Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Doradzicie gdzie wstawic i jakie (pojedyncze czy dualne) czujki wewnatrz domu ? Do tego bedzie obwodowy na kontraktonach.

W srodku domu nie chce przesadzic - mysle nad maks 4-5 czujkami ruchu a do tego czujka gazu i dymu.

Poludnie na gorze schematw. Kominek na parterze kolo komina w salonie. Centralka na strychu (chyba do niej tez jedna czujka powinna byc ?)

 

http://images39.fotosik.pl/241/cc4bd6b7bca16316m.jpg

 

http://images44.fotosik.pl/245/83a48f88910dc74bm.jpg

 

Fantom

 

A mozna prosic jakis opis aranzacji pomieszczen gdzie np. szafki wiszace szafy kwiaty łazienki kotłownia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Doradzicie gdzie wstawic i jakie (pojedyncze czy dualne) czujki wewnatrz domu ? Do tego bedzie obwodowy na kontraktonach.

W srodku domu nie chce przesadzic - mysle nad maks 4-5 czujkami ruchu a do tego czujka gazu i dymu.

Poludnie na gorze schematw. Kominek na parterze kolo komina w salonie. Centralka na strychu (chyba do niej tez jedna czujka powinna byc ?)

 

Fantom

 

A mozna prosic jakis opis aranzacji pomieszczen gdzie np. szafki wiszace szafy kwiaty łazienki kotłownia

 

Kotlowni ogolni nei ma - tylko piec CO - na dole przy scianie garazowej w tym pomieszczeniu.

Szafek wiszacych ogolnie brak - co najwyzej w kuchni.

Lazienki - jedna mala na dole (tam gdzie CO) i druga nad nia (na dole po lewej).

Kwiatki ? A kto to wie ... :)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzicie gdzie wstawic i jakie (pojedyncze czy dualne) czujki wewnatrz domu ? Do tego bedzie obwodowy na kontraktonach.

W srodku domu nie chce przesadzic - mysle nad maks 4-5 czujkami ruchu a do tego czujka gazu i dymu.

Poludnie na gorze schematw. Kominek na parterze kolo komina w salonie. Centralka na strychu (chyba do niej tez jedna czujka powinna byc ?)

 

Fantom

 

A mozna prosic jakis opis aranzacji pomieszczen gdzie np. szafki wiszace szafy kwiaty łazienki kotłownia

 

Kotlowni ogolni nei ma - tylko piec CO - na dole przy scianie garazowej w tym pomieszczeniu.

Szafek wiszacych ogolnie brak - co najwyzej w kuchni.

Lazienki - jedna mala na dole (tam gdzie CO) i druga nad nia (na dole po lewej).

Kwiatki ? A kto to wie ... :)

 

Fantom

Na parterze daj czujnik w każdym pomieszczeniu z oknem, salon (jesli z kominkiem) , garaż , kotłownia czujniki dualne, tam gdzie nie spodziewasz sie kłopotów z róznicą temperatur czujniki PIR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym do centrali Integra 128WRL zastosować moduł ethernetowy i 4 expandery wejść, 2 expandery wyjść. Czy musze brać te z zasilaniem czy wystarcza zwykłe?

Same ekspandery centrala zasilii bez problemu,ale na twoim miejscu kupiłbym 1 podcentralę ca-64PP , 1 moduł wyjść i 3 wejść.Podcentrala ma zasilacz, 8 wejść i 8 wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym do centrali Integra 128WRL zastosować moduł ethernetowy i 4 expandery wejść, 2 expandery wyjść. Czy musze brać te z zasilaniem czy wystarcza zwykłe?

Same ekspandery centrala zasilii bez problemu,ale na twoim miejscu kupiłbym 1 podcentralę ca-64PP , 1 moduł wyjść i 3 wejść.Podcentrala ma zasilacz, 8 wejść i 8 wyjść.

 

i do tego dodatkowy transformator czy z tego samego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym do centrali Integra 128WRL zastosować moduł ethernetowy i 4 expandery wejść, 2 expandery wyjść. Czy musze brać te z zasilaniem czy wystarcza zwykłe?

Same ekspandery centrala zasilii bez problemu,ale na twoim miejscu kupiłbym 1 podcentralę ca-64PP , 1 moduł wyjść i 3 wejść.Podcentrala ma zasilacz, 8 wejść i 8 wyjść.

 

i do tego dodatkowy transformator czy z tego samego?

Absolutnie nie do tego samego!!!!

Proponuję aby zachować jakiś porządek w obudowach Integrę 128WRL i dwa moduły ca64E zainstalować w plastikowej obudowie którą otrzymałeś pewnie w zestawie, w drugiej obudowie montujesz Moduł ca64PP, akumulator drugi,i moduły ktre ci zostaly.

Mozesz tez tak http://www.arm.pl/foty/centrala1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam centralę Integra 32. Mam 2 strefy i możliwość załączenia 1 lub 2 ale nie mogę ustawić załączania obu . Doczytałem w internecie ,że powinienem mieć możliwość załączenia obu.

Proszę o podpowiedź.

Napisz jak uzbrajasz, czy masz dwie strefy czy jedną z blokowaniem czujek na noc? Po wbiciu kodu i # powinienes miec opcję załacz wszystko i załacz wybrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - czy ktores czujki (pir, dualne itp) "przebijaja sie" przez okno ? Czyli skierowane na wprost np wychwyca ruch za oknem ?

 

Fantom

Tak, czujki mikrofalowe wykrywają ruch za szybą, a po co Ci to?

Nie myśl sobie, że w taki prosty sposób zrealizujesz ochronę zewnętrzną :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

 

Mam zamiar założyć alarm w mieszkaniu. Nie posiadam zadnego doswiadczenia z instalacjami alarmowymi wiec prosze o sprawdzenie schematu i ewentualne uwagi.

 

 

Instalacje mam zamiar wykonac na podzespolach:

1. Centralka Integra 64

2. Czujki magnetyczne S-4 8x

3. Czujki PIR i zbicia szyby LC-102-PIGBSS 3x

4. Czujka PIR GRAPHITE PET 1X

5. Sygnalizator zewnetrzny SP-4006

6. Sygnalizator wewnetrzny SPW-100

7. Ekspander wyjsc pilotw RE-4K

 

Schemat instalacji:

 

http://img22.imageshack.us/img22/6729/schematokablowania1.jpg

 

Dziekuje za wszelkie uwagi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - czy ktores czujki (pir, dualne itp) "przebijaja sie" przez okno ? Czyli skierowane na wprost np wychwyca ruch za oknem ?

 

Fantom

Tak, czujki mikrofalowe wykrywają ruch za szybą, a po co Ci to?

Nie myśl sobie, że w taki prosty sposób zrealizujesz ochronę zewnętrzną :lol:

 

Wlasnie odwrotnie - boje sie, ze jakos zle wyceluje te czujki i beda mi zbieraly ruch za oknami.

Czyli MW przechodza a PIR nie ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - czy ktores czujki (pir, dualne itp) "przebijaja sie" przez okno ? Czyli skierowane na wprost np wychwyca ruch za oknem ?

 

Fantom

Tak, czujki mikrofalowe wykrywają ruch za szybą, a po co Ci to?

Nie myśl sobie, że w taki prosty sposób zrealizujesz ochronę zewnętrzną :lol:

 

Wlasnie odwrotnie - boje sie, ze jakos zle wyceluje te czujki i beda mi zbieraly ruch za oknami.

Czyli MW przechodza a PIR nie ?

 

Fantom

Masz na myśli czujki dualne? PIR nie przechodzi przez przeszkody, ale mikrofala owszem. W każdej czujce jest płynna regulacja czułości (zasięgu) czujki mikrofalowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowano mi alarm Integra 128 z powiadomieniem GSM.

W mojej okolicy czesto nie ma prądu - przeróbki sieci itp - w tym momencie przychodzi mi sms "Włamanie" i na zbity pysk jade na budowe bo jest Włam!

Czy z poziomu klawiatury znajac hasło serwisanta jestem w stanie wyłączyć powiadomienie o braku napięcia lub tez zroznicowac komunikat? aby nie wysylal wlamanie tylko brak prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnoście czujki Texecom Impaq+: w jaki sposób doprowadzić do niej kabel od spodu? W tym wątku były opisy i zdjęcia mocowania takiej czujki i wynikało z nich, że kable wprowadza się właśnie od strony "pleców" czujki. Problem tylko w tym, że trzeba by chyba rozwiercić płytkę drukowaną, bo wypełnia ona całą obudowę, a złącza są po jej przeciwnej stronie.

 

Tego problemu nie ma np. w Satel VD-1 gdzie płytka jest przymocowana do zdejmowanej części obudowy i spodnią spokojnie można przewiercić i wprowadzić tamtędy kabel.

 

Jakieś podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowano mi alarm Integra 128 z powiadomieniem GSM.

W mojej okolicy czesto nie ma prądu - przeróbki sieci itp - w tym momencie przychodzi mi sms "Włamanie" i na zbity pysk jade na budowe bo jest Włam!

Czy z poziomu klawiatury znajac hasło serwisanta jestem w stanie wyłączyć powiadomienie o braku napięcia lub tez zroznicowac komunikat? aby nie wysylal wlamanie tylko brak prądu?

 

Z poziomu klawiatury to pewnie trudne będzie żeby zróżnicować... wyłączyć pewnie się da - ja nie ćwiczyłem. Podepnij jakiś kompik, laptopa.. wtedy dasz radę ustawić powiadamianie o braku prądu i jego przywróceniu. Jak masz alarm "Włamanie" tzn. ktoś coś niewłaściwie sparametryzował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowano mi alarm Integra 128 z powiadomieniem GSM.

W mojej okolicy czesto nie ma prądu - przeróbki sieci itp - w tym momencie przychodzi mi sms "Włamanie" i na zbity pysk jade na budowe bo jest Włam!

Czy z poziomu klawiatury znajac hasło serwisanta jestem w stanie wyłączyć powiadomienie o braku napięcia lub tez zroznicowac komunikat? aby nie wysylal wlamanie tylko brak prądu?

 

Z poziomu klawiatury to pewnie trudne będzie żeby zróżnicować... wyłączyć pewnie się da - ja nie ćwiczyłem. Podepnij jakiś kompik, laptopa.. wtedy dasz radę ustawić powiadamianie o braku prądu i jego przywróceniu. Jak masz alarm "Włamanie" tzn. ktoś coś niewłaściwie sparametryzował...

 

Musial bym zapewne kupic kabel , i jak jest z programowaniem centrali? na jakims jezyku to jest oparte czy moze intuicyjne menu?:)

 

tresc "wlamanie" ustawil czlowiek od alarmu - taka jest tresc sms jak jest naruszona jakas strefa itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...