Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

na poczatki jeden z instalatorów stweirdził ze jest to problem z zasilaniem - /uszkodzenie płyty głownej/ - czesciwo ładu je tylko akumulator. Stweirdził ze trzeba wymienic płytr główna - ale niestety zwolnił sie i nie racuje juz w tej firmie. Przyjechali drudzy i stweirdzili ze jest to problem akumulatora który padł ( po 10 miesiacach) - i jest to spowodowane spadakmi napiecia u Nas na wsi i zbyt czesto akumulator był ładowany i rozładowywany - może i tak nie wiem. Wymienili akumulator i nie powiem szum zniknał. Ale cóż z tego jak po 3 tygodniach problem znowu powrócił. Z drugies striny nie wiedziałem ze satel integra 128 jest tak bardzo czuła na spadki napiecia

I to cała historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Robiłem trzy wyceny na system alarmowy............

Jeśli system chcesz mieć oparty na satelu to wychodzi wersja pierwsza.

Integra WRL jest sprzedawana w zestawie z obudową i antenami więc nie rozumię po co dalej wpisana jest obudowa, jeśli w tę samą włożysz jeszcze 3 ekspandery. Nie ma klawiatury lcd do integry za 114 pln, niezrobisz takiego okablowania na 200mb przewodu, (tutaj liczę 400-500mb niewiem jaki jest rozkład domu). by ć może będzie leciał na pętlach ale na to się nigdy nie zgadzaj, tym bardziej że też proponuje 8x a nie powiedzmy 6x które jest wystarczające. Niezgadzaj się też na rozbrajanie całego systemu z pilota, ewentualnie zrób z tego tylko opóżnienie do wyłączenia, nigdy wyłączenie systemu.

Co do drugiej, to nieprzemawia za mną prosys, czujniki sd8621 kosztują w detalu 9,5 zł a nie 51 zł za sztukę, akumulator za 68 zł, odpuść sobie to raczej się nie sprawdzi. okablowanie, robocizna i materiay pomocnicze ?????? - dla mnie wygląda to jak jednorazowy strzał i wydojenie klijenta.

Po zatym możesz mieś 7% vatu a nie 22%

A kto powiedział, że centrala WRL musi być montowana w plastikowej obudowie sprzedawanej (bez transformatora) w zestawie z centralą?

Pstryczku, dlaczego ma się nie zgadzać na prowadzenie okablowania w pętlach? Osobiście uważam, że nie ma nic złego w okablowaniu wykonanym w ten sposób, ale z głową. Jeśli instalator wykonujący okablowanie będzie również montował system, to sam dla siebie zrobi okablowanie jak trzeba, więc nie pisz tu, że to jest zły sposób okablowania, bo nigdzie nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby tak nie robić. Widać nigdy nie wykonywałeś dużych systemów, więc nie wiesz.

Dlaczego konkretnie "nie przemawia za Tobą" (chyba do Ciebie) Prosys?

Odnośnie wysokości podatku VAT, to normalna stawka, to 22%. Jeśli firma instalacyjna ma możliwość i chce wziąć na siebie część podatku VAT (15%) to chwała jej za to, ale nie można jej do tego zmuszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne nie będę popularny w tym co powiem ale :

1- uważam że znacznie lepszym rozwiązaniem będzie płyta centrali Integra 64 i osobny moduł GSM , powód - bezpieczeństwo ( moduł GSM można łatwiej ukryć) , większe pole manewru w przypadku słabego sygnału GSM

Też tak uważam, szczególnie, że w większości przypadków zapewne kontroler urządzeń bezprzewodowych wbudowany w płytę Integra WRL zostaje nie wykorzystany. Ponad to nie wszędzie jest równie dobry zasięg GSM, a czasem centrala jest montowana nisko (w piwnicy lub pod schodami) i GSM raz ma zasięg, a raz nie. osobny moduł GSM jest mały i elegancki, więc można go zamontować w każdym miejscu.

Nie bez znaczenia jest też serwis WRL. W przypadku awarii jednej z części centrali trzeba wymieniać całą centralę.

2- syntezer mowy nie jest konieczny, lepszym i tańszym w eksploatacji jest sposób powiadomienia za pomocą SMS

To zależy od wielu rzeczy, np. od tego, kogo i jak mamy powiadamiać, bo jeśli starszych ludzi, to na pewno lepiej się sprawdzi komunikat głosowy niż SMS.

 

3- przeraża mnie instalator który za wykonanie systemu kasuje niespełna 400 zł ( ekonomia w biznesie jest nieubłagana)

Owszem, ekonomia ekonomią, ale zauważ ile w tym przypadku instalator dodatkowo zarabia na urządzeniach. Moim zdaniem taki instalator robi z siebie błazna podając klientowi informację, że on bierze 400 zł za montaż takiego systemu.

Mnie przeraża coś innego - jak wiele przypadkowych osób zajmuje się branżą security :(

 

4- wykonanie okablowania za pomocą przewodu 8x0,5 ( podejrzewam że instalator na jednym przewodzie będzie instalował 2 lub 3 czujniki ) jest jak najbardziej uzasadnione. Zarówno ekonomicznie jak i praktycznie . Taki sposób nie ma złego wpływu na jakość działania systemu

Zgadzam się w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie miałem problemów z zasięgiem i uważam ze WRL to dobre rozwiązanie, na początku miałem obawy że ten "kombajn" może się psuć ale teraz już mam do niej zaufanie i nie widze potrzeby generowania kosztów, po za tym możliwości co do ceny przemawiają za a nie przeciw. Może i GSM można łatwiej ukryć ale centrala też powinna być zabezpieczona, więc wychodzi na to samo.

A ile central WRL już zamontowałeś i od kiedy działają?

 

 

Racja nie jest konieczny i napewno tańszy jest SMS, ale czy napewno lepszy???? Tu juz bym się kłucił, choćby dla tego że wielu klijentów nie jest monitorowanych przez firmy ochrony, a na sygnał SMS jakoś nie jestem wstanie się obudzić.

Sorry, ale muszę to w końcu napisać. Zainstaluj sobie przeglądarkę Mozilla Firefox. Masz w niej moduł automatycznego sprawdzania pisowni...

 

A mnie nie przeraża już to tak bardzo, często instaluję na istniejącym okablowaniu, więc cena również musi być odpowiednio nizsza, a za tę cenę to robi się w przypadku kompleksowej instalacji, czyli elektryka, alarm, rtv itd. Ale jeśli liczymy tylko montaż bez okablowania.

Nie truj. Za 400 zł nie sposób zamontować taki system nawet na istniejącym okablowaniu. Jeśli instalator się podejmuje pracy za takie pieniądze, to znaczy, że nie szanuje sam siebie.

 

Moze jest to uzasadnione dla instalatora bo położenie 200m i instalacja sprzętu za 400zł. Masz rację nie ma większego wpływu na system ale na starcie, z czasem różnie bywa.

Zawsze jestem "szczęśliwy" czyt. wściekły, jak jadę na serwisy takich instalacji i mam po 3 czujniki na kablu i to nic poopisywanego, wtedy tak zobaczysz radość w moich oczach. Nie robię i nie polecam takiej praktyki, choćby w trosce o szczęście i zdrowie swojego instalatora. ;-)

Ale zaraz zaraz, przecież instalator instaluje system i sam go serwisuje. Jeśli klient patrzy tylko na kasę i nie jest gotowy zapłacić więcej za dobrze wykonaną usługę, to niech później cierpi. Tzn. jeśli instalator go opuści i musi szukać innego serwisanta, np. Ciebie, to Ty przychodzisz i prosisz o dokumentację systemu. Jeśli klient nie ma dokumentacji, to proponujesz przegląd zerowy i stworzenie dokumentacji, oczywiście za odpowiednim wynagrodzeniem. Nie ma co się wściekać, tylko trzeba się szanować :wink:

 

Na nieizolowanym strychu tak masz rację, jest jeszcze granica temperaturowa, jeśli elektronika nie jest poddawana wyższej niż 80st, to nic jej nie powinno się stać, z tego względu ze maksymalna temperatura pracy każdego elementu wynosi 86st,

:o :o :o Powaliła mnie Twoja ignorancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam dzis w Oknoplaście z samym technologiem :o - dostąpiłam tego zaszczytu.

Otóz według nich nie mozna zastosowac przedłuzki z czopem kontaktowym bo im sie jakies nozyce nie zmieszczą.

Głupoty opowiada :-?

Jak mu się nie mieści na górze między narożnikiem, a nożycą (nożyca, to górny element od strony zawiasu, umożliwiający uchylanie okna), to mogą go zrobić na dole, tylko trzeba chcieć trochę pomyśleć, ale po co się wysilać :roll:

Przecież łatwiej powiedzieć klientowi, że się nie da i koniec :evil:

 

Jeśli nie zależy Tobie na kontroli pozycji klamki, tylko wystarczy Ci kontrola otwarcia okna, to w ogóle nie ma problemu, bo wówczas kontaktron można zamontować w dowolnym miejscu i zamontować tzw, magnes stały.

Wówczas na pewno będzie też taniej. Jeśli zamontują czujnik na dole i taki stały magnes, to można zostawić uchylone okno przy uzbrojonym systemie (i okno jest pod ochroną).

Zbychu, gdzie można zdobyć taką wiedzę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlen moze masz jakis pomysł co z tym fantem zrobić ???

POzdrawiam

Oczywiście, że mam pomysł. Musisz zamęczać serwis wezwaniami do usunięcia wady, aż do skutku.

Jak trzeba, to telefonicznie, e-mailem, pismem poleconym za potwierdzeniem odbioru - wezwaniem z groźbą oddania sprawy do sądu.

Nigdy nie spotkałem się z przypadkiem "szumienia" klawiatury. W każdym razie nie jest to normalne i wymaga wymiany uszkodzonego elementu.

POzdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, szczególnie, że w większości przypadków zapewne kontroler urządzeń bezprzewodowych wbudowany w płytę Integra WRL zostaje nie wykorzystany. Ponad to nie wszędzie jest równie dobry zasięg GSM, a czasem centrala jest montowana nisko (w piwnicy lub pod schodami) i GSM raz ma zasięg, a raz nie. osobny moduł GSM jest mały i elegancki, więc można go zamontować w każdym miejscu.

Nie bez znaczenia jest też serwis WRL. W przypadku awarii jednej z części centrali trzeba wymieniać całą centralę.

 

Nastała jakaś dziwna moda na tą centralę . Każdy patrzy na jej cenę przez pryzmat łącznej ceny modułów Intergry128+ACU-100+GSM4S. Takie myślenie nie do końca jest racjonalne bo :

- przy założeniu że będzie stosowany system mieszany (przewodowo-bezprzewodowy) będą poważne kłopoty z uzyskaniem łączności szczególnie z czujnikami AVD-100 montowanymi na oknach plastikowych (bliskość anteny do profilu stalowego powoduje spadek emisji fali - doszedłem do takich wniosków po montażu kilku systemów , w których gdyby nie fakt że kontroler mogł być montowany w dowolnym miejscu miałbym poważny problem z funkcjonowaniem systemu pomimo że czujniki od kontrolera dzieliła tylko ścianka z ytonga 12cm.)

- w przypadku gdy system ma być tylko przewodowy koszt zakupu osobno centrali oraz modułu GSM jest bardzo zbliżony do zakupu WRL a dodatkowo mamy odrębne zasilanie dla GSM co jest dość istotnym szczegółem, oraz nieograniczone pole manewru przy słabym sygnale GSM.

 

Tak więc - dokonując wyboru nie patrzcie tylko przez pryzmat złotówki a rozważajcie wszystkie dobre i złe strony wyboru bo jak stare przysłowie mówi - "chytry dwa razy traci"

Często też czytając oferty kierowane do Was przez różne firmy w których widnieje centrala Integra zastanawiam się jaki procent oferowanych funkcji tej centrali jest tu wykorzystane. Często wygląda to tak jak by po to by zabić muchę ktoś stosował armatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Todaks

 

Ale najczekawsze jest to że ten dźwięk jest z obydwóch manipulatorów. Jak dobrze pamiętam problem ten pojawił sie jednoczesnie w obu manipulatorach - zbieg okoliczności - już sam nie wiem

Pozdrawiam

 

Napisz czy wszystkie funkcje manipulatorów działają prawidłowo i czy choć trochę masz pojęcie o elektryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do tej pory wszystkie funkcje działały - aczkolwiek nie używałem zbyt wielu /jeszcze nie mieszkamy w naszym nowym domku - została jeszcze troche do zrobienia w śrdodku /. Elektryka czy się znam - jestem lekarzem , a elektryka cóż - korki kiedyś watowałem za dawnych czasów /tak to sie chyba nazywało/......

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do tej pory wszystkie funkcje działały - aczkolwiek nie używałem zbyt wielu /jeszcze nie mieszkamy w naszym nowym domku - została jeszcze troche do zrobienia w śrdodku /. Elektryka czy się znam - jestem lekarzem , a elektryka cóż - korki kiedyś watowałem za dawnych czasów /tak to sie chyba nazywało/......

Pozdrawiam

W takim razie nie pozostaje nic innego jak dostosować się do porady Orlena.

Efekt o którym piszesz może być wywołany brakiem bezpośredniej Masy z szyny manipulatorów , często jest to wynikiem niedokręconego styku( co może tłumaczyć czasowy zanik usterki gdy w centrali grzebał serwis oraz fakt że dzieje się to na obu manipulatorach) .

Nie ma co gdybać ... ale jedno jest pewne - akumulator nie miał z tym nic wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno pytanie

 

Instalator wymienił mi akumulator po około 10 miesiącach (nie był już w stanie spełniać swojej funkcji) twierdząc że jest to spowodowane bardzo częstymi spadkami napięcia, i wieloma cyklami ładowania rozładowywania akumulatora. Wymiana akumulatora po kolejnych kilku miesiąch - nieciekawa perspektywa. Jest na to jakiś sposób. Czy Integra żeczywiescie jest tak czuła na spadki napięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno pytanie

 

Instalator wymienił mi akumulator po około 10 miesiącach (nie był już w stanie spełniać swojej funkcji) twierdząc że jest to spowodowane bardzo częstymi spadkami napięcia, i wieloma cyklami ładowania rozładowywania akumulatora. Wymiana akumulatora po kolejnych kilku miesiąch - nieciekawa perspektywa. Jest na to jakiś sposób. Czy Integra żeczywiescie jest tak czuła na spadki napięcia?

Wiadomość na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...