzmocnienie, dlatego mam obawy o możliwość wpuszczenia do ramy kontaktronu...

 

http://www.termoprofil.eu/images/windows/schema/brug_prestigevip_schemawhite_big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno u siebie odpalilem alarm na docelowych czujkach nastepnego dnia po zamontowaniu okien a jeszcze nastepnego dnia byl instalator z firmy ochroniarskiej i zalozyl nadajnik monitoringu.

Przecietnemu elektrykowi bym nie powierzyl montazu alarmu, firmie ochroniarskiej raczej tez nie, wiec sam wszystkim sie zajalem i uwazam ze dobrze wyszlo :)

 

Rozmawialem z instalatorem nadajnika mlodym chlopaczkiem i sam jechal po pyronixie, ktore kaza mu zakladac, (mial takie akcje, ze przy dwoch partycjach manipulator lub centralka wieszala sie na czas okolo 30s a pozniej normalnie zaczynala odliczac czas do wyjscia...).

 

Jak masz umiejetnosci manualne eletryczno-elektroniczne i troche czasu, to sam sie za to zabierz, jak nie to lepiej poszukaj dobrego instalatora alarmow :)

Rozumiem że monitoring jest z firmy bardzo "solidnej" generalnie tylko oni uparli się na Pyronixa , wcześniej Napco .Wszystko jest ok do konca gwarancji jak ktos ma nerwy umawiać się z serwisem co pare dni. Zajmuje się zawodowo instalacja alarmów i innych zabezpieczeń i nie moge zrozumieć jak może się komuś opłacać zakładać taki złom i jezdzić przez dwa lata na gwarancji za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz umiejetnosci manualne eletryczno-elektroniczne i troche czasu, to sam sie za to zabierz, jak nie to lepiej poszukaj dobrego instalatora alarmow :)

No własnie zbytnich umiejętności manualnych nie mam. I tak postawiłem sobie ambitne zadanie, że zrobie samodzielnie instalacje went. mecha+reku+gwc i narazie wystarczy. Jak czytam to co piszecie o tych alarmach to wydaje mi się że albo ja jestem z innego świata albo Wy z innej galaktyki... :o

Nie przejmuj się , napewno masz inne umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arm.pl napisał:

 

A kto nam zagwarantuje że nexwell czy verso to nie bedzie drugi satel?

 

Koledze arm.pl chodziło zapewne o awaryjność Satela..

 

Ups to chyba źle zrozumiałem porównywałem ale z dobrymi zaletami Satela

To może niech autor wypowie się co miał na myśli .

 

Dla wszystkich zainteresowanych link do instrukcji użytkownika sytemu Nexo.

Pozwoli to choć trochę przybliżyć jego możliwości .

http://todaks.home.pl/instrukcje/nexwell/Instrukcja_uzytkownika_A5.pdf

Dokładnie o to mi chodziło , (awaryjność) z tym że do satela (pracuję tylko na wersjach 64 i 128 mam zawsze po jednej części w zapasie jakby coś się stało.) juz sie przyzwyczaiłem i jakoś się z tymi centralkami "dogaduję"

Nie odrzucam Nexwella , ale naprawdę nie mam pomysłu komu to sprzedać?

napewno jest to jakaś nisza ale poczekajmy z zachwytami .

 

Nie dałem za wygraną i skontaktowałem się z firmą Verso.

 

Wychodzi na to że Verso ma takie same możliwości jak Satel.

 

Wg. firmy Verso jest nawet lepsze od Satela bo ma pełną redundancję

cokolwiek by to nie oznaczało. 8)

Kurcze jak byłem w salonie skody to tez twierdzili że oktawia jest lepsza od konkurencji. Nigdy nie mówię "nigdy' ale trzeba poczekać jak się to upowszechni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Przebrnąłem przez cały ten temat... Bity miesiąc wieczornego ślęczenia przy kompie :lol: Ale opłaciło się... :D

Ukłony dla wszystkich speców dzielących się swoją wiedzą!!!

 

Zdecydowałem się na montaż kontaktronów w oknach i tutaj powstał pewien problem. Proszę Was o podpowiedź w którym miejscu i czy w ogóle da się zamontować kontaktrony wpuszczane w oknach z poniższego profilu.

Czerwoną linią jest zaznaczone metalowe wzmocnienie, dlatego mam obawy o możliwość wpuszczenia do ramy kontaktronu...

 

http://www.termoprofil.eu/images/windows/schema/brug_prestigevip_schemawhite_big.jpg

Gdzieś na tym forum zbych już zamieszczał taki rysunek, nie przejmuj się i wierć przez profil, innej drogi nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę z propocji, odległość między kontaktronem a magnesem będzie wynosiła >15mm. Miałem podobną sytuację i musiałem magnes zostawić nie do końca wsunięty, albo zastosować magnesy neodymowe pod wkręt (gzieś w środku wątku prezentowane przez Zbycha). Wybrałem to drugie rozwiązanie. Stosowałem kontaktrony satela z rezystorami w środku (fi 8 ), choć nie polecane na tym wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie jak przesunie w lewo to też istnieje ryzyko wiercienia w ramie że wiertło mu "zejdzie" i rozkalibruje dziurkę

ja miałem zwykłe kontaktrony i wsadzone do końca (u mnie było było ok 20mm) nie łapały

wysuwałem górny (nie widać go) i robiłem taki kapturek z silkonu i ładnie wygląda (jak już ktoś zajrzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Muszę wybrać system alarmowy do domku w trakcjie wykaczania. Sorki, ale nie chce mi się przechodzić przez ten 96cio stronicowy wątek, i zapyam przez ogródek, po raz kolejny: który system wybrać alarmowy : na satelu czy matrixie / centralka typ 832 - bo na to mam oferte/

??

satela to kolega pomoże zaprogramowac, nt. o matrixie nic nie wiem, podobno lepszy...

czy integra cos mi da, co moge wykorzystać w przyszłości?

docelowo ma być 14czujek pir , 2 klawiatury, sygnalizacja.

 

Dzejson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Muszę wybrać system alarmowy do domku w trakcjie wykaczania. Sorki, ale nie chce mi się przechodzić przez ten 96cio stronicowy wątek, i zapyam przez ogródek, po raz kolejny: który system wybrać alarmowy : na satelu czy matrixie / centralka typ 832 - bo na to mam oferte/

??

satela to kolega pomoże zaprogramowac, nt. o matrixie nic nie wiem, podobno lepszy...

czy integra cos mi da, co moge wykorzystać w przyszłości?

docelowo ma być 14czujek pir , 2 klawiatury, sygnalizacja.

 

Dzejson

Z daleka od matrixa , to żródło samych problemów.Możesz jescze wybrać centralke satel versa , wyjdzie troche taniej ale maksymalna ilośc lini to 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...