Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Mam pytanie - pewnie proste - ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi (ani odpowiedniej opcji w dokumentacji czy w DloadX).

 

Mam alarm oparty o Integra64. Czy da się tak skonfigurować system, żeby w momencie uzbrajania alarmu nie sprawdzał naruszenia czujki przy wejściu z klawiaturą?

Mam ją ustawioną jako niewymaganą przy włączaniu (więc w razie czego pojawiają się opcje sprawdzenia naruszonych wejść lub uzbrojenia alarmu mimo wszystko) ale i tak samo pojawienie się tego komunikatu bywa irytujące.

Wyłącz opcję powiadamiania o naruszeniu wejść przy uzbrajaniu systemu:

Tryb serwisowy > Opcje > Opcje różne > Wyłącz T przy opcji: Wej. przed zał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Należy koniecznie stopniować wiertła! Przy kontaktronie np. fi 8, stosowałem 3, 5, 7, 8. Przy czym ostatnie wiertło (8mm) rozwiercało tylko tę powierzchnię gdzie ma być kontaktron. Otwór na przewody pozostawiałem 7mm. Ale i tak pierwszy otwór udało mi się spieprzyć :lol:

 

A ja wiercę od razu 8 pod satela i jest ok.

Nie ma co generalizować. W jednych oknach się da wiercić jednym wiertłem, a w innych nie. Ja polecam jednak w oknach PCV i ALU stopniowanie wierteł, a w oknach drewnianych używanie odpowiedniego wiertła spiralnego do drewna (takie ze szpicem na czubku wiertła)

 

Pytanie takie mam czy ma ktoś ma pomysł jak sprawdzać czy jest zamknięte okno na klamkę? tzn. czy w oknie tarasowym jest przekręcona klamka? Bo mogę zamknąć okno, tak przymknąć na "zaczep" i lekki wiatr nie otworzy, ale jak się mocniej pchnie to się otworzy... i problem zaczął się teraz w lecie kiedy często otwieramy taras, że czasem zapomnimy "naprawdę" zamknąć, a do tego jak zasunie się zasłony to trzeba się dobrze przyjrzeć żeby zobaczyć czy zamknięte.

Można sobie zafundować czujniki systemowe powiązane z okuciem lub dokupić element okucia z ruchomą rolką magnetyczną i do niej zamontować odpowiednio dwa kontaktrony (jeden wykrywa pozycję otwartej klamki, a drugi uchylonego okna :) ). Wymaga to jednak sporej wiedzy odnośnie zarówno okuć okiennych, jak i precyzyjnego montażu kontaktronów. Tylko sam możesz sobie zrobić coś takiego, bo żaden instalator tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam integrę 128 WLR. Skonfigurowałem sobie opcję zazbrajania i rozbrajania alarmu sms-em. Z rozbrajaniem alarmu wszystko jest OK, ale z zazbrajaniem już nie. Gdy wysyłam sms-a uzbrajającego alarm, oczywiście alarm się uzbroi ale jak będą naruszone jakieś czujki to od razu załączy się alarm.

Chciałbym uzyskać taką funkcję, że jak wysyłam sms-a uzbrajającego alarm, a naruszone są jakieś wejścia to dostaje zwrotnego sms-a z informacją o naruszonych wejściach. Ewentualnie przed uzbrojeniem alarmu wysyłam sms-a pytającego o stan naruszonych wejść.

 

Na początek ustawiłem sobie cztery wyjścia informujące mnie o naruszeniu wybranych grup czujek, ale nie wiem jak to dalej powiązać.

Nie chcę być informowany o każdorazowym naruszeniu czujek, tylko dopiero po wysłaniu sms-a pytającego albo sms-a uzbrajającego....

 

Macie jakieś pomysły?

Z tego co pamiętam to stan możesz sprawdzić wysyłając sms do integry np z komunikatem np.Stan programowanym w zakładce Stan systemu w opcjach Odpowiadanie i sterowanie telefoniczne. Nie mam teraz pod ręka wrl-a więc to tylko z pamięci.

Niestety, ale ta funkcja nie sygnalizuje naruszenia wejść, a jedynie podaje, czy system jest w stanie uzbrojenia lub alarmu :(

Po wysłaniu SMS-a z zapytaniem o stan, mimo naruszenia wejść dostajemy odpowiedź, że strefa jest OK :-? Inżynierowie Z Satela jeszcze muszą nad tym popracować.

 

Takie informowanie o naruszeniu wejść można swobodnie zrealizować przy pomocy logiki, wykorzystując wejścia i wyjścia wirtualne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to stan możesz sprawdzić wysyłając sms do integry np z komunikatem np.Stan programowanym w zakładce Stan systemu w opcjach Odpowiadanie i sterowanie telefoniczne. Nie mam teraz pod ręka wrl-a więc to tylko z pamięci.

Niestety, ale ta funkcja nie sygnalizuje naruszenia wejść, a jedynie podaje, czy system jest w stanie uzbrojenia lub alarmu :(

Po wysłaniu SMS-a z zapytaniem o stan, mimo naruszenia wejść dostajemy odpowiedź, że strefa jest OK :-? Inżynierowie Z Satela jeszcze muszą nad tym popracować.

 

Takie informowanie o naruszeniu wejść można swobodnie zrealizować przy pomocy logiki, wykorzystując wejścia i wyjścia wirtualne :)

A jak to zrobić?

Interesują mnie wszelkie funkcje logiczne w Integrze. Podzielicie się wiedzą na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pilnie potrzebuję Waszej pomocy. Właśnie mi zamontowali okna z roletami zewnętrznymi. Rolety są z silnikami. Całe sterowanie rolet miał podłączyć elektryk, bo mówił, że się zna na tym. Teraz jest problem. Cztery okna na jednej ścianie miały być sterowane wspólnie. Elektryk to podłączył, ale coś jest nie tak. Rolety wariują, czasem wywala bezpiecznik, itp. Elektryk zwalił winę na roleciarzy, tzn, że coś jest nie tak z silnikami, albo z ustawieniami krańcowymi. Wezwaliśmy roleciarzy, a ci sprawdzili i mówią, że elektryk źle zrobił instalację i dlatego tak się dzieje :roll:

Odłączyli wszystkie cztery silniki od instalacji i podłączali pojedynczo - każdy silnik osobno pracuje poprawnie. Co o tym myśleć? Gdzie może być błąd? :roll:

Błąd został prawdopodobnie popełniony przez elektryka. Zapewne masz napędy (silniki) bez wbudowanych odbiorników radiowych (tzn. nie są zdalnie sterowane). Elektryk zapewne uznał, że skoro te cztery okna mają być zawsze sterowane razem, to pociągnął do nich jeden przewód i wszystkie napędy połączył równolegle pod jeden włącznik. To poważny błąd i na pewno nie może tak zostać!!!

W napędach są montowane silniki indukcyjne jednofazowe do pracy nawrotnej. Jeśli podłączymy równolegle dwa takie silniki (że nie wspomnę więcej silników!), to na pierwszym silniku pojawia się napięcie powrotne z drugiego silnika. Może to doprowadzić do uszkodzenia silnika lub wyłącznika krańcowego w napędzie.

Rozwiązania są dwa:

- podłączyć każdy napęd pod osobny włącznik

- zamontować w każdej rolecie dodatkowy przekaźnik przełączny powodujący odłączanie przeciwnego uzwojenia silnika (z przeciwnego kierunku obrotów).

Elektryk powinien wiedzieć o co chodzi, ale jeśli nie, to daj znać, gdzieś już kiedyś rysowałem schemat takiego podłączenia, to może znajdę.

 

Drogi Zbychu, bardzo proszę o pomoc. Nasz elektryk niestety się ulotnił i nie ma teraz komu rozwiązać tego problemu :cry:

Jeśli znajdziesz chwilkę, to poproszę o schemat z tymi przekaźnikami.

 

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie mam zainstalowany alarm centrala integra oraz między innymi czujki ruchu i kontraktrony.

i teraz mam pytanie czy istnieje taka mozliwosc zeby alarm sie zazbrajal w momenci gdy kabel albo do czujki byl uszkodzony- nie przeciety tylko naruszony. ciezko to opisac bo czujka sie swieci jak ja sie ruszam a jak nie przestaje wiec napiecie jest do tego alarm sie zalacza tylko ze pojawia sie komunikat iz czujka wew jest uszkodzona- dokladna tresc podam wieczorkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie mam zainstalowany alarm centrala integra oraz między innymi czujki ruchu i kontraktrony.

i teraz mam pytanie czy istnieje taka mozliwosc zeby alarm sie zazbrajal w momenci gdy kabel albo do czujki byl uszkodzony- nie przeciety tylko naruszony. ciezko to opisac bo czujka sie swieci jak ja sie ruszam a jak nie przestaje wiec napiecie jest do tego alarm sie zalacza tylko ze pojawia sie komunikat iz czujka wew jest uszkodzona- dokladna tresc podam wieczorkiem

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem?

Centrala wchodzi w stan alarmu jak się ruszasz? A system jest rozbrojony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie mam zainstalowany alarm centrala integra oraz między innymi czujki ruchu i kontraktrony.

i teraz mam pytanie czy istnieje taka mozliwosc zeby alarm sie zazbrajal w momenci gdy kabel albo do czujki byl uszkodzony- nie przeciety tylko naruszony. ciezko to opisac bo czujka sie swieci jak ja sie ruszam a jak nie przestaje wiec napiecie jest do tego alarm sie zalacza tylko ze pojawia sie komunikat iz czujka wew jest uszkodzona- dokladna tresc podam wieczorkiem

 

Czujki i kontraktony najlepiej podlaczac przez 2 rezystowy w ukladzie 2EOL, wtedy kazde przececie albo zwarcie kabla spowoduje alarm sabotazowy bez wzgledu na to czy alarm jest uzbrojony czy nie, u mnie sabotaz wzywa tez ochrone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam uszkodzone kable w kuchni, naruszone nie przerwane i komunikat na centrali iz cos jest nie w porządku z czujkami wewnetrznymi w kuchni- dziwi mnie to ze alarm sie zalacza i ze nie bylo sabotazu a przeciez powinien być. teraz jest to latwe do odgadniecia bo nie mam tynko ale co bedzie jak beda tynki. kabel mam 6 zylowy zdaje sie a jak to jest polaczone to nie wiem szczerze niestety.

1 mozecie napisac co mam sprawdzic tak zeby bylo oki jak to beda naprawiac- alarm na gwarancji.

2 czy mozecie mi powiedziec czy jest w takiej sytuacji konieczna wymiana kabli czy wystarczy je w tym miejscu polaczyc, posklejac i bedzie oki- sprawa istotna bo hydraulicy spryciarze rozwalili te kable na samym poczatku drogi

z gory dziekuje za wsparcie i pozdrawiam Patrycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to stan możesz sprawdzić wysyłając sms do integry np z komunikatem np.Stan programowanym w zakładce Stan systemu w opcjach Odpowiadanie i sterowanie telefoniczne. Nie mam teraz pod ręka wrl-a więc to tylko z pamięci.

Niestety, ale ta funkcja nie sygnalizuje naruszenia wejść, a jedynie podaje, czy system jest w stanie uzbrojenia lub alarmu :(

Po wysłaniu SMS-a z zapytaniem o stan, mimo naruszenia wejść dostajemy odpowiedź, że strefa jest OK :-? Inżynierowie Z Satela jeszcze muszą nad tym popracować.

 

Takie informowanie o naruszeniu wejść można swobodnie zrealizować przy pomocy logiki, wykorzystując wejścia i wyjścia wirtualne :)

A jak to zrobić?

Interesują mnie wszelkie funkcje logiczne w Integrze. Podzielicie się wiedzą na ten temat?

 

Nie spodziewaj się, że ktoś przedstawi tu gotowy program. Trzeba trochę pogłówkować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam uszkodzone kable w kuchni, naruszone nie przerwane i komunikat na centrali iz cos jest nie w porządku z czujkami wewnetrznymi w kuchni- dziwi mnie to ze alarm sie zalacza i ze nie bylo sabotazu a przeciez powinien być. teraz jest to latwe do odgadniecia bo nie mam tynko ale co bedzie jak beda tynki. kabel mam 6 zylowy zdaje sie a jak to jest polaczone to nie wiem szczerze niestety.

1 mozecie napisac co mam sprawdzic tak zeby bylo oki jak to beda naprawiac- alarm na gwarancji.

2 czy mozecie mi powiedziec czy jest w takiej sytuacji konieczna wymiana kabli czy wystarczy je w tym miejscu polaczyc, posklejac i bedzie oki- sprawa istotna bo hydraulicy spryciarze rozwalili te kable na samym poczatku drogi

z gory dziekuje za wsparcie i pozdrawiam Patrycja

 

Jak dla mnie to mozna polutowac, zakoszulkowac termokurczliwie i bedzie do konca zycia. A alarmu nie wlacza bo moze czujki nie sa podlaczone w ukladzie 2EOL, tylko NC... a za to juz bym ganial, w takim wypadku podczas rozbrojonego alarmu nic sie nie dzieje a podczas zalaczania powinien zglosic naruszenie strefy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam uszkodzone kable w kuchni, naruszone nie przerwane i komunikat na centrali iz cos jest nie w porządku z czujkami wewnetrznymi w kuchni- dziwi mnie to ze alarm sie zalacza i ze nie bylo sabotazu a przeciez powinien być. teraz jest to latwe do odgadniecia bo nie mam tynko ale co bedzie jak beda tynki. kabel mam 6 zylowy zdaje sie a jak to jest polaczone to nie wiem szczerze niestety.

1 mozecie napisac co mam sprawdzic tak zeby bylo oki jak to beda naprawiac- alarm na gwarancji.

2 czy mozecie mi powiedziec czy jest w takiej sytuacji konieczna wymiana kabli czy wystarczy je w tym miejscu polaczyc, posklejac i bedzie oki- sprawa istotna bo hydraulicy spryciarze rozwalili te kable na samym poczatku drogi

z gory dziekuje za wsparcie i pozdrawiam Patrycja

 

Jak dla mnie to mozna polutowac, zakoszulkowac termokurczliwie i bedzie do konca zycia. A alarmu nie wlacza bo moze czujki nie sa podlaczone w ukladzie 2EOL, tylko NC... a za to juz bym ganial, w takim wypadku podczas rozbrojonego alarmu nic sie nie dzieje a podczas zalaczania powinien zglosic naruszenie strefy ;)

Zależy jak centrala jest na obiekciie, niektóre potrafią się uzbroić jak są naruszone linie. Generalnie tak jak powyżej , kable polutować , koszulki termo i zaizolować wszystko razem. Polecam kontrlę tego alarmu , dziwne że przy uszkodzeniu przewodu czy sabotażu centrala da się uzbroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Zbychu, bardzo proszę o pomoc. Nasz elektryk niestety się ulotnił i nie ma teraz komu rozwiązać tego problemu :cry:

Jeśli znajdziesz chwilkę, to poproszę o schemat z tymi przekaźnikami.

 

Z góry dziękuję :)

Proszę :)

 

http://www.zbychdom.republika.pl/Rolety/Sterowanie%20rolet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to musze ganiac, dziekuje za odpowiedz

u mnie zapewne jest w ukladzie NC a nie 2EOL, (cokolwiek to dla laika czyli mnie znaczy :oops: u mnie wlasnie jest komunikat naruszenia stref.

ps a mialo byc tak pieknie :evil:), ale mam w zwiazku z tym kolejne pytanie

czy i jak mozna przerobic to na układ 2EOL- bo rozumiem ze taki uklad bylby prawidlowy tzn gdy kable sa uszkodzone centrala sie nie zalacza tylko mowi co i gdzie jest uszkodzone- tzw sabotaz,

jest to istotne bo jestem przed tynkami a jak zamawialam alarm to mnie zapewniano ze tak wlasnie bedzie- jak ktos uszkodzi kable to centrala mi powie

 

odpowiem sobie po czesci bo zadzwonilam do satela prosze poprawcie jak zle zrozumialam:

 

przy prawidlowej KONFIGURACJI CENTRALI powinno to byc na 2EOL a nie NC czyli nie jest to kwestia połozenia kabli (przy zalozeniu ze kable sa prawidlowo polozone tzn czujki nie sa podlaczone szeregowo- czego chyba sama nie moge sprawdzic),

i z tego co tu troszke poczytalam to najlepiej zeby wszystko bylo na 2EOL

 

-jeszcze raz z gory dziekuje i pozdrawiam laik alarmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to musze ganiac, dziekuje za odpowiedz

u mnie zapewne jest w ukladzie NC a nie 2EOL, (cokolwiek to dla laika czyli mnie znaczy :oops: u mnie wlasnie jest komunikat naruszenia stref.

ps a mialo byc tak pieknie :evil:), ale mam w zwiazku z tym kolejne pytanie

czy i jak mozna przerobic to na układ 2EOL- bo rozumiem ze taki uklad bylby prawidlowy tzn gdy kable sa uszkodzone centrala sie nie zalacza tylko mowi co i gdzie jest uszkodzone- tzw sabotaz,

jest to istotne bo jestem przed tynkami a jak zamawialam alarm to mnie zapewniano ze tak wlasnie bedzie- jak ktos uszkodzi kable to centrala mi powie

Kto montował , agencja ochrony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kable do czujek przy oknach wyprowadzone na dole okna - "pod parapetem" (którego jeszcze nie ma). Chcę zamontować czujki inercyjne z boku okna, na dole, po stronie klamki oczywiście.

Pytanie jest takie: którędy najlepiej poprowadzić kabel do czujki, żeby nie wchodził w paradę przyszłemu parapetowi

- wydłubać piankę pod oknem i z boku i puścić pod ramą,

- ościeżem (glifem) okna do czujki - ale raczej będzie problem z wkuciem parapetu,

- puścić kabel od tyłu (zewnątrz) okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...