Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

 

 

Mam pytanie pośrednio związane z alarmami - chodzi mi o kamery....

 

Potrzebuję 2 szt. kamery zewnętrzne, które mogą też pracować w nocy, umieszczone mają być w podbitce, więc lepiej żeby były kopułkowe, ale nie koniecznie.....

 

Doprowadzone mam do nich skrętkę i 230v - wolałbym nie stosowac zasilacza bo nie będę miał zbytnio dostępu żeby np go wymienić gdyby coś się stało......

 

 

Z góry dziękuję

pozdr

 

Do najczęstszych usterek kamer zasilanych z 230V~należy uszkodzenie zasilacza. Jeżeli masz skrętkę to możesz w tym przewodzie puścić zarówno zasilanie 12V jak i sygnał . Co do kamer to najrozsądniejszym rozwiązaniem jest postawienie kamer o dobrej czułości i osobno doświetlaczy IR . takie rozwiązanie daje najlepsze efekty w obrazie nocnym i nie jest obarczone wadą kamery z promiennikiem które z reguły dają prześwietlony obraz postaci gdy znajduje się około 4 metrów od kamery czyli już w granicy identyfikacji.

Możesz się zastanowić nad kamerą Samsung SCC B2333P która ma rewelacyjne parametry jeśli chodzi o czułość. Jeżeli jednak chcesz koniecznie kopułę z doświetlaczem IR to pomyśl nad kamerą Bosch-a WZ45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Todaks fajnie że pojawiłeś się w tym wątku.

 

 

Napisz czy już zainstalowałeś jakiś system alarmowy Nexo lub Verso.

 

Możesz masz jakieś nowe doświadczenia spostrzeżenia.

 

Czv wg Ciebie można zrobić instalacją z automatyką budynkową łącząc w jeden system Nexo albo Verso razem z sterownikem PLC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

 

Mam pytanie pośrednio związane z alarmami - chodzi mi o kamery....

 

Potrzebuję 2 szt. kamery zewnętrzne, które mogą też pracować w nocy, umieszczone mają być w podbitce, więc lepiej żeby były kopułkowe, ale nie koniecznie.....

 

Doprowadzone mam do nich skrętkę i 230v - wolałbym nie stosowac zasilacza bo nie będę miał zbytnio dostępu żeby np go wymienić gdyby coś się stało......

 

 

Z góry dziękuję

pozdr

 

Do najczęstszych usterek kamer zasilanych z 230V~należy uszkodzenie zasilacza. Jeżeli masz skrętkę to możesz w tym przewodzie puścić zarówno zasilanie 12V jak i sygnał . Co do kamer to najrozsądniejszym rozwiązaniem jest postawienie kamer o dobrej czułości i osobno doświetlaczy IR . takie rozwiązanie daje najlepsze efekty w obrazie nocnym i nie jest obarczone wadą kamery z promiennikiem które z reguły dają prześwietlony obraz postaci gdy znajduje się około 4 metrów od kamery czyli już w granicy identyfikacji.

Możesz się zastanowić nad kamerą Samsung SCC B2333P która ma rewelacyjne parametry jeśli chodzi o czułość. Jeżeli jednak chcesz koniecznie kopułę z doświetlaczem IR to pomyśl nad kamerą Bosch-a WZ45.

 

To jakie kable położyć jeżeli kamery są w planach ale za kilka lat powiedzmy 3 lata. Tylko skrętka wystarczy i tylko jeden kabel skrętki czy może dać 2x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie kable położyć jeżeli kamery są w planach ale za kilka lat powiedzmy 3 lata. Tylko skrętka wystarczy i tylko jeden kabel skrętki czy może dać 2x

 

Dla samej kamery bez względu czy będzie to analogowa czy IP wystarczy tylko skrętka . Dla obudowy z grzałką można doprowadzić osobny przewód do 230V~z najbliższego punktu zasilającego( zaniki tego napięcia dla systemu są bez znaczenia - chodzi tylko o zasilanie grzałek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję jak koń pod górę i nic. Integra, SMS o braku zasilania AC mam, nie mogę natomiast znaleźć jak ustawić informację o powrocie AC.

Pomoże ktoś?

Nie wiem czy to ten kontekst, ale nie podałeś jaki moduł GSM. Ja mam GPRS-T1 i ustawiam 3-301 Koniec braku zasilania sieciowego (ContactID). Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Todaks fajnie że pojawiłeś się w tym wątku.

 

 

Napisz czy już zainstalowałeś jakiś system alarmowy Nexo lub Verso.

 

Możesz masz jakieś nowe doświadczenia spostrzeżenia.

 

Czv wg Ciebie można zrobić instalacją z automatyką budynkową łącząc w jeden system Nexo albo Verso razem z sterownikem PLC.

 

Nigdy nie pracowałem ze sterownikami PLC więc w tym temacie się nie wypowiem. Jeśli chodzi o Verso to nie zainstalowałem jeszcze żadnego systemu na obiekcie w chwili obecnej trwają rozmowy w sprawie ewentualnej instalacji w jednym z budynków w Warszawce.

Jeśli chodzi o Nexo - zainteresowanie jest b. duże, nie tak dawno skończyłem testowanie tego systemu ( pozdrowienia dla P. Kowalczyka oraz Irka ). W tej chwili trwają prace nad pierwszą instalacją i wkrótce będzie uruchamiana . Jak się można domyśleć produkt spełnił moje oczekiwania . W między czasie otrzymałem z firmy Vidicon do przetestowania system alarmowy włoskiej firmy Iniim . O pierwszych spostrzeżeniach można przeczytać na mojej stronie www.

Wracając do Twojego pytania na temat moich spostrzeżeń co do nexo i verso. Verso do doskonały produkt dla osób którzy wychodzą z założenia że system należy założyć , zaprogramować i eksploatować bez większych zmian ( każda zmiana wymaga przyjazdu instalatora ).

System o bardzo dużych możliwościach jednak z uwagi na te możliwości producent nie chce ryzykować i otwierać dostępność do produktu z obawy ( słusznej z resztą )że ludziska nie poradzą sobie z nim i zaczną krążyć opinie że coś z nim nie tak. System nexo nie posiada aż tak dużych możliwości z zakresu automatyki ale i nie jest do tego projektowany. To system do małych i średnich obiektów dla ludzi którzy chcą sobie coś od czasu do czasu w systemie zmienić , udoskonalić . Wszystkie funkcje logiczne można programować z pozycji użytkownika . Stąd też te instalacje będą częściej wykonywane . Nexo to system dla osób którym Integra czy np. Iniim nie wystarcza . Wkrótce postaram się opisać czy i w jakim stopniu system nexo spełnia obecne normy systemów SSWiN czyli PN-EN 50131-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję jak koń pod górę i nic. Integra, SMS o braku zasilania AC mam, nie mogę natomiast znaleźć jak ustawić informację o powrocie AC.

Pomoże ktoś?

Nie wiem czy to ten kontekst, ale nie podałeś jaki moduł GSM. Ja mam GPRS-T1 i ustawiam 3-301 Koniec braku zasilania sieciowego (ContactID). Działa.

Niestety to uboższy krewny - GSM LT 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję jak koń pod górę i nic. Integra, SMS o braku zasilania AC mam, nie mogę natomiast znaleźć jak ustawić informację o powrocie AC.

Pomoże ktoś?

 

Najprościej - ustaw wyście centrali jako typ 28 połącz je z wejściem modułu GSM i opisz naruszenie i koniec naruszenia wejścia jako brak i powrót AC. (Nie wysyłaj wówczas bezpośredniego komunikatu z centrali o braku AC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję jak koń pod górę i nic. Integra, SMS o braku zasilania AC mam, nie mogę natomiast znaleźć jak ustawić informację o powrocie AC.

Pomoże ktoś?

 

Najprościej - ustaw wyście centrali jako typ 28 połącz je z wejściem modułu GSM i opisz naruszenie i koniec naruszenia wejścia jako brak i powrót AC. (Nie wysyłaj wówczas bezpośredniego komunikatu z centrali o braku AC).

 

Dopiero jak to napisałem pokazała się Twoja informacja że masz LT 1S.

Nie mam jak sprawdzić ale spróbuj ustawić wyjście jako 28 w negacji i przypisz mu komunikat SMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Twojego pytania na temat moich spostrzeżeń co do nexo i verso. Verso do doskonały produkt dla osób którzy wychodzą z założenia że system należy założyć , zaprogramować i eksploatować bez większych zmian ( każda zmiana wymaga przyjazdu instalatora ).

 

A jakby porównać cenowo Nexo z Verso jest między nimi duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję jak koń pod górę i nic. Integra, SMS o braku zasilania AC mam, nie mogę natomiast znaleźć jak ustawić informację o powrocie AC.

Pomoże ktoś?

Nie wiem czy to ten kontekst, ale nie podałeś jaki moduł GSM. Ja mam GPRS-T1 i ustawiam 3-301 Koniec braku zasilania sieciowego (ContactID). Działa.

Niestety to uboższy krewny - GSM LT 1S

Lt1 to zaden uboższy krewny to zupełnie inny moduł, gprs-t1 to konwerter monitoringu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Twojego pytania na temat moich spostrzeżeń co do nexo i verso. Verso do doskonały produkt dla osób którzy wychodzą z założenia że system należy założyć , zaprogramować i eksploatować bez większych zmian ( każda zmiana wymaga przyjazdu instalatora ).

 

A jakby porównać cenowo Nexo z Verso jest między nimi duża różnica.

 

Rzuć przykład : ile punktów świetlnych regulowanych , ile zwykłych itp.

wtedy będzie można porównać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Twojego pytania na temat moich spostrzeżeń co do nexo i verso. Verso do doskonały produkt dla osób którzy wychodzą z założenia że system należy założyć , zaprogramować i eksploatować bez większych zmian ( każda zmiana wymaga przyjazdu instalatora ).

 

A jakby porównać cenowo Nexo z Verso jest między nimi duża różnica.

 

Rzuć przykład : ile punktów świetlnych regulowanych , ile zwykłych itp.

wtedy będzie można porównać .

 

No właśnie ilość punktów świetlnych ma być taka sama :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo pilne krótkie pytanko - czy do centrali VERSA-10 Satel'a telefon stacjonarny podłącza się kablem typowo telefonicznym czy mogę to zrobić tym samym co reszta okablowania alarmu czyli YTDY 6x0,5mm? Czy jest jakaś różnica?

Z góry dziękuję za info.

Możesz 6x0.5 na krótkim dystansie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo pilne krótkie pytanko - czy do centrali VERSA-10 Satel'a telefon stacjonarny podłącza się kablem typowo telefonicznym czy mogę to zrobić tym samym co reszta okablowania alarmu czyli YTDY 6x0,5mm? Czy jest jakaś różnica?

Z góry dziękuję za info.

Możesz 6x0.5 na krótkim dystansie,

Hmm a ile to jest krótki dystans? U mnie będzie jakieś 6-7 metrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...