Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

a tak właściwie do czego ta opcja (dioda) służy? Jakaś istotna funkcja?

A sam na stronę Satela nie możesz zajrzeć?

A tam jest gdzieś napisane? Znalazłem tylko instrukcję, którą już czytałem. Tam są opisane awarie które sygnalizuje dioda (np. spadek napięcia), prealarm (tej funkcji do końca nie rozumiem). Ale nie ma informacji o którą tu pytam, dlaczego dioda włącza się (idąc dalej - czujka działa) jeśli system nie jest uzbrojony. Osobiście nie widzę takiego powodu, ale może się mylę. Dlatego grzecznie pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a tak właściwie do czego ta opcja (dioda) służy? Jakaś istotna funkcja?

A sam na stronę Satela nie możesz zajrzeć?

A tam jest gdzieś napisane? Znalazłem tylko instrukcję, którą już czytałem. Tam są opisane awarie które sygnalizuje dioda (np. spadek napięcia), prealarm (tej funkcji do końca nie rozumiem). Ale nie ma informacji o którą tu pytam, dlaczego dioda włącza się (idąc dalej - czujka działa) jeśli system nie jest uzbrojony. Osobiście nie widzę takiego powodu, ale może się mylę. Dlatego grzecznie pytam.

np. do przeprowadzenia testu czujnika, czy czujnik wykryje ruch w danym obszarze........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma informacji o którą tu pytam, dlaczego dioda włącza się (idąc dalej - czujka działa) jeśli system nie jest uzbrojony. Osobiście nie widzę takiego powodu, ale może się mylę. Dlatego grzecznie pytam.

np. do przeprowadzenia testu czujnika, czy czujnik wykryje ruch w danym obszarze........

No OK, to jest oczywiste, ale po co mi to testowanie 200 razy dziennie jak łaże po pokoju. Rozumiem w czasie instalacji/testowania systemu, ale po co ciągle to się włącza? Ja cały czas mówię o normalnym użytkowaniu systemu, już po jego instalacji. W czasie instalacji to jest jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma informacji o którą tu pytam, dlaczego dioda włącza się (idąc dalej - czujka działa) jeśli system nie jest uzbrojony. Osobiście nie widzę takiego powodu, ale może się mylę. Dlatego grzecznie pytam.

np. do przeprowadzenia testu czujnika, czy czujnik wykryje ruch w danym obszarze........

No OK, to jest oczywiste, ale po co mi to testowanie 200 razy dziennie jak łaże po pokoju. Rozumiem w czasie instalacji/testowania systemu, ale po co ciągle to się włącza? Ja cały czas mówię o normalnym użytkowaniu systemu, już po jego instalacji. W czasie instalacji to jest jasne.

jesli ci nie potrzebne to wyłacz, w domach nikt do tego nie przywiązuje uwagi, w obiektach publicznych powinno się ledy wyłaczać zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie?

Str. 2, pkt. Uruchomienie

Uważasz, że tam jest odpowiedź na moje pytanie, po co świecenie diody w czasie normalnego użytkowania systemu, gdy system nie jest uzbrojony? Wiesz co, zadałem to pytanie chyba 3 razy w kolejnych postach, a ty się upierasz z tą instrukcją. No cóż, najłatwiej "z buta" odesłać pytającego do instrukcji, bo napewno nie przeczytał, niż odpowiedzieć na konkretne pytanie. Punkt instrukcji, o którym mówisz mówi o "uruchomieniu"(!) czujki. Twoja odpowiedź niestety jest tylko częściowo związana z moim pytaniem. Tzn. dotyczy diody i czujki - i tyle mają wspólnego. Czyli browca nie będzie :-)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie?

Str. 2, pkt. Uruchomienie

Uważasz, że tam jest odpowiedź na moje pytanie, po co świecenie diody w czasie normalnego użytkowania systemu, gdy system nie jest uzbrojony? Wiesz co, zadałem to pytanie chyba 3 razy w kolejnych postach, a ty się upierasz z tą instrukcją. No cóż, najłatwiej "z buta" odesłać pytającego do instrukcji, bo napewno nie przeczytał, niż odpowiedzieć na konkretne pytanie. Punkt instrukcji, o którym mówisz mówi o "uruchomieniu"(!) czujki. Twoja odpowiedź niestety jest tylko częściowo związana z moim pytaniem. Tzn. dotyczy diody i czujki - i tyle mają wspólnego. Czyli browca nie będzie :-)).

 

Sprawdz dokladnie na co odpowiadal Ci "panda". Zacytowal konkretna czesc Twojego pytania i Ci na nie odpowiedzial.

Browiec sie nalezy.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Saxxxnt

Witam

 

Ja dziś zadam zapewne pytanie proste ale juz tak się zakręciłem że niechciał bym spalić co nieco w moim alarmie.

Alarm Satel. Na płycie INtegry 64 mam od lewej zaciski

AC AC COM

 

W opisie jest że AC -około 18v COM - masa

W zasilaczu mam 3 wyjscia

O V

16V

18V

 

I rozumiem ze podpinam 0V i 18V pod AC AC w integrze a poniewaz prad zmienny to niezaleznie do którego 0V a do którego 18V. No ale co z masą ???czyli COM ??? na płycie alarmu ???

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zadam zapewne pytanie proste .....

W narodzie umiejętność czytania prawie zanikła, czytanie ze zrozumieniem prawie nie istnieje, a umiejętność czytania instrukcji przed podłączeniem sprzętu zanikła całkiem....prawie....

Z jednej strony zachęciłbym do przeczytania pkt. 4.12.1.3 instrukcji, z drugiej natomiast popieram todaksa - zainwestuj w instalatora, będzie bezpieczniej i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W narodzie umiejętność czytania prawie zanikła, czytanie ze zrozumieniem prawie nie istnieje

Dokładnie to samo powiem o tobie jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem mojego pytania dot. diody w czujce. Tak to jest - łatwo krytykować innych.

 

todax,panda - ale żeście koledze pomogli - gratuluję. Nie szkoda wam czasu na siedzenie na forum. Zajmicie się swoimi sprawami, jeśli nie chcecie odpowiadać merytorycznie i potraficie tylko odesłać do instalatora. Całe to forum nie jest dla fachowców tylko dla amatorów i trudno się dziwić, że zadają proste pytania.

Niestety po prześledzeniu poprzednich stron tego wątku, stwierdzam, że z brakiem aktywności kolegi zbycha skończyły się merytoryczne odpowiedzi. Oby nie był to koniec tego wartościowego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

todax,panda - ale żeście koledze pomogli - gratuluję.

Nie gratuluj tylko pomyśl logicznie dlaczego nie pomogliśmy.

 

Fragment instrukcji instalatora:

4.12.1 Procedura podłączania zasilania

1. Wyłączyć zasilanie w obwodzie 230 V AC, do którego ma być podłączony transformator.

2. Przewody napięcia zmiennego 230 V podłączyć do zacisków uzwojenia pierwotnego transformatora.

3. Zaciski uzwojenia wtórnego transformatora podłączyć do zacisków AC na płytce elektroniki centrali.

 

Czy to jedno zdanie jest aż tak skomplikowane?

Jeśli ktoś nie rozumie co czyta lub robi na macanego (bo może się uda) to jest zagrożeniem dla siebie i innych.

Nie ma żadnej pewności że nawet po wytłumaczeniu co autor instrukcji miał na myśli będzie dobrze. Czy i jak nasz domator zrealizował pkt. 1 i 2?

Później nie doczyta kolejnego fragmentu lub zrobi na zasadzie "powinno się udać" a w konsekwencji napisze na forum że "tak mi ch... doradzałeś że płytę spaliłem".

 

Całe to forum nie jest dla fachowców tylko dla amatorów i trudno się dziwić, że zadają proste pytania.

Proste pytanie to jak samemu ocieplić czy zrobić wylewkę - jak się spieprzy to najwyżej będzie zimno lub krzywo.

Co innego gdy ktoś w ramach oszczędzania bierze się za coś co przerasta jego możliwości (vide niedawna dyskusja jak podpiąć różnicówkę) i jednocześnie stwarza (choćby potencjalne) zagrożenie dla amatora-instalatora czy innych.

 

Już starożytni mawiali - jeśli nie potrafisz nie pchaj się na afisz :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że i mnie nie udzielono odpowiedzi nie wiem moze i za proste moze i za trudne dla niektórych bo jak wydaje się, że proste to inni milczą a innstalatorzy nabierają wody w usta. Jestem na etapie parapetów zew. i chciałbym dzisiaj zamontować kontaktrony napewno będzie łatwiej mając dostęp od wew. i z zew.

 

Zamieściłem uproszczony rys. ale cięźko co niektórym odpowiedźeć choćby OK jest lub trzeba tak .......

Może honor co nie którym instalatorom nie pozwala bo zabiorę im chleb.

 

Może się znajdzie jakiś normalny user co miał z tym do czynienia?

ps. może ktoś montował w fakro pokojowe i do łazienki? porosiłbym o jakaś podpowiedź jak się to robi w przypadku takich okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że i mnie nie udzielono odpowiedzi nie wiem moze i za proste moze i za trudne dla niektórych bo jak wydaje się, że proste to inni milczą a innstalatorzy nabierają wody w usta. Jestem na etapie parapetów zew. i chciałbym dzisiaj zamontować kontaktrony napewno będzie łatwiej mając dostęp od wew. i z zew.

 

Zamieściłem uproszczony rys. ale cięźko co niektórym odpowiedźeć choćby OK jest lub trzeba tak .......

Może honor co nie którym instalatorom nie pozwala bo zabiorę im chleb.

 

Może się znajdzie jakiś normalny user co miał z tym do czynienia?

ps. może ktoś montował w fakro pokojowe i do łazienki? porosiłbym o jakaś podpowiedź jak się to robi w przypadku takich okien.

 

To nie mój wątek, też byłem tu kiedyś "tylko klientem" ale z tak roszczeniową i pretensjonalną postawą ZBANOWAŁ BYM CIE NA AMEN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku nie raz zostałem olany daltego tak pisze nie bez powodu. Może i mnie poniosło.

 

Tu nikt nikogo nie olewa ale nie sposób pisać odpowiedzi na wciąż te same pytania . Nie sposób również pisać elaboraty wprowadzające w świat instalacji. Czasami mam wrażenie że pytający chcą udowodnić że to czego inni uczą się kilka lat oni są w stanie pojąć w jeden dzień .Jestem w stanie zrozumieć samodzielne próby osób które otarły się już w jakiś sposób o "świat elektryki" i tym , jeśli pytanie ma sens ,można odpowiadać. Jednak nie pojmuję ludzi którzy biorą się za coś o czy nie mają kompletnie pojęcia . Wtedy mam chęć zadać im pytanie - czy wyrostek też Pan sam sobie zoperuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...