Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Poszukuje wykrywacza przewodów alarmowych.

 

Kupiłem takiego Boscha

 

http://www.bosch-do-it.pl/boptocs2-pl/Product.jsp?country=PL&lang=pl&division=hw&ccat_id=95297&object_id=9994

 

ale ten wogóle nie wykrywa przewodów YTDY ani skrętki UTP.

 

Przewody YDYp wykrywa bardzo sprawnie zarówno te pod napięciem jak i te bez napięcia pod tynkiem CW grubości do 1,5cm.

 

 

Czego używacie do lokalizacji przewodów YTDY pod tynkiem.

 

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/LokalizatorLKZ-710.jpg

 

http://www.sonel.pl/index.php?pid=139

 

Koszt około 1000 zł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie napisałem że czuję się lepszy tylko jest tak wygodniej. Ciekawe, może i Orlen mnie znasz a może ci się wydaje, i nie szukam tu tylko inwestorów.

Nic mi się nie wydaje :)

 

Tak masz rację studiuję, choć późno zaczołem coś w tym złego??? Masz uraz do studentów ??? albo do nauki ???

Nic złego w studiowaniu nie widzę. Lepiej późno, niż wcale :lol:

Po prostu zastanawiam się, jak to możliwe, że ludzie nie znający podstaw języka polskiego dostają maturę, że o studiach nie wspomnę...

 

Myślę ze dalsze ataki z waszej strony są bezcelowe, bo po napisaniu jak ja pracuję to się czujecie obrażeni. Ja wam niczego nie narzucam i i tego samego oczekuję od innych w stosunku do mnie.

Jakie ataki? Ja się nie czuję obrażony. Po prostu mam inne zdanie na ten temat i uważam za nie właściwe pisanie przez ciebie, że że coś jest złe, bo ty robisz inaczej, albo że coś do ciebie nie przemawia, bo ty tego nie montujesz.

Ponad to w twoim przypadku pisanie ileż to systemów zamontowałeś i jak dużych, to tylko chwalenie się nie znajdujące pokrycia w rzeczywistości, a mające przedstawić ciebie jako dobrego, doświadczonego instalatora.

 

Proponuję juz też zakończyć te sprzeczki bo do niczego one nie prowadzą.

Reasumując - sporo jeszcze musisz się nauczyć, zanim zaczniesz udzielać porad.

Zanim coś napiszesz, to trzy razy się zastanów, bo klepiesz w klawiaturę bez zastanowienia, a jak ktoś odpowie z sensem, to już siedzisz cichutko i nie masz nic do dodania, albo piszesz, że dalsza dyskusja nie ma sensu.

Na razie jesteś początkującym instalatorem, więc i wiedzę masz bardzo ograniczoną, co niejednokrotnie już tu wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt pewnie ci co pisza ileżoni tego założyli to zginieliby gdyby trafili na inne systemy ( i nie pisze tu o DSC czy Rokonecie)

No właśnie, dla niektórych instalatorów Integra WRL, to szczyt techniki i najwyższy stopień wtajemniczenia, a ci, co montują inne centrale, to cieniaski :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę!

 

Burze - tak ostatnio nad polską dość często...

2 tygodnie temu byłem w domku w ciągu dnia - jak pierdy... cokolwiek blisko aż mi się nogi zatrzęsły to wychodząc patrzę a inercyjna która siedzi na metalowych drzwiach kotłowni wywala sabotaż. Zdjęłem ją - jest uszkodzona - założyłem inną wejście działa.

Nie wiem co sie stało?

Wczoraj w nocy podobnie stało się z inercyjną na drzwiach garażowych??

Jakieś przepięcie poszło po ziemi - nie wiem!

 

Pytanie:

- oddać na gwarancję?

- uziemić przewodem stalowe drzwi do GSU

- coś innego?

 

Czujki były przykręcone na wkręty - nie dotykały one do płytki ale zawsze przeskok miał krótszą drogę - może przykleić na coś twardego np. poxipol?

 

Spotkaliście się z takimi problemami, jak radziliście i czy jest szansa na naprawę gwarancyjną?

 

Pozdr

 

edit

chodzi o Impaq+

Na burze nie ma rady. Trzeba trzymać się podstawowych zasad wykonywania instalacji (np. odległość okablowania alarmowego od pozostałych instalacji) oraz montować dodatkowe zabezpieczenie antyprzepięciowe zasilania centrali.

Oczywiście warto się też ubezpieczyć, bo jak piorun walnie blisko budynku, to żadne zabezpieczenia nie pomogą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można prowadzić przewody z elektrycznymi?

Niezła "choinka" się robi w kablach i trudno o inną drogę.

Niezła choinka, to Ci się zapali w alarmie, jak będzie przepięcie w instalacji elektrycznej, a Ty sobie poprowadzisz przewody alarmowe przy elektrycznych.

Uwierz mi, że dla chcącego zawsze znajdzie się miejsce na poprowadzenie przewodów z dala od instalacji elektrycznej.

Niektóre instalacje elektryczne są bardzo rozbudowane (inteligentne lub sterowalne budynki) i tam są ogromne ilości instalacji elektrycznej (kilometry przewodów), a mimo to wszystkie instalacje niskonapięciowe są odsunięte od instalacji elektrycznej.

Polecam rozwagę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę!

 

Burze - tak ostatnio nad polską dość często...

........

Mnie na kilkaset zamontowanych Impaq-w, od wyładowań padły tylko dwie (w jednym domu, na bramach garażowych). Nie jest to jakiś znaczący problem więc ja bym nie kombinował z klejeniem czujki do podłoża, tym bardziej, że nie wiadomo, czy to w ogóle coś zmieni. Może to nie przeskok iskry z wkrętów mocujących na płytkę elektroniki, a indukcja elektromagnetyczna w przewodzie do czujki doprowadziły do uszkodzenia czujki :roll:.

Zapakuj te uszkodzone płytki w nowe obudowy (nie nawiercone) i w kartoniki, idź do magazynu Volty i poproś o wymianę sztuka za sztukę. Powiedz, że nie działają od nowości :wink:

Ponieważ to jest produkt przez nich sprowadzany, to nie bawią się w serwis, tylko w wymianę.

 

witaj,

niestety nie mam odbudowy "niezdziurkowanej" :(

podjadę i oddam takie - zobaczymy

 

ale najważniejsze to jak zabezpieczyć na przyszłość - tak jak pisałem podpiąć takie drzwi pod uziemienie? są całe metalowe zarówno garażowe jak i te od kotłowni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy mozecie mi poradzic odnosnie alarmu??? Bede miec 12 czujek a moze i 16 , zastanawialem sie nad versa 15. Nastepna sprawa to jaka wybrac obudowe do centrali metal czy plastik ??? nad czy podtynkowa ??? Aha w jakiej odleglosci od kabli elektrycznych moga byc prowadzone kable od alarmu ?? wy jako znawcy doradzcie prosze

pozdrawian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje wykrywacza przewodów alarmowych.

 

Kupiłem takiego Boscha

 

http://www.bosch-do-it.pl/boptocs2-pl/Product.jsp?country=PL&lang=pl&division=hw&ccat_id=95297&object_id=9994

 

ale ten wogóle nie wykrywa przewodów YTDY ani skrętki UTP.

 

Przewody YDYp wykrywa bardzo sprawnie zarówno te pod napięciem jak i te bez napięcia pod tynkiem CW grubości do 1,5cm.

 

 

Czego używacie do lokalizacji przewodów YTDY pod tynkiem.

 

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/LokalizatorLKZ-710.jpg

 

http://www.sonel.pl/index.php?pid=139

 

Koszt około 1000 zł :(

 

Używasz może takiego? Jak się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy mozecie mi poradzic odnosnie alarmu??? Bede miec 12 czujek a moze i 16 , zastanawialem sie nad versa 15. Nastepna sprawa to jaka wybrac obudowe do centrali metal czy plastik ??? nad czy podtynkowa ??? Aha w jakiej odleglosci od kabli elektrycznych moga byc prowadzone kable od alarmu ?? wy jako znawcy doradzcie prosze

pozdrawian

A jak myślisz mi jest ładniej w czerwnym czy niebieskim?

centrala:

Najpierw ustal ile bedziesz mial czujników, jakiego typu, ile sygnałów chcesz wyprowadzic do stacji monitorwania/ moduł gsm jakiej funkcjonalności oczekujesz. Jak to juz bedziesz miał możesz przystepować do wyboru centrali.

obudowa:

To zalezy gdzie ja chcesz umieścić. Jeżeli na kominie to wydaje mi sie ze raczej nadtynkowa, ale np w szafie lepiej skomponuje sie podtynkowa.

okablowanie

Co do odległości to czym więcej tym lepiej . Powinno byc około 20cm ale to nie zawsze sie udaje. nawet 5 cm odległości to zd3ecydowanie lepiej niż 0

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chcę przy pomocy centrali alarmowej uzyskać kilka funkcjonalności - związanej ze sterowaniem urządzeń domowych - jaka centrala będzie dawała takie możliwości

 

1) centralne sterowanie zamykaniem/otwieraniem rolet - na podstawie kalendarza tygodniowego, bądź czujnika zmierzchowego

 

2) zamykanie/otwieranie rolet przy załączaniu systemu alarmowego - strefy

 

3) zapalanie świateł po wykryciu ruchu w konkretnych czujkach - jakie kable trzeba doprowadzić do oświetlenia od centrali

 

4) włączanie/wyłączanie oświetlenia na podstawie kalendarza dziennego - emulacja obecności w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam centarlke CA-4mx i mam kilka pytań do kolegów :

 

1) Czy mogę na jednej lini podpiąć wiecej niż jedną czujkę ?

2) Czy można do niej założyć zamiast kluczyka klawiature na kod i czy to musi być model dedykowany do niej czy może jakiś uniwersalny ?

3) Chciałbym zrobić małą automatykę za jej pomocą. W momencie gdy alarm rozbrojony - za pomocą przekaźnika chcę uzyskać napięcie 230V na jego stykach i sytuacje odwrotną na innym przekaźniku - czy pomysł wart jest realizacji.

 

Dodam, że ta centralka (gdby dało się podpiąć manipulator) wystracza mi i że ze względów finansowych nie chciałbym kupować czegoś bardziej rozbudowanego.

Na chwilę obecną rozbudowałem ją juz o powiadomianie gsm i nie wiem czy z tą małą automatyką to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam centarlke CA-4mx i mam kilka pytań do kolegów :

 

1) Czy mogę na jednej lini podpiąć wiecej niż jedną czujkę ?

2) Czy można do niej założyć zamiast kluczyka klawiature na kod i czy to musi być model dedykowany do niej czy może jakiś uniwersalny ?

3) Chciałbym zrobić małą automatykę za jej pomocą.

 

3x można :lol:

Tak jak można całe życie patrzeć w telewizor cz/b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że temat centrali Matrix 832 był poruszany wielokrotnie. Ale tak naprawdę powiedzcie szczerze, co oznacza że sięwiesza. czyli jak często w porównania do innych (lepszych) firm.

Mój instalator zaproponował mi zestaw Matrix 832 z klawiaturą MX ICON, czujki PIR AQUA PRO. Jakich problemów czy uniedogodnień mogę się spodziewać w codziennym użytkowaniu

 

Dom ma już rozprowadzoną instalację pod PIRy. Jeśli nie polecacie powyższego zestawu, to co ze średniej półki cenowej będzie najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...