Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

no własnie jak przesunie w lewo to też istnieje ryzyko wiercienia w ramie że wiertło mu "zejdzie" i rozkalibruje dziurkę

ja miałem zwykłe kontaktrony i wsadzone do końca (u mnie było było ok 20mm) nie łapały

wysuwałem górny (nie widać go) i robiłem taki kapturek z silkonu i ładnie wygląda (jak już ktoś zajrzy)

 

Z kontaktronami Satel"a niestety tak jest, ja instaluję Paradox"a i nie mam z większością okien problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no własnie jak przesunie w lewo to też istnieje ryzyko wiercienia w ramie że wiertło mu "zejdzie" i rozkalibruje dziurkę

ja miałem zwykłe kontaktrony i wsadzone do końca (u mnie było było ok 20mm) nie łapały

wysuwałem górny (nie widać go) i robiłem taki kapturek z silkonu i ładnie wygląda (jak już ktoś zajrzy)

 

Z kontaktronami Satel"a niestety tak jest, ja instaluję Paradox"a i nie mam z większością okien problemów.

 

A wpuszczane Paradoxa też są bo widziałem tylko najzdowe.

 

U siebie zainstalowałem wpuszczane Boscha i zasięg na oknie PCV nie był zbyt duży musiałem zrobić podkładki pod pastylki magnesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie jak przesunie w lewo to też istnieje ryzyko wiercienia w ramie że wiertło mu "zejdzie" i rozkalibruje dziurkę .....

 

Należy koniecznie stopniować wiertła! Przy kontaktronie np. fi 8, stosowałem 3, 5, 7, 8. Przy czym ostatnie wiertło (8mm) rozwiercało tylko tę powierzchnię gdzie ma być kontaktron. Otwór na przewody pozostawiałem 7mm. Ale i tak pierwszy otwór udało mi się spieprzyć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałem za wygraną i skontaktowałem się z firmą Verso.

Wychodzi na to że Verso ma takie same możliwości jak Satel.

Jeśli chodzi o automatykę to satel posiada tylko namiastkę tego co ma Verso

Wg. firmy Verso jest nawet lepsze od Satela bo ma pełną redundancję

cokolwiek by to nie oznaczało.

Redundancja to w prostym języku- zabezpieczenie przed zwarciem szyny danych .

Jeżeli w satelu dopniesz na szynę 4 ekspandery jeden za drugim i szyna dostanie zwarcia pomiędzy centralą a pierwszym ekspanderem to stracisz łączność z wszystkimi .

W Verso w takim przypadku pomimo zwartych przewodów łączność zostanie zachowana z wszystkimi modułami . Oczywiście otrzymasz informację który moduł(y) wykryły zwarcie szyny danych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Czy integra cos mi da, co moge wykorzystać w przyszłości?

docelowo ma być 14czujek pir , 2 klawiatury, sygnalizacja.

Dzejson

 

Planujesz prosty system. Jeżeli wystarczą Ci dwie strefy to możesz wybrać Esprit 738 firmy Paradox, PREM 816 firmy Texacom , Satel Integra 32 . Kieruj się zarówno ceną jak i dostępnością na Twoim terenie serwisu dla wybranego produktu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównano verso do satela . Poniżej cytat odpowiedzi z forum elektrody

pytano tam o możliwości systemu nexo :

 

Witam,

mam zainstalowanego nexwella u siebie w domu (40 km za warszawą) z pełną opcją obsługi:

1. rolet antywłamaniowych wraz z barierami podczerwieni,

2. podlewania (narazie tylko wg. harmonogramu bo nie zakupiłem jeszcze pogodynki,

3. opcja oświetlenia (wewnątrz i zewnątrz) wraz z czujnikami natężenia oświetlenia (aktywacja scen oświetlenia po naruszeniu PIR-a w danym pomieszczeniu z uwzględnieniem pory dnia i aktualnego natężenia światła),

4. system alarmowy (dodatkowo zintegrowany z wcześniej zainstalowanym Rokonetem),

5. kontrola zalania (czujniki wody w: łazience, kuchni, szafie:-)); mam tam pralkę i piwnicy),

6. monitoring zewnętrzny -czujniki PIR i kamery (po naruszeniu danego PIR-a na wybranym/ch monitorze/rach wyświetlany jest obraz z wybranej kamery oraz przesyłany do mieszkania w warszawie przy wykorzystanu rejestratora Video z funkcją LAN podłączonego do Linksysa WRT54G3G z pcimcią GSM ze stałym IP w prywatnym APN-ie),

7. Obsługa pomp basenowych - filtracyjnej i do podgrzewania wody,

8. Sterowanie ogrzewania/chłodzenia domu i basenu (pompa ciepła Altherma Daikina),

9. kontrola nad wszystkimi gniazdkami w domu,

10. 5 szt. monitorów dotykowych.

11. z uwagi na zainstalowanie kominka muszę podłączyć jeszcze czujniki dymu

 

Dodatkowo mam zaikupioną (ale z uwagi na planowaną zmianę bramy i furtki" nie wykorzystywaną jeszcze opcję videodomofonu i zdalnego otwierania bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie jak przesunie w lewo to też istnieje ryzyko wiercienia w ramie że wiertło mu "zejdzie" i rozkalibruje dziurkę .....

 

Należy koniecznie stopniować wiertła! Przy kontaktronie np. fi 8, stosowałem 3, 5, 7, 8. Przy czym ostatnie wiertło (8mm) rozwiercało tylko tę powierzchnię gdzie ma być kontaktron. Otwór na przewody pozostawiałem 7mm. Ale i tak pierwszy otwór udało mi się spieprzyć :lol:

 

A ja wiercę od razu 8 pod satela i jest ok.

 

Pytanie takie mam czy ma ktoś ma pomysł jak sprawdzać czy jest zamknięte okno na klamkę? tzn. czy w oknie tarasowym jest przekręcona klamka? Bo mogę zamknąć okno, tak przymknąć na "zaczep" i lekki wiatr nie otworzy, ale jak się mocniej pchnie to się otworzy... i problem zaczął się teraz w lecie kiedy często otwieramy taras, że czasem zapomnimy "naprawdę" zamknąć, a do tego jak zasunie się zasłony to trzeba się dobrze przyjrzeć żeby zobaczyć czy zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałem za wygraną i skontaktowałem się z firmą Verso.

Wychodzi na to że Verso ma takie same możliwości jak Satel.

Jeśli chodzi o automatykę to satel posiada tylko namiastkę tego co ma Verso

Wg. firmy Verso jest nawet lepsze od Satela bo ma pełną redundancję

cokolwiek by to nie oznaczało.

Redundancja to w prostym języku- zabezpieczenie przed zwarciem szyny danych .

Jeżeli w satelu dopniesz na szynę 4 ekspandery jeden za drugim i szyna dostanie zwarcia pomiędzy centralą a pierwszym ekspanderem to stracisz łączność z wszystkimi .

W Verso w takim przypadku pomimo zwartych przewodów łączność zostanie zachowana z wszystkimi modułami . Oczywiście otrzymasz informację który moduł(y) wykryły zwarcie szyny danych .

 

Jako jedyny znasz system Verso.

 

Czy jesteś w stanie porównać Satel do Verso chodzi mi tylko o sam system alarmowy a nie o możliwości automatyki.

 

Czy Satel ma jakieś możliwości których nie ma Verso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie mam czy ma ktoś ma pomysł jak sprawdzać czy jest zamknięte okno na klamkę? tzn. czy w oknie tarasowym jest przekręcona klamka? Bo mogę zamknąć okno, tak przymknąć na "zaczep" i lekki wiatr nie otworzy, ale jak się mocniej pchnie to się otworzy... i problem zaczął się teraz w lecie kiedy często otwieramy taras, że czasem zapomnimy "naprawdę" zamknąć, a do tego jak zasunie się zasłony to trzeba się dobrze przyjrzeć żeby zobaczyć czy zamknięte.

można by tak:

na górze dokleić do ruchomej części (takiej prowadnicy) magnes, kontaktron z kablem w ramę i ustawić tak aby łapał dopiero gdy się zaciągnie klamkę

tylko czy ta listwa się nie przesuwa jak odchylamy...

 

hmm ciekawe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo fajnie to wszystko brzmi :)

ale za ile się zapytam uzyskał taka sprawność? chyba nie za 10k :roll: :roll:

 

W tym przypadku 10K nie wystarczy. Zauważ że w instalacji jest 5 paneli co daje już około 15K ale to jest bardzo duży dom i wartość systemu nie przekroczyła 4% wartości inwestycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jedyny znasz system Verso.

 

Czy jesteś w stanie porównać Satel do Verso chodzi mi tylko o sam system alarmowy a nie o możliwości automatyki.

 

Czy Satel ma jakieś możliwości których nie ma Verso?

Tak - satel ( i nie tylko satel ale wszystkie typowe sysytemy alarmowe )posiada normalne klawiatury Led bądż LCD verso takich nie ma .

Verso wszystkie funkcje sterowania systemem alarmowym wykonuje na panelu dotykowym . Samo włączanie/wyłączanie stref można realizować za pomocą czytników kart bądż szyfratorów . Znacznie lepiej w tym przypadku wypada nexwell który do swojej oferty wprowadził już klawiatury pomocnicze.

Uważam że jeśli ktoś chce mieć tylko alarm bez żadnych dodatkowych funkcji sterujących powinien pozostać przy typowym systemie alarmowym .

Zarówno verso jak i nexo przeznaczony jest dla wszystkich tych którzy biora pod uwagę rozbudowane systemy alarmowe, mają w planach stosowanie automatyki związanej np. ze sterowaniem ogrzewania , klimatyzacji, nawadniania itp. Dla tych osób bardziej opłacalne jest zastosowanie zespolonego systemu pozwalającego na pełen nadzór nad instalacjami . Takie rozwiązanie jest tańsze w montażu i wygodniejsze w eksploatacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam integrę 128 WLR. Skonfigurowałem sobie opcję zazbrajania i rozbrajania alarmu sms-em. Z rozbrajaniem alarmu wszystko jest OK, ale z zazbrajaniem już nie. Gdy wysyłam sms-a uzbrajającego alarm, oczywiście alarm się uzbroi ale jak będą naruszone jakieś czujki to od razu załączy się alarm.

Chciałbym uzyskać taką funkcję, że jak wysyłam sms-a uzbrajającego alarm, a naruszone są jakieś wejścia to dostaje zwrotnego sms-a z informacją o naruszonych wejściach. Ewentualnie przed uzbrojeniem alarmu wysyłam sms-a pytającego o stan naruszonych wejść.

 

Na początek ustawiłem sobie cztery wyjścia informujące mnie o naruszeniu wybranych grup czujek, ale nie wiem jak to dalej powiązać.

Nie chcę być informowany o każdorazowym naruszeniu czujek, tylko dopiero po wysłaniu sms-a pytającego albo sms-a uzbrajającego....

 

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam integrę 128 WLR. Skonfigurowałem sobie opcję zazbrajania i rozbrajania alarmu sms-em. Z rozbrajaniem alarmu wszystko jest OK, ale z zazbrajaniem już nie. Gdy wysyłam sms-a uzbrajającego alarm, oczywiście alarm się uzbroi ale jak będą naruszone jakieś czujki to od razu załączy się alarm.

Chciałbym uzyskać taką funkcję, że jak wysyłam sms-a uzbrajającego alarm, a naruszone są jakieś wejścia to dostaje zwrotnego sms-a z informacją o naruszonych wejściach. Ewentualnie przed uzbrojeniem alarmu wysyłam sms-a pytającego o stan naruszonych wejść.

 

Na początek ustawiłem sobie cztery wyjścia informujące mnie o naruszeniu wybranych grup czujek, ale nie wiem jak to dalej powiązać.

Nie chcę być informowany o każdorazowym naruszeniu czujek, tylko dopiero po wysłaniu sms-a pytającego albo sms-a uzbrajającego....

 

Macie jakieś pomysły?

Z tego co pamiętam to stan możesz sprawdzić wysyłając sms do integry np z komunikatem np.Stan programowanym w zakładce Stan systemu w opcjach Odpowiadanie i sterowanie telefoniczne. Nie mam teraz pod ręka wrl-a więc to tylko z pamięci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki i bardzo dobrze mi sie nim pracuje, sciaga na raz izolacje nawet z 4-5 przewodow 0,5, dobrze sciaga pierwsza biala izolacje z przewodow 8x0,5 i na dwa razy z 20x0,5. Dobrze sobie radzi z pojedynczymi zylami YDY 1,5 i 2,5 :)

 

http://sklep.avt.pl/photo/product_big/c/8/6/1_c86f49bc32dc.jpg

Tak, też kiedyś takiego używałem. Jest dobry, dokąd jest nowy. Później tnie izolację i rwie przewody :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziś wszedł do mnie elektryk zakładać główny dopływ prądu od skrzynki itp... po wstępnych ustaleniach powiedział mi, że alarm najlepiej jak przed tynkarzami zrobi firma która będzie chroniła budynek - czy miał rację ?????? Nie znam się na tym kurcze....

Zapewne elektryk miał na myśli, żeby okablowanie wykonała firma, która będzie później montowała system (niekoniecznie chroniła budynek).

Chwała elektrykowi za to, że się nie bierze za rzeczy, o których ma mgliste pojęcie. Twój elektryk, to jakiś wyjątek, bo z reguły elektrycy chętnie wykonują okablowanie do systemów alarmowych, mimo, że nie mają o tym pojęcia :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są na forum użytkownicy alarmu Jablotron, bo ja jestem bardzo zadowolony z niego :)

Jesteś zadowolony, bo pewnie nie znasz innego systemu :wink: :lol:

 

w momencie mojej instalacji to chyba był jeden z nielicznych systemów, które mógłby pracować z czujkami przewodowymi i bezprzewodowymi. A to było warunkiem.

Hmm :roll:

A kiedy to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...