Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości czy kontaktrony satela w 2EOL-u są dobre to chciałbym tylko powiedzieć, że padło mi 5 w ciągu pół roku.

Teraz mam założone zwykłe kontaktrony + dolutowany rezystor.

 

Moze jakies konkrety ? Co padlo ?

Chcialem tez robic takie

 

Fantom

 

Jedyny konkret jaki mam to taki, że kontaktrony, które miałem zamontowane po prostu przestały reagować na otwieranie/zamykanie okna. Nie były zwarte (centralka wtedy alarmuje) tylko po prostu przestały działać.

Mój instalator powiedział, że jest zdziwiony i sam się zaczął zastanawiać czy to może od mrozu czy co, ale fakt faktem, 5 kontaktronów trzeba było wymienić.

 

Samych kontaktronów nie rozbieraliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości czy kontaktrony satela w 2EOL-u są dobre to chciałbym tylko powiedzieć, że padło mi 5 w ciągu pół roku.

Teraz mam założone zwykłe kontaktrony + dolutowany rezystor.

 

Moze jakies konkrety ? Co padlo ?

Chcialem tez robic takie

 

Fantom

 

Jedyny konkret jaki mam to taki, że kontaktrony, które miałem zamontowane po prostu przestały reagować na otwieranie/zamykanie okna. Nie były zwarte (centralka wtedy alarmuje) tylko po prostu przestały działać.

Mój instalator powiedział, że jest zdziwiony i sam się zaczął zastanawiać czy to może od mrozu czy co, ale fakt faktem, 5 kontaktronów trzeba było wymienić.

 

Samych kontaktronów nie rozbieraliśmy.

 

W tym nie ma nic dziwnego. Kiedyś ten sam problem dotknął czujników udarowo-kontaktronowych Abax-a. Wina tkwi w wadliwych bańkach kontaktronowych. Jak to kiedyś napisał Zbych - "kontaktron kontaktronowi nie równy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowano mi alarm Integra 128 z powiadomieniem GSM.

W mojej okolicy czesto nie ma prądu - przeróbki sieci itp - w tym momencie przychodzi mi sms "Włamanie" i na zbity pysk jade na budowe bo jest Włam!

Czy z poziomu klawiatury znajac hasło serwisanta jestem w stanie wyłączyć powiadomienie o braku napięcia lub tez zroznicowac komunikat? aby nie wysylal wlamanie tylko brak prądu?

 

Z poziomu klawiatury to pewnie trudne będzie żeby zróżnicować... wyłączyć pewnie się da - ja nie ćwiczyłem. Podepnij jakiś kompik, laptopa.. wtedy dasz radę ustawić powiadamianie o braku prądu i jego przywróceniu. Jak masz alarm "Włamanie" tzn. ktoś coś niewłaściwie sparametryzował...

 

Musial bym zapewne kupic kabel , i jak jest z programowaniem centrali? na jakims jezyku to jest oparte czy moze intuicyjne menu?:)

 

tresc "wlamanie" ustawil czlowiek od alarmu - taka jest tresc sms jak jest naruszona jakas strefa itp

Nie wiem czym się przejmujesz , powierzyłeś montaż , zapłaciłeś niech przyjedzie i poprawi. Wiesz przynajmniej jaki masz moduł gsm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości czy kontaktrony satela w 2EOL-u są dobre to chciałbym tylko powiedzieć, że padło mi 5 w ciągu pół roku.

Teraz mam założone zwykłe kontaktrony + dolutowany rezystor.

 

Moze jakies konkrety ? Co padlo ?

Chcialem tez robic takie

 

Fantom

 

Jedyny konkret jaki mam to taki, że kontaktrony, które miałem zamontowane po prostu przestały reagować na otwieranie/zamykanie okna. Nie były zwarte (centralka wtedy alarmuje) tylko po prostu przestały działać.

Mój instalator powiedział, że jest zdziwiony i sam się zaczął zastanawiać czy to może od mrozu czy co, ale fakt faktem, 5 kontaktronów trzeba było wymienić.

 

Samych kontaktronów nie rozbieraliśmy.

Miałem tez taki przypadek ale ze zwykłymi wpuszczanymi, po prostu się sklejają czasami i wersja DEol raczej nic tu nie ma do rzeczy.To Samo można było zaobserwować w kontraktronach Bezprzewodowych elemesa , jak nie otwierałeś za długo to sie sklejał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto czasami robić przegląd systemu :wink:

Nie czasem, a regularnie :)

Klienci niestety nie rozumieją, że system alarmowy wymaga regularnej obsługi serwisowej. Przypominają sobie o konieczności wykonania przeglądu, jak zaczynają się fałszywe alarmy (np. z zakurzonych czujek dymu), albo jak dochodzi do włamania i ubezpieczyciel zapyta, czy system alarmowy jest konserwowany...

Co po niektórzy uważają, że konserwacja nie jest potrzebna, bo "co tam w elektronice może się popsuć - albo działa, albo nie działa i system wykrywa usterkę" - tak mi ostatnio powiedział klient, który dzwonił pierwszy raz po pięciu latach od montażu dużego systemu alarmowego :roll:

Dzwonił tylko dlatego, bo padła mu Integra i były fałszywe alarmy sabotażowe.

Nieważne, że akumulatory już mają mniej, niż połowę nominalnej pojemności, nieważne, że czujki PIR są prawie ślepe od pokrywającego je kurzu, nieważne, że baterie w pilotach napadowych już padły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam kod instalatora , to jak to zrobić arm.pl ?

 

a tak zapytam można coś jeszcze zrobić z pozycji manipulatora ?

Wchodzisz w tryb serwisowy, strzałkami w dół aż będą "wejścia" wybierasz ta opcję potem menu szczegóły, wybierasz interesujące cię wejście , potem znowu strzałkami do czasu na wejście , zmieniasz czas i wychodzisz z trybu serwisowego nie zapominając o zapisaniu do Flasha.

Z klawiatury możesz zmienić/zaprogramować praktycznie wszystko.

Może opisałem to niezbyt jasno ale powinieneś sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi staropolskie przysłowie: mądry Polak po włamaniu.

Miałem przypadek w bezprzewodowym Wisdomie, że instalator z agencji ochrony

wyłączył "odpytywanie czujek".System pięknie się załączał,sygnał o załączeniu szedł do stacji monitoringu a złodziej mógł wynieść wszystko łącznie z czujkami

(padły baterie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi staropolskie przysłowie: mądry Polak po włamaniu.

Miałem przypadek w bezprzewodowym Wisdomie, że instalator z agencji ochrony

wyłączył "odpytywanie czujek".System pięknie się załączał,sygnał o załączeniu szedł do stacji monitoringu a złodziej mógł wynieść wszystko łącznie z czujkami

(padły baterie)

A tak z ciekawości ,długo miałeś wtedy ten system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzicie gdzie wstawic i jakie (pojedyncze czy dualne) czujki wewnatrz domu ? Do tego bedzie obwodowy na kontraktonach.

W srodku domu nie chce przesadzic - mysle nad maks 4-5 czujkami ruchu a do tego czujka gazu i dymu.

Poludnie na gorze schematw. Kominek na parterze kolo komina w salonie. Centralka na strychu (chyba do niej tez jedna czujka powinna byc ?)

 

Fantom

 

A mozna prosic jakis opis aranzacji pomieszczen gdzie np. szafki wiszace szafy kwiaty łazienki kotłownia

 

Kotlowni ogolni nei ma - tylko piec CO - na dole przy scianie garazowej w tym pomieszczeniu.

Szafek wiszacych ogolnie brak - co najwyzej w kuchni.

Lazienki - jedna mala na dole (tam gdzie CO) i druga nad nia (na dole po lewej).

Kwiatki ? A kto to wie ... :)

 

Fantom

Na parterze daj czujnik w każdym pomieszczeniu z oknem, salon (jesli z kominkiem) , garaż , kotłownia czujniki dualne, tam gdzie nie spodziewasz sie kłopotów z róznicą temperatur czujniki PIR.

 

A gdzie dawac czujki dymu (garaz i kuchnia ?) lub gazu (sypialnia ?)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...