Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Zacznę od końca -

 

ad. 3 niestety czujka akurat wisi w salonie, więc zasilanie jej non-stop raczej odpada.

Bo?

Chyba trochę demonizujesz. Przecież czujka dualna nie działa z mocą magnetronu kuchenki mikrofalowej :wink:

Nie upieczesz się :lol:

Pewnie bardziej szkodliwe działanie ma Twój telefon komórkowy, którego używasz kilka razy dziennie.

 

ad. 2 Ale to za każdym razem będzie mnie informowało o naruszeniu, co mnie wybitnie irytuje. Czy jest może sposób zablokowanie TEGO KONKRETNEGO komunikatu?

Tak, wyłącz dla tego wejścia opcję "Kontr. przy zał. czuw."

 

ad. 1 Czyli co - po prostu odłączyć te zyłe i koniec? Jedynie antymasking przestanie działać?

Tak.

 

Mogę jeszcze kupić Cobalta a tę wywalić do garażu - tam mikrofale może nie będą tak przeszkadzać, choć czasem też się siedzi dość długo.

Nie podłączaj antymaskingu i zostaw ją w salonie. Będzie jak zwykły Cobalt.

 

Po kolei:

- zworki PLA i PLO zdjęte (czyli piny rozwarte), alarmuja po przejsciu z 0 na 12V

- rezystory 2,2 kOhm wpięte między STA i STO a COM

- na razie tylko chciałem zwykły alarm dać, więc jest tylko OUT5 zaprogramowane jako 1 "alarm włamaniowy".

 

Dioda miga, więc zasilanie jest...

Źle wpięte rezystory i źle ustawione zworki. Zobacz na rysunek 2 w instrukcji sygnalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Staram sie przeczytac caly watek zostało mi jeszcze z 25 stron nie mniej dostałem wczoraj wycene alarmu opartego o centrale texecom 832.

Prosze o komentarze. Ceny za szt. netto przed rabatem niby 25%

 

System alarmowy 32 linie Razem 6500 netto

 

Skoro Texacom 832 to centrala może obsłużyć max 32 linie a w Twoim przypadku jest

Bosch 11 szt

Prestige 2 szt

kontaktron 20 szt

garaż 1 szt

dym i pozostałe 3 szt co daje razem 37 szt. A gdzie sabotaże obudowy, sygnalizatora ?

Ja rozumiem jak instalator podaje ceny detaliczne i proponuje rabat lub nie, ale jaki jest sens zawyżać ceny detaliczne i mówić o upustach ?

Klawiatura LCDL (duża ) cena netto detaliczna -370 zł

Klawiatrura LCD cena netto detaliczna -299,00 zł

klawiatura LED16 - 185 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam właśnie wycenę od firmy ochroniarskiej Solid

proszę znawców co sądzicie o takiej wycenie ile tak naprawdę powinnam zapłacić zeby nieprzepłacić???:

 

Wariant I ROKONET + kontaktrony

- centrala alarmowa GTX-40 1 szt. 792,00

- moduł rozszerzeń GT-EZ16 1 szt. 242,00

- czujnik PIR KX 15DD 4 szt. 420,00

- czujnik dualny SRDT 3 szt. 561,00

- klawiatura GT LCD 1 szt. 418,00

- sygnalizator TSZ4 1 szt. 158,00

- kontaktron SD-106 11 szt. 484,00

 

3.075,00 zł + 7% VAT

Razem: 3.290,00 zł

 

Wariant II – SATEL + kontaktrony

- centrala alarmowa INTEGRA 64 1 szt. 1313,00

- czujnik PIR KX 15DD 4 szt. 420,00

- czujnik dualny SRDT 3 szt. 561,00

- moduł rozszerzeń CA 64E 1 szt. 236,00

- klawiatura KLCD 1 szt. 575,00

- sygnalizator TSZ4 1 szt. 158,00

- kontaktron SD-106 11 szt. 484,00

 

 

3.747,00 zł + 7% VAT

Razem: 4.009,00 zł

 

W CENY WLICZONE ZOSTAŁO OKABLOWANIE

ORAZ ROBOCIZNA

CENY PODLEGAJĄ NEGOCJACJI

 

Na system alarmowy udzielają 24 –miesięcznej gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie negocjuj skoro cena do negocjacji. Mają z czego opuszczać.

Napewno do wymiany sygnalizator i czujniki pir.

O kontaktronach z tym symbolem nie słyszałem więc się nie wypowiadam.

Jeśli chodzi o czyjniki dualne to trzeba by popatrzeć gdzie będą zamontowane bo potrzfią same siebie zakłócać jeśli nakłada się mikrofala jednego na drugi. A mikrofala potrafi przenikać przez ściany więc może też najbezpieczniej je wymienić na inne. Jeśli Satel to satela jeśli Risco to czemu nie Risco oba są O.K.

Tutaj na forum są polecanu piry Simensa, ale boję się nawet pomyśleć o cenie jaką Ci mógłby zaproponować handlowiec za takowe skoro za Pyronixa tyle zawołał.

Niech poprawi ofertę i negocjuj cenę. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam właśnie wycenę od firmy ochroniarskiej Solid

proszę znawców co sądzicie o takiej wycenie ile tak naprawdę powinnam zapłacić zeby nieprzepłacić???:

 

Wariant I ROKONET + kontaktrony

- centrala alarmowa GTX-40 1 szt. 792,00

- moduł rozszerzeń GT-EZ16 1 szt. 242,00

- czujnik PIR KX 15DD 4 szt. 420,00

- czujnik dualny SRDT 3 szt. 561,00

- klawiatura GT LCD 1 szt. 418,00

- sygnalizator TSZ4 1 szt. 158,00

- kontaktron SD-106 11 szt. 484,00

 

3.075,00 zł + 7% VAT

Razem: 3.290,00 zł

 

Wariant II – SATEL + kontaktrony

- centrala alarmowa INTEGRA 64 1 szt. 1313,00

- czujnik PIR KX 15DD 4 szt. 420,00

- czujnik dualny SRDT 3 szt. 561,00

- moduł rozszerzeń CA 64E 1 szt. 236,00

- klawiatura KLCD 1 szt. 575,00

- sygnalizator TSZ4 1 szt. 158,00

- kontaktron SD-106 11 szt. 484,00

 

 

3.747,00 zł + 7% VAT

Razem: 4.009,00 zł

 

W CENY WLICZONE ZOSTAŁO OKABLOWANIE

ORAZ ROBOCIZNA

CENY PODLEGAJĄ NEGOCJACJI

 

Na system alarmowy udzielają 24 –miesięcznej gwarancji

Wariant 1 odrzuciłbym natychmiast gtx-40 to centrala niby Rokoneta ale nie do końca, jak się zwinie znowu importer tak jak było w przypadku Napco zostaniesz na lodzie , Satel to zawsze satel .

Kontraktrony Sunwawe sd-106 to jedne z bardziej obleśnych kontraktronów , mają już wlutowane kabelki i są napowierzchniowe więc wszystko będzie widać , spróbuj na nich wymóc montaż kontraktronów wpuszczanych.Pozatym czujniki tez bym zmienił ,klawiatura będzie tylko w wejściu? Dom masz piętrowy?

Zawsze mnie ciekawi dlaczego oni wystawiają faktury na vat 7% a w skarbowym twierdzą że tak nie można.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie przeczytac caly watek zostało mi jeszcze z 25 stron nie mniej dostałem wczoraj wycene alarmu opartego o centrale texecom 832.

Prosze o komentarze. Ceny za szt. netto przed rabatem niby 25%

 

System alarmowy 32 linie Razem 6500 netto

 

Skoro Texacom 832 to centrala może obsłużyć max 32 linie a w Twoim przypadku jest

Bosch 11 szt

Prestige 2 szt

kontaktron 20 szt

garaż 1 szt

dym i pozostałe 3 szt co daje razem 37 szt. A gdzie sabotaże obudowy, sygnalizatora ?

Ja rozumiem jak instalator podaje ceny detaliczne i proponuje rabat lub nie, ale jaki jest sens zawyżać ceny detaliczne i mówić o upustach ?

Klawiatura LCDL (duża ) cena netto detaliczna -370 zł

Klawiatrura LCD cena netto detaliczna -299,00 zł

klawiatura LED16 - 185 zł

 

Nie mam pojęcia o alarmach, ale tez mi sie wydawalo ze troche za malo jest wejsc. Gosc stwierdzil ze kontaktrony z jednego pomieszczenia mozna polaczyc. Ignorant oczywiscie.

 

Jak tutaj pisaliście jedna czujka jedna linia. O dobrego montera nie łatwo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie ciekawi dlaczego oni wystawiają faktury na vat 7% a w skarbowym twierdzą że tak nie można.?

 

ARM - proponuję proste rozwiązanie . Złóż zapytanie do swojego US w uzasadnieniu napisz że uważasz iż taka usługa powinna byc obłożona stawką Vat 7% a jednym z faktów które potwierdzaja Twoją tezę jest fakt że firma ".........." też taką stosuje . Oczywiście uzasadnienie musi zawierać również kwestie prawne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu wielu pytań kierowanych do mnie chciałem przekazać dwie ważne informacje dotyczące instalacji elektrycznej przy planowaniu wykorzystania systemu "NEXO"

1. W Każdy wyłącznik oświetlenia w którym przewidujemy założenie regulatora ( ściemniacza) należy doprowadzić dodatkowo przewód N

2. Do każdego gniazda lub wyłącznika który mamy zamiar sterować z systemu NEXO należy doprowadzić przewód magistrali ( skrętka UTP).

Należy pamiętać że jedna karta TUKAN może obsłużyć 32 moduły . kart w systemie może być cztery.

 

I na koniec odpowiedź na częste pytanie . Jako miernik światła można zastosować zwykły fotorezystor. Rozwiązanie tanie ale wymaga trochę zachodu by dokonać kalibracji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant 1 odrzuciłbym natychmiast gtx-40 to centrala niby Rokoneta ale nie do końca, jak się zwinie znowu importer tak jak było w przypadku Napco zostaniesz na lodzie , Satel to zawsze satel .

Kontraktrony Sunwawe sd-106 to jedne z bardziej obleśnych kontraktronów , mają już wlutowane kabelki i są napowierzchniowe więc wszystko będzie widać , spróbuj na nich wymóc montaż kontraktronów wpuszczanych.Pozatym czujniki tez bym zmienił ,klawiatura będzie tylko w wejściu? Dom masz piętrowy?

Zawsze mnie ciekawi dlaczego oni wystawiają faktury na vat 7% a w skarbowym twierdzą że tak nie można.?

 

Czyli tylko Satel jest godny polecenia-o kontraktrony wpuszczane oczywiscie zagadam a jakie czujki bys polecił???Domek bedzie z poddaszem uzytkowym wiec jeden panel przy wejsciu a drugi zaproponowano przy schodach-tak zeby w czasie nocy kiedy spimy na gorze mozna bylomiec dol wlaczony alarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant 1 odrzuciłbym natychmiast gtx-40 to centrala niby Rokoneta ale nie do końca, jak się zwinie znowu importer tak jak było w przypadku Napco zostaniesz na lodzie , Satel to zawsze satel .

Kontraktrony Sunwawe sd-106 to jedne z bardziej obleśnych kontraktronów , mają już wlutowane kabelki i są napowierzchniowe więc wszystko będzie widać , spróbuj na nich wymóc montaż kontraktronów wpuszczanych.Pozatym czujniki tez bym zmienił ,klawiatura będzie tylko w wejściu? Dom masz piętrowy?

Zawsze mnie ciekawi dlaczego oni wystawiają faktury na vat 7% a w skarbowym twierdzą że tak nie można.?

 

Czyli tylko Satel jest godny polecenia-o kontraktrony wpuszczane oczywiscie zagadam a jakie czujki bys polecił???Domek bedzie z poddaszem uzytkowym wiec jeden panel przy wejsciu a drugi zaproponowano przy schodach-tak zeby w czasie nocy kiedy spimy na gorze mozna bylomiec dol wlaczony alarm

z czujników polecam Siemens Ir 120c , ale ostatnio zdrożały (kurs Euro) , zupełnie przyzwoita jest również czujka satela Ivory.(chociaz to nowość i czas pokaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę jeszcze raz poruszyć temat rezystorów.

 

Rok temu dałem sobie wmówić instalatorowi że do kontaktronów nie zamontuje rezystorów przy kontaktronie bo rezystor może się spalić a wtedy wymiana takiego rezystora to wykuwanie parapetu czyli wielka demolka.

 

Mam jeszcze szanse dolutować na nowo rezystory ale czy rzeczywiście jest takie ryzyko że rezystor się spali albo przestanie działać i trzeba go wymienić.

 

A może montujcie tak rezystory że można je razie czego łatwo wymienić bez niszczenia nowych parapetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę jeszcze raz poruszyć temat rezystorów.

Rok temu dałem sobie wmówić instalatorowi że do kontaktronów nie zamontuje rezystorów przy kontaktronie bo rezystor może się spalić a wtedy wymiana takiego rezystora to wykuwanie parapetu czyli wielka demolka.

Mam jeszcze szanse dolutować na nowo rezystory ale czy rzeczywiście jest takie ryzyko że rezystor się spali albo przestanie działać i trzeba go wymienić.

Spali się, hmmm :o :lol:

 

A może montujcie tak rezystory że można je razie czego łatwo wymienić bez niszczenia nowych parapetów.

Pewnie, zawsze coś może przestać działać, choć pewnie prędzej sam kontaktron.

Na 7 stronie tego wątku _ZBYCH_ pisał szczegółowo jak zainstalować kontaktron, tak żeby rezystory pozostały w profilu okna. Jak dasz przewód z zapasem, to będzie można wyciągnąć szczypcami kontaktron z profilu okna i ewentualnie go wymienić (chyba za często to się nie przyda ) :wink: no i ewentualnie te spalone :roll: rezystory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu dałem sobie wmówić instalatorowi że do kontaktronów nie zamontuje rezystorów przy kontaktronie bo rezystor może się spalić ....

Mam lekarstwo na "palące" się rezystory dla tego instalatora :lol:

Niech stosuje takie rezystory:

http://www.nowyelektronik.pl/opisy/71847.jpg

To są rezystory dużej mocy - nie powinny się spalić :lol:

Jedyna wada tego rozwiązania to ich wielkość :cry:

Ale zawsze można na ramach okiennych jakieś fajne obudowy pomontować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są rezystory dużej mocy - nie powinny się spalić :lol:

Jedyna wada tego rozwiązania to ich wielkość :cry:

Ale zawsze można na ramach okiennych jakieś fajne obudowy pomontować ...

 

Przyznam się, że odpowiadając na poprzedni post stanęły mi przed oczyma właśnie takie "rezystorki" :lol: , ale żeby już nie zaśmiecać wątku proponuję założyć nowy:

 

Najlepsze teksty handlowców i "fachowców" w SSWIN.

 

Całkiem serio. Byłoby to coś w formie listy z komentarzami fachowców, tych bez "" - widzę 2 korzyści - pierwsza = edukacyjna dla inwestorów, żeby mieli przygotowane odpowiedzi, wskazujące, że jeleni trzeba szukać na innym rykowisku, druga = humerska dla znających się na rzeczy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu dałem sobie wmówić instalatorowi że do kontaktronów nie zamontuje rezystorów przy kontaktronie bo rezystor może się spalić ....

Mam lekarstwo na "palące" się rezystory dla tego instalatora :lol:

Niech stosuje takie rezystory:

http://www.nowyelektronik.pl/opisy/71847.jpg

To są rezystory dużej mocy - nie powinny się spalić :lol:

Jedyna wada tego rozwiązania to ich wielkość :cry:

Ale zawsze można na ramach okiennych jakieś fajne obudowy pomontować ...

Ale obudowy muszą być wodoszczelne , czasmi się woda z okien skrapla :lol:

A tak serio to zastanawiałbym się nad możłiwośćią przepalenia takiego rezystora kiedy przechodziłyby przez niego jakieś większe prądy a tu mamy do czynienia z mnimalnymi przepływami.Szybciej się chyba ukruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są rezystory dużej mocy - nie powinny się spalić :lol:

Jedyna wada tego rozwiązania to ich wielkość :cry:

Ale zawsze można na ramach okiennych jakieś fajne obudowy pomontować ...

 

Przyznam się, że odpowiadając na poprzedni post stanęły mi przed oczyma właśnie takie "rezystorki" :lol: , ale żeby już nie zaśmiecać wątku proponuję założyć nowy:

 

Najlepsze teksty handlowców i "fachowców" w SSWIN.

 

Całkiem serio. Byłoby to coś w formie listy z komentarzami fachowców, tych bez "" - widzę 2 korzyści - pierwsza = edukacyjna dla inwestorów, żeby mieli przygotowane odpowiedzi, wskazujące, że jeleni trzeba szukać na innym rykowisku, druga = humerska dla znających się na rzeczy :p

 

 

Jestem jak najbardziej za tylko jak to technicznie zrobić aby to było wszystko w jednym miejscu w tym wątku.

 

A z instalatorem się już pożegnałem muszę się tylko teraz lutować takie cienkie

kabelki :lol:

 

Może jeszcze możecie mi poradzić gdzie tak na szybko można kupić w Warszawie rezystory i jakie rezystory do kontaktronów lub jakiś sklep internetowy. Potrzebuje kupić do soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę demonizujesz. Przecież czujka dualna nie działa z mocą magnetronu kuchenki mikrofalowej :wink:

Nie upieczesz się :lol:

Pewnie bardziej szkodliwe działanie ma Twój telefon komórkowy, którego używasz kilka razy dziennie.

 

Może i tak, ale po co sobie jeszcze dodawać? Wolałbym tego uniknąć. Chyba nie bez powodu zasila się takie czujki tylko w czuwaniu.

 

Tak, wyłącz dla tego wejścia opcję "Kontr. przy zał. czuw."

 

O. I to brzmi jak niezłe rozwiązanie bowiem:

 

ad. 1 Czyli co - po prostu odłączyć te zyłe i koniec? Jedynie antymasking przestanie działać?
Tak.

Nie podłączaj antymaskingu i zostaw ją w salonie. Będzie jak zwykły Cobalt.

 

 

No właśnie dupa. Odpiąłem obie linie WRN, wyłączyłem w DloadX linie (brak czujki) i big kaka - druga linia (ta właściwa, 2EOL) zgłasza non-stop naruszenie. Chyba pozostaje więc pogodzenie się z tym i zablokowanie tylko komunikatu. Jeszcze tylko sprawdze, czy mimo tego poprawnie wszczyna alarm.

 

Źle wpięte rezystory i źle ustawione zworki. Zobacz na rysunek 2 w instrukcji sygnalizatora.

 

Wielkie dzięki, muchos gratias, spasiba balszoje!. Wyje jak skurczysyn :) A propos to czy jest to w jakiś sposób niewskazane, żeby podłączać kilka linii pod jedno wyjście? Jakos mi szkoda marnować np. 2 wyjścia na sygnalizator, jak to ma działac łacznie. STO i STA wpiąłem w jedno wyjścia z jednym rezystorem - źle? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są rezystory dużej mocy - nie powinny się spalić :lol:

Jedyna wada tego rozwiązania to ich wielkość :cry:

Ale zawsze można na ramach okiennych jakieś fajne obudowy pomontować ...

 

Przyznam się, że odpowiadając na poprzedni post stanęły mi przed oczyma właśnie takie "rezystorki" :lol: , ale żeby już nie zaśmiecać wątku proponuję założyć nowy:

 

Najlepsze teksty handlowców i "fachowców" w SSWIN.

 

Całkiem serio. Byłoby to coś w formie listy z komentarzami fachowców, tych bez "" - widzę 2 korzyści - pierwsza = edukacyjna dla inwestorów, żeby mieli przygotowane odpowiedzi, wskazujące, że jeleni trzeba szukać na innym rykowisku, druga = humerska dla znających się na rzeczy :p

 

 

Jestem jak najbardziej za tylko jak to technicznie zrobić aby to było wszystko w jednym miejscu w tym wątku.

 

A z instalatorem się już pożegnałem muszę się tylko teraz lutować takie cienkie

kabelki :lol:

 

Może jeszcze możecie mi poradzić gdzie tak na szybko można kupić w Warszawie rezystory i jakie rezystory do kontaktronów lub jakiś sklep internetowy. Potrzebuje kupić do soboty.

Najszybciej kupisz na giełdzie pod alejami niepodległości.Jak chcesz to możesz dostać je ode mnie jaki ci sie opłaci przyjechać.Rezystory do konfiguracji Deol 1,1K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...