Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

PILNE........PILNE!!!!!

 

Mój wypróbowany w tej sytuacji sposób na manipulator jest taki:

 

wejdź hasłem instalatora w tryb serwisowy, zdemontuj go, podłóż pod sprężynkę sabotażu wewnątrz sztywną tekturkę "zastępującą ścianę", starannie oklej manipulator folią, tak aby też przytrzymać przewód i zapobiec jego wyrwaniu, wyjdź z trybu serwisowego

 

Co do kontaktronu to ja bym zmienił to wejście w trybie serwisowym z 4) 2EOL (tak chyba masz) na 0) nieużywana i zapisał zmiany.

 

Może ktoś bardziej doświadczony, jeszcze przed 7 rano, się odezwie

:D

 

Na szczęście udało się jestem zadowolony bo robiłem to pierwszy raz w życie ale wszystko poszło gładko i bez jakichkolwiek problemów.

 

Kontaktron wyłączyłem w programie DloadX

 

Natomiast z manipulatorem natchnąłeś mnie swoim postem i zrobiłem podobnie u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

 

mam Integrę 64. Jaki moduł GSM możecie polecić do niej ? Czy najlepiej od Satela czy może być innego producenta ?

Satel umożliwia wysłanie do 64 komunikatów SMS i to bez wykorzystywania wyjść programowalnych, tylko przez komunikator telefoniczny wbudowany w centralę. Możesz otrzymywać komunikaty z nazwą naruszonej czujki, jak również komunikaty o różnych awariach, sabotażach, itp. Tego nie potrafi inny komunikator GSM :)

 

jaki ekspander polecasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam Integrę 64. Jaki moduł GSM możecie polecić do niej ? Czy najlepiej od Satela czy może być innego producenta ?

Satel umożliwia wysłanie do 64 komunikatów SMS i to bez wykorzystywania wyjść programowalnych, tylko przez komunikator telefoniczny wbudowany w centralę. Możesz otrzymywać komunikaty z nazwą naruszonej czujki, jak również komunikaty o różnych awariach, sabotażach, itp. Tego nie potrafi inny komunikator GSM :)

 

jaki ekspander polecasz ?

Chyba najsensowniejszy jest ,satel LT2 (lub LT1 -tu nie mamy dodatkowych wejść w module), jeśli nie chcesz korzystać z opcji sterowania sms do centrali, jeśli chciałbyć wysterować sms jakieś opcje w centrali to pozostaje GSM4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

jaki ekspander polecasz ?

Chyba najsensowniejszy jest ,satel LT2 (lub LT1 -tu nie mamy dodatkowych wejść w module), jeśli nie chcesz korzystać z opcji sterowania sms do centrali, jeśli chciałbyć wysterować sms jakieś opcje w centrali to pozostaje GSM4.

 

A ktos uzywal tego modulu GSM - dobrze wspolpracuje z INTEGRA - ? :

 

http://www.kalwero.pl/product_info.php?products_id=12

 

jest atrakcyjny cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktos uzywal tego modulu GSM - dobrze wspolpracuje z INTEGRA - ? :

 

http://www.kalwero.pl/product_info.php?products_id=12

 

jest atrakcyjny cenowo.

Jest atrakcyjny cenowo i nic poza tym :(

Jest to stary model modułu firmy ROPAM

Wysyła do 4 SMS-ów. Wymaga wolnych czterech wyjść programowalnych.

Jego główną wadą jest to, że współpracuje wyłącznie z telefonem z baterią, którą stale ładuje (co negatywnie wpływa na jej trwałość, ale również zwiększa pobór prądu przez moduł GSM). Przez to nie ma możliwości resetu telefonu w przypadku niestabilnej pracy i zawieszenia się. Ponad to Nokia 5110 współpracująca z tym modułem działa tylko w sieci GSM 900, wiec nie wszędzie może dobrze działać.

 

Jeśli nie chcesz inwestować w porządny moduł Satela (a warto!), tylko chcesz tańszy moduł do współpracy ze starym telefonem GSM, to proponuję moduły firmy Vidiaq:

1. NV4P (179 zł) - 4 komunikaty SMS

2. NV3 (209 zł) - 4 komunikatry SMS + cztery wyjścia sterujące dowolnymi urządzeniami

 

Te moduły współpracują ze starymi modelami Nokii, ale same zasilają telefon (bez baterii telefonu), więc mogą resetować telefon w przypadku problemów, no i odpada koszt baterii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seredecznie dziekuje za odpowiedz i faktycznie te moduly NV sa ciekawe i zamowie jeden z nich pewnie NV4P bo nie bardzo ma pomysl do czego moge wykorzystac "cztery wyjścia sterujące dowolnymi urządzeniami"? Glowne zadanie jakie chce osiagnac to powiadamianie wiec chyba NV4P wystarczy.

 

Co jest wazne aby takie modul NV4P podlaczyc samemu do INTEGRA 64 ? Bo w przypadku ROPAM znalazlem opis jak podlaczy do INTEGRY. Znalazlem post w tym watku z kwietnia, ktos pisal ze mial problemy z tym modulem i INTEGRA tzn z falszywymi alarmai via SMS. Moze ktos podzieli sie uwagami jak podlaczyc modul NV4P do INTEGRY. Jak konfigurowac wejscia na NO czy na NC w NV4P?

 

Opis pewnego problemu z modulem NV4 znalazlem na forum elektroda ale nic wiecej: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1196011.html

 

wyglada ze NV3 moze byc bardziej praktyczny w uzyciu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seredecznie dziekuje za odpowiedz i faktycznie te moduly NV sa ciekawe i zamowie jeden z nich pewnie NV4P bo nie bardzo ma pomysl do czego moge wykorzystac "cztery wyjścia sterujące dowolnymi urządzeniami"? Glowne zadanie jakie chce osiagnac to powiadamianie wiec chyba NV4P wystarczy.

 

Co jest wazne aby takie modul NV4P podlaczyc samemu do INTEGRA 64 ? Bo w przypadku ROPAM znalazlem opis jak podlaczy do INTEGRY. Znalazlem post w tym watku z kwietnia, ktos pisal ze mial problemy z tym modulem i INTEGRA tzn z falszywymi alarmai via SMS. Moze ktos podzieli sie uwagami jak podlaczyc modul NV4P do INTEGRY. Jak konfigurowac wejscia na NO czy na NC w NV4P?

 

Opis pewnego problemu z modulem NV4 znalazlem na forum elektroda ale nic wiecej: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1196011.html

 

wyglada ze NV3 moze byc bardziej praktyczny w uzyciu.

 

Pozdrawiam

Proponuję jednak, abyś kupił NV3. Zapłacisz trzy dychy więcej, ale i możliwości więcej.

Możesz zdalnie sterować nie tylko dowolnym urządzeniem, ale również funkcjami centrali alarmowej (uzbrajanie, zdalne kasowanie alarmu, zdalne blokowanie wcześniej zaprogramowanych linii, itp.). Możliwości jest naprawdę sporo.

Odnośnie informacji, jak podłączyć moduł GSM do centrali, to zgłoś się, jak już kupisz moduł GSM i określisz swoje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki serdeczne za pomoc wiec decyzja zapadla kupuje NV3, jak skompletuje caly zestaw NV3/Telefon/ Zasilacz dam znac.

 

 

Pozdrawiam

 

Waldek

 

Jeśli chcesz wcześniej zapoznać się z możliwościami NV3F, to prześlę Ci instrukcję programowania, tylko podaj mi maila na priva.

Niestety, konfigurowanie nie odbywa się przez PC-ta i to jest dość niewygodne. Ale niepodważalnym plusem, jest m.in. niezależne sterowanie czterema wyjściami tylko CLIP-em (ilością "dzwonień") czyli za free (lub SMS-ami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie :(

 

Padł mi GSM w Interze 128 WRL - mam nadzieje że to tylko jakaś awaria systemowa

Do rzeczy - wcześniej działało super - powiadomienia, sterowanie itd,

Mam tynkarzy na pokładzie....

Chciałem sprawdzić stan i załączyć po ich wyjeździe - nie działa

jak podjechałem to w funkcjach TEST jest poziom sygnału 0.

Resetowałem centralę i nic

Na płycie centrali mryga dioda opisana jako GSM STATUS

http://images47.fotosik.pl/144/b33e7890a311c546m.jpg

 

mryga chwilę, przestaje na kilka sekund i ponownie daje

 

Co to może być?

Coś mi fachowcy przebąkiwali że im bezpiecznik wyskoczył... ale centrala zabezpieczona różnicówką i B6 więc chyba....

Pomóżcie proszę

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam Integrę 64. Jaki moduł GSM możecie polecić do niej ? Czy najlepiej od Satela czy może być innego producenta ?

Satel umożliwia wysłanie do 64 komunikatów SMS i to bez wykorzystywania wyjść programowalnych, tylko przez komunikator telefoniczny wbudowany w centralę. Możesz otrzymywać komunikaty z nazwą naruszonej czujki, jak również komunikaty o różnych awariach, sabotażach, itp. Tego nie potrafi inny komunikator GSM :)

 

jaki ekspander polecasz ?

Chyba najsensowniejszy jest ,satel LT2 (lub LT1 -tu nie mamy dodatkowych wejść w module), jeśli nie chcesz korzystać z opcji sterowania sms do centrali, jeśli chciałbyć wysterować sms jakieś opcje w centrali to pozostaje GSM4.

 

sorki, ale jakoś namotane są te moduły, czy Lt! i Lt2 się czymś jeszcze różnią?

i czym różni się T1 i T2 od siebie i od LT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam Integrę 64. Jaki moduł GSM możecie polecić do niej ? Czy najlepiej od Satela czy może być innego producenta ?

Satel umożliwia wysłanie do 64 komunikatów SMS i to bez wykorzystywania wyjść programowalnych, tylko przez komunikator telefoniczny wbudowany w centralę. Możesz otrzymywać komunikaty z nazwą naruszonej czujki, jak również komunikaty o różnych awariach, sabotażach, itp. Tego nie potrafi inny komunikator GSM :)

 

jaki ekspander polecasz ?

Chyba najsensowniejszy jest ,satel LT2 (lub LT1 -tu nie mamy dodatkowych wejść w module), jeśli nie chcesz korzystać z opcji sterowania sms do centrali, jeśli chciałbyć wysterować sms jakieś opcje w centrali to pozostaje GSM4.

 

sorki, ale jakoś namotane są te moduły, czy Lt! i Lt2 się czymś jeszcze różnią?

i czym różni się T1 i T2 od siebie i od LT ?

Lt1 od lt2 rózni się tym że Lt2 posiada dodatkowo 4 wejścia fizyczne a Lt1 nie (dodatkowo LT2 posiada Możliwośc monitoringu po gprs (ale głowy teraz nie dam ) T1 to właściwie konwerter monitoringu na transmisję Gprs/sms (w skrócie przechwytuje raporty z monitoringu telefonicznego centrali i zmienia je na sms (32 rózne sms).T2 natomiast to moduł z 5 wejściami i jednym wyjściem.Co ciekawe wejścia mogą być analogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam Integrę 64. Jaki moduł GSM możecie polecić do niej ? Czy najlepiej od Satela czy może być innego producenta ?

Satel umożliwia wysłanie do 64 komunikatów SMS i to bez wykorzystywania wyjść programowalnych, tylko przez komunikator telefoniczny wbudowany w centralę. Możesz otrzymywać komunikaty z nazwą naruszonej czujki, jak również komunikaty o różnych awariach, sabotażach, itp. Tego nie potrafi inny komunikator GSM :)

 

Zaraz, zaraz. Czyli wystarczy że kupię kartę GSM i włożę ją do istniejącego portu w Integrze 64 ? Czy jednak muszę kupić jakiś moduł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam Integrę 64. Jaki moduł GSM możecie polecić do niej ? Czy najlepiej od Satela czy może być innego producenta ?

Satel umożliwia wysłanie do 64 komunikatów SMS i to bez wykorzystywania wyjść programowalnych, tylko przez komunikator telefoniczny wbudowany w centralę. Możesz otrzymywać komunikaty z nazwą naruszonej czujki, jak również komunikaty o różnych awariach, sabotażach, itp. Tego nie potrafi inny komunikator GSM :)

 

Zaraz, zaraz. Czyli wystarczy że kupię kartę GSM i włożę ją do istniejącego portu w Integrze 64 ? Czy jednak muszę kupić jakiś moduł ?

Taka opcja istnieje tylko w Integrze 128WRL.Do zwykłej Integry 64 musisz dokupić moduł LT1 naprzykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie do domu kupiłeś czujkę z antymaskingiem. Trzeba było kupić czujkę Cobalt - ona nie ma antymaskingu. Teraz możesz zrobić trzy rzeczy:

1. Nie podłączać antymaskingu

2. Podłączyć antymasking, ale wejście w centrali zaprogramuj jako 5 - Zwykła

Wówczas po uzbrojeniu systemu (czyli włączeniu zasilania czujek) będziesz miał sygnalizację, że czujka została zamaskowana (w domu, to chyba raczej mało prawdopodobne, aby ktoś Ci zamaskował czujkę :) )

3. Podłączyć czujkę z zasilaniem na stałe (pod warunkiem, że nie siedzisz pół dnia bezpośrednio pod czujką, bo np. jest zamontowana tuż nad sofą w salonie).

 

Zacznę od końca -

 

ad. 3 niestety czujka akurat wisi w salonie, więc zasilanie jej non-stop raczej odpada.

 

ad. 2 Ale to za każdym razem będzie mnie informowało o naruszeniu, co mnie wybitnie irytuje. Czy jest może sposób zablokowanie TEGO KONKRETNEGO komunikatu?

 

ad. 1 Czyli co - po prostu odłączyć te zyłe i koniec? Jedynie antymasking przestanie działać?

 

Mogę jeszcze kupić Cobalta a tę wywalić do garażu - tam mikrofale może nie będą tak przeszkadzać, choć czasem też się siedzi dość długo.

 

Odnośnie sygnalizatora, to nie podałeś żadnych szczegółów, więc jak Ci pomóc? Napisz jak masz ustawione zworki w sygnalizatorze? Jak masz zamontowane w sygnalizatorze rezystory i jakiej wartości? Z których wyjść programowalnych korzystasz i jak dokładnie je zaprogramowałeś?

 

Po kolei:

- zworki PLA i PLO zdjęte (czyli piny rozwarte), alarmuja po przejsciu z 0 na 12V

- rezystory 2,2 kOhm wpięte między STA i STO a COM

- na razie tylko chciałem zwykły alarm dać, więc jest tylko OUT5 zaprogramowane jako 1 "alarm włamaniowy".

 

Dioda miga, więc zasilanie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązałem problem - chyba :roll:

puściłem nowy firmware - flashx

nie pomogło...

dopiero przypadkiem kiedy ruszyłem lekko kabelkiem od antenki zauważyłem 25 % sygnału :)

 

nie wiem czemu wcześniej działało bez problemu a teraz nagle przestało ale faktem jest iż jak przesunąłem kable do anten (wcześniej lekko się zaplatały między sobą) to mam teraz 50 % i gra :lol:

 

Jak mocujecie te antenki u siebie - od podłączenia do standardowych uchwytów samych anten jest krótko i trzeba zawijać się z tym kablem

a może podłączyć jedna jakoś z boku :roll:

może jakie zdjęcia macie :)

 

@Depi - nie pamiętam już ale nie powinny być rezystory 1.1 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie przeczytac caly watek zostało mi jeszcze z 25 stron nie mniej dostałem wczoraj wycene alarmu opartego o centrale texecom 832.

Prosze o komentarze. Ceny za szt. netto przed rabatem niby 25%

 

System alarmowy 32 linie (centrala,akum.18Ah, obudowa) szt. 1 812,00 zł

Klawiatura LED szt. 1 235,00 zł

Klawiatura LCD szt. 1 394,00 zł

Rozszerzenie o 8 linii wewn. szt. 1 99,00 zł

Rozszerzenie o 8 linii zewn. szt. 2 174,00 zł

Sygnalizator zewnętrzny akustyczno - optyczny szt. 1 189,00 zł

Czujnik ruchu PIR procesorowy BOSCH (kompensacja temperatury, analiza pierwszego kroku) szt. 11 113,00 zł

Czujnik ruchu DUALNY PREST (PIR+mikrofala) szt. 2 189,00 zł

Kontaktron (czujnik otwarcia okna) szt. 20 59,00 zł

Czujnik otwarcia bramy garażowej szt. 1 95,00 zł

Czujnik gazu szt. 1 229,00 zł

Czujnik dymu szt. 1 169,00 zł

Czujnik czadu szt. 1 229,00 zł

Dialer GSM szt. 1 290,00 zł

Odbiornik + 2 piloty (uzbrajanie garażu+ przycisk napadowy) szt. 1 169,00 zł

Punkt montażowy (przewód+montaż) szt. 42 49,00 zł

Razem 6500 netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...