Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzis miałam rozmowe z Panią od Oknoplastu. NAjpierw stwierdziła,ze nie da sie połaczyć WK1 i kontaktronu. Po rozmowie ze mna ( a byłam twarda jak skała :lol: )powiedziała,ze zapyta jeszcze raz raz głównego technologa. Rozmawiała chyba ze 3 godziny :o .Po czym oddzwoniła i rezultat mamy taki:

obiecali,ze w drodze wyjatku mi to zrobią ( potem już nikomu :roll: ).Natomiast poinformowali,że to juz nie będzie do końca WK1 bo zamiast 1 czopa dostane właśnie kontaktron ,na dodatek w przypadku braku prądu to zabezpieczenie ma się zrobić jeszcze słabsze :x .Co ma piernik do wiatraka nie wiem-ale sie zgodziłam- bo na pytanie co z gwarancją dla okna jeśli zamontuje mi to później ktoś inny odpowiedź była-że oczywiście stracę gwarancję.

NAprawdę nie wiem co mysleć o obu firmach -(MAco i Oknoplast) -jeden produkuje "klocki",które do siebie nie bardzo pasują , a drugi nie potrafi z tych klocków budować-mimo,że podobno jest świetnie w tym celu szkolony :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis miałam rozmowe z Panią od Oknoplastu. NAjpierw stwierdziła,ze nie da sie połaczyć WK1 i kontaktronu. Po rozmowie ze mna ( a byłam twarda jak skała :lol: )powiedziała,ze zapyta jeszcze raz raz głównego technologa. Rozmawiała chyba ze 3 godziny :o .Po czym oddzwoniła i rezultat mamy taki:

obiecali,ze w drodze wyjatku mi to zrobią ( potem już nikomu :roll: ).Natomiast poinformowali,że to juz nie będzie do końca WK1 bo zamiast 1 czopa dostane właśnie kontaktron ,na dodatek w przypadku braku prądu to zabezpieczenie ma się zrobić jeszcze słabsze :x .Co ma piernik do wiatraka nie wiem-ale sie zgodziłam- bo na pytanie co z gwarancją dla okna jeśli zamontuje mi to później ktoś inny odpowiedź była-że oczywiście stracę gwarancję.

NAprawdę nie wiem co mysleć o obu firmach -(MAco i Oknoplast) -jeden produkuje "klocki",które do siebie nie bardzo pasują , a drugi nie potrafi z tych klocków budować-mimo,że podobno jest świetnie w tym celu szkolony :roll:

Niestety, ale zrobili Cię w konia i to podwójnie :(

Po pierwsze poszli na łatwiznę i nie zastosowali w okuciu dodatkowej listwy z rolką magnetyczną do czujnika (tzw. przedłużka z czopem kontaktowym) , tylko zastosowali w okuciu narożnik z rolką magnetyczną zamiast grzybka antywłamaniowego. I jeszcze robią łaskę!!!

To, że pierniczą coś o osłabieniu tego zabezpieczenia przy braku prądu, świadczy o tym, że są kompletnymi ignorantami i nie wiedzą, o czym mówią!!!

Zapytaj ich, dlaczego zamiast narożnika z czopem kontaktowym (to ta rolka magnetyczna współpracująca z czujnikiem kontaktronowym) nie zastosują narożnika z czopami antywłamaniowymi (czyli grzybkami zabezpieczającymi) i do tego przedłużki z czopem kontaktowym?

Powiedz im, że Twój mąż przeglądał katalog MACO i tam jest przedstawione właśnie takie rozwiązanie!

 

Po drugie nie mają prawa zabierać gwarancji na okna w przypadku montażu czujnika przez niezależną firmę!

 

MACO produkuje klocki pasujące do siebie, tylko w Oknoplaście widocznie nie potrafią tych klocków dopasować :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytałem przy montażu okien tez z oknoplastu czy montaż kontaktronów, czyli wiercenie w ramie powoduje utratę gwarancji, to powiedzieli że nie.

Zresztą sami wiercili, więc dziwne jakby było inaczej...

 

Ja też sam wierciłem dziury pod kontaktrony Oknoplsat.

 

Głowy technolog zapewniał mnie że nie utracę gwarancji prosił tylko żeby w umowie z firmą instalacyjną w umowie dopisać że będą montowane kontaktrony.

 

Twój instalator zwyczajnie Cię oszukuje.

 

Zapytaj się że chcesz montować okna ba dyble (zamiast na kotwy) i czy wtedy stracisz gwarancję bo dziury będą jeszcze większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, zapytam ich o to. Ale co z tą instalacją, brać u nich, czy gdzie indziej? Np w jakiejś firmie zajmującej się tylko instalacjami?

 

Sprzet który Ci zaoferowano nie jest najwyższych lotów ( chociaz czujnikom poza brakiem urody trudno raczej coś zarzucić) a centrala po prostu ma ograniczone mozliwości konfiguracyjne co na niektórych obiektach kończy się tym że system nie do końca dopasowany jest do potrzeb uzytkownika lub jest zbyt trudny w obsłudze.

Drugi problem to taki że tego typu firmy ida na łatwiznę. Jęzlei liczysz że ktoś ci cos podpowie zaoferuje jaikeś niestandartowe rozwiązanie, podwyższające skutecznośc systemu, ulatwiające jego uzytkowanie czy dające dodatkowa funkcjonalność - to zapomnij. Tu idzie sie na łatwiznę.

 

Nie pozwól by wykonywali okablowanie bo to tak naprawdę najsłabszy element tych systemów. Tanie przewody i po kilka czujników na jednym nie rokują najlepiej na przyszłość., a po drugie czujniki planowane są nie tam gdzie powinny byc tylko tam gdzie bedzie to wymagało jak najmiejszej ilości przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam dzis w Oknoplaście z samym technologiem :o - dostąpiłam tego zaszczytu.

Otóz według nich nie mozna zastosowac przedłuzki z czopem kontaktowym bo im sie jakies nozyce nie zmieszczą.

Na pytanie dlaczego wobec tego MACO produkuje taki bubel nie uzyskałam odpowiedzi .Spytałam czy dzonili do MAco , aby się upewnić czy ich postepowanie jest prawidłowe technolog odpowiedział,ze oni nie są od kontaktowania się z MACO a dział kontroli jakości :o .

W dziale kontroli jakości powiedziano mi ,ze oni to robia od roku :o i jest to prawidłowy sposób postepowania ( kurcze a jeszcze wczoraj mówili ,że nie mozna tego wcale zrobić :-? ).

Zadzwoniłam do MACO i tam się całkiem sianem wykręcili.

Kazali mi rozmawiac z oknoplastem - bo oni nie wiedza czy mozna czy ie mozna tego połączyć-ręce opadają.

i to ma być czołówka w firm w branży okiennej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Enty za wszystkie pomocne (naprawde) rady !

1. Wynegocjowalem z Zone , gdzie moga byc koty gdy wlaczymy alarmy

2. Sprawdzilem zapas na kablach

3. Pod glazura w lazeinakch poloze kable do okien

4. W pozsotalych oknach dam bezprzewodowo

5. W ostatneij chwilii zrezygnowlem z czujek zewn Watchout

Janusz

w tej sytuacjii proponuję:

1. ustalic czy we wszystkich pomieszczeniach będa przebywały koty.

2. sprawdzić zapasy na kablach

3. tam gdzie bedzie to jeszcze mozliwe doprowadzic do okien okablowanie.

4. w pozostałych oknach zamontować czujnik bezprzewodowe.

Wygladac bedzie to tak:

a) Integra 64

b) 3 klawiatury KLCD

c)obudowa , akumulator,radiolinia, przeakznik, abax

d) sygnaliz MOS 20

e)czujka dualna rk410 DT: 4 sztuk (garaz, strych, pomieszcz gospod, gabinet na pietrze, tam koty maja zakaz wstepu) , 149 netto sztuka: tak mi radzil instalator czy dobrze zrobilem ???? Teraz widze, ze Cobalt kosztuje 110 PLN

f) bezprzewodowa czujka kontaktronowa-wstrzasowa AVD 100 (ZBYCHU dzeiki za namiar !!!) , 19 sztuk (179 PLN) : zabezpieczam nimi wszystke iokna na parterze i czesc okien na pietrze. Instalator twierdzi, ze niestety musze ja montwoac w do kazdego skrzydla okna oddzielnie , stad te liczby. Rozumiem, ze te czujniki niestety nei moga byc wpuszczane w drewno ?

g) do tego dodam czujke VD1 (3 sztuki) w trzech oknach gdzei moga podciagnac kabil, instalator twierdzil, ze nia ma tego typu czujek , wrrrrrr

Pytania

A ) czy cos jeszcze zmienc ?

B ) zostalo mi troche wolnych kabli w pokojach na scianach: czy warto dawac czujki zbica szkla (okucia i okna NIE sa antywlamaniowe) ?

C) Zostalo mi 6 kabli na zewnatrz domu (tak ja mi dal deweloper). Czy cos tam umieszczac ?

D) co to sa (enty) ?

Jutro od rana mam wizyte ekipy monterskiej , pewnie bedzeimy aneksowac umowe bo zrezygnowelm z Watchout.

I pytania najwazniejsze :

E) jak pilnowac ekipy w czasie pracy aby zrobili dobrze ?

F) Jak sprawdziic system po instalacji ?

Dziekuje wszystkim za wszystkie rady, jesli mozecie to odpiszcie dzis (czwartek) wieczorem, jutro od rana mam ekipe z pewnej duzeje firmy ,,, ale moze wszystkeigo nie zmontuja w jeden dzien.

 

pozdrawiam serdecznie,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz

 

Pozdrawiam

ps. domyślam się żę przechodzisz przyspieszoną i nieco wymuszoną edukację w zakresie systemów alarmowych. Może to troche pomoże.

czujnik inercyjny.

http://www.e-system.net.pl/czujniki-inercyjne.php

 

czujnik zbicia szkła

http://www.e-system.net.pl/czujniki-zbicia-szk%B3a.php

 

Oj przechodze teraz rozne edukacje. Dzeikuje za oba linki, w pytaniu maielm na mysli umieszcenie czujki zbicia szkla obok pira co polecisz jako taka czujke : Indigo Satela (69 PLN netto, 6 metrow dzialanai) czy Vitrona Rokonetu ( 102 PLN, 9 metrow).

 

Pozdrawaim

 

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Enty za wszystkie pomocne (naprawde) rady !

1. Wynegocjowalem z Zone , gdzie moga byc koty gdy wlaczymy alarmy

2. Sprawdzilem zapas na kablach

3. Pod glazura w lazeinakch poloze kable do okien

4. W pozsotalych oknach dam bezprzewodowo

5. W ostatneij chwilii zrezygnowlem z czujek zewn Watchout

Janusz

w tej sytuacjii proponuję:

1. ustalic czy we wszystkich pomieszczeniach będa przebywały koty.

2. sprawdzić zapasy na kablach

3. tam gdzie bedzie to jeszcze mozliwe doprowadzic do okien okablowanie.

4. w pozostałych oknach zamontować czujnik bezprzewodowe.

Wygladac bedzie to tak:

a) Integra 64

b) 3 klawiatury KLCD

c)obudowa , akumulator,radiolinia, przeakznik, abax

d) sygnaliz MOS 20

e)czujka dualna rk410 DT: 4 sztuk (garaz, strych, pomieszcz gospod, gabinet na pietrze, tam koty maja zakaz wstepu) , 149 netto sztuka: tak mi radzil instalator czy dobrze zrobilem ???? Teraz widze, ze Cobalt kosztuje 110 PLN

f) bezprzewodowa czujka kontaktronowa-wstrzasowa AVD 100 (ZBYCHU dzeiki za namiar !!!) , 19 sztuk (179 PLN) : zabezpieczam nimi wszystke iokna na parterze i czesc okien na pietrze. Instalator twierdzi, ze niestety musze ja montwoac w do kazdego skrzydla okna oddzielnie , stad te liczby. Rozumiem, ze te czujniki niestety nei moga byc wpuszczane w drewno ?

g) do tego dodam czujke VD1 (3 sztuki) w trzech oknach gdzei moga podciagnac kabil, instalator twierdzil, ze nia ma tego typu czujek , wrrrrrr

Pytania

A ) czy cos jeszcze zmienc ?

B ) zostalo mi troche wolnych kabli w pokojach na scianach: czy warto dawac czujki zbica szkla (okucia i okna NIE sa antywlamaniowe) ?

C) Zostalo mi 6 kabli na zewnatrz domu (tak ja mi dal deweloper). Czy cos tam umieszczac ?

D) co to sa (enty) ?

Jutro od rana mam wizyte ekipy monterskiej , pewnie bedzeimy aneksowac umowe bo zrezygnowelm z Watchout.

I pytania najwazniejsze :

E) jak pilnowac ekipy w czasie pracy aby zrobili dobrze ?

F) Jak sprawdziic system po instalacji ?

Dziekuje wszystkim za wszystkie rady, jesli mozecie to odpiszcie dzis (czwartek) wieczorem, jutro od rana mam ekipe z pewnej duzeje firmy ,,, ale moze wszystkeigo nie zmontuja w jeden dzien.

 

pozdrawiam serdecznie,

Janusz

Spradź jak będą instalowali abaxa aby wszystkie urządzenia miały jak najlepszy zasięg z doswiadczenia wiem że nawet 50-60 % potrafi w niektórych przypadkach z czasem sprawiać problemy.Koniecznie trzeba wykonać najpierw próbę pomiaru zakłoceń w twoim domu.

I kwestia centrali , zmień na integrę 128, avd100 zajmuje dwa miejsca (linie) , pozatym jeśli zajdzie koniecznośc zainstalowania dwóch odbiorników, czasami pojawi się problem że niektórych lini nie wykorzystasz ( ciężko to wytłumaczyć) wtedy przyda się większa centrala a róznica w cenie jest niewielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam dzis w Oknoplaście z samym technologiem :o - dostąpiłam tego zaszczytu.

Otóz według nich nie mozna zastosowac przedłuzki z czopem kontaktowym bo im sie jakies nozyce nie zmieszczą.

Głupoty opowiada :-?

Jak mu się nie mieści na górze między narożnikiem, a nożycą (nożyca, to górny element od strony zawiasu, umożliwiający uchylanie okna), to mogą go zrobić na dole, tylko trzeba chcieć trochę pomyśleć, ale po co się wysilać :roll:

Przecież łatwiej powiedzieć klientowi, że się nie da i koniec :evil:

 

Jeśli nie zależy Tobie na kontroli pozycji klamki, tylko wystarczy Ci kontrola otwarcia okna, to w ogóle nie ma problemu, bo wówczas kontaktron można zamontować w dowolnym miejscu i zamontować tzw, magnes stały.

Wówczas na pewno będzie też taniej. Jeśli zamontują czujnik na dole i taki stały magnes, to można zostawić uchylone okno przy uzbrojonym systemie (i okno jest pod ochroną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZBYCHU - a stary mówił, że zamiast normalnych magnesów to robisz jakiś taki dynks, że masz magnesiki z dziurką, wykręcasz śrubkę i skręcasz z powrotem tak, że nie trza wiercić w oknie. PRawda li to i gdzie ew. takie magnesiki można zabezpieczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZBYCHU - a stary mówił, że zamiast normalnych magnesów to robisz jakiś taki dynks, że masz magnesiki z dziurką, wykręcasz śrubkę i skręcasz z powrotem tak, że nie trza wiercić w oknie. PRawda li to i gdzie ew. takie magnesiki można zabezpieczyć?

Ja nie ZBYCHU, ale co mi tam. ;-) To prawda. Gdzieś tu nawet były zdjęcia. Magnesy neodymowe w formie walca z dziurką w środku. Do kupienia niemal wszędzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Enty za wszystkie pomocne (naprawde) rady !

1. Wynegocjowalem z Zone , gdzie moga byc koty gdy wlaczymy alarmy

2. Sprawdzilem zapas na kablach

3. Pod glazura w lazeinakch poloze kable do okien

4. W pozsotalych oknach dam bezprzewodowo

5. W ostatneij chwilii zrezygnowlem z czujek zewn Watchout

Janusz

w tej sytuacjii proponuję:

1. ustalic czy we wszystkich pomieszczeniach będa przebywały koty.

2. sprawdzić zapasy na kablach

3. tam gdzie bedzie to jeszcze mozliwe doprowadzic do okien okablowanie.

4. w pozostałych oknach zamontować czujnik bezprzewodowe.

Wygladac bedzie to tak:

a) Integra 64

b) 3 klawiatury KLCD

c)obudowa , akumulator,radiolinia, przeakznik, abax

d) sygnaliz MOS 20

e)czujka dualna rk410 DT: 4 sztuk (garaz, strych, pomieszcz gospod, gabinet na pietrze, tam koty maja zakaz wstepu) , 149 netto sztuka: tak mi radzil instalator czy dobrze zrobilem ???? Teraz widze, ze Cobalt kosztuje 110 PLN

f) bezprzewodowa czujka kontaktronowa-wstrzasowa AVD 100 (ZBYCHU dzeiki za namiar !!!) , 19 sztuk (179 PLN) : zabezpieczam nimi wszystke iokna na parterze i czesc okien na pietrze. Instalator twierdzi, ze niestety musze ja montwoac w do kazdego skrzydla okna oddzielnie , stad te liczby. Rozumiem, ze te czujniki niestety nei moga byc wpuszczane w drewno ?

g) do tego dodam czujke VD1 (3 sztuki) w trzech oknach gdzei moga podciagnac kabil, instalator twierdzil, ze nia ma tego typu czujek , wrrrrrr

Pytania

A ) czy cos jeszcze zmienc ?

B ) zostalo mi troche wolnych kabli w pokojach na scianach: czy warto dawac czujki zbica szkla (okucia i okna NIE sa antywlamaniowe) ?

C) Zostalo mi 6 kabli na zewnatrz domu (tak ja mi dal deweloper). Czy cos tam umieszczac ?

D) co to sa (enty) ?

Jutro od rana mam wizyte ekipy monterskiej , pewnie bedzeimy aneksowac umowe bo zrezygnowelm z Watchout.

I pytania najwazniejsze :

E) jak pilnowac ekipy w czasie pracy aby zrobili dobrze ?

F) Jak sprawdziic system po instalacji ?

Dziekuje wszystkim za wszystkie rady, jesli mozecie to odpiszcie dzis (czwartek) wieczorem, jutro od rana mam ekipe z pewnej duzeje firmy ,,, ale moze wszystkeigo nie zmontuja w jeden dzien.

 

pozdrawiam serdecznie,

Janusz

Spradź jak będą instalowali abaxa aby wszystkie urządzenia miały jak najlepszy zasięg z doswiadczenia wiem że nawet 50-60 % potrafi w niektórych przypadkach z czasem sprawiać problemy.Koniecznie trzeba wykonać najpierw próbę pomiaru zakłoceń w twoim domu.

I kwestia centrali , zmień na integrę 128, avd100 zajmuje dwa miejsca (linie) , pozatym jeśli zajdzie koniecznośc zainstalowania dwóch odbiorników, czasami pojawi się problem że niektórych lini nie wykorzystasz ( ciężko to wytłumaczyć) wtedy przyda się większa centrala a róznica w cenie jest niewielka

Dzieki za rady.

Uff , byli, rozgrzebali robote i poszli. Maja skonczyc w srode. Place 60 pln robocizny za kazda czujke. ABAX-a jeszcze nie zakladali. Uparli sie na czujki RK 410 DT jako dualne. Chcailem czujki Cobalta ele i . Moja Zona narzeka, ze kontaktrony avd-100 zeszpeca nam okna.

 

Pozdrawaim

 

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Robiłem trzy wyceny na system alarmowy.Proszę o ocenę

Zestawienie sprzętu:

 

Satel Integra 128 WRL 1340

Obudowa ca64 135

Akumulator 12v18Ah 154

Klawiatura integra LCD GR 114

Klawiatura integra LED GR 151

Expander E CA64 2szt. 288

Sygn. zewn. 4001 satel 112

Syntezer mowy SM2 84

siemens IR120c 13szt. 1495

Podstawka czujki 13szt. 78

IMPAQ GB1 zbicie szkła 95

zalania FD1 84

DG1-LPG 182

Ppoż. ADR20R 2szt. 266

Radiolinia RX1K 111 do wyłączania systemu pilotem przed

wjazdem do garażu

Przewód 200m 8x0,5 238

 

4927zł sprzęt

5350zł z wykonaniem

Kolejna wycena

1 RP 140MA+LCD płyta główna PROSYS 140- 8linii na płycie z moŜliwością

rozbudowy do 40 linii + szyfrator LCD ( 2x16 znaków LCD) 472,00 zł 472,00 zł

2 RP 296 EZ16 moduł adresowy 16 liniowy 137,25 zł 274,50 zł

2 RP 128 KL16 szyfrator LED 16 linii RP 128 KL16 167,38 zł 334,75 zł

0 RP 200VC moduł powiadomienia GSM - zł - zł

1 OB.. 17/40 obudowa do centrali RP 296 transf. 40 VA (do akum. 17Ah) 76,48 zł 7 6,48 zł

9 BLP-1P (BLUELINE) czujnik PIR, 12m, 108* (z uchwytem) klasa C 61,80 zł 556,20 zł

2 BLD-1 (BLUELINE) czujnik PIR+MF, 12m, 108* (z uchwytem) klasa C 148,32 zł 296,64 zł

16 SD-8621 czujnik magnetyczny wpuszczany, okrągły fi 9,5mm 51,50 zł 824,00 zł

1 SD-6021 garaŜowy, najazdowy z węŜem ochronnym 66,95 zł 6 6,95 zł

1 SP 4001 sygnalizator zewnętrzny 98,88 zł 9 8,88 zł

3 POLON optyczny czujnik dymu 144,20 zł 432,60 zł

1 12V-18Ah Alarmtec akumulator 17Ah ALARMTEC 68,25 zł 6 8,25 zł

1 okablowanie 1 000,00 zł 1 000,00 zł

1 Materiały pomocnicze 200,00 zł 200,00 zł

1 Robocizna 2 000,00 zł 2 000,00 zł

Całkowita wartość Netto 6 701,24 zł

i jeszcze jedna

1. CENTRALA- RP 116 MA / GTX-16 - Płyta główna centrali, 8 linii na płycie z możliwością rozszerzenia do 16 linii, 4 partycje, obsługa do 8 klawiatur, pamięć do 250 zdarzeń 1 715 zł + 22 % VAT

2. RP 128 KCL / GT- LCD

- klawiatura LCD 1 418 zł + 22 % VAT

3. RP 128 KL 8 / GT- LED 8

- klawiatura LED 8 linii 2 264 zł + 22 % VAT 528 zł + 22 % VAT

4. Czujnik PIR SIEMENS 120B 11 120 zł + 22 % VAT 1 320 zł + 22 % VAT

5. Czujnik DYMU OSD23 1 176 zł + 22 % VAT

6. Czujnik GAZU DG1 1 250 zł + 22 % VAT

8. Sygnalizator zewnętrzny TSZ 4 1 158 zł + 22 % VAT

9. Sygnalizator wewnętrzny 1 60 zł + 22 % VAT

10. RP 128 EZ8 / GT-EZ8

- moduł rozszerzenia 8 linii 1 198 zł + 22 % VAT

RAZEM:

3897 zł + 22 % VAT

 

10. Nadajnik radiowy 1 300 zł + 22 % VAT użyczony

11. Podłączenie nadajnika + przeszkolenie w zakresie obsługi systemu 1 bezpłatnie

12. Robocizna + materiały pomocnicze + programowanie centrali 1 w cenie systemu

13. 2 lata gwarancji + całodobowy serwis techniczny 1

 

RAZEM cały system:

 

3897 zł + 22 % VAT

 

Proszę o opinie na temat zestawień.W domu nie mam zwierząt.Chciałbym jednak żeby system był Satela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Robiłem trzy wyceny na system alarmowy............

Jeśli system chcesz mieć oparty na satelu to wychodzi wersja pierwsza.

Integra WRL jest sprzedawana w zestawie z obudową i antenami więc nie rozumię po co dalej wpisana jest obudowa, jeśli w tę samą włożysz jeszcze 3 ekspandery. Nie ma klawiatury lcd do integry za 114 pln, niezrobisz takiego okablowania na 200mb przewodu, (tutaj liczę 400-500mb niewiem jaki jest rozkład domu). by ć może będzie leciał na pętlach ale na to się nigdy nie zgadzaj, tym bardziej że też proponuje 8x a nie powiedzmy 6x które jest wystarczające. Niezgadzaj się też na rozbrajanie całego systemu z pilota, ewentualnie zrób z tego tylko opóżnienie do wyłączenia, nigdy wyłączenie systemu.

Co do drugiej, to nieprzemawia za mną prosys, czujniki sd8621 kosztują w detalu 9,5 zł a nie 51 zł za sztukę, akumulator za 68 zł, odpuść sobie to raczej się nie sprawdzi. okablowanie, robocizna i materiay pomocnicze ?????? - dla mnie wygląda to jak jednorazowy strzał i wydojenie klijenta.

Po zatym możesz mieś 7% vatu a nie 22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pierwszą wycenę to wszystko się zgadza oprócz kasy.Nie mam zielonego pojęcia o sposobie okablowania,więc dzięki za oświecenie.Wyliczenie zostało zrobione na czujki Siemensa a czy nie lepsze ze względu na cenę Boscha?Wyliczenie jest na 13 czujek a pozostałe dwie na 11.Była mowa o czujkach dualnych ,ale nie wiem dlaczego.Czy potrzebny jest syntezer mowy?Nie uwzględniono konektorów w okna i drzwiach wejściowych.Na forum widziałem że jednak ich instalowanie było doradzane.Co byłoby warto zastosować jeszcze w tym systemie?Ostatnia wycena najbardziej atrakcyjna cenowo choć na Rokoneta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...