Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

To ja się naraże większości:) Po co mi WRL ? jak nie korzystam z ABAXA ? po Co mi WRL jak jako instalator mam swiadomośc ze i tak kiedys szlag trafi albo cenrale albo gsma albo abaxa...wtedy latwiej mi podmienic jedno z urzadzen niż centrale całą.

zreszta wszyscy instalatorzy czy dystrybutorzy wiedza jak dziala serwis satela .

a jeszcze z tak ekonomicznego punktu taniej wyjdzie INT64 plus gsm niż INT128 WRL .

Ale fakt pewnie ci co pisza ileżoni tego założyli to zginieliby gdyby trafili na inne systemy ( i nie pisze tu o DSC czy Rokonecie)

Osobiście nikogo nie przekonuję tylko do WRL-a , sprzęt dobieram w zalezności od potrzeb, w niektórych przypadkach WRL jest niezastąpiony jak na razie w tej klasie cenowej i nie chodzi mi o koszty .Tak oczywiście wszyscy wiedzą jak działa serwis satela , ale jeśli jesteś instalatorem , zainstalowałeś system to powinieneś byc przygotowany na takie sytuacje i miec sprzęt zastępczy na czas naprawy a nie oddać sprzęt do serwisu i czekać 3 tygodnie aż wróci (klient bez ochrony) Ale mogę się mylić. Po ostatnich burzach w mojej okolicy do serwisu trafiło sporo uszkodzonych central różnych producentów i satel wcale nie był tu najgorszy.Sprzęt tej firmy prędzej czy pożniej wraca do mnie z powrotem z serwisu , mam w konserwacji różne systemy czasami egzotyczne , stare ale działają narazie nadal . Generalnie ostatnio skupiacie się na tym kto więcej czego zainstalował, a ten dział miał służyć wymianie informacji technicznych a nie handlowych i reklamowych.

A tu tylko przepychanki ostatnio.......

Ps.

A jak masz świadomość że prędzej czy poźniej coś ci się popsuje to jest jeszcze taka opcja jak Emeryt-Rencista do ochrony ale jak się rozchoruje to wszyscy przecież wiemy jak działa służba zdrowia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę o poradę!

 

Burze - tak ostatnio nad polską dość często...

2 tygodnie temu byłem w domku w ciągu dnia - jak pierdy... cokolwiek blisko aż mi się nogi zatrzęsły to wychodząc patrzę a inercyjna która siedzi na metalowych drzwiach kotłowni wywala sabotaż. Zdjęłem ją - jest uszkodzona - założyłem inną wejście działa.

Nie wiem co sie stało?

Wczoraj w nocy podobnie stało się z inercyjną na drzwiach garażowych??

Jakieś przepięcie poszło po ziemi - nie wiem!

 

Pytanie:

- oddać na gwarancję?

- uziemić przewodem stalowe drzwi do GSU

- coś innego?

 

Czujki były przykręcone na wkręty - nie dotykały one do płytki ale zawsze przeskok miał krótszą drogę - może przykleić na coś twardego np. poxipol?

 

Spotkaliście się z takimi problemami, jak radziliście i czy jest szansa na naprawę gwarancyjną?

 

Pozdr

 

edit

chodzi o Impaq+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burza to takie fajne zjawisko na które niestety nie masz wpływu.

Ostatnio jak likwidowałem szkode klientowi po wyładowaniach to nawet sami śmialismy się z tego:)

Po porostu co drugie urządzenie było spalone:)

TZW co drugi wystąp.

Ale temu kolesiowi pięknie dało.... w kuchni siedział i widział jak lodówka czy mikrofalówka mu skaka .

 

BTW koledzy instalatorzy : jak często wymieniacie ( podmieniacie ) teraz INTEGRY z usterką której nie ma czyli alarmy sabotażowe z lini płyty?

To taka usterka na niby :) bo co odsyłam płytę do satela z opisem ; z lista zdarzeń to i tak wraca z opisem " Usterki brak..... profilaktycznie wymieniono filtry..."

 

Tylko czemu ta płyta w tej samej sekundzie rejestruje sabotaże czujników z płyty? w dowolnej kolejnosci od 1 przez wszystkie jakie są?

i na 100 % nie jest to wina okablowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w moim przypadku płyta jest ok - podmieniłem na tą linię inne czujki i działają

 

a jak z tymi "trefnymi" - oddać je na gwarancję? Będzie coś z tego?[/quote

jak nie widać uszkodzeń to pewnie że oddaj, może naprawią (albo wymienią).

Miałem ostatnio podobny przypadek na oknie aluminiowym i co ciekawe texecom się zjarał a wiszący obok VD-1 satela żyje i ma się dobrze, w satelu jest faktycznie płytka dalej od śrubek mocujących .Może to tylko zbieg okoliczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burza to takie fajne zjawisko na które niestety nie masz wpływu.

Ostatnio jak likwidowałem szkode klientowi po wyładowaniach to nawet sami śmialismy się z tego:)

Po porostu co drugie urządzenie było spalone:)

TZW co drugi wystąp.

Ale temu kolesiowi pięknie dało.... w kuchni siedział i widział jak lodówka czy mikrofalówka mu skaka .

 

BTW koledzy instalatorzy : jak często wymieniacie ( podmieniacie ) teraz INTEGRY z usterką której nie ma czyli alarmy sabotażowe z lini płyty?

To taka usterka na niby :) bo co odsyłam płytę do satela z opisem ; z lista zdarzeń to i tak wraca z opisem " Usterki brak..... profilaktycznie wymieniono filtry..."

 

Tylko czemu ta płyta w tej samej sekundzie rejestruje sabotaże czujników z płyty? w dowolnej kolejnosci od 1 przez wszystkie jakie są?

i na 100 % nie jest to wina okablowania:)

Kurcze odpukać ale ja dopiero dwie integry oddałem do naprawy z powodów nieznanych, burz nie liczę. Ale jeden moduł ca64e już 3 razy był w serwisie i nadal się zawiesza a serwis satela usterki nie znalazł. Nawet jest to ostatnio zabawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burza to takie fajne zjawisko na które niestety nie masz wpływu.

Ostatnio jak likwidowałem szkode klientowi po wyładowaniach to nawet sami śmialismy się z tego:)

Po porostu co drugie urządzenie było spalone:)

TZW co drugi wystąp.

Ale temu kolesiowi pięknie dało.... w kuchni siedział i widział jak lodówka czy mikrofalówka mu skaka .

 

A kwesti burzy, a raczej piorunów: Może zdradzić kilka szczegułów ?

 

Czy w domu była przepięciówka B+C ?

Czy linia zasilająca ziemna i na jakiej odległości ziemna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje wykrywacza przewodów alarmowych.

 

Kupiłem takiego Boscha

 

http://www.bosch-do-it.pl/boptocs2-pl/Product.jsp?country=PL&lang=pl&division=hw&ccat_id=95297&object_id=9994

 

ale ten wogóle nie wykrywa przewodów YTDY ani skrętki UTP.

 

Przewody YDYp wykrywa bardzo sprawnie zarówno te pod napięciem jak i te bez napięcia pod tynkiem CW grubości do 1,5cm.

 

 

Czego używacie do lokalizacji przewodów YTDY pod tynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burza to takie fajne zjawisko na które niestety nie masz wpływu.

Ostatnio jak likwidowałem szkode klientowi po wyładowaniach to nawet sami śmialismy się z tego:)

Po porostu co drugie urządzenie było spalone:)

TZW co drugi wystąp.

Ale temu kolesiowi pięknie dało.... w kuchni siedział i widział jak lodówka czy mikrofalówka mu skaka .

 

A kwesti burzy, a raczej piorunów: Może zdradzić kilka szczegułów ?

 

Czy w domu była przepięciówka B+C ?

Czy linia zasilająca ziemna i na jakiej odległości ziemna?

 

 

Jest ogromówka..... lini ziemna tylko od słupa jakies 30 m :) ale wiesz doskonale że to ograniczy skutki ale na wyładowanie .... niewiele pomoże jak dobrze walnie. Szoda ze nie mam fotek bo ciekawie wygladały urządzenia . Osłona sterownika do bramy wygladała tak jakyś potraktował to z kałacha elementy w ten sposób odlatywały z płyty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę!

 

Burze - tak ostatnio nad polską dość często...

2 tygodnie temu byłem w domku w ciągu dnia - jak pierdy... cokolwiek blisko aż mi się nogi zatrzęsły to wychodząc patrzę a inercyjna która siedzi na metalowych drzwiach kotłowni wywala sabotaż. Zdjęłem ją - jest uszkodzona - założyłem inną wejście działa.

Nie wiem co sie stało?

Wczoraj w nocy podobnie stało się z inercyjną na drzwiach garażowych??

Jakieś przepięcie poszło po ziemi - nie wiem!

 

Pytanie:

- oddać na gwarancję?

- uziemić przewodem stalowe drzwi do GSU

- coś innego?

 

Czujki były przykręcone na wkręty - nie dotykały one do płytki ale zawsze przeskok miał krótszą drogę - może przykleić na coś twardego np. poxipol?

 

Spotkaliście się z takimi problemami, jak radziliście i czy jest szansa na naprawę gwarancyjną?

 

Pozdr

 

edit

chodzi o Impaq+

Mnie na kilkaset zamontowanych Impaq-w, od wyładowań padły tylko dwie (w jednym domu, na bramach garażowych). Nie jest to jakiś znaczący problem więc ja bym nie kombinował z klejeniem czujki do podłoża, tym bardziej, że nie wiadomo, czy to w ogóle coś zmieni. Może to nie przeskok iskry z wkrętów mocujących na płytkę elektroniki, a indukcja elektromagnetyczna w przewodzie do czujki doprowadziły do uszkodzenia czujki :roll:.

Zapakuj te uszkodzone płytki w nowe obudowy (nie nawiercone) i w kartoniki, idź do magazynu Volty i poproś o wymianę sztuka za sztukę. Powiedz, że nie działają od nowości :wink:

Ponieważ to jest produkt przez nich sprowadzany, to nie bawią się w serwis, tylko w wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW koledzy instalatorzy : jak często wymieniacie ( podmieniacie ) teraz INTEGRY z usterką której nie ma czyli alarmy sabotażowe z lini płyty?

To taka usterka na niby :) bo co odsyłam płytę do satela z opisem ; z lista zdarzeń to i tak wraca z opisem " Usterki brak..... profilaktycznie wymieniono filtry..."

 

Tylko czemu ta płyta w tej samej sekundzie rejestruje sabotaże czujników z płyty? w dowolnej kolejnosci od 1 przez wszystkie jakie są?

i na 100 % nie jest to wina okablowania:)

To w Satelu normalne :evil:

Lecą sobie w kulki i jeśli nie ma widocznych oznak uszkodzenia sprzętu (spalenie), to zawsze naprawiają sprzęt i piszą, że "Usterki brak. Profilaktycznie wymieniono chipy przeciwzakłóceniowe". Prawdopodobnie w ten sposób poprawiają sobie statystykę pod ISO.

Jak dla mnie, to jest to brak szacunku dla instalatora :evil:

To, że na sprzęt z serwisu trzeba czekać miesiąc, to GRANDA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbych instalator alarmowy :) powiedział mi że integra na 6 czujek to przesada i szkoda kasy. Jak uważasz.

Integra 128, to może faktycznie przesada, ale Integra 32 - dlaczego nie? :lol:

Kwestia Twoich potrzeb i kasy do wydania.

Integra 32 (płyta główna) kosztuje 339 zł + klawiatura LCD 309 zł (z małym wyświetlaczem tekstowym) lub 339 zł (z dużym wyświetlaczem tekstowym).

 

Satel ma od niedawna nowe centrale - VERSA.

Model VERSA 10 (10 wejść) kosztuje 259 zł + klawiatura LED (z kontrolkami) 149 zł lub klawiatura LCD (z wyświetlaczem tekstowym) 229 zł

 

Do tego oczywiście osobno obudowa i akumulator.

 

Ceny katalogowe netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...