Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A nie wystarczy ci sygnał o uzbrojeniu strefy? Możesz zaprogramować sygnał o pełnym uzbrojeniu .

Piszesz o wyjściu 21 lub 22? Niestety tutaj nie będę miał (a dokładniej centrala) informacji czy po załączeniu alarmu wyszedłem z budynku czy też w nim zostałem.

chodziło mi bardziej o wyjście 115 i opcję 1 załączenie pełne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi bardziej o wyjście 115 i opcję 1 załączenie pełne

Problem w tym że u mnie zawsze jest pełne załączenie - nie mam czujek które musiałbym wyłączać zostając w domu.

Odnosiłem się do opcji dla wejść "Blokowane przy braku wyjścia z obiektu". System tutaj wie że w trakcie odliczania czasu na wyjście naruszono (lub nie) linię wyjściową. Tylko gdzie on tę informację przechowuje żeby można było ją przechwycić i przypisać do wolnego wirtualnego wejścia bądź wyjścia.

Potrzebne jest mi to do uruchomienia kolejnego klocka - jeśli wyszedł to robimy to a jeśli został to robimy tamto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi bardziej o wyjście 115 i opcję 1 załączenie pełne

Problem w tym że u mnie zawsze jest pełne załączenie - nie mam czujek które musiałbym wyłączać zostając w domu.

Odnosiłem się do opcji dla wejść "Blokowane przy braku wyjścia z obiektu". System tutaj wie że w trakcie odliczania czasu na wyjście naruszono (lub nie) linię wyjściową. Tylko gdzie on tę informację przechowuje żeby można było ją przechwycić i przypisać do wolnego wirtualnego wejścia bądź wyjścia.

Potrzebne jest mi to do uruchomienia kolejnego klocka - jeśli wyszedł to robimy to a jeśli został to robimy tamto.

Zaprogramuj dowolne wejście wirtualne np. 50 jako NO i typ 47, wyłącz zapisywanie naruszeń do pamięci zdarzeń i włącz opcję blokowanie przy braku wyjścia. Następnie zaprogramuj wyjście jako 18 - wskaźnik blokowań i zaznacz, że ma pokazywać blokowanie wejścia wirtualnego nr 50.

Przy braku wyjścia z domu automatycznie zablokuje się wyjście 50 i będzie to zasygnalizowane na wyjściu 50 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma instalująca alarmy proponuje mi produkty z Paradoxa. Czy Paradox to dobra firma?

Jednoczesnie odradzają mi Satela ,twierdząc, że jest bardzo rozpowszechniony i tym samym "rozpracowany" przez włamywaczy.

Co o tym sądzicie?

 

Argument o rozpracowaniu jest wyssany z palca. Jeśli chodzi o Paradoxy to są to centrale mało awaryjne . Z prostych central można polecić serię E55( następca Esprita). Z bardziej zaawansowanych centralę adresowalną EVO.

Do poważnej wady central Paradoxa można zaliczyć fakt iż serwisant będzie zawsze znał kody dostępowe użytkowników. Wobec powyższego osoba która instaluje system musi być pewna( dyskrecja ) lub trzeba zmieniać hasła po każdej wizycie instalatora. Zalety niska awaryjność i w przypadku czujników adresowalnych (EVO)bardzo prosta instalacja. Do zalet też można z pewnością dodać estetykę klawaitury Grafica.

 

 

Jakiś miesiąc temu byłem na tzw .przeglądzie powłamaniowym obcego systemu, chodziło o szczytanie pamięci zdarzeń z Paradoxa esprita,niestety nie wyszło to najlepiej , w pamięci było co któreś zdarzenie, nie było sygnału uzbrojenia , chociaż dotarł na stacje monitorowania w efekcie ubezpieczyciel który dał sporą zniżkę za obecnośc alarmu odmówił wypłaty całego ubezpieczenia, w przypadku satela integry lub DSC jeszcze nigdy mi sie to nie zdarzyło.

 

Z Espritami mam do czynienia prawie 20 lat . Nigdy nie miałem takiej sytuacji by w buforze znikłą część zdarzeń. Moim zdaniem ktoś coś skopał . Być może problem tkwił w samym odczycie bufora. Niestety Esprity łączyły się z komputerem tylko poprzez linię telefoniczną bądź symulator linii telefonicznej, a do tego sam program pracuje pod DOS -em więc nie każdy obecny modem nadaje się do takich odczytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zastosować centralę RISCO ProSYS 140.

Chciałbym wyposażyć ją dodatkowo w moduł wyjść programowalnych w celu posterowania paroma nieskomplikowanymi układami (np. oświetlenie zewn.)

 

Który z modułów powinienem zastosować w tym celu:

 

- moduł 4 programowalnych wyjść przekaźnikowych

- moduł 8 programowalnych wyjść OC

 

W szczególności chodzi mi o kwestię instalacyjno-podłączeniowe w rozdzielniecy.

 

Dzięki za info,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zastosować centralę RISCO ProSYS 140.

Chciałbym wyposażyć ją dodatkowo w moduł wyjść programowalnych w celu posterowania paroma nieskomplikowanymi układami (np. oświetlenie zewn.)

 

Który z modułów powinienem zastosować w tym celu:

 

- moduł 4 programowalnych wyjść przekaźnikowych

- moduł 8 programowalnych wyjść OC

 

W szczególności chodzi mi o kwestię instalacyjno-podłączeniowe w rozdzielniecy.

 

Dzięki za info,

A.

Polecam jednak zmianę na integrę 128 , daje jednak duzo większe możliwości programowe.Pozatym koszty modułów np ethernetowego czy gsm są bez porównania niższe, masz tez moduły specjalizowane do rozdzielnicy INT-ORS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić będąc w domu czy system jest uzbrojony czy nie?

Mamy alarm oparty na kontaktronach i integrę 64. W trakcie uzbrajania i chwilę po, świeci dioda z oczkiem. Ale potem gaśnie.

Co muszę zrobić żeby sprawdzić czy system czuwa, żeby uniknąć fałszywych alarmów?

Przepraszam za może głupie pytanie, ale przewracam tą instrukcję już chyba piąty raz i nie mogę znaleźć :-?

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące montowania kontraktonów w oknach- trzeba się przewiercić przez to metalowe zbrojenie? Na rysunkach Zbycha (z tego wątku z 2005 r :) widać jak to sie robi,ale zakładając czujki przewodowe, to trzeba to zbrojenie przewiercić na wylot, żeby poprowadzić kable, tak?[/img]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące montowania kontraktonów w oknach- trzeba się przewiercić przez to metalowe zbrojenie? Na rysunkach Zbycha (z tego wątku z 2005 r :) widać jak to sie robi,ale zakładając czujki przewodowe, to trzeba to zbrojenie przewiercić na wylot, żeby poprowadzić kable, tak?[/img]

tak i trzeba to robić z wyczuciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zastosować centralę RISCO ProSYS 140.

Chciałbym wyposażyć ją dodatkowo w moduł wyjść programowalnych w celu posterowania paroma nieskomplikowanymi układami (np. oświetlenie zewn.)

 

Który z modułów powinienem zastosować w tym celu:

 

- moduł 4 programowalnych wyjść przekaźnikowych

- moduł 8 programowalnych wyjść OC

 

W szczególności chodzi mi o kwestię instalacyjno-podłączeniowe w rozdzielniecy.

 

Dzięki za info,

A.

Polecam jednak zmianę na integrę 128 , daje jednak duzo większe możliwości programowe.Pozatym koszty modułów np ethernetowego czy gsm są bez porównania niższe, masz tez moduły specjalizowane do rozdzielnicy INT-ORS

 

 

Wybór jednak padł na ProSYS'a z nowym panelem dotykowym (touchscreen).

 

Ponawiam prośbę o sugestię, który moduł wyjść programowych powinienem wybrać do tego typu zastosowań - przekaźniki czy OC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zastosować centralę RISCO ProSYS 140.

Chciałbym wyposażyć ją dodatkowo w moduł wyjść programowalnych w celu posterowania paroma nieskomplikowanymi układami (np. oświetlenie zewn.)

 

Który z modułów powinienem zastosować w tym celu:

 

- moduł 4 programowalnych wyjść przekaźnikowych

- moduł 8 programowalnych wyjść OC

 

W szczególności chodzi mi o kwestię instalacyjno-podłączeniowe w rozdzielniecy.

 

Dzięki za info,

A.

Polecam jednak zmianę na integrę 128 , daje jednak duzo większe możliwości programowe.Pozatym koszty modułów np ethernetowego czy gsm są bez porównania niższe, masz tez moduły specjalizowane do rozdzielnicy INT-ORS

 

 

Wybór jednak padł na ProSYS'a z nowym panelem dotykowym (touchscreen).

 

Ponawiam prośbę o sugestię, który moduł wyjść programowych powinienem wybrać do tego typu zastosowań - przekaźniki czy OC?

Zależy czym bedzisz sterował , jeśli oświetlenie zewnętrzne będzie na 230v to raczej bym wybrał wersję z oc , i tak bedziesz musiał zainstalować mocniejsze przekaźniki więc raczej nie ma sensu przepłacać za wyjścia przekażnikowe.

Jutro wezmę to do testów z ciekawości, to zobacze co jest warte, jak narazie to poza wyglądem nic nowego nie wnosi do Pro sysa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Integra 128 WRL i problem z zanikającym sygnałem

o ile kiedy jeszcze centralka sama wisiała było ok.

Odkąd tynkarze nałożyli na boki o 1.5 cm - pojawiły sie okresowe braki sygnału

czy tą antenkę mogę wyciągnąć na zewnątrz obudowy tzn. przykręcić ją do obudowy - kabelek w środku.

A może kupić inną, na giełdzie elektronicznej mieli anteny gsm do aut - na dłuugim kabelku - można na dwór wyciągnąć

Co sądzicie, co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Integra 128 WRL i problem z zanikającym sygnałem

o ile kiedy jeszcze centralka sama wisiała było ok.

Odkąd tynkarze nałożyli na boki o 1.5 cm - pojawiły sie okresowe braki sygnału

czy tą antenkę mogę wyciągnąć na zewnątrz obudowy tzn. przykręcić ją do obudowy - kabelek w środku.

A może kupić inną, na giełdzie elektronicznej mieli anteny gsm do aut - na dłuugim kabelku - można na dwór wyciągnąć

Co sądzicie, co radzicie?

 

A nie ostrzegałem , że to niezbyt trafiony pomysł - centrala i nadajnik GSM w jednym? Teraz nie pozostaje nic innego jak zastosować osobną antenę GSM o większym zysku. Samo wydłużenie kabla nie polepszy a wręcz pogorszy sprawę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...