Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Witam.

i bardzo prosze o pomoc. Nie mam czasu czytać całego watku - może to juz było - ale do jutra musze dac odpowiedź.

Otóż zamówiłam w Oknoplast Kraków miedzy innymi 5 okien z okuciami WK1 i kontaktronami. Przez zamowienie to przeszło ,okna od miesiąca są "robocie" i teraz mam telefon -że nie da się wykonać takiego połączenia- albo kontaktron albo WK1. Nie wiem co teraz zrobić( specjalnie pytaliśmy się przed zamówieniem - czy to wykonalne i nie było sprzeciwów).Kable do kontaktronów położone , zatynkowane , poszły po kondygnacji do centrali alarmowej - a teraz - nie można wykonać ? Wydaje mi się - że ludzie maja takie połączenia. CZy spotkaliście się z takimi rozwiązaniami? - bo jeśli tak to będe się upierac , aby Oknoplast szukał innego producenta kontaktronów- aby to wszystko zagrać- chciałabym miec szczerze powiem komplet( i gwarancje producenta - czytałam kiedys w tym wątku ,że jak ktos montuje samodzielnie to odbierają gwarancję)

CZy mozna będzie w razie czego zrobic "ręcznie" na miejscu założenie takich kontaktronów bez uszczerbku dla WK1 czy tez samych czujek? ( zwłaszcza ,że PAn od alarmów nie bardzo był zachwycony pomysłem montowania tego przez niego- mam wrażenie ,że doświadczenie w tym względzie minimalne)

Będe wdzieczna za wszelkie porady

Witam

 

Przejrzałem sobie katalog okuć MACO i nie jest prawdą, że nie da się zamontować kontaktronu systemowego do okucia WK1! Kontaktron systemowy da się zamontować do każdego rodzaju okucia. Ludzie z firmy, w której zamówiłaś okna wykazują się ignorancją, albo nie mają w magazynie odpowiednich elementów okuć i nie chce im się zamawiać specjalnie dla Ciebie.

Musisz jeszcze wiedzieć, że istnieją dwa typy kontaktronów systemowych (systemowych, tzn. powiązanych z okuciem okiennym).

1. Wykrywające ruch klamki, czyli wykrywające przymknięte okno, ale nie zamknięte na klamkę. Wykrywają również okno uchylone, co w niektórych rozwiązaniach może być wadą.

2. Wykrywające tylko otwarcie okna (nie wykrywają okna uchylonego, ale także nie wykrywają okna przymkniętego, a nie zamkniętego na klamkę).

 

Nie daj się! Walcz o swoje, tym bardziej, że zamówienie już przyjęli!

Na 100% da się to zrobić. Jak by co, to dzwoń do MACO, tel. +48 (32) 30 12 330

 

Różnica w kontaktronach systemowych, a montowanych przez instalatora systemu alarmowego jest taka, że kontaktron systemowy jest powiązany z okuciem okiennym, a zwykły kontaktron nie. Instalator wierci w ramie okna otwór i montuje w nim czujnik. Różnica jest też w cenie. Kontaktrony systemowe są o wiele droższe od zwykłych.

Z praktyki wiem, że w fabryce nie testują zamontowanych czujników, tylko montują je wg szablonów i koniec. Później podczas podłączania czujników do systemu alarmowego wychodzą problemy, bo się okazuje, że czujniki źle działają i nie ma komu ich ustawić (bo instalator systemu alarmowego przeważnie nie posiada wiedzy na temat takich czujników.

 

Oczywiście instalator systemu alarmowego może zamontować zwykłe (nie systemowe) kontaktrony, ale musi posiadać wiedzę i umiejętności. Jeśli Twój instalator nie potrafi tego robić, to nie należy go zmuszać, bo skutki mogą być opłakane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A mogę się przypomnieć ze swoim problemem

 

Ostatnio ma manipulatorze LCD wyświetla mi się komunikat "długie naruszenie" później jakieś skróty który nie wiem jak rozszyfrować.

 

Komunikat dotyczy kontaktronu i pojawia się czasami ale nie wiem kiedy po otworzeniu okna.

 

Integra 128 widzi to jako awarię poza tym alarm uzbraja się bez problemów.

 

Wiecie co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę się przypomnieć ze swoim problemem

 

Ostatnio ma manipulatorze LCD wyświetla mi się komunikat "długie naruszenie" później jakieś skróty który nie wiem jak rozszyfrować.

 

Komunikat dotyczy kontaktronu i pojawia się czasami ale nie wiem kiedy po otworzeniu okna.

 

Integra 128 widzi to jako awarię poza tym alarm uzbraja się bez problemów.

 

Wiecie co to może być

Wiemy :)

 

Masz dla tego wejścia zaprogramowany parametr "Maksymalny czas naruszenia"

Po przekroczeniu tego czasu centrala sygnalizuje usterkę. Zaprogramuj ten maksymalny czas naruszenia na 0 i po kłopocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

i bardzo prosze o pomoc. Nie mam czasu czytać całego watku - może to juz było - ale do jutra musze dac odpowiedź.

Otóż zamówiłam w Oknoplast Kraków miedzy innymi 5 okien z okuciami WK1 i kontaktronami.

 

Jak rok temu zamawiałem okna z Oknoplast Kraków to nie mieli jeszcze kontaktronów w swoich oknach.

 

Nawet rozmawiałem z głównym technologiem Oknoplast dlaczego inne firmy oferują okna z kontaktronami a oni jeszcze nie i że najwyższa pora żeby coś z tym zrobi 8) serio nie zmyślam.

 

Szkoda że okna kupowałem w zeszłym roku chociaż tak do końca nie wiadomo czy Tobie ostatecznie zamontują napisz jak już wszystko się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę się przypomnieć ze swoim problemem

 

Ostatnio ma manipulatorze LCD wyświetla mi się komunikat "długie naruszenie" później jakieś skróty który nie wiem jak rozszyfrować.

 

Komunikat dotyczy kontaktronu i pojawia się czasami ale nie wiem kiedy po otworzeniu okna.

 

Integra 128 widzi to jako awarię poza tym alarm uzbraja się bez problemów.

 

Wiecie co to może być

Wiemy :)

 

A pomożecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę się przypomnieć ze swoim problemem

 

Ostatnio ma manipulatorze LCD wyświetla mi się komunikat "długie naruszenie" później jakieś skróty który nie wiem jak rozszyfrować.

 

Komunikat dotyczy kontaktronu i pojawia się czasami ale nie wiem kiedy po otworzeniu okna.

 

Integra 128 widzi to jako awarię poza tym alarm uzbraja się bez problemów.

 

Wiecie co to może być

Wiemy :)

 

A pomożecie :)

Pomożemy :)

 

Odpowiedź znajdziesz w moim wcześniejszym poście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

i bardzo prosze o pomoc. Nie mam czasu czytać całego watku - może to juz było - ale do jutra musze dac odpowiedź.

Otóż zamówiłam w Oknoplast Kraków miedzy innymi 5 okien z okuciami WK1 i kontaktronami.

 

Jak rok temu zamawiałem okna z Oknoplast Kraków to nie mieli jeszcze kontaktronów w swoich oknach.

 

Nawet rozmawiałem z głównym technologiem Oknoplast dlaczego inne firmy oferują okna z kontaktronami a oni jeszcze nie i że najwyższa pora żeby coś z tym zrobi 8) serio nie zmyślam.

 

Szkoda że okna kupowałem w zeszłym roku chociaż tak do końca nie wiadomo czy Tobie ostatecznie zamontują napisz jak już wszystko się wyjaśni.

Mając na uwadze, jaką kasę kroją za te czujniki (120 - 170 zł), to nie wiem, czy masz czego żałować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

i bardzo prosze o pomoc. Nie mam czasu czytać całego watku - może to juz było - ale do jutra musze dac odpowiedź.

Otóż zamówiłam w Oknoplast Kraków miedzy innymi 5 okien z okuciami WK1 i kontaktronami.

 

Jak rok temu zamawiałem okna z Oknoplast Kraków to nie mieli jeszcze kontaktronów w swoich oknach.

 

Nawet rozmawiałem z głównym technologiem Oknoplast dlaczego inne firmy oferują okna z kontaktronami a oni jeszcze nie i że najwyższa pora żeby coś z tym zrobi 8) serio nie zmyślam.

 

Szkoda że okna kupowałem w zeszłym roku chociaż tak do końca nie wiadomo czy Tobie ostatecznie zamontują napisz jak już wszystko się wyjaśni.

Mając na uwadze, jaką kasę kroją za te czujniki (120 - 170 zł), to nie wiem, czy masz czego żałować...

 

Żartujesz aż tyle

 

Ewadora napisz ile krzykneli od Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę się przypomnieć ze swoim problemem

 

Ostatnio ma manipulatorze LCD wyświetla mi się komunikat "długie naruszenie" później jakieś skróty który nie wiem jak rozszyfrować.

 

Komunikat dotyczy kontaktronu i pojawia się czasami ale nie wiem kiedy po otworzeniu okna.

 

Integra 128 widzi to jako awarię poza tym alarm uzbraja się bez problemów.

 

Wiecie co to może być

Wiemy :)

 

A pomożecie :)

Pomożemy :)

 

Odpowiedź znajdziesz w moim wcześniejszym poście ;)

 

Już odczytałem dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ,ze nie pamietam - mam wrażenie ,że ok 100 zł - nie mogę teraz sprawdzić bo ceny okien mam w całości podane - najwyżej jutro zapytam to dam znać.

Zbych - zmartwiłeś mnie ,ze moga źle zamontowac , nie testować :evil: .

Wypada od razu kupowac jakas centralke i sprawdzać - zanim zrobią elewację - aby móc reklamować.

Ja to kurcze nie mam szczęścia ( albo za bardzo wymyslam :lol: ).

Ostatnio jak zamówiłam okna dachowe to tez było kilka poprawek ( np.zamiast okna plastikowego dostałam drewniane :roll: - a potem nerwy ,załatwianie reklamacji i czekanie chyba z 5-6 tygodni na okno - bo akurat było z szyba samoczyszczącą :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ,ze nie pamietam - mam wrażenie ,że ok 100 zł - nie mogę teraz sprawdzić bo ceny okien mam w całości podane - najwyżej jutro zapytam to dam znać.

Zbych - zmartwiłeś mnie ,ze moga źle zamontowac , nie testować :evil: .

Wypada od razu kupowac jakas centralke i sprawdzać - zanim zrobią elewację - aby móc reklamować.

Ostatnio mój klient zamawiał takie czujniki (ROTO) w oknach Jezierskiego po 170 zł!

W dodatku na kilkadziesiąt okien w trzech najważniejszych (do zabezpieczenia) oknach tarasowych na parterze był zamontowany czujnik, ale nie było zamontowanych elementów okuć współpracujących z czujnikami! W kilku oknach czujniki nie działały, bo nie były prawidłowo ustawione. w jednym oknie czujnik był uszkodzony.

Jeszcze naciągnęli klienta na po dwa czujniki w kilku drzwiach dwuskrzydłowych z ruchomym słupkiem (wystarczy jeden czujnik)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz

w tej systuacjii proponuję:

1. ustalic czy we wszystkich pomieszczeniach będa przebywały koty.

2. sprawdzić zapasy na kablach

3. tam gdzie bedzie to jeszcze mozliwe doprowadzic do okien okablowanie.

4. w pozostałych okanach zamontować czujnik bezprzewodowe.

 

Szukając rozwiązania nie ograniczaj si e tylko do inercji, ale spróbuj tez wykorzystac czujnuiki zbicia szkła i ewentualnie bariiery listowe. Zdarzało mi sie juz działac w podobnych warunkach i zazwyczaj w miarę coś sensownego udawało sie "wydłubać"

 

Co do wyboru samego systemu bezprzewodowego to moim zdaniem nie tak ważne jest to jakiej on bedzie firmy jak to aby centrala alarmowa i system bezprzewodowy były tej samej( komunikacja).

 

Pamietaj że stosujac system obwowdowy bedziesz mogł

1. zrezygnować z części lub całości czujników zewnętrznych,

2. zrezygnować z częsci czujników wewnetrznych a pozostałe zastąpic zdecydowanie tańszymi.

 

 

 

Co do pytania czy mozna powiewsic czujke inercyjna obok pira to odpowem że tak, tyle że na ścianie możesz mieć problem ze skutecznością inercji a na oknie może nie najlepiej działać PIR :D :D :D

( przepraszam ale nie mogłem sie oprzeć)

 

Pozdrawiam

ps. domyślam się żę przechodzisz przyspieszoną i nieco wymuszoną edukację w zakresie systemów alarmowych. Może to troche pomoże.

czujnik inercyjny.

http://www.e-system.net.pl/czujniki-inercyjne.php

 

czujnik zbicia szkła

http://www.e-system.net.pl/czujniki-zbicia-szk%B3a.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój klient zamawiał takie czujniki (ROTO) w oknach Jezierskiego po 170 zł!

W dodatku na kilkadziesiąt okien w trzech najważniejszych (do zabezpieczenia) oknach tarasowych na parterze był zamontowany czujnik, ale nie było zamontowanych elementów okuć współpracujących z czujnikami! W kilku oknach czujniki nie działały, bo nie były prawidłowo ustawione. w jednym oknie czujnik był uszkodzony.

Jeszcze naciągnęli klienta na po dwa czujniki w kilku drzwiach dwuskrzydłowych z ruchomym słupkiem (wystarczy jeden czujnik)!

A to łobuzy :evil: - i co?- udało się reklamować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o alarmy. Przyjechał do nas Pan z firmy ochroniarskiej, pochodził, pomierzył i przysłał taką oto ofertę:

WYCENA SYSTEMU ALARMOWEGO

LP. WYKAZ URZADZEN: ILOSC CENA JEDNOSTKOWA WARTOSC

1. Centrala Matrix 832+ 1 574 zł + 7% VAT 574 zł + 7% VAT

2. Klawiatura LCD 1 418 zł + 7% VAT 418 zł + 7% VAT

3. Klawiatura LED 1 248 zł + 7% VAT 248 zł + 7% VAT

4. Czujnik KX15DT 6 176 zł + 7% VAT 1 056 zł + 7% VAT

5. Czujnik KX15DD 3 105 zł + 7% VAT 315 zł + 7% VAT

6. Moduł rozszerzen 1 170 zł + 7% VAT 170 zł + 7% VAT

7. Sygnalizator zewnetrzny1 58 zł + 7% VAT 158 zł + 7% VAT

8. Radiolinia napadowa+2 piloty 1 220 zł + 7% VAT 220 zł + 7% VAT

RAZEM:3 159,00 zł + 7% VAT

RABAT:-159,00

 

9. Nadajnik radiowy 1 użyczenie użyczenie

DO ZAPŁATY: 3 000,00 zł + 7% VAT

I etap na zime 2100 zł + okablowanie całosc

II etap na lato 900 zł

razem 3000 zł + 7% VAT

 

Byłabym bardzo wdzięczna za ocenę tej oferty i ewentualne wskazówki co zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłabym bardzo wdzięczna za ocenę tej oferty i ewentualne wskazówki co zmienić.

Bywały tu już pokazywane takie oferty. Podsumowując prowadzone przy ich okazji dyskusje można powiedzieć, że zmienić należało by... wszystko. ;-) Poczynając od "Pana z firmy ochroniarskiej", a na sprzęcie kończąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o alarmy. Przyjechał do nas Pan z firmy ochroniarskiej, pochodził, pomierzył i przysłał taką oto ofertę:

WYCENA SYSTEMU ALARMOWEGO

LP. WYKAZ URZADZEN: ILOSC CENA JEDNOSTKOWA WARTOSC

1. Centrala Matrix 832+ 1 574 zł + 7% VAT 574 zł + 7% VAT

2. Klawiatura LCD 1 418 zł + 7% VAT 418 zł + 7% VAT

3. Klawiatura LED 1 248 zł + 7% VAT 248 zł + 7% VAT

4. Czujnik KX15DT 6 176 zł + 7% VAT 1 056 zł + 7% VAT

5. Czujnik KX15DD 3 105 zł + 7% VAT 315 zł + 7% VAT

6. Moduł rozszerzen 1 170 zł + 7% VAT 170 zł + 7% VAT

7. Sygnalizator zewnetrzny1 58 zł + 7% VAT 158 zł + 7% VAT

8. Radiolinia napadowa+2 piloty 1 220 zł + 7% VAT 220 zł + 7% VAT

RAZEM:3 159,00 zł + 7% VAT

RABAT:-159,00

 

9. Nadajnik radiowy 1 użyczenie użyczenie

DO ZAPŁATY: 3 000,00 zł + 7% VAT

I etap na zime 2100 zł + okablowanie całosc

II etap na lato 900 zł

razem 3000 zł + 7% VAT

 

Byłabym bardzo wdzięczna za ocenę tej oferty i ewentualne wskazówki co zmienić.

 

Zapytam z ciekawości bo do mnie przyjeżdża SOLID.Sygnalizatory,srory radiolinie srynie,czujniki sryki itp.Powiedz proszę ile czasu w umowie dają na przyjazd w razie interwencji.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem, bo umowy nie podpisałam. To były bardzo wstępne rozmowy. Ale jak się dowiem, to napiszę. Skąd wiedziałeś, że to Solid?

 

Takie bajery to tylko SOLID....Czas przyjazdu dla mnie był najważniejszy.Zwróciłem również uwagę na ilość przyjazdu ekipy interwencyjnej.Wiesz takie pokazanie wszystkim ,że ktoś się kręci z ochrony obok mojej posesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...