Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

 

 

Najszybciej kupisz na giełdzie pod alejami niepodległości.Jak chcesz to możesz dostać je ode mnie jaki ci sie opłaci przyjechać.Rezystory do konfiguracji Deol 1,1K

 

Dzięki arm.pl za chęć pomocy kupiłem dzisiaj pod alejami niepodległości

o mocy 0.6W. Miałem do wyboru 0,6 W , 2W i 5W :)

 

Tylko teraz zauważyłem że nie zapytałem o to czy są do konfiguracji DEOL.

 

Ma to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki arm.pl za chęć pomocy kupiłem dzisiaj pod alejami niepodległości

o mocy 0.6W. Miałem do wyboru 0,6 W , 2W i 5W :)

 

Tylko teraz zauważyłem że nie zapytałem o to czy są do konfiguracji DEOL.

 

Ma to jakieś znaczenie?

Nie ma znaczenia :)

Konfiguracja 2EOL, to po prostu dwa rezystory. Schemat podłączenia dwóch rezystorów do kontaktronu znajdziesz w tym wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie dodatkowe pytanie:

- przez przypadek włączyłem centralkę z odłączoną klawiaturą, no i oczywiście sabotaż; niestety nie dało się wejść w tryb serwisowy z klawiatury, trzeba było z kołków. Czy to dlatego, że była to jedyna klawiatura i ona wywołała sabotaż? Czy w przypadku właśnie czujki, albo posiadania drugiej, "sprawnej" klawiatury można spokojnie wejść w tryb serwisowy bez kołków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z podłączeniem sygnalizatora akustycznego do Integry.

 

Dostałem jakąś chińszyznę i mam zagwostkę jak to podłączyć. Po otwarciu obudowy sygnalizatora mam takie styki

 

 

Syrena * *

Tamper * *

LED * *

Stroboskop * *

 

 

* gwiazdki oznaczają liczbę zacisków.

Jak to podłączyć pod Integrę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pierwszy raz samodzielnie lutował kontaktrony z na lini parametrycznej z rezystorami czy ktoś łopatologicznie napisałby mi jak należy prawidłowo polutować kabelki z rezystorami.

 

Mam taką sytuację ma do skrzynki roletowej RKS gdzie jeszcze nie ma rolet wpuszczony YTDY 10x0.5 bo kontaktrony będą instalowane na gorze ramy okiennej.

 

Nie wiem jak to połączyć jak mam okno dwuskrzydłowe czyli jak będą 2 kontakrony na jednej lini bo jeszcze chcę resztę przewodów wykorzystać pod czujkę inercyjną. Mam nadzieje że 10x wystarczy na to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pierwszy raz samodzielnie lutował kontaktrony z na lini parametrycznej z rezystorami czy ktoś łopatologicznie napisałby mi jak należy prawidłowo polutować kabelki z rezystorami.

 

Mam taką sytuację ma do skrzynki roletowej RKS gdzie jeszcze nie ma rolet wpuszczony YTDY 10x0.5 bo kontaktrony będą instalowane na gorze ramy okiennej.

 

Nie wiem jak to połączyć jak mam okno dwuskrzydłowe czyli jak będą 2 kontakrony na jednej lini bo jeszcze chcę resztę przewodów wykorzystać pod czujkę inercyjną. Mam nadzieje że 10x wystarczy na to wszystko.

 

Schemat masz na 10 stronie tego wątku w poście _ZBYCH_`a

 

Kabelki - kontaktrony wg powyższego schematu zajmą 2 żyły, czujka inercyjna 4 żyły (2 linia dozorowa 2EOL/NC, 2 zasilanie), więc masz jeszcze niezły zapas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

 

Aż, przydało by się zrobić spis treści do tego wątku... Tak na okoliczność 100 podstrony!

 

albo skrócony FAQ biorąc pod uwagę ze wiele załączonych grafik już się nie wyświetla

 

No to mamy dwóch chętnych do zrobienia spisu treści i FAQ :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam speców!

 

Mam następującą prośbę i pytanie - jak skonfigurować/podłączyć zdarzenia braku/powrotu 230V, braku/powrotu zasilania awaryjnego - do zewn. modułu GSM Vidiaq'a - na potrzeby agencji ochrony?

Mam Versę 10, jedno wolne wyjście, we i wy w module GSM. Może brak 230V poprowadzić bezpośrednio z rozdzielni na moduł GSM? Jak? Pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

 

Aż, przydało by się zrobić spis treści do tego wątku... Tak na okoliczność 100 podstrony!

 

No to mamy dwóch chętnych do zrobienia spisu treści i FAQ :wink: :lol:

 

Pewnie czemu nie... Jak wątek wskoczy na setkę to mogę sobie tam zagospodarować posta i systematycznie go uzupełniać w kwestii spisu treści.

 

Może w ten sposób Zbychu łaskawym okiem spojrzy na moją robotę, no i znajdzie trochę więcej czasu na nowinki techniczne. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie dodatkowe pytanie:

- przez przypadek włączyłem centralkę z odłączoną klawiaturą, no i oczywiście sabotaż; niestety nie dało się wejść w tryb serwisowy z klawiatury, trzeba było z kołków. Czy to dlatego, że była to jedyna klawiatura i ona wywołała sabotaż? Czy w przypadku właśnie czujki, albo posiadania drugiej, "sprawnej" klawiatury można spokojnie wejść w tryb serwisowy bez kołków?

 

To jak z tym trybem serwisowym?

 

I dodatkowe pytanie: jakich wkrętów (jak długich) używacie do mocowania czujek do ramy okna PCV? Mają się trzymać tylko plastikowej ramy, czy dochodzić też do stalowego wzmocnienia?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co należy ustawić w Dloadx (Integra), aby podczas załączania alarmu było sprawdzane czy dane wejście jest naruszone i jeżeli występuje taki przypadek to taka informacja byłaby wyświetlana na manipulatorze. Mam odznaczone dla poszczególnych wejść „kontrola przy załączeniu czuwania”. W tej chwili sytuacja jest taka, że w przypadku naruszenia po odliczeniu czasu następuje wszczęcie alarmu bez żadnego ostrzeżenia. Wcześniej wszystkie naruszenia były sygnalizowane. Problemy pojawiły się z chwilą wprowadzenia stref zależnych typu OR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy instalator rzeczywiście mi zamontował 2 rezystory. Czy jeśli w systemie wszystkie linie są 2EOL/NC i system działa OK to znaczy, że jest dobrze. Jakiś sposób na sprawdzenie?

Jedna czujka PIR kilka razy wywołała fałszywy alarm. Jak rozumiem przyczyną może być sama czujka, coś nie tak z kabelkami, ew. rzeczywiście coś się koło niej rusza (mało prawdopodobne, ale jest taka możliwość, mniejsza o to dlaczego). Myślę jak sprawdzić gdzie jest przyczyna. Wpadłem na taki pomysł zasłonię ją czymś i będę uruchamiać system. Jak się wzbudzi znaczy sama czujka lub kable, i co dalej - może np. zamienić 2 czujki i wtedy potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy instalator rzeczywiście mi zamontował 2 rezystory. Czy jeśli w systemie wszystkie linie są 2EOL/NC i system działa OK to znaczy, że jest dobrze. Jakiś sposób na sprawdzenie?

Jedna czujka PIR kilka razy wywołała fałszywy alarm. Jak rozumiem przyczyną może być sama czujka, coś nie tak z kabelkami, ew. rzeczywiście coś się koło niej rusza (mało prawdopodobne, ale jest taka możliwość, mniejsza o to dlaczego). Myślę jak sprawdzić gdzie jest przyczyna. Wpadłem na taki pomysł zasłonię ją czymś i będę uruchamiać system. Jak się wzbudzi znaczy sama czujka lub kable, i co dalej - może np. zamienić 2 czujki i wtedy potestować.

Najprościej otworzyc czujnik i zobaczyć czy są rezystory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...