Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

pięknie uporządkowana robota, wzór do naśladowania, gratulacje

ps. to w środku to korytko plastikowe?

Nie wiem czy aż tak pięknie. To moja pierwsza centralka :)

Wszystko na podstawie szczegółowych opisów w tym wątku.

To korytko to grzebieniowa listwa maskująca (polecana przez _ZBYCH_'a).

Rzeczywiście - pozwala uporządkować a raczej schować bałagan ;)

 

A ja mam dalej ten problem z CA64PP. Wywala mi ten bezpiecznik 3.15A.

Chyba serwis mnie czeka :(

Dzwoniłem do SATELA i mówią, że u nich do dwóch tygodni poleży :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W razie czego polecam firmę Akon - stali pracownicy = nie obawiasz się łysego dżentelmena w skórze serwisującego Twój alarm.

 

Współpracuję z tą firmą od 8 lat wszystko jest ok.

 

zaraz zaraz a co masz do łysych dźentelmenów

sam (czasami w lecie) jestem łysy, noszą skórę (to już nie w lecie) .. :)

a i zapomniałem że jeżdżę Bardzo Mocnym Wozem - to już pewnie mnie spycha na margines społeczny od pierwszego wejrzenia :roll: :lol:

 

to tak na rozluźnienie tematu

 

PS. A niektórzy to jeszcze nie wiedzą jak nie powinno sie reklamować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie była reklama tylko rekomendacja - nie mam nic do takiego wizerunku o jakim wspomniałeś. Miałem na myśli serwisantów wyglądających na bandziorów- w firmach takich jak J.... lub innych popularnych jest niesamowita rotacja pracowników- w związku z czym zawsze radzę klientom wybór małej firmy,która dba o te sprawy w sposób należyty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego polecam firmę Akon - stali pracownicy = nie obawiasz się łysego dżentelmena w skórze serwisującego Twój alarm.

 

Współpracuję z tą firmą od 8 lat wszystko jest ok.

 

zaraz zaraz a co masz do łysych dźentelmenów

sam (czasami w lecie) jestem łysy, noszą skórę (to już nie w lecie) .. :)

a i zapomniałem że jeżdżę Bardzo Mocnym Wozem - to już pewnie mnie spycha na margines społeczny od pierwszego wejrzenia :roll: :lol:

 

to tak na rozluźnienie tematu

 

PS. A niektórzy to jeszcze nie wiedzą jak nie powinno sie reklamować :)

Z tego, co wiem, to forumowy guru - ZBYCH też bywa łysy i jeździ Bardzo Mocnym Wozem, a mimo to jest znanym i cenionym fachowcem, więc nie ma co tak wszystkich łysych w BMW do jednego wora wrzucać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie była reklama tylko rekomendacja - nie mam nic do takiego wizerunku o jakim wspomniałeś. Miałem na myśli serwisantów wyglądających na bandziorów- w firmach takich jak J.... lub innych popularnych jest niesamowita rotacja pracowników- w związku z czym zawsze radzę klientom wybór małej firmy,która dba o te sprawy w sposób należyty.

Czasami spotykam serwisantów ze wspomnianych przez ciebie dużych firm, i uważam że chyba wrzuciłeś wszystkich do jednego worka. Mam wśród serwisantów jednej z tych firm kilku kolegów (nie mówię tu o tzw skoczkach)i uważam że znają się na swojej pracy , nie mają natomiast wpływu na to co instaluje firma, i jak to instaluje instalator który pracuje w porywach 2 miesiące. Pozatym napewno masz jakieś dowody że są bandziorami?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągniecie niepotrzebnie temat o którym nie zamierzam więcej pisać....

 

Ci "skoczkowie" moim zdaniem nie zbudzają żadnego zaufania przynajmniej mojego - jako klienta, firma traci wizerunek jak przysyła za każdym razem innego gościa, który chodzi Ci w 'buciorach po domu'.

 

Ok tyle dodałem od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można najszybciej i najłatwiej ....

Jak czujki to chyba wejść.

DloadX - Dane - Wejścia.

Kliknij na wybrane pole "Nazwa wejścia" a u dołu na pasku zobaczysz gdzie to wejście jest podpięte.

Potem Komunikacja - Stan systemu - Stan wejść

i naruszać po kolei wszystkie czujki. Która się zaświeci jest naruszona. To chyba najsensowniejszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i naruszać po kolei wszystkie czujki. Która się zaświeci jest naruszona. To chyba najsensowniejszy pomysł.

Czyli samemu to będzie ciężko, bo rozumiem, że jedna osoba patrzy a druga "narusza" :-)

 

Tak na szybko, to: można zanotować sobie planowaną trasę wycieczki po obiekcie i na uzbrojonym systemie ją odbyć (wyłączyć sygnalizatory, monitoring - ew. zgłosić do stacji monitorowania serwis centrali)

 

Porównać kolejność naruszeń wejść w systemie odczytaną z historii zdarzeń z tą z zanotowanej trasy przejścia, jeśli ilość czujek będzie się zgadzać, to powinno być ok.

 

Można też kombinować bez uzbrojonego systemu zmieniając na czas testów reakcję wejść na: typ 47: BEZ AKCJI ALARMOWEJ i zaznaczając opcję "Zapisuj naruszenia do pamięci zdarzeń" - każde naruszenie wejścia będzie odnotowane w pamięci zdarzeń.

 

Polecam jednak mój sposób = Integra + moduł ethernetowy + laptop z wlan (DloadX) - wtedy można śledzić wg podanego wcześniej przez panda sposobu samemu i ... zaoszczędzić browar na wieczór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... moduł ethernetowy + laptop ....i ... zaoszczędzić browar na wieczór

Pomyśl ile zaoszczędzisz nie kupując powyższego zestawu i ile za to będziesz mógł kupić :lol:

 

Edycja: usunięcie duplikatu fotki

 

Przekonałeś mnie, taaak zdecydowanie. Już odłączyłem (strasznie coś wyje), teraz wyrywam te białe kołki z obudowy, za chwilę z nadzieją w ślipiach zaproponuję Ci wymianę :lol: :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...