Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

generalnie byli zszokowani ze kobieta i wie czego chce tzn jakie czujki itp, a ja przeciez taka madra dzieki WAM, szkoda tylko ze jeszcze nie konfiguruje

a i oczywiscie polecali Pyronixa zdaje sie

Hehe, Solidna firma? ;) rozumiem, ze nie dalas sie przekonac do tego cuda i zainstalowali Integre :)

 

Jezeli czujki sa w ukladzie NC, to przejscie na 2EOL nie bedzie trudne, trzeba na kazdej linii zainstalowac po 2 rezystory a w centralce zmienic rodzal linii :) W PiR-ach, Dualach itp. to zaden problem bo wszystko robi sie srubokretem na kostkach, wiecej roboty jak sa kontraktony bo tu dochodzi lutowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie byli zszokowani ze kobieta i wie czego chce tzn jakie czujki itp, a ja przeciez taka madra dzieki WAM, szkoda tylko ze jeszcze nie konfiguruje

a i oczywiscie polecali Pyronixa zdaje sie

Taki klient to przekleństwo:

-nie dał się namówić na jedynie słuszny instalowany przez firme system który później tylko ta firma serwisuje.

-wie więcej od handlowca firmy.

-Nie daj boże zechce wpuszczane kontraktrony (ostatnio widziałem instalatora agencji który wiercił otwory fi 8 wiertarką boscha sds z adapterem -efekt otwór fi 9 i wspomógł się klejem aby kontraktron sie trzymał w oknie.) Na proste pytanie dlaczego tak robi powiedział że jest ich kilkudziesięciu instalatorów ale tylko kilka wkrętarek i musiałby po nią specjalnie jechać.

Normalnie szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Nie daj boże zechce wpuszczane kontraktrony (ostatnio widziałem instalatora agencji który wiercił otwory fi 8 wiertarką boscha sds z adapterem -efekt otwór fi 9 i wspomógł się klejem aby kontraktron sie trzymał w oknie.) Na proste pytanie dlaczego tak robi powiedział że jest ich kilkudziesięciu instalatorów ale tylko kilka wkrętarek i musiałby po nią specjalnie jechać.

Normalnie szok.

A czego tu można oczekiwać, jeśli klient patrzy tylko na koszt systemu :roll:

W agencjach ochrony pracują głównie młodzi instalatorzy z małym stażem, a tym samym nikłą wiedzą i marnymi umiejętnościami.

Niedawno rozmawiałem z jednym z instalatorów z agencji ochrony i mówił, że jemu nawet nie chce się robić czegoś lepiej, bo i tak nikt w firmie tego nie doceni, tylko jeszcze będą mu dokładać trudniejsze tematy (jako temu zdolniejszemu instalatorowi), więc woli się nawet nie wychylać...

Skarżył się, że handlowcy obiecują klientom złote góry, a później on dostaje od klienta opierdziel, że system alarmowy nie potrafi tego, co naobiecywał handlowiec...

Już kiedyś pisałem na ten temat. Agencja ochrony jest podzielona na poszczególne działy (marketing, instalacje, serwis, monitoring) i każdy sobie rzepkę skrobie, tzn. każdy dział dba tylko o swój wynik. Brak jest współpracy między działami, a w efekcie nikt nic nie wie i klient dostaje piany...

Wszystko jest kolorowo tylko w pierwszym etapie, czyli w rozmowie z eleganckim handlowcem.

Taka smutna rzeczywistość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - pewnie proste - ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi (ani odpowiedniej opcji w dokumentacji czy w DloadX).

 

Mam alarm oparty o Integra64. Czy da się tak skonfigurować system, żeby w momencie uzbrajania alarmu nie sprawdzał naruszenia czujki przy wejściu z klawiaturą?

Mam ją ustawioną jako niewymaganą przy włączaniu (więc w razie czego pojawiają się opcje sprawdzenia naruszonych wejść lub uzbrojenia alarmu mimo wszystko) ale i tak samo pojawienie się tego komunikatu bywa irytujące.

Wyłącz opcję powiadamiania o naruszeniu wejść przy uzbrajaniu systemu:

Tryb serwisowy > Opcje > Opcje różne > Wyłącz T przy opcji: Wej. przed zał.

 

Z lekkim opóźnieniem zauważyłem odpowiedź ale tym bardziej dziękuję. Pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie jaki jest limit długości kabla do sterowania centralą?

 

Mam taki typowy kabel (DB9F/RJ). Jak podłączam się nim bezpośrednio do centrali to wszystko jest OK.

Jeżeli jednak przedłużam go skrętką, która ma ok. 10 metrów długości to co prawda DloadX pokazuje, że ma aktywny COM1 ale przy próbie odczytu danych pojawia się błąd "Nie nawiązano łączności z centralą!".

 

Z jakim najdłuższym kablem udało Wam się podłączyć do Centrali (Integra 64)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj rozdzielić sygnały Receive data i Transmit data (czyli pin 2 i 3 na wtyczce COM) na różne pary w skrętce. GND (pin 5) daj na pozostałe dwie żyły z tych par.

 

Ja mam ok. 6m kabla (też skrętki), którego zarabiałem na "chybił-trafił" (nie brałem pod uwagę skręconych par) i pracuje bez problemu. Myślę, że 10m jest spokojnie do osiągnięcia tylko trzeba pokombinować z parami. Jeśli to nie wyjdzie to może zastosuj kabel, w którym żyły nie są sparowane i skręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj rozdzielić sygnały Receive data i Transmit data (czyli pin 2 i 3 na wtyczce COM) na różne pary w skrętce. GND (pin 5) daj na pozostałe dwie żyły z tych par.

 

Ze schematu kabla wynika, że używane (a przynajmniej połączone) są jeszcze sygnały 4 (DTR) i 8(CTS). Czy one też się mogą gryźć z pozostałymi? Z którymi?

 

Niestety inny kabel oznaczałby sporą dewastację ścian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sygnały (DTR i CTS) używane są do sterowania portem szeregowym przez urządzenie zewnętrzne oraz do podawania sygnału gotowości do odbierania danych i nie powinny iść w jednej skręconej parze z sygnałem DATA.

Tak, czy inaczej, skoro masz już skrętkę pod tynkiem powinieneś wypróbować możliwe konfiguracje połączeń... :wink: łącznie z równoległym łączeniem żył. Masz ich osiem, zakładam, że wszystkie zdrowe. Na 10 metrach musi pójść... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyjście typu "Video bez czuwania" jest aktywne tak długo jak długo jest naruszone powiązane z nim wejście?

Czy może czas jego aktywności zależy od parametru "czas działania" ?

 

Czy ktoś mi odpowie tak na szybko, bo przez półtora tygodnia nie będę miał możliwości tego sprawdzić :cry:

 

Z góry dzięki :)

 

Zapomniałem dodać - centrala integra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie jaki jest limit długości kabla do sterowania centralą?

 

Mam taki typowy kabel (DB9F/RJ). Jak podłączam się nim bezpośrednio do centrali to wszystko jest OK.

Jeżeli jednak przedłużam go skrętką, która ma ok. 10 metrów długości to co prawda DloadX pokazuje, że ma aktywny COM1 ale przy próbie odczytu danych pojawia się błąd "Nie nawiązano łączności z centralą!".

 

Z jakim najdłuższym kablem udało Wam się podłączyć do Centrali (Integra 64)?

Maksymalna długość przewodu RS232, to 15m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyjście typu "Video bez czuwania" jest aktywne tak długo jak długo jest naruszone powiązane z nim wejście?

Czy może czas jego aktywności zależy od parametru "czas działania" ?

 

Czy ktoś mi odpowie tak na szybko, bo przez półtora tygodnia nie będę miał możliwości tego sprawdzić :cry:

 

Z góry dzięki :)

 

Zapomniałem dodać - centrala integra

Wyjście "Video bez czuwania" jest aktywne tylko przez zaprogramowany czas, niezależnie od czasu naruszenia wejścia sterującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie błędu na centrali Integra 64.

Wyskoczył "znienacka" alarm sabotażowy na klawiaturze LCD. Później wyskoczył błąd o podmianie manipulatora. Z poziomu centrali Dloadx pokauzje błąd inicjalizacji lcd/pstn/eth1 bodajże. Tak kilka razy, restart centrali nie pomógł. Co dziwne klawiatura w systemie musi być widoczna bo jej odłączenie powoduje alarm. Po 10h wyłączenia całości z prądu nic więcej się nie pojawiło ale obawiam się, że może się powtórzyć w najmniej oczekiwanym momencie.

 

Czy ktoś spotkał się z czymś takim ? Cały system ma 1,5 roku, nic wcześniej z nim się nie działo. Od pół roku nic nie było przy nim zmieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie błędu na centrali Integra 64.

Wyskoczył "znienacka" alarm sabotażowy na klawiaturze LCD. Później wyskoczył błąd o podmianie manipulatora. Z poziomu centrali Dloadx pokauzje błąd inicjalizacji lcd/pstn/eth1 bodajże. Tak kilka razy, restart centrali nie pomógł. Co dziwne klawiatura w systemie musi być widoczna bo jej odłączenie powoduje alarm. Po 10h wyłączenia całości z prądu nic więcej się nie pojawiło ale obawiam się, że może się powtórzyć w najmniej oczekiwanym momencie.

 

Czy ktoś spotkał się z czymś takim ? Cały system ma 1,5 roku, nic wcześniej z nim się nie działo. Od pół roku nic nie było przy nim zmieniane.

Prawdopodobnie trafiłeś na wadliwą partię central. Ja już miałem kilka central z takim objawem :-?. Musisz ją wysłać do serwisu.

Nie zdziw się, jak dostaniesz ją po naprawie z adnotacją: "Brak usterki. Profilaktycznie wymieniono chipy przeciwzakłóceniowe..." .

Właśnie tak niepoważnie Satel traktuje klientów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie trafiłeś na wadliwą partię central. Ja już miałem kilka central z takim objawem :-?. Musisz ją wysłać do serwisu.

Nie zdziw się, jak dostaniesz ją po naprawie z adnotacją: "Brak usterki. Profilaktycznie wymieniono chipy przeciwzakłóceniowe..." .

Właśnie tak niepoważnie Satel traktuje klientów...

Dzięki Zbychu za odpowiedź, zastanawiałem się czy to centrala czy manipulator ... trzeba będzie zdemontować centralę zatem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - to ja tez może nieśmiało pozwolę sobie na zadanie pytania. Co może być źródłem sabotażu na czujce Cobalt Pro? Wszystko podłączone jak trza, skonfigurowane na 2EOL/NC, 1 linia zwykła, 2 linia 24h/sabotaż... Czy może tu być konflikt z zasilaniem (tylko przy czuwaniu)? Co mogę jeszcze sprawdzić?

 

CZy może coś z kablem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - to ja tez może nieśmiało pozwolę sobie na zadanie pytania. Co może być źródłem sabotażu na czujce Cobalt Pro? Wszystko podłączone jak trza, skonfigurowane na 2EOL/NC, 1 linia zwykła, 2 linia 24h/sabotaż... Czy może tu być konflikt z zasilaniem (tylko przy czuwaniu)? Co mogę jeszcze sprawdzić?

 

CZy może coś z kablem?

Coś mało precyzyjnie to napisałeś.

Co to znaczy: "skonfigurowane na 2EOL/NC, 1 linia zwykła, 2 linia 24h/sabotaż"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mało precyzyjnie to napisałeś.

Co to znaczy: "skonfigurowane na 2EOL/NC, 1 linia zwykła, 2 linia 24h/sabotaż"??

 

Hmmm... Nie wiem, jak precyzyjniej mogę to opisać....

 

Jest to Cobalt Plus (nie Pro, jak napisałem, choć to akurat chyba bez znaczenia). Do podłączenia użyłem wejść 5 i 6. Jako typ linii ustawiłem 2EOL/NC. Oczywiście wstawione rezystory. Typ reakcji wejścia 5 to (hehe) 5, czyli "zwykła". Typ reakcji wejścia 6 to "24h sabotażowa".

 

Przynajmniej tak na początku było. Potem odwrotnie. Potem zrobiłem zwykłe NC, a teraz już sam nie wiem.

 

Jak o tym myślę, to właśnie fakt, że przy wyłączonym czuwaniu nie ma ta czujka zasilania (podpięta jest po wyjście "zasilanie w czuwaniu"), to może zgłaszać sabotaż. Czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...