Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Witam,

prosze o porade, juz 3 lub 4 raz moj system alarmowy dzowni do mnie bezustannie po zdarzeniu, kiedy powinien wyslac tylko sms'a.

System to Integra 64 oraz moduł GSM-4.

 

W awariach pojawia sie komunikat "niestabilna linia telefoniczna".

Moze ktoś wie jaka możne być tego przyczyna?

 

Przez ponad 6 mies chodzil bez problemow, nawet w mrozy, a teraz cos dziwnego sie dzieje, mysle nawet ze moze to sloneczko mu szkodzi (centrala jest na poddaszu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli chodzi o pierwszą wycenę to wszystko się zgadza oprócz kasy.Nie mam zielonego pojęcia o sposobie okablowania,więc dzięki za oświecenie.

1. "

Wyliczenie zostało zrobione na czujki Siemensa a czy nie lepsze ze względu na cenę Boscha?" - Obie są dobre ale obie też działają na innej zasadzie, moim zdaniem siemens warty jest swojej ceny. Siemens to przestrzenne, a bosch dalej optyka fresnera.

2."Wyliczenie jest na 13 czujek a pozostałe dwie na 11.Była mowa o czujkach dualnych ,ale nie wiem dlaczego." - prawdopodobnie 2 pozostałe mają iść do garażu i kotłowni. nie widze planu więc niewiem jaki był pomysł.

3.Czy potrzebny jest syntezer mowy? - tak o ile chcesz mieć powiadomienie głosowe wysyłane przez centralę.

Nie uwzględniono konektorów w okna i drzwiach wejściowych.Na forum widziałem że jednak ich instalowanie było doradzane.- Kontaktrony są zalecane ale nie obowiązkowe, ja w każdym razie polecam, zawsze to dodatkowe zabezpieczenie za niedużą kwotę (niemówimy o tych co policzyli po 50pln za sztukę.

4.Co byłoby warto zastosować jeszcze w tym systemie?Ostatnia wycena najbardziej atrakcyjna cenowo choć na Rokoneta

Na satelu też da się zrobić dobrą cenę. Kwestia instalatora. Coi warto napewno kontaktrony.

Co do wyceny pierwszej, to różnicę w cenie jeszcze robi to że to WRL, czyli z gsm razem, pozostałe tego nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pierwszą wycenę to wszystko się zgadza oprócz kasy.Nie mam zielonego pojęcia o sposobie okablowania,więc dzięki za oświecenie.Wyliczenie zostało zrobione na czujki Siemensa a czy nie lepsze ze względu na cenę Boscha?Wyliczenie jest na 13 czujek a pozostałe dwie na 11.Była mowa o czujkach dualnych ,ale nie wiem dlaczego.Czy potrzebny jest syntezer mowy?Nie uwzględniono konektorów w okna i drzwiach wejściowych.Na forum widziałem że jednak ich instalowanie było doradzane.Co byłoby warto zastosować jeszcze w tym systemie?Ostatnia wycena najbardziej atrakcyjna cenowo choć na Rokoneta.

 

Witam,

To wogóle nie trzyma sie kupy a każda z wycen zdaje sie zawierac błędy.cenowe.

Po drugie nie widac w tym jakiejkolwiek koncepcji. jeżeli np w jednej wycenie mamy integre WRL to w nastenych powinien pojawić sie moduł GSM.

Po trzcie jeżeli juz decydujesz sie na kontaktrony to warto uzupełnic system o czujniki inercyjne lub zbicia szkła i mieć w części/ calości domu system obwodowy.( w zasadzie połowa tego forum za sprawą Zbycha traktuje o tym co to jest system obwodowy i jakie sa jego zalety)

Po czwarte zastanów się jak chcesz ( i czy wogóle chcesz) uzbrajać system na noc. jak ma wyglądac kwestia powiadomienia o alarmie ( czy bedzie to firma ohroniarska czy tylko info na Twoja komórkę , a może jedno i drugie?.) itp.

Po Piate mając te założenia możesz poprosic o konktretne oferty, bo na razie to nazbierałeś troche makulatury i nic więcej.

Po szuste to firma która złozyła Ci ostatnia ofertę nie ma serwisu 24/dobę, ba czasami trudno wogóle doprosić sie o jakikolwiek ( tym bardziej fachowy) serwis.

Po siódme wybór centrali uzależniłbym od konfiguracji i funkcjonalności systemu. Nie wiem co masz do Rokoneta. Moim zdaniem to zupełnie przyzwoita centrala świetnie sprawdzająca sie przy średniej wielkości obiektach. Tyle że po pojawieniu sie versy stała się niezbyt atrakcyjna cenowo.

Po Ósme pozdrawiam

 

ps. Podobnie jak pstryczek_ elektryczek nie mogę sie nadziwic ofercie nr 2.

Sczególnie intryguje mnie ta pozycycja " materiały pomocnicze". To musi być wyjatkowo dokladnie wykonana robota.Nigdy nie liczyłem dokladnie ale z niejakim zażenowaniem musze przyznać żę mi na jeden maly system nie wychodzi tego wiećej niż za kilkanaście zlotych.(lkołki , termokurcze,kostki elektryczne, opaski, cyna) Kurdę może czegoś nie daję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przechodze teraz rozne edukacje. Dzeikuje za oba linki, w pytaniu maielm na mysli umieszcenie czujki zbicia szkla obok pira co polecisz jako taka czujke : Indigo Satela (69 PLN netto, 6 metrow dzialanai) czy Vitrona Rokonetu ( 102 PLN, 9 metrow).

 

 

Witam,

Vitron rokoneta to naprawdę bardzo dobry czujnik. Niemniej w zbiciówkach w dużej mierze o ostatecznym sukcesie decyduje w=łaściwa kalibracja. Dlatego też wybierz takie czujniki jakie potrafi/ możę odpowiednio skalibrowac i przetestować twój instalator.

 

Odnośnie barier listwowych to :

 

http://www.e-system.net.pl/bariery-listwowe.php

 

odnosnie dodatkowego wyposażenia to warto sięgnąć po czujniki specjalne typu dymu czadu, gazów czy zalania.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i się kupy nie trzyma ale z wycen wynika że niektórzy szukają jelenia.Szczególnie byś się zdziwił ofercie nr 4 ,która została wyceniona na 11500 netto a zawierała podobną konfigurację jak trzy poprzednie.Jak mi się wydaję wybór centrali jest słuszny ze względu na wyposażenie w moduł gsm i obudowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prosze o porade, juz 3 lub 4 raz moj system alarmowy dzowni do mnie bezustannie po zdarzeniu, kiedy powinien wyslac tylko sms'a.

System to Integra 64 oraz moduł GSM-4.

 

W awariach pojawia sie komunikat "niestabilna linia telefoniczna".

Moze ktoś wie jaka możne być tego przyczyna?

 

Przez ponad 6 mies chodzil bez problemow, nawet w mrozy, a teraz cos dziwnego sie dzieje, mysle nawet ze moze to sloneczko mu szkodzi (centrala jest na poddaszu)

Niestety możesz miec rację. najbliższe dni pewnie p[rzyniosa odpowidź

Pozdrawiam

 

ps. jężlie ten strych jest nieocieplany sprawdź tak przy okazji akumulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i się kupy nie trzyma ale z wycen wynika że niektórzy szukają jelenia.Szczególnie byś się zdziwił ofercie nr 4 ,która została wyceniona na 11500 netto a zawierała podobną konfigurację jak trzy poprzednie.Jak mi się wydaję wybór centrali jest słuszny ze względu na wyposażenie w moduł gsm i obudowę.

 

Jako instalator musze napisać że cena to nie jedyne kryterium oceny systemu. jest wykonanie a wykonanie ( chociażby w sferze okablowania na co wskazywał pstryczek_elektryczek), sa też znaczne róznice w cenie samych urzadzeń Ale 11000 za nieduzy system oparty o czujniki ruchu robi wrażenie. tego rzeczywiście nie da się inaczej okreslić jak " polowanie na jelenia"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prosze o porade, juz 3 lub 4 raz moj system alarmowy dzowni do mnie bezustannie po zdarzeniu, kiedy powinien wyslac tylko sms'a.

System to Integra 64 oraz moduł GSM-4.

 

W awariach pojawia sie komunikat "niestabilna linia telefoniczna".

Moze ktoś wie jaka możne być tego przyczyna?

 

Przez ponad 6 mies chodzil bez problemow, nawet w mrozy, a teraz cos dziwnego sie dzieje, mysle nawet ze moze to sloneczko mu szkodzi (centrala jest na poddaszu)

spróbuj wejść w opcje (dload) w zakładce czasy ustawić brak lini telefonicznej np na 5 minut, może w twoim przypadku też pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po niepełnym przeczytaniu wątku stwierdziłem,że dam też kontaktrony.Czy może ktoś się podzieli jakimiś fotkami jak macie prowadzone kabelki do nich?Dołem może górą.Jak zabezpieczyliście je przed tynkarzami?Dokupiłem jeszcze kabelek 8 żyłowy i zastanawiam się czy do każdego okna poprowadzić cały przewód czy może go rozdzielić np.4 żyły do jednego okna cztery do drugiego.Tylko tak cienki kabelek może być podatny na uszkodzenia.Jak to rozwiązaliście?? :o Wszelkie sugestie mile widziane tym bardziej,że kabel muszę położyć w tym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem trzy wyceny na system alarmowy.Proszę o ocenę

Zestawienie sprzętu:

 

Satel Integra 128 WRL 1340

Obudowa ca64 135

Akumulator 12v18Ah 154

Klawiatura integra LCD GR 114

Klawiatura integra LED GR 151

Expander E CA64 2szt. 288

Sygn. zewn. 4001 satel 112

Syntezer mowy SM2 84

siemens IR120c 13szt. 1495

Podstawka czujki 13szt. 78

IMPAQ GB1 zbicie szkła 95

zalania FD1 84

DG1-LPG 182

Ppoż. ADR20R 2szt. 266

Radiolinia RX1K 111 do wyłączania systemu pilotem przed

wjazdem do garażu

Przewód 200m 8x0,5 238

 

4927zł sprzęt

5350zł z wykonaniem

zapewne nie będę popularny w tym co powiem ale :

1- uważam że znacznie lepszym rozwiązaniem będzie płyta centrali Integra 64 i osobny moduł GSM , powód - bezpieczeństwo ( moduł GSM można łatwiej ukryć) , większe pole manewru w przypadku słabego sygnału GSM

2- syntezer mowy nie jest konieczny, lepszym i tańszym w eksploatacji jest sposób powiadomienia za pomocą SMS

3- przeraża mnie instalator który za wykonanie systemu kasuje niespełna 400 zł ( ekonomia w biznesie jest nieubłagana)

4- wykonanie okablowania za pomocą przewodu 8x0,5 ( podejrzewam że instalator na jednym przewodzie będzie instalował 2 lub 3 czujniki ) jest jak najbardziej uzasadnione. Zarówno ekonomicznie jak i praktycznie . Taki sposób nie ma złego wpływu na jakość działania systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Podobnie jak pstryczek_ elektryczek nie mogę sie nadziwic ofercie nr 2.

Sczególnie intryguje mnie ta pozycycja " materiały pomocnicze". To musi być wyjatkowo dokladnie wykonana robota.Nigdy nie liczyłem dokladnie ale z niejakim zażenowaniem musze przyznać żę mi na jeden maly system nie wychodzi tego wiećej niż za kilkanaście zlotych.(lkołki , termokurcze,kostki elektryczne, opaski, cyna) Kurdę może czegoś nie daję ?

 

Z reguły w takich przypadkach materiały pomocnicze podane w ofercie jako koszt orientacyjny, w końcowym rozliczeniu podawany jest na fakturze w sposób szczegółowy (wyszczególnienie zużytych elementów wraz z ilością i wartością ) . Wówczas z reguły koszt wychodzi mniejszy .To częsta praktyka firm które prowadzą księgowość materiałową.

Mnie bardziej dziwi pozycja okablowanie. Bo jeżeli firma jest tak precyzyjna to powinna rozbić koszt na koszt przewodów oraz koszt położenia okablowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W awariach pojawia sie komunikat "niestabilna linia telefoniczna".

Moze ktoś wie jaka możne być tego przyczyna?

Przez ponad 6 mies chodzil bez problemow, nawet w mrozy, a teraz cos dziwnego sie dzieje, mysle nawet ze moze to sloneczko mu szkodzi (centrala jest na poddaszu)

 

Instalacja centrali na nieizolowanym strychu to poważny błąd w sztuce . Masz farta że w tym roku nie ma takiej fali upałów . Musisz pomyśleć nad przeniesieniem elektroniki bo będziesz miał z nią same kłopoty .

 

Jeżeli zwiększenie czasu braku linii nie pomoże i komunikat cały czas sie utrzymuje, wykonaj zapis do pamięci nieulotnej ( chodzi o reset programowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W awariach pojawia sie komunikat "niestabilna linia telefoniczna".

Moze ktoś wie jaka możne być tego przyczyna?

Przez ponad 6 mies chodzil bez problemow, nawet w mrozy, a teraz cos dziwnego sie dzieje, mysle nawet ze moze to sloneczko mu szkodzi (centrala jest na poddaszu)

 

Instalacja centrali na nieizolowanym strychu to poważny błąd w sztuce . Masz farta że w tym roku nie ma takiej fali upałów . Musisz pomyśleć nad przeniesieniem elektroniki bo będziesz miał z nią same kłopoty .

 

Jeżeli zwiększenie czasu braku linii nie pomoże i komunikat cały czas sie utrzymuje, wykonaj zapis do pamięci nieulotnej ( chodzi o reset programowy)

Faktycznie ze względu nawet na coraz częstsze wyładowania atmosferyczne strych jest niewskazany, ale dzisiaj się ubawiłem , wymieniałem centralkę u znajomego mojego klienta i widziałem ekstra rzecz :lol: , centralkę paradox na strychu i 3 wentylatory nadmuchujące powietrze do środka -działał niestety tylko jeden, cały kurz nieisony powietrzem osiadł na płycie centrali, płyty nie było nawet widać (system 7 lat bez zaglądania instalatora, akumulator z pękniętą obudową -normalnie rozpacz),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- uważam że znacznie lepszym rozwiązaniem będzie płyta centrali Integra 64 i osobny moduł GSM , powód - bezpieczeństwo ( moduł GSM można łatwiej ukryć) , większe pole manewru w przypadku słabego sygnału GSM

Do tej pory nie miałem problemów z zasięgiem i uważam ze WRL to dobre rozwiązanie, na początku miałem obawy że ten "kombajn" może się psuć ale teraz już mam do niej zaufanie i nie widze potrzeby generowania kosztów, po za tym możliwości co do ceny przemawiają za a nie przeciw. Może i GSM można łatwiej ukryć ale centrala też powinna być zabezpieczona, więc wychodzi na to samo.

2- syntezer mowy nie jest konieczny, lepszym i tańszym w eksploatacji jest sposób powiadomienia za pomocą SMS

Racja nie jest konieczny i napewno tańszy jest SMS, ale czy napewno lepszy???? Tu juz bym się kłucił, choćby dla tego że wielu klijentów nie jest monitorowanych przez firmy ochrony, a na sygnał SMS jakoś nie jestem wstanie się obudzić.

3- przeraża mnie instalator który za wykonanie systemu kasuje niespełna 400 zł ( ekonomia w biznesie jest nieubłagana)

A mnie nie przeraża już to tak bardzo, często instaluję na istniejącym okablowaniu, więc cena również musi być odpowiednio nizsza, a za tę cenę to robi się w przypadku kompleksowej instalacji, czyli elektryka, alarm, rtv itd. Ale jeśli liczymy tylko montaż bez okablowania.

4- wykonanie okablowania za pomocą przewodu 8x0,5 ( podejrzewam że instalator na jednym przewodzie będzie instalował 2 lub 3 czujniki ) jest jak najbardziej uzasadnione. Zarówno ekonomicznie jak i praktycznie . Taki sposób nie ma złego wpływu na jakość działania systemu

Moze jest to uzasadnione dla instalatora bo położenie 200m i instalacja sprzętu za 400zł. Masz rację nie ma większego wpływu na system ale na starcie, z czasem różnie bywa.

Zawsze jestem "szczęśliwy" czyt. wściekły, jak jadę na serwisy takich instalacji i mam po 3 czujniki na kablu i to nic poopisywanego, wtedy tak zobaczysz radość w moich oczach. Nie robię i nie polecam takiej praktyki, choćby w trosce o szczęście i zdrowie swojego instalatora. ;-)

Instalacja centrali na nieizolowanym strychu to poważny błąd w sztuce . Masz farta że w tym roku nie ma takiej fali upałów . Musisz pomyśleć nad przeniesieniem elektroniki bo będziesz miał z nią same kłopoty .

Na nieizolowanym strychu tak masz rację, jest jeszcze granica temperaturowa, jeśli elektronika nie jest poddawana wyższej niż 80st, to nic jej nie powinno się stać, z tego względu ze maksymalna temperatura pracy każdego elementu wynosi 86st,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie miałem problemów z zasięgiem i uważam ze WRL to dobre rozwiązanie, na początku miałem obawy że ten "kombajn" może się psuć ale teraz już mam do niej zaufanie i nie widze potrzeby generowania kosztów, po za tym możliwości co do ceny przemawiają za a nie przeciw. Może i GSM można łatwiej ukryć ale centrala też powinna być zabezpieczona, więc wychodzi na to samo.

Jak dobrze przeliczysz a nie potrzebujesz bezprzewodówki to centrala + moduł GSM wychodzi taniej a co najważniejsze moduł ma swój zasilacz i nawet po zniszczeniu centrali swoje wyśle w eter

Racja nie jest konieczny i napewno tańszy jest SMS, ale czy napewno lepszy???? Tu juz bym się kłucił, choćby dla tego że wielu klijentów nie jest monitorowanych przez firmy ochrony, a na sygnał SMS jakoś nie jestem wstanie się obudzić.

Zapomniałeś o kombinacji z clipem ?

 

A mnie nie przeraża już to tak bardzo, często instaluję na istniejącym okablowaniu, więc cena również musi być odpowiednio nizsza, a za tę cenę to robi się w przypadku kompleksowej instalacji, czyli elektryka, alarm, rtv itd. Ale jeśli liczymy tylko montaż bez okablowania.

Czy ta wycena dotyczyła instalacji na istniejącym okablowaniu ?

4- wykonanie okablowania za pomocą przewodu 8x0,5 ( podejrzewam że instalator na jednym przewodzie będzie instalował 2 lub 3 czujniki ) jest jak najbardziej uzasadnione. Zarówno ekonomicznie jak i praktycznie . Taki sposób nie ma złego wpływu na jakość działania systemu

Zawsze jestem "szczęśliwy" czyt. wściekły, jak jadę na serwisy takich instalacji i mam po 3 czujniki na kablu i to nic poopisywanego, wtedy tak zobaczysz radość w moich oczach. Nie robię i nie polecam takiej praktyki, choćby w trosce o szczęście i zdrowie swojego instalatora. ;-)

Najwyraźniej trafiasz na instalacje wykonywane właśnie za 400 zł . Normalnie klient otrzymuje dokumentację systemu a wraz z nią opis i schemat instalacji , arkusz programowania i kopię programu instalacyjnego wraz z plikiem ustawień

 

Na nieizolowanym strychu tak masz rację, jest jeszcze granica temperaturowa, jeśli elektronika nie jest poddawana wyższej niż 80st, to nic jej nie powinno się stać, z tego względu ze maksymalna temperatura pracy każdego elementu wynosi 86st,

To ciekawa teoria , a co na to instrukcje instalacyjne urządzeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą skoro może to zrobić zwykły instalator to dlaczego nie może tego zrobić tak duża firma jak Oknoplast-Kraków?

 

A co ma rodzaj okuć do tego czy będzie kontaktron? ja mam WK2 i nie widzę tu konfliktu, montowałem sam Satel'a + magnesy neodymowe (bo orginalnych wpuszczanych mi się nie chciało)

co prawda okien nie mam oknoplastu tylko ms'a a nie sądzię żeby tu technologia była aż tak inna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok z temperaturą przesadziłem wg instr. do 55 st, ale z pozostałymi twierdzeniami ???? niestety różnica poglądów, jaki chcesz włożyć gsm i integrę żeby było taniej, nie mówimy tu o 4 wejściach tylko o pełnych możliwościach. To że ci clip dzwoni to tak samo jak zmienisz dzwonek w smsie.

Co do okablowań po 3 czujki na jednym kablu, rób jak chcesz ale trafisz na gościa takiego jak ja i będziesz poprawiał, tak jak bozia przykazała, bo takie praktyki to może robić początkujący drucik w agencji ochrony a nie instalator z własną działalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok z temperaturą przesadziłem wg instr. do 55 st, ale z pozostałymi twierdzeniami ???? niestety różnica poglądów, jaki chcesz włożyć gsm i integrę żeby było taniej, nie mówimy tu o 4 wejściach tylko o pełnych możliwościach. To że ci clip dzwoni to tak samo jak zmienisz dzwonek w smsie.

Co do okablowań po 3 czujki na jednym kablu, rób jak chcesz ale trafisz na gościa takiego jak ja i będziesz poprawiał, tak jak bozia przykazała, bo takie praktyki to może robić początkujący drucik w agencji ochrony a nie instalator z własną działalnością.

 

W 100% zgadzam się z Toba że trudno porównywać parametry gsm wmontowanego w W WRL z jakims tam nadajnikiem.

Co do okablowania to wybacz stary ale takie rzeczy to sie ustala zklientem. Ja przed przystapieniem do okablowania informuje klienta jakie konsekwencje może nieść okablowanie " na petlach" a on decyduje czy chce wydac mniej czy więcej i mieć lepiej zrobione. Skoro placi to w końcu ma prawo wiedzieć dokladnie za co. ( to samo dotyczy sprzetu)

 

natomaist porównanie Todaksa do " drucika z agencjiochrony) jest po prostu nie na miejscu.( Chyba sie troche zagalopowałeś.).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

czy moglbym prosic fachowcow i ludzi z doswiadczeniem w tej materii o rozmieszczenie kamer do monitoringu na mojej posesji ?

 

niby 4 sciany ale za cholere nie moge tego jakos ogarnac zeby nie bylo martwych stref przy rozsadnej liczbie kamer.

 

z gory dziekuje za pomoc.

 

tak to wyglada:

 

http://smsnet.pl/~fungous/posesja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...