Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Proszę o pomoc w zakupie zestawu alarmowego.Instalacja jest zrobiona pod 8 czujek przewodowych w tym jedna w kotłowni.System ma posiadać 2 manipulatory-jeden przy wejsciu drugi w garażu.W domu będzie mieszkał kot.,chcę miec powiadomienie gsm.Możliwość załaczenia jednej strefy np garaż.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jezu broń mnie przed Versą

Tak z ciekawości: co masz do Versy?

 

Tania badziewna konstrukcjia ; bardzo mała wydajność zasilaczy; 2 strefy ( wiem wiem mozna w strefie zrobic jesczze podstrefe) mało COM no to jakas porażka aby w V15 na 15 lini tylko 3 COM były.

Ilość reakcji wejść czy wyjść pozostawia wiele do zyczenia.

I dla mnie osobiście bardzo brzydkie klawiatury:) ale to już dla mnie .

brak lini w klawiaturze; błędy w instrukcji ( podłacz SP4002 czy 4006 według schematu.. powodzenia)

A znajac SATELA wszelkie niespodzianki wyjdą po roku lub dwóch.

 

Sorki ale zamiast Versy polecam zdecydowanie INTEGRY a jak chcesz taniej CA5;CA6;CA10

albo popatrz na Paradoxa czy Rokoneta::)

Też nie jestem zachwycony, dodam że mało wyjśc jest na płycie ale wychodzi sporo taniej niz integra jeśli masz więcej klawiatur w systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobudowalem na dzialce garaz wolnostojacy i chce go podlaczyc pod alarm, najlepiej jako kolejna partycje. Alarm to Interga 128, musze kupowac trzeci manipulator, czy z pierwszego moge obsluzyc tamta partycje?, jak moze to jak? ;)

A dlaczego partycję? nie możesz strefy zrobić?

Ale nawet jak zrobisz kolejną partycję to jest mozliwośc obsługi z dotychczasowych manipulatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobudowalem na dzialce garaz wolnostojacy i chce go podlaczyc pod alarm, najlepiej jako kolejna partycje. Alarm to Interga 128, musze kupowac trzeci manipulator, czy z pierwszego moge obsluzyc tamta partycje?, jak moze to jak? ;)

A dlaczego partycję? nie możesz strefy zrobić?

Ale nawet jak zrobisz kolejną partycję to jest mozliwośc obsługi z dotychczasowych manipulatorów.

Nie chce strefy bo juz mam dwie partycje z dwoma manipulatorami i chce by ta trzecia byla obslugiwana przez oba manipulatory.

Jak sie da, to super, dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobudowalem na dzialce garaz wolnostojacy i chce go podlaczyc pod alarm, najlepiej jako kolejna partycje. Alarm to Interga 128, musze kupowac trzeci manipulator, czy z pierwszego moge obsluzyc tamta partycje?, jak moze to jak? ;)

A dlaczego partycję? nie możesz strefy zrobić?

Ale nawet jak zrobisz kolejną partycję to jest mozliwośc obsługi z dotychczasowych manipulatorów.

Nie chce strefy bo juz mam dwie partycje z dwoma manipulatorami i chce by ta trzecia byla obslugiwana przez oba manipulatory.

Jak sie da, to super, dzieki ;)

Tylko bedziesz musiał innym kodem uzbrajać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit 1:

Przepis bajka, już brama wjazdowa i garażowa pikają. Na tej bazie będę kombinował nad kolejnym pomysłem: załączony alarm ale trzeba jeszcze wyjść na balkon lub psy potrzebują wyskoczyć na szybki numerek. No to przycisk na ścianie (wykorzystam Elmesa bo już kuł nie będę) i mamy tak - beep że sygnał doszedł do centralki, czas na wejście, jak ten czas minie to to upierdliwie beep co minutę dopóki jest naruszone wejście. Może być czy nie bardzo?

Do tego zastosowania nie nadaje się taka funkcja logiczna, ale też da się to zrobić :)

Kombinuj z wejściem typu: Blokuje grupę i wyjściami typu: Wskaźnik GOTOWY, Wskaźnik BLOKOWAŃ oraz Iloczyn logiczny wyjść.

 

Pokombinowałem i niestety, bez zachwytu. W grę wchodzi czas rzędu 20-30 minut. Wejście typu 64.Blokująca jak dla mnie jest bronią obosieczną, bo zadziała zarówno jak ja go naruszę, jak też jakiś obwieś.

Zaczynam od nowa w kierunku: wejście wirtualne (przycisk naścienny) jako wyzwolenie wyjścia 24.przełącznik mono, a dalej licznik czasu, iloczyn logiczny i beep w pętli czasowej do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS wrzucił link do takiej strony

 

http://www.pisa.org.pl/index.php?page=strona&id=1

 

gdzie wyczytałem.....

 

Po trzecie należy sprawdzić podłączenia wyjść centralki do nadajnika. Zdarza się, że przygotowując włamanie, wyjścia centralki sygnalizujące sabotaż i włamanie są podłączane do jednego wejścia „włamaniowego” centralki alarmowej, co może skutkować zablokowaniem wysłania sygnału „włamanie”, jeśli wcześniej otwarto np. obudowę syreny alarmowej.

 

Może mi ktoś wytłumaczyć o co to chodzi.

 

A słyszeliście wogóle o Polskiej Izbie Systemów Alarmowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SS

Sygnał włamania ma ograniczony czas trwania, sabotaż najczęściej wymaga skasowania ręcznego a dalej sobie sam dopowiedz.

PISA - czy ktoś słyszał?

To ta Polska Izba Systemów Alarmowych co wyłożyła pieniądze na przetłumaczenie kilku arkuszy normy dotyczącej Systemów Alarmowych PN EN 50131 i dzięki temu kilka tygodni temu wycofano normę z około 1993 roku czyli PN E 08390/14

Czyli nie ma systemów klasy SA1 do SA4 tylko stopnie bezpieczeństwa/ochrony/ od 1 do 4 i one nie mają żadnego związku z dawnymi oznaczeniami.

A tu masz kilka przykładów "przygotowania" systemu do włamania

http://www.pisa.org.pl/index.php?page=comment&nrstr=0&id=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Czy zewnetrzny czujnik PIR np. DG85W naprawdę się sprawdza? Chodzi mi o zainstalowanie czujników przed domem na zewnątrz, np w podbitce lub na ścianie zewnętrznej. Bariery podczarwieni cieżko mi zastosować bo dom ma nieregularny kształt i musiałbym tego sporo użyć a to koszty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Czy zewnetrzny czujnik PIR np. DG85W naprawdę się sprawdza? Chodzi mi o zainstalowanie czujników przed domem na zewnątrz, np w podbitce lub na ścianie zewnętrznej. Bariery podczarwieni cieżko mi zastosować bo dom ma nieregularny kształt i musiałbym tego sporo użyć a to koszty.

 

Sprawdzi się ...ale musisz pamiętać aby był montowany nie wyżej niż 2.7 m ( w instrukcji podają od 2.1 )

Musisz pamietać aby nie patrzył w stronę krzewów; drzewek; drogi po której ktoś chodzi.... tu podawany zasięg 11-12 m jest zdecydowanie wiekszy.

Odpowiednie ustawienie ( wysokości; czułośći ) i odpowiedni teren gwarantują dobre działanie tego czujnika.

Pamiętaj też że czujnik nie posiada antymaskingu i ktoś wcześniej celowo może go oślepic ... ale kosztuje coś około 289 zł netto ( absolutnie wystrzegaj się D&D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie ustawienie ( wysokości; czułośći ) i odpowiedni teren gwarantują dobre działanie tego czujnika.

Pamiętaj też że czujnik nie posiada antymaskingu i ktoś wcześniej celowo może go oślepic ... ale kosztuje coś około 289 zł netto ( absolutnie wystrzegaj się D&D)

 

a co masz do D&D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na

INT32

INTKLCD

MGSM3.5 ROPAMA

DIG75 ( tam gdzie kot bedzie i w kotłowni tez może być)

Paradox Pro ( tam gdzie kota nie ma)

albo Aqua zamiast Paradoxa albo Bosch BLP1

SP4003 ( albo 4006)

 

wersja eko

Esprit 728U

LED636

reszta ta sama:)

Jaki orientacyjny koszt takiego zestawu?Czy sprawny elektryk powinien poradzić sobie z montażem??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na czujnikach jakiego rodzaju oprzeć instalację alarmową w pomieszczeniach z nieotwieralnymi oknami (witryny bez skrzydeł)?

2. Czy w pomieszczeniach na poddaszu, do okien których jest praktycznie niemożliwy dostęp (5m nad ziemią), należy w oknach montować kontaktrony, albo jakoś inaczej zabezpieczać pomieszczenia?

3. Czy program instalacji alarmowej można tak ustawić, (przy kontaktronach w oknach), że alarm będzie czuwał mimo otwartych okien (wybranych albo wszystkich) a sygnalizował tylko naruszenie drzwi i bramy garażowej?

4. Co się dzieje gdy załączam system alarmowy, a niechcący zostawiłem otwarte okno (z kontaktronami) i - powiedzmy - zignorowałem (nie zauważyłem) wskazanie centrali? Czy za chwilę alarm się uruchomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy w pomieszczeniach na poddaszu, do okien których jest praktycznie niemożliwy dostęp (5m nad ziemią), należy w oknach montować kontaktrony, albo jakoś inaczej zabezpieczać pomieszczenia?

Takie okna to slaby punkt domu, kontraktony warto dac.

A jest jakas czujka w pomieszczeniu w ktorym sa takie okna?

 

3. Czy program instalacji alarmowej można tak ustawić, (przy kontaktronach w oknach), że alarm będzie czuwał mimo otwartych okien (wybranych albo wszystkich) a sygnalizował tylko naruszenie drzwi i bramy garażowej?

Oczywiscie, ze tak. Przy zalaczaniu alarmu jak jest jakas strefa naruszona to alarm o tym informuje i pyta czy mimo to zalaczyc.

 

4. Co się dzieje gdy załączam system alarmowy, a niechcący zostawiłem otwarte okno (z kontaktronami) i - powiedzmy - zignorowałem (nie zauważyłem) wskazanie centrali? Czy za chwilę alarm się uruchomi?

Trudno zignorowac wskazanie centrali bo jak o tym poinformuje to bez potwierdzenia nie uzbroi alarmu. Alarm sie nie uruchomi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Co się dzieje gdy załączam system alarmowy, a niechcący zostawiłem otwarte okno (z kontaktronami) i - powiedzmy - zignorowałem (nie zauważyłem) wskazanie centrali? Czy za chwilę alarm się uruchomi?

Większość poważnych central AFAIK nie pozwoli na uzbrojenie jeśli nie wymusisz zignorowania naruszenia linii w momencie uzbrajania. W Integrach Satela standardowo wyświetla informację o naruszeniu, którą trzeba specjalnie potwierdzić, aby system się uzbroił. Oczywiście jeśli uzbroisz system z naruszoną linią, to tuż po uzbrojeniu zgłosi alarm na tej linii, no i "będzie wył", chyba że ustawisz mu ignorowanie tej linii, ale wtedy możesz ją po prostu odłączyć, bo tylko niepotrzebnie prąd zużywa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość poważnych central AFAIK nie pozwoli na uzbrojenie jeśli nie wymusisz zignorowania naruszenia linii w momencie uzbrajania. W Integrach Satela standardowo wyświetla informację o naruszeniu, którą trzeba specjalnie potwierdzić, aby system się uzbroił. Oczywiście jeśli uzbroisz system z naruszoną linią, to tuż po uzbrojeniu zgłosi alarm na tej linii, no i "będzie wył", chyba że ustawisz mu ignorowanie tej linii, ale wtedy możesz ją po prostu odłączyć, bo tylko niepotrzebnie prąd zużywa ;-)

 

W Integrach, jeśli dobrze pamiętam, jet trochę inaczej:

1. konfiguruje się czy ma daną linię wymuszać przy uzbrajaniu czy nie; jeśli ma wymuszać nie da się uzbroić bez rozwiązania problemu (zamknięcia);

2. jeśli nie ma wymuszać - będzie ostrzeżenie i pytanie(*) - po czym da się uzbroić i nie będzie zgłaszał alarmu na tej linii; ignoruje ją tylko do czasu kolejnego uzbrojenia (o ile nie będzie znowu zignorowana), nie jest to więc tożsame z odłączeniem linii na stałe;

 

(*) nie pamiętam tylko czy da się tak całkiem bez pytania i ostrzeżenia - ale to nieistotne, bo i tak niewskazane. lepiej wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...