Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

A sabotaż masz na którym wejściu? Zwykłym, czy 24h sabotażowym?

 

Sabotazowym chyba. Pomogło ustawienie tego wejścia na zwykłe NC, zamiast 2EOL/NC.

 

Nie możesz podłączyć tej czujki z zasilaniem włączanym po uzbrojeniu systemu, bo zapewne przy wyłączonym zasilaniu, wyjścia czujki są rozwarte, czyli naruszony jest obwód antymaskingu i pewnie z tego masz sygnalizację sabotażu. Po prostu nie podłączaj antymaskingu (po co Ci antymasking w domu? :roll: )

 

Nie wiem po co. Tak jest ta czujka zbudowana. Ja chciałem duala - antymasking był w zestawie i tyle. Czyli co - mam odłączyć te drugą (WRN) żyłe, tak po prostu? I co - będzie działać bez antymaskingu? Trochę to wszystko bez sensu - przeciez producent powinen zdawać sobię sprawę, że zasila się te czujki tylko w czywaniu... :evil:

 

Ogólnie cały ten alarm jakoś okazał się trudniejszy w praktyce, niż w teorii. Jak np. zmusić sygnalizator SD-3001, żeby sygnalizował? Rezystory wpięte, diodka się mruga. Wyjście na płycie też się pali, jak alarm się włacza. A ta cholera milczy jak grób... Sabotażu nie podłączyłem, ale to chyba nie ma z tym nic wspólnego? :evil:

Myślę ze producent nie przewidział że będziesz montował je w domu, antymasking generalnie ma sens jak czujka jest zasilana ( i ma być zasilana).Powinien wykryć zasłonięcie czujnika na rozbrojonym systemie, jak odłaczysz zasilanie to jest to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Mam Integrę 128WLR.

Mam taki problem. W wejściu do domu mam manipulator, na który patrzy czujka PIR. Podczas uzbrajania prawie zawsze miałem naruszenie od tego PIR-a. Dwie strony w tył ktoś pisał o tym problemie. Podobno rozwiązanie tego problemu było banalne, wystarczyło tylko "Wyłączyć T przy opcji: Wej. przed zał."

Mam to załączone i niestety dalej mam to naruszenie. W dodatku coś tam jeszcze zaznaczałem i teraz jak chcę uzbroić alarm to po wpisaniu kodu mam wyświetlony komunikat "naruszona czujka PIR" po potwierdzeniu mam znowu 1. Zał 2.Sprawdź i gdy klikam sprawdź znowu mam informacje o naruszonej czujce PIR.

 

Chciałbym uzyskać coś takiego jak blokowanie tylko tej czujki podczas uzbrajania. Chciałbym, żeby integra informowała mnie podczas uzbrajania o naruszeniu wszystkich czujek poza tym PIR-em przy manipulatorze.

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Satel nie planuje wprowadzić interfejsu do systemu EIB?

 

MCB

Taki interfejs byłby bardzo pomocny, bo czasami nawet w Integrze 128 brakuje wejść i wyjść ;) Niestety na razie najprostszym sposobem na integrację satela z EIB pozostają moduły wejścia/wyjścia. Ja korzystam z takiego 32 wejściowo/wyjściowego modułu ABB lub Mertena. Katalogowa cena tego modułu to ponad 400E, ale niestety tyle kosztuje EIB.

Satel mógłby wprowadzić serwer OPC wtedy można byłoby małym kosztem integrować go z różnymi programami i systemami.

 

Pozdrawiam

ch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam potrzebę odłączyć na stałe jedną z czujek , nie mam jak zrobić tego z poziomu centrali , bo nie mam kodu serwisowego , a nie chciałbym wzywać instalatora, w związku z tym, czy jak odłączę poprostu przewody od tej czujki , to bedzie wszystko działało ? czy też centrala będzie zgłaszać jakieś problemy / błędy ? centrala Satel CA-10 , czujki Aqua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam potrzebę odłączyć na stałe jedną z czujek , nie mam jak zrobić tego z poziomu centrali , bo nie mam kodu serwisowego , a nie chciałbym wzywać instalatora, w związku z tym, czy jak odłączę poprostu przewody od tej czujki , to bedzie wszystko działało ? czy też centrala będzie zgłaszać jakieś problemy / błędy ? centrala Satel CA-10 , czujki Aqua

 

Witam,

 

zaznaczam, że instalatorem nie jestem :D , ale wydaje mi się, że jeżeli konfiguracja systemu jest poprawna, to będzie tak:

 

- przy odłączeniu (a nawet po zdjęciu obudowy czujki) zostanie wygenerowany alarm SABOTAŻOWY + powiadomienie do monitoringu (jeśli jest) - trzeba normalnie skasować hasłem użytkownika.

 

- w czujce powinny być podłączone 4 przewody (2 żyły = zasilanie, oznaczone jako + i - oraz 2 żyły do wejścia linii dozorowej centrali)

 

Powinieneś po zdjęciu czujki te 2 żyły zasilające odizolować, a pomiędzy pozostałe wpiąć JEDEN z dwóch wyjętych z czujki rezystorów (małe elementy z kodem kreskowym, wpięte do zacisków czujki) i ZLUTOWAĆ !

 

To tak dla standardowej konfiguracji, jeśli się mylę proszę o poprawkę od znawców tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam potrzebę odłączyć na stałe jedną z czujek , nie mam jak zrobić tego z poziomu centrali , bo nie mam kodu serwisowego , a nie chciałbym wzywać instalatora, w związku z tym, czy jak odłączę poprostu przewody od tej czujki , to bedzie wszystko działało ? czy też centrala będzie zgłaszać jakieś problemy / błędy ? centrala Satel CA-10 , czujki Aqua

 

Witam,

 

zaznaczam, że instalatorem nie jestem :D , ale wydaje mi się, że jeżeli konfiguracja systemu jest poprawna, to będzie tak:

 

- przy odłączeniu (a nawet po zdjęciu obudowy czujki) zostanie wygenerowany alarm SABOTAŻOWY + powiadomienie do monitoringu (jeśli jest) - trzeba normalnie skasować hasłem użytkownika.

 

- w czujce powinny być podłączone 4 przewody (2 żyły = zasilanie, oznaczone jako + i - oraz 2 żyły do wejścia linii dozorowej centrali)

 

Powinieneś po zdjęciu czujki te 2 żyły zasilające odizolować, a pomiędzy pozostałe wpiąć JEDEN z dwóch wyjętych z czujki rezystorów (małe elementy z kodem kreskowym, wpięte do zacisków czujki) i ZLUTOWAĆ !

 

To tak dla standardowej konfiguracji, jeśli się mylę proszę o poprawkę od znawców tematu :)

 

no ok, musz eodłączyć tą czujke, ale nie demontowac, czy w takim razie wystarczy bez lutowania itp. tylko odłączyć jej zasilanie , a 2 żyły sygnałowe pozostawić tak jak są ? bez zasilania nie powinna działać równiez...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam potrzebę odłączyć na stałe jedną z czujek , nie mam jak zrobić tego z poziomu centrali , bo nie mam kodu serwisowego , a nie chciałbym wzywać instalatora, w związku z tym, czy jak odłączę poprostu przewody od tej czujki , to bedzie wszystko działało ? czy też centrala będzie zgłaszać jakieś problemy / błędy ? centrala Satel CA-10 , czujki Aqua

 

Witam,

 

zaznaczam, że instalatorem nie jestem :D , ale wydaje mi się, że jeżeli konfiguracja systemu jest poprawna, to będzie tak:

 

- przy odłączeniu (a nawet po zdjęciu obudowy czujki) zostanie wygenerowany alarm SABOTAŻOWY + powiadomienie do monitoringu (jeśli jest) - trzeba normalnie skasować hasłem użytkownika.

 

- w czujce powinny być podłączone 4 przewody (2 żyły = zasilanie, oznaczone jako + i - oraz 2 żyły do wejścia linii dozorowej centrali)

 

Powinieneś po zdjęciu czujki te 2 żyły zasilające odizolować, a pomiędzy pozostałe wpiąć JEDEN z dwóch wyjętych z czujki rezystorów (małe elementy z kodem kreskowym, wpięte do zacisków czujki) i ZLUTOWAĆ !

 

To tak dla standardowej konfiguracji, jeśli się mylę proszę o poprawkę od znawców tematu :)

 

no ok, musz eodłączyć tą czujke, ale nie demontowac, czy w takim razie wystarczy bez lutowania itp. tylko odłączyć jej zasilanie , a 2 żyły sygnałowe pozostawić tak jak są ? bez zasilania nie powinna działać równiez...?

 

Nie, przy braku zasilania styk czujki pozostaje otwarty, a w obwodzie są 2 rezystory, więc centrala odczytuje to jako alarm z wejścia. Musisz zrobić jak napisałem wcześniej. Zasilanie proponuję też odłączyć, szkoda tej czujki zasilać przy korzystaniu z akumulatora, zawsze skróci to trochę czas podtrzymania systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze producent nie przewidział że będziesz montował je w domu, antymasking generalnie ma sens jak czujka jest zasilana ( i ma być zasilana).Powinien wykryć zasłonięcie czujnika na rozbrojonym systemie, jak odłaczysz zasilanie to jest to bez sensu.

 

Producent jak najbardziej przewidział, że będę montował w domu, a przynajmniej w pomieszczeniach zamkniętych, bo do tego jest ta czujka przewidziana.

 

Tak czy siak - co z tym faktem zrobić? No i co może być nie tak z SD-3001?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uruchomić opcję opóźnienia uruchamianą pilotem. Chciałbym też żeby wszystko obsługiwał jeden pilot: brama, garaż, alarm. Mam napęd Faac i bramę Normstahl więc mogę dokupić "radia" jednej lub drugiej firmy (ceny podobne). I teraz powstaje pytanie pod względem bezpieczeństwa, łatwości przechwycenia/zeskanowania kodu itp. - który wybrać? Niby obie firmy mają w opisie "ze zmiennym kodem", ale nie wiem czy to wystarczy i czy trzeba jeszcze na coś zwrócić uwagę. Będę wdzięczny za sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam Integrę 128WLR.

Mam taki problem. W wejściu do domu mam manipulator, na który patrzy czujka PIR. Podczas uzbrajania prawie zawsze miałem naruszenie od tego PIR-a. Dwie strony w tył ktoś pisał o tym problemie. Podobno rozwiązanie tego problemu było banalne, wystarczyło tylko "Wyłączyć T przy opcji: Wej. przed zał."

Mam to załączone i niestety dalej mam to naruszenie. W dodatku coś tam jeszcze zaznaczałem i teraz jak chcę uzbroić alarm to po wpisaniu kodu mam wyświetlony komunikat "naruszona czujka PIR" po potwierdzeniu mam znowu 1. Zał 2.Sprawdź i gdy klikam sprawdź znowu mam informacje o naruszonej czujce PIR.

 

Chciałbym uzyskać coś takiego jak blokowanie tylko tej czujki podczas uzbrajania. Chciałbym, żeby integra informowała mnie podczas uzbrajania o naruszeniu wszystkich czujek poza tym PIR-em przy manipulatorze.

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Usuń T w wejściu na opcji"Kontr.przy zał.czuw."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze producent nie przewidział że będziesz montował je w domu, antymasking generalnie ma sens jak czujka jest zasilana ( i ma być zasilana).Powinien wykryć zasłonięcie czujnika na rozbrojonym systemie, jak odłaczysz zasilanie to jest to bez sensu.

 

Producent jak najbardziej przewidział, że będę montował w domu, a przynajmniej w pomieszczeniach zamkniętych, bo do tego jest ta czujka przewidziana.

 

Tak czy siak - co z tym faktem zrobić? No i co może być nie tak z SD-3001?

Niepotrzebnie do domu kupiłeś czujkę z antymaskingiem. Trzeba było kupić czujkę Cobalt - ona nie ma antymaskingu. Teraz możesz zrobić trzy rzeczy:

1. Nie podłączać antymaskingu

2. Podłączyć antymasking, ale wejście w centrali zaprogramuj jako 5 - Zwykła

Wówczas po uzbrojeniu systemu (czyli włączeniu zasilania czujek) będziesz miał sygnalizację, że czujka została zamaskowana (w domu, to chyba raczej mało prawdopodobne, aby ktoś Ci zamaskował czujkę :) )

3. Podłączyć czujkę z zasilaniem na stałe (pod warunkiem, że nie siedzisz pół dnia bezpośrednio pod czujką, bo np. jest zamontowana tuż nad sofą w salonie).

 

Odnośnie sygnalizatora, to nie podałeś żadnych szczegółów, więc jak Ci pomóc? Napisz jak masz ustawione zworki w sygnalizatorze? Jak masz zamontowane w sygnalizatorze rezystory i jakiej wartości? Z których wyjść programowalnych korzystasz i jak dokładnie je zaprogramowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Prosze o opinie co sadzicie o tym alarmie ?

http://allegro.pl/item654216492_alarm_kpl_satel_ca_10_lcd_8_czujnikow_aqua_plus.html

BARDZO PROSZE O OPINIE :oops:

Moim zdaniem nie warto już kupować centrali CA10, bo już jest nowsza centrala Versa 10. Jest tańsza i ma większe możliwości (np. 10 wejść na płycie centrali + dodatkowe wejście sabotażu).

Zapewne CA 10 już niebawem pójdzie w odstawkę (tak, jak CA 64 po wejściu Integry).

Ponad to nie zaszkodzi zainwestować w lepsze czujki (bo to podstawa systemu). Dobra czujka, to nie tylko właściwa detekcja intruza, ale brak fałszywych alarmów!

Polecam czujkę Siemens IR120C.

Oczywiście warto też zainwestować w większy akumulator (Europower 17 Ah lub 22 Ah) bo to też bardzo ważny element systemu (szczególnie, jeśli system nie będzie monitorowany).

Jeśli chcesz dokonać zakupów przez internet, to proponuję wysłać zapytania z zestawieniem konkretnego sprzętu do kilku sklepów internetowych.

Tu na forum kolega arm.pl ma sklep internetowy - może zaproponuje Tobie dobrą cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uruchomić opcję opóźnienia uruchamianą pilotem. Chciałbym też żeby wszystko obsługiwał jeden pilot: brama, garaż, alarm. Mam napęd Faac i bramę Normstahl więc mogę dokupić "radia" jednej lub drugiej firmy (ceny podobne). I teraz powstaje pytanie pod względem bezpieczeństwa, łatwości przechwycenia/zeskanowania kodu itp. - który wybrać? Niby obie firmy mają w opisie "ze zmiennym kodem", ale nie wiem czy to wystarczy i czy trzeba jeszcze na coś zwrócić uwagę. Będę wdzięczny za sugestie.

Poza zmiennym kodem zwróć uwagę na napięcie zasilania odbiornika pilotów, bo większość firm sprzedaje takie odbiorniki zasilanie napięciem 24V lub 230V, a do systemu alarmowego potrzebujesz 12V.

Ponad to zwróć uwagę na sposób szybkiego programowania pilotów.

Mistrzem braku zabezpieczenia przed nieautoryzowanym skopiowaniem pilota jest Hormann. U nich nawet nie trzeba być w zasięgu odbiornika, żeby skopiować pilota (oczywiście trzeba na chwilę pozyskać pilota już zaprogramowanego).

Tak, czy inaczej, niezależnie od firmy, trzeba uważać, komu się daje pilot od bramy (nawet na chwilę) - mam tu na myśli różnych wykonawców, którzy mogą korzystać z pilota do bramy, ale również np. myjnie czy warsztaty samochodowe, w których zostawiamy piloty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam Integrę 64. Jaki moduł GSM możecie polecić do niej ? Czy najlepiej od Satela czy może być innego producenta ?

Satel umożliwia wysłanie do 64 komunikatów SMS i to bez wykorzystywania wyjść programowalnych, tylko przez komunikator telefoniczny wbudowany w centralę. Możesz otrzymywać komunikaty z nazwą naruszonej czujki, jak również komunikaty o różnych awariach, sabotażach, itp. Tego nie potrafi inny komunikator GSM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNE........PILNE!!!!!

 

Muszę na jutro rano 7.00 odłączyć manipulator dla tynkarzy.

 

Jak to zrobić żeby manipulator powisiał sobie kilka dni na kabelku na czas otynkowania ale żeby był alarm. Co zrobić z sabotażem na wkręcie mocującym.

 

Drugi problem to jak z systemu usunąć jeden kontaktron.

 

W trakcie tynkowania jedno okno zostało zamurowane, kontaktron został fizycznie odcięty ale centrala cały czas go widzi.

 

Najlepiej jakby dało się to zrobić za pomocą manipulatora DloadX nie mam nawet jeszcze zainstalowanego na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNE........PILNE!!!!!

 

Muszę na jutro rano 7.00 odłączyć manipulator dla tynkarzy.

 

Jak to zrobić żeby manipulator powisiał sobie kilka dni na kabelku na czas otynkowania ale żeby był alarm. Co zrobić z sabotażem na wkręcie mocującym.

 

Drugi problem to jak z systemu usunąć jeden kontaktron.

 

W trakcie tynkowania jedno okno zostało zamurowane, kontaktron został fizycznie odcięty ale centrala cały czas go widzi.

 

Najlepiej jakby dało się to zrobić za pomocą manipulatora DloadX nie mam nawet jeszcze zainstalowanego na komputerze.

 

Mój wypróbowany w tej sytuacji sposób na manipulator jest taki:

 

wejdź hasłem instalatora w tryb serwisowy, zdemontuj go, podłóż pod sprężynkę sabotażu wewnątrz sztywną tekturkę "zastępującą ścianę", starannie oklej manipulator folią, tak aby też przytrzymać przewód i zapobiec jego wyrwaniu, wyjdź z trybu serwisowego

 

Co do kontaktronu to ja bym zmienił to wejście w trybie serwisowym z 4) 2EOL (tak chyba masz) na 0) nieużywana i zapisał zmiany.

 

Może ktoś bardziej doświadczony, jeszcze przed 7 rano, się odezwie

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zastosować zasilacz buforowy satela APS-30 (3A) do zasilania różnych odbiorników 12V (domofon, oświetlenie nocno-awaryjne itp.) Zasilacz ma doładowywać akumulator żelowy 44Ah (zakładam, że prąd łądujący 1A wydłuży proces ładowania ale będzie ok.)

 

Moje pytanie: Jak rozumieć zdanie z instrukcji "automatyczne odłączanie w przypadku nadmiernego rozładowania akumulatora" ?

1. Czy po powrocie 230AC (po jego długim braku), kiedy doszło do nadmiernego rozładowania akumulatora, zasilacz nie załączy ładowania?

2. Czy w przypadku normalnej pracy buforowej, kiedy prąd odbiorów wzrośnie powyżej 3A i zadziała zabezpieczenie przeciążeniowe, dojdzie do "nadmiernego rozładowania akumulatora" i wtedy odbiory zostaną odłączone ? Czy w takim razie po zmniejszeniu się prądu poniżej 3A, układ automatycznie wróci do normalnej pracy buforowej ?

 

Wiem, że temat trochę odbiega od alarmów ale może ktoś przerabiał już to zagadnienie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...