Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Coś mało precyzyjnie to napisałeś.

Co to znaczy: "skonfigurowane na 2EOL/NC, 1 linia zwykła, 2 linia 24h/sabotaż"??

 

Hmmm... Nie wiem, jak precyzyjniej mogę to opisać....

 

Jest to Cobalt Plus (nie Pro, jak napisałem, choć to akurat chyba bez znaczenia). Do podłączenia użyłem wejść 5 i 6. Jako typ linii ustawiłem 2EOL/NC. Oczywiście wstawione rezystory. Typ reakcji wejścia 5 to (hehe) 5, czyli "zwykła". Typ reakcji wejścia 6 to "24h sabotażowa".

 

Przynajmniej tak na początku było. Potem odwrotnie. Potem zrobiłem zwykłe NC, a teraz już sam nie wiem.

 

Jak o tym myślę, to właśnie fakt, że przy wyłączonym czuwaniu nie ma ta czujka zasilania (podpięta jest po wyjście "zasilanie w czuwaniu"), to może zgłaszać sabotaż. Czy nie?

A sabotaż masz na którym wejściu? Zwykłym, czy 24h sabotażowym?

Nie możesz podłączyć tej czujki z zasilaniem włączanym po uzbrojeniu systemu, bo zapewne przy wyłączonym zasilaniu, wyjścia czujki są rozwarte, czyli naruszony jest obwód antymaskingu i pewnie z tego masz sygnalizację sabotażu. Po prostu nie podłączaj antymaskingu (po co Ci antymasking w domu? :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

niedawno instalatorzy założyli mi PIR-y (Siemens IR 120 C - jeszcze nie skończyli całej instalacji). Instalatorzy ich nie znali (proponowali takie jak sami instalują ale uparłem się - forum muratora zobowiązuje ;-)) więc zacząłem je testować. Troszkę się zmartwiłem wynikiem testu bo potrafiłem przejść (oczywiście bardzo powoli) kilka metrów w kierunku czujki zanim mnie wykryła. Zwiększyliśmy jej czujność na max-a i nadal byłem w stanie przejść kilka metrów. Niemniej jednak postanowiłem zwiększyć czujność wszystkich czujek na maksimum. Zanim jednak to zrobię to chciałem zrobić jakiś test jak to się będzie sprawować w nocy. Innymi słowy chciałem, żeby centrala (Integra 64) rejestrowała kiedy czujka zarejestuje ruch ale nie włączała alarmu (na razie nie mamy jeszcze podłączonego monitoringu więc wszystkie czujki możemy potraktować jako testowe). Rano bym sobie obejrzał logi czy i co się zarejestrowało. Czy mogę w ten sposób skonfigurować centralę aby logowała event (+godzinę) ale nie włączała alarmu ?

 

Pozdrawiam Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

niedawno instalatorzy założyli mi PIR-y (Siemens IR 120 C - jeszcze nie skończyli całej instalacji). Instalatorzy ich nie znali (proponowali takie jak sami instalują ale uparłem się - forum muratora zobowiązuje ;-)) więc zacząłem je testować. Troszkę się zmartwiłem wynikiem testu bo potrafiłem przejść (oczywiście bardzo powoli) kilka metrów w kierunku czujki zanim mnie wykryła. Zwiększyliśmy jej czujność na max-a i nadal byłem w stanie przejść kilka metrów. Niemniej jednak postanowiłem zwiększyć czujność wszystkich czujek na maksimum. Zanim jednak to zrobię to chciałem zrobić jakiś test jak to się będzie sprawować w nocy. Innymi słowy chciałem, żeby centrala (Integra 64) rejestrowała kiedy czujka zarejestuje ruch ale nie włączała alarmu (na razie nie mamy jeszcze podłączonego monitoringu więc wszystkie czujki możemy potraktować jako testowe). Rano bym sobie obejrzał logi czy i co się zarejestrowało. Czy mogę w ten sposób skonfigurować centralę aby logowała event (+godzinę) ale nie włączała alarmu ?

 

Pozdrawiam Was

Każda czujka cyfrowa działa z opóźnieniem. Ona wykrywa Twój ruch wcześniej, ale chwilkę trwa obróbka sygnału i dopiero po spełnieniu kryterium alarmu włącza się wyjście czujki.

Przejdź kawałek, stań w bezruchu i zobaczysz, że po chwili czujka zadziała :)

Nie ustawiaj czułości na maksimum, bo to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ćwiczył może temat obsługi Satela przez moduł ETHM-1 za pomocą iPhone?

Do aplikacji Satela umożliwiającej zdalną obsługę przez moduł ETHM-1 potrzebna jest Java, której nie ma w iPhone (przynajmniej w standardzie). Czytam sobie na różnych forach, że podobno Javę można zainstalować w iPhone.

Może któryś z kolegów coś wie na ten temat?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda czujka cyfrowa działa z opóźnieniem. Ona wykrywa Twój ruch wcześniej, ale chwilkę trwa obróbka sygnału i dopiero po spełnieniu kryterium alarmu włącza się wyjście czujki.

Przejdź kawałek, stań w bezruchu i zobaczysz, że po chwili czujka zadziała :)

Coś jest nie tak. Przeprowadziłem dwa testy z czujką, której czułość została ustawiona na maksimum (!)

 

1. Zrobiłem normalny krok w ruchu poprzecznym do czujki - rzeczywiście włącza się po 1-2 sek.

 

2. Stanąłem bokiem w odległości 7m od czujki. Zacząłem iść w kierunku czujki i przeszedłem ok. 2,5m zanim mnie złapała. Szedłem powolutku bokiem (w kierunku czujki - dostawiając nogę do nogi) aby zmniejszyć ruchy boczne ciała, czyli te które są najlepiej wyłapywane.

 

Nie ustawiaj czułości na maksimum, bo to nie ma sensu.

 

Dlaczego ? Czy możesz to jakoś uzasadnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ćwiczył może temat obsługi Satela przez moduł ETHM-1 za pomocą iPhone?

Do aplikacji Satela umożliwiającej zdalną obsługę przez moduł ETHM-1 potrzebna jest Java, której nie ma w iPhone (przynajmniej w standardzie). Czytam sobie na różnych forach, że podobno Javę można zainstalować w iPhone.

Może któryś z kolegów coś wie na ten temat?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

jakieś dwa tyg. temu rozmawiałem z jakimś dyrektorem z z satela i podobno na dniach ( tygodniach . miesiącach , latach?) maja wejść jakieś nowe aplikacje do obsługi telefonów , na pewno pod WindowsMobile 6 i jescze na coś (może chodzi o iphona?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda czujka cyfrowa działa z opóźnieniem...

Coś jest nie tak. Przeprowadziłem dwa testy...

Może zacznij od przeczytania instrukcji montażu czujki. Tam jest opisana zasada działania takiej czujki. To rozwieje Twoje wątpliwości.

 

Nie ustawiaj czułości na maksimum, bo to nie ma sensu.

 

Dlaczego ? Czy możesz to jakoś uzasadnić ?

Czujka będzie prawidłowo działać przy standardowym ustawieniu czułości. W normalnych warunkach przestawienie czujki na tryb wysokiej czułości może skutkować fałszywymi alarmami.

Wysoką czułość można zastosować np. w pomieszczeniu, w którym stale panuje podwyższona temperatura i czujce trudniej jest rozróżnić obiekt poruszający się od temperatury tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ćwiczył może temat obsługi Satela przez moduł ETHM-1 za pomocą iPhone?

Do aplikacji Satela umożliwiającej zdalną obsługę przez moduł ETHM-1 potrzebna jest Java, której nie ma w iPhone (przynajmniej w standardzie). Czytam sobie na różnych forach, że podobno Javę można zainstalować w iPhone.

Może któryś z kolegów coś wie na ten temat?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

jakieś dwa tyg. temu rozmawiałem z jakimś dyrektorem z z satela i podobno na dniach ( tygodniach . miesiącach , latach?) maja wejść jakieś nowe aplikacje do obsługi telefonów , na pewno pod WindowsMobile 6 i jescze na coś (może chodzi o iphona?)

Dzięki arm, Satela nawet nie pytam o aplikację na iPhone, bo u nich prawdy się nie dowiem...

 

Szukam raczej możliwości uruchomienia istniejącej aplikacji Java na iPhone lub jakiejś kompilacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może słabo związane z systemem alarmowym, ale potrzebuję radiolinię 4 kanałową i rozważam dwa modele: albo Elmes CH4H, albo Satel RX-4K/RE-4K

 

Czy ktoś może coś napisać o jednej albo drugiej? Nic nie słyszałem w zasadzie o Satelu, o Elmesie złych rzeczy nie słyszałem - ogólnie działa.

Bardziej chyba podoba mi się stylistyka pilotów Satela, no ale to nie jest sprawa podstawowa. Cenowo wychodzi podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda czujka cyfrowa działa z opóźnieniem...

Coś jest nie tak. Przeprowadziłem dwa testy...

Może zacznij od przeczytania instrukcji montażu czujki.

 

A myślisz, że pierwszy mój krok to jaki był ? Wcale nie w kierunku czujki tylko w kierunku dokumentacji ;-)

 

Tam jest opisana zasada działania takiej czujki. To rozwieje Twoje wątpliwości.

Czy mówisz o następujacej treści "Czujka wykazuje największą skuteczność wykrywania ruchu w przypadku gdy intruz porusza się prostopadle do stref czułości" ?

 

Nie ustawiaj czułości na maksimum, bo to nie ma sensu.

 

Dlaczego ? Czy możesz to jakoś uzasadnić ?

Czujka będzie prawidłowo działać przy standardowym ustawieniu czułości. W normalnych warunkach przestawienie czujki na tryb wysokiej czułości może skutkować fałszywymi alarmami.

Wysoką czułość można zastosować np. w pomieszczeniu, w którym stale panuje podwyższona temperatura i czujce trudniej jest rozróżnić obiekt poruszający się od temperatury tła.

 

Dopóki nie mam podłączonego monitoringu to mogę sobie troszkę potestować :-)

No nie odbieraj mi tej przyjemności, Zbychu ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może słabo związane z systemem alarmowym, ale potrzebuję radiolinię 4 kanałową i rozważam dwa modele: albo Elmes CH4H, albo Satel RX-4K/RE-4K

 

Czy ktoś może coś napisać o jednej albo drugiej? Nic nie słyszałem w zasadzie o Satelu, o Elmesie złych rzeczy nie słyszałem - ogólnie działa.

Bardziej chyba podoba mi się stylistyka pilotów Satela, no ale to nie jest sprawa podstawowa. Cenowo wychodzi podobnie.

Jęsli chodzi o mnie to Elmes. Lepiej się spisuje w tych samych warunkach choć może to nie być regułą, prawdą jest natomiast że piloty ładniejsze ma satel. Jednak ze względu na zasięgi rzeczywiste polecam elmesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy jest radiowa siec telefoniczna Dialogu i do niej jest podlaczona centralka Orbit 6 za pomoca dialera telefonicznego. Chce zrezygnowac z uslug Dialogu. Jaka mam mozliwosc aby centralka informowala mnie o alarmie. Gdzies czytalem o mozliwosci podlaczenia do sieci komorkowej.

Jest to mozliwe?. Za wskazowki i namiary na odpowiednie podzespoly bylbym bardzo wdzieczny.

 

Pozdr. Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy jest radiowa siec telefoniczna Dialogu i do niej jest podlaczona centralka Orbit 6 za pomoca dialera telefonicznego. Chce zrezygnowac z uslug Dialogu. Jaka mam mozliwosc aby centralka informowala mnie o alarmie. Gdzies czytalem o mozliwosci podlaczenia do sieci komorkowej.

Jest to mozliwe?. Za wskazowki i namiary na odpowiednie podzespoly bylbym bardzo wdzieczny.

 

Pozdr. Karol N.

Musisz kupic sobie moduł gsm , bedziesz powiadamiany o zdarzeniach sms-ami.

Do wyboru : expert, satel t-2 , innych nie zakładałem ale jest tego trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sabotaż masz na którym wejściu? Zwykłym, czy 24h sabotażowym?

 

Sabotazowym chyba. Pomogło ustawienie tego wejścia na zwykłe NC, zamiast 2EOL/NC.

 

Nie możesz podłączyć tej czujki z zasilaniem włączanym po uzbrojeniu systemu, bo zapewne przy wyłączonym zasilaniu, wyjścia czujki są rozwarte, czyli naruszony jest obwód antymaskingu i pewnie z tego masz sygnalizację sabotażu. Po prostu nie podłączaj antymaskingu (po co Ci antymasking w domu? :roll: )

 

Nie wiem po co. Tak jest ta czujka zbudowana. Ja chciałem duala - antymasking był w zestawie i tyle. Czyli co - mam odłączyć te drugą (WRN) żyłe, tak po prostu? I co - będzie działać bez antymaskingu? Trochę to wszystko bez sensu - przeciez producent powinen zdawać sobię sprawę, że zasila się te czujki tylko w czywaniu... :evil:

 

Ogólnie cały ten alarm jakoś okazał się trudniejszy w praktyce, niż w teorii. Jak np. zmusić sygnalizator SD-3001, żeby sygnalizował? Rezystory wpięte, diodka się mruga. Wyjście na płycie też się pali, jak alarm się włacza. A ta cholera milczy jak grób... Sabotażu nie podłączyłem, ale to chyba nie ma z tym nic wspólnego? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...