Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Rozumiem że boisz się że zgubisz telefon, ale wtedy zawsze masz przeciez klawiaturę w domu i możesz z niej wyłączyć.Pozatym czy często gubisz telefon?

Daleki jestem od bicia piany :) Po prostu jestem przeciwnikiem wyłączania w ten sposób alarmu, szczególnie gdy sposób ten jest dostępny dla wszystkich domowników (w tym dzieci). Za dużo jest tu niewiadomych - jak opiszesz w telefonie SMS wyłączający czuwanie aby był niezrozumiały dla osoby postronnej, czy kasujesz każdy wysłany SMS, jak przekonasz dziecko że telefonu nie pożycza się każdemu w klasie, w czasie rozboju sprawcy kradną pieniądze, telefony komórkowe i dokumenty.

I tylko o to mi chodzi.

Osobiście zawsze odradzam klientom takie rozwiązanie aby wyłaczać system sms,a tym bardziej aby taką mozliwość miały dzieci.Czasami uzywam tego rozwiązania do awaryjnego włączania alarmu.Dla ekip budowlanych najlepsze są kody jednorazowe, dajesz fachowcowi klucze i kod jednorazowy do rozbrojenia a uzbroić można zawsze bez kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

chcialabym instalację alarmową na już. jestem ze Starych Babic (koło wa-wy) polećcie mi jakiegoś instalatora. nie mam jeszcze tynków, ale już niebawem będą, więc dlatego tak zależy mi na czasie. nie znam się na technice i nie wiem czego chcę, zwierząt w domu nie będzie.

pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję następujących funkcji:

1. każdorazowo sms z info o włączeniu/wyłączeniu czuwania alarmu, włamaniu, sabotażu, z info która czujka/strefa została naruszona, info o awarii z opisem jakimś że np. chodzi o zanik napięcia i przejście na zasilanie z aku (nie wiem jakie jeszcze awarie w ogóle rejestruje centrala).

2. możliwość wyłączenia/włączenia czuwania alarmu telefonem (sms-em/lub dzwoniąc i wybierając kod tonowo)

 

Oczywiście nie musi to być wszystko opisane szczegółowo, moga być wysyłane sms-em jakieś skrótowe kody (oby jakoś edytowalne).

 

Znalazłem różne moduły: Ropam MGSM, Komfort5 http://www.alarmserwis.pl/cgibin/shop?info=23029&sid=5508632b oraz Satelowskie GSM-4S, LT-1, LT-2. Czy ktoś może mi wyjaśnić, który jest najlepszy do moich potrzeb, bo po opisach w necie jakoś ciężko mi się połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję następujących funkcji:

1. każdorazowo sms z info o włączeniu/wyłączeniu czuwania alarmu, włamaniu, sabotażu, z info która czujka/strefa została naruszona, info o awarii z opisem jakimś że np. chodzi o zanik napięcia i przejście na zasilanie z aku (nie wiem jakie jeszcze awarie w ogóle rejestruje centrala).

2. możliwość wyłączenia/włączenia czuwania alarmu telefonem (sms-em/lub dzwoniąc i wybierając kod tonowo)

 

Oczywiście nie musi to być wszystko opisane szczegółowo, moga być wysyłane sms-em jakieś skrótowe kody (oby jakoś edytowalne).

 

Znalazłem różne moduły: Ropam MGSM, Komfort5 http://www.alarmserwis.pl/cgibin/shop?info=23029&sid=5508632b oraz Satelowskie GSM-4S, LT-1, LT-2. Czy ktoś może mi wyjaśnić, który jest najlepszy do moich potrzeb, bo po opisach w necie jakoś ciężko mi się połapać.

 

Mam to wszystko (może poza wyłączaniem czuwania :D) , o czym piszesz, zrealizowane na GSM-4S. Centralę łączysz z tym modułem 4 żyłowym przewodem plus zasilanie i możesz wysyłać prawie nieograniczoną liczbę całkiem długich sms, które definiujesz w samej centrali. Oprócz standardowych np. alarmów z wejść, fajne są sms informujące o stanie wyjść. :)

 

Z opisu widzę, że LT-1 i LT2 też mają konwersję komunikatów PAGER (DTMF) na SMS, więc pewnie komunikaty będą szły równie dobrze, natomiast do sterowania z Twojej komórki moduł będzie musiał mieć wyjścia do podłączenia z wejściami centrali i tu GSM-4S jest chyba bezkonkurencyjny. Tylko ta cena ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję następujących funkcji:

1. każdorazowo sms z info o włączeniu/wyłączeniu czuwania alarmu, włamaniu, sabotażu, z info która czujka/strefa została naruszona, info o awarii z opisem jakimś że np. chodzi o zanik napięcia i przejście na zasilanie z aku (nie wiem jakie jeszcze awarie w ogóle rejestruje centrala).

2. możliwość wyłączenia/włączenia czuwania alarmu telefonem (sms-em/lub dzwoniąc i wybierając kod tonowo)

 

Oczywiście nie musi to być wszystko opisane szczegółowo, moga być wysyłane sms-em jakieś skrótowe kody (oby jakoś edytowalne).

 

Znalazłem różne moduły: Ropam MGSM, Komfort5 http://www.alarmserwis.pl/cgibin/shop?info=23029&sid=5508632b oraz Satelowskie GSM-4S, LT-1, LT-2. Czy ktoś może mi wyjaśnić, który jest najlepszy do moich potrzeb, bo po opisach w necie jakoś ciężko mi się połapać.

Jeśli nie potrzebujesz sterować centrali sms to w zupełności wystarczy Lt1 satela.Jeśli dojdzie sterowanie to GSM-4s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz sterować centrali sms to w zupełności wystarczy Lt1 satela.Jeśli dojdzie sterowanie to GSM-4s

Tzn. Chcę jakoś sterować, ale może być to na zasadzie normalnego zadzwonienia i wpisania czegoś/jakiegoś kodu tonowo, jeśli to jest możliwe.

Przez LT-1S też można sterować telefonicznie.

Tak tylko trzeba zapamiętać pip pip , ja pisałem o sterowaniu sms-ami

No tak :-) pip, pip - może jakiś mało kumaty jestem, ale prosiłbym o kilka słów wyjaśnienia ;-)) ooo cooo choodzi.

Wygląda, że 4S byłby najlepszy, tak? W pierwszym lepszym sklepie internetowym:

LT-1S 670zł, LT-2S 720zł, GSM 4S 850zł - to nie jest tak duża różnica, więc jedyny sporo tańszy jest ten Moduł Gsm KOMPAKT 5 - 412zł. Tylko doradźcie czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz sterować centrali sms to w zupełności wystarczy Lt1 satela.Jeśli dojdzie sterowanie to GSM-4s

Tzn. Chcę jakoś sterować, ale może być to na zasadzie normalnego zadzwonienia i wpisania czegoś/jakiegoś kodu tonowo, jeśli to jest możliwe.

Przez LT-1S też można sterować telefonicznie.

Tak tylko trzeba zapamiętać pip pip , ja pisałem o sterowaniu sms-ami

No tak :-) pip, pip - może jakiś mało kumaty jestem, ale prosiłbym o kilka słów wyjaśnienia ;-)) ooo cooo choodzi.

Wygląda, że 4S byłby najlepszy, tak? W pierwszym lepszym sklepie internetowym:

LT-1S 670zł, LT-2S 720zł, GSM 4S 850zł - to nie jest tak duża różnica, więc jedyny sporo tańszy jest ten Moduł Gsm KOMPAKT 5 - 412zł. Tylko doradźcie czy warto.

co do sterowania telefonicznego to przeczytaj sobie ten dział w instrukcji satela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko dotyczące czujki Siemens'a IR120C

 

http://www.nordserwis.pl/pics/ir120.jpg

 

- "test chodzenia" i wejście sterujące "4" - test chodzenia - czyli jak rozumiem sygnalizacja świecenia diodą aktywowana podczas poruszania się w strefie chronionej przez czujkę - czyli podczas łażenia pod czujką / system nie w dozorze / naruszenie strefy - zaświecenie się diody - tak ?

 

Wejście "4" - do czego ono służy ?? , jakie może być jego zastosowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejścia to steruje zdalnie testem chodzenia. Domyślnie podanie 0V wyłącza test (można zmienić polaryzację za pomocą DIP switch'a).

 

Fabrycznie jest podane 12V / DIP switch "1" w pozycji off / - czyli test chodzenia włączony .

 

Dziękuję - tak właśnie myślałem ale jakoś miałem problem ze zrozumieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie jest podane 12V / DIP switch "1" w pozycji off / - czyli test chodzenia włączony .

Dokładnie tak.

 

Jak przełączysz polaryzację, to wyłączysz test (oczywiście bez podłączania czegokolwiek do wejścia).

 

Co do wykorzystania - nie wiem, nic nie przychodzi mi do głowy. No może tylko podłączenie pod jakieś wyjście i sterując tym wyjściem można sobie testować podczas regulacji czułości itp. Po regulacji wyłączyć test przełączając wejście i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...