Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Proszę o opinie czy taka instalacja alarmowa ma sens i czy będzie w porządku dla moich zastosowań. Dom jednorodzinny z garażem w piwnicy. Mam jedno wymaganie: chciałbym mieć alarm który załączony w nocy nie włączy się przy normalnym użytkowaniu budynku, czyli na dół do salonu czy też do kuchni można by zejść bez konieczności rozbrajania alarmu. Tak samo żona jak zostanie sama w domu to żeby mogła załączyć sobie alarm żeby się nie bać.

 

Co sądzicie o instalacji opartej na kontaktorach w każdym skrzydle okien i drzwi plus czujki inercyjne na każdym oknie. Wydaje mi się, że czujki inercyjne na drzwiach i bramie garażowej nie mają sensu.

 

Do tego dwie klawiatury w garażu i przy głównych drzwiach i czujki dymu na każdym piętrze i gazu w kotłowni.

 

Co o tym myślicie? Czy taki system będzie sprawnie działał? O czymś na pewno nie pomyślałem :)

 

Ponawiam prośbę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę o opinie czy taka instalacja alarmowa ma sens i czy będzie w porządku dla moich zastosowań. Dom jednorodzinny z garażem w piwnicy. Mam jedno wymaganie: chciałbym mieć alarm który załączony w nocy nie włączy się przy normalnym użytkowaniu budynku, czyli na dół do salonu czy też do kuchni można by zejść bez konieczności rozbrajania alarmu. Tak samo żona jak zostanie sama w domu to żeby mogła załączyć sobie alarm żeby się nie bać.

 

Co sądzicie o instalacji opartej na kontaktorach w każdym skrzydle okien i drzwi plus czujki inercyjne na każdym oknie. Wydaje mi się, że czujki inercyjne na drzwiach i bramie garażowej nie mają sensu.

 

Do tego dwie klawiatury w garażu i przy głównych drzwiach i czujki dymu na każdym piętrze i gazu w kotłowni.

 

Co o tym myślicie? Czy taki system będzie sprawnie działał? O czymś na pewno nie pomyślałem :)

 

Ponawiam prośbę o opinię.

 

Z moich wiadomosci teoretycznych, jest to wlasnie "lansowany" tu typ alarmowki. Najlpesze rozwiazanie w stosunku do ceny. Ja tez robie tego typu, z tym, ze zamiast inercyjnych nie bedzie zadnych lub stluczeniowe (nie mieszcza mi sie na ramie)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów...i moze nawet koleżanki:)

No spedziłem tydzień na czytaniu waszych dobrych i złych rad...i chce zrobic tak ...

Dom ma Piwnice, parter, pietro, stryszek

Mój wybrany sprzęt to

Skład:

> > > > -akumulator 18ah

> > > > -obudowa + transformator

> > > > -czujka BOSCH BLP1-P pet - 12szt

> > > > -dualna bosch BLD1-P pet - 5szt

> > > > -kontaktron Satel K-1BR - 7szt

> > > > -DG-1CO Satel

> > > > -Czujka dymu

> > > > -manipulator INT-KLCD-GR - 4szt

> > > > -syrena zew. SP-4001 Satel

> > > > -syrena wew. SPW-100 Satel

> > > > -moduł GPRS-T2 z obudową i anteną

> > > > -Integra 64

> > > > -kabel programujący Integry

> > > > -kabel programujący GPRS-T2

>>>>>- expander C-64 E

Che utworzyc I partycje i 3 strefy

Strefa 1- Piwica

Strefa 2- Parter

Strefa 3- Piętro

W Piwicy: kontraktron w zsypie węgla, czujka dualna kotłownia, czujki ruchu w pozostałych pomieszczeniach i na schodach do piwnicy, czujka C.O i czujka dymu- przy kotłowni, dodatkowo manipulator, chce siedziec w piwnicy w której jest studio i sala prób chce załaczyc alarm na pozostałą częśc domu,

Na parterze: manipulator przy wejsciu , manipulator w garazu, kontraktrony w drzwiach wej, i bramie garazowej, czujka dualna w salonie tam gdzie kominek i w łazieńce, w pozostałych pomieszczeniach czujki ruchu.

Piętro: Manipulator, kontraktrony we wszystkich oknach w dole(właczenie w nocy) dodatkowo czujka dualna w łazieńce, i czujki we wszystkich pozostałych pomieszczeniach.

Stryszek; Czujka dualna

Z kazdego manipulatora chce załączac poszczególne strefy np: jak napisałem z piwnicy cała górę:

Z parteru chce załączyc piwnicę i górę

Z pietra jak bede chciał iśc spać chce załaczyc cały dom w tym ze na piętrze będą czuwac tylko kontraktrony w oknach.

Czy to ma sens? I czy zrobienie takiej konfiguracji bedzie wymagłao jakiejs mega wiedzy?

Jesli moze ktos wspomóc moze jakaś dobrą radą nakierowanie.. co i jak to powiązac ....by miało sens:).juz dzis zamontowałem manipulator i jedna z czujek ..dualna salon by na czas budowy miec przynajmniej jakies zabezpieczenie gratów.. jutro chce odpalic system na 5 czujkach okres budowalany... :)

Napiszcie...skomentujcie...Jutro pstaram sie umiescic rysunki z rozmieszczeeniem...czujek i manipulatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów...i moze nawet koleżanki:)

No spedziłem tydzień na czytaniu waszych dobrych i złych rad...i chce zrobic tak ...

[...]

Napiszcie...skomentujcie...Jutro pstaram sie umiescic rysunki z rozmieszczeeniem...czujek i manipulatorów.

Co do sprzętu to nie polecam kontaktronów satela (mała szczelina, najczęściej też wymieniane z powodów braku detekcji po ok 6 miesiącach)

Jeśli mogę polecić to asortyment Paradoxa - jakiś czas temu sie przestawiłem na nie i do tej pory (od 2 lat tylko jeden wpuszczany siadł), Lub tak jak _ZBYCH_ poleca Bosch"a.

Co do pozostałego to brakuje tobie przejściówki z USB na com, chyba że masz w kompie jeszcze taki port.

Co do kontaktrona do bramy garażowej, to polecam najazdówkę, też Paradoxa, ze zbrojoną otuliną przewodów.

Może nie wymaga to mega wiedzy, tylko kwestia czasu jakim dysponujesz. Potrzebujesz do tego podstawowej wiedzy z zakresu informatyki i elektroniki, a reszta to czas, chęci i samozaparcie. Nikt z instalatorów nie startował z mega wiedzą , każdy się uczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmontowałem naprawde sporo kontaktronow wpuszczanych satela (to juz chyba tysiace szt.) i jak narazie miałem 2 uszkodzone ale to fabrycznie juz były uszkodzone. Zaden mi nie padł po zamontowaniu nawet po kilku latach.

Ale poprawiałem juz kilka razy po jakis papudrokach kontaktrony bo nie potrafili dobrze zamontowac i po kilku miesiacach padały...czesto jedynym wyjsciem było zastosowanie magnesu neodymowego bo nie było jak przesunac magnesu orginalnego.

Jak sie dobrze zamontuje to nie prawa popsuc sie kontaktron (nawet satel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie czy taka instalacja alarmowa ma sens i czy będzie w porządku dla moich zastosowań. Dom jednorodzinny z garażem w piwnicy. Mam jedno wymaganie: chciałbym mieć alarm który załączony w nocy nie włączy się przy normalnym użytkowaniu budynku, czyli na dół do salonu czy też do kuchni można by zejść bez konieczności rozbrajania alarmu. Tak samo żona jak zostanie sama w domu to żeby mogła załączyć sobie alarm żeby się nie bać.

 

Co sądzicie o instalacji opartej na kontaktorach w każdym skrzydle okien i drzwi plus czujki inercyjne na każdym oknie. Wydaje mi się, że czujki inercyjne na drzwiach i bramie garażowej nie mają sensu.

 

Do tego dwie klawiatury w garażu i przy głównych drzwiach i czujki dymu na każdym piętrze i gazu w kotłowni.

 

Co o tym myślicie? Czy taki system będzie sprawnie działał? O czymś na pewno nie pomyślałem :)

 

Ponawiam prośbę o opinię.

Jak najbardziej taki alarm się sprawdzi, ale dołożyłbym jeszcze ze dwie-trzy czujki ruchu tak na wszelki wypadek jak nikogo nie będzie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów...i moze nawet koleżanki:)

No spedziłem tydzień na czytaniu waszych dobrych i złych rad...i chce zrobic tak ...

Dom ma Piwnice, parter, pietro, stryszek

Mój wybrany sprzęt to

Skład:

> > > > -akumulator 18ah

> > > > -obudowa + transformator

> > > > -czujka BOSCH BLP1-P pet - 12szt

> > > > -dualna bosch BLD1-P pet - 5szt

> > > > -kontaktron Satel K-1BR - 7szt

> > > > -DG-1CO Satel

> > > > -Czujka dymu

> > > > -manipulator INT-KLCD-GR - 4szt

> > > > -syrena zew. SP-4001 Satel

> > > > -syrena wew. SPW-100 Satel

> > > > -moduł GPRS-T2 z obudową i anteną

> > > > -Integra 64

> > > > -kabel programujący Integry

> > > > -kabel programujący GPRS-T2

>>>>>- expander C-64 E

Che utworzyc I partycje i 3 strefy

Strefa 1- Piwica

Strefa 2- Parter

Strefa 3- Piętro

W Piwicy: kontraktron w zsypie węgla, czujka dualna kotłownia, czujki ruchu w pozostałych pomieszczeniach i na schodach do piwnicy, czujka C.O i czujka dymu- przy kotłowni, dodatkowo manipulator, chce siedziec w piwnicy w której jest studio i sala prób chce załaczyc alarm na pozostałą częśc domu,

Na parterze: manipulator przy wejsciu , manipulator w garazu, kontraktrony w drzwiach wej, i bramie garazowej, czujka dualna w salonie tam gdzie kominek i w łazieńce, w pozostałych pomieszczeniach czujki ruchu.

Piętro: Manipulator, kontraktrony we wszystkich oknach w dole(właczenie w nocy) dodatkowo czujka dualna w łazieńce, i czujki we wszystkich pozostałych pomieszczeniach.

Stryszek; Czujka dualna

Z kazdego manipulatora chce załączac poszczególne strefy np: jak napisałem z piwnicy cała górę:

Z parteru chce załączyc piwnicę i górę

Z pietra jak bede chciał iśc spać chce załaczyc cały dom w tym ze na piętrze będą czuwac tylko kontraktrony w oknach.

Czy to ma sens? I czy zrobienie takiej konfiguracji bedzie wymagłao jakiejs mega wiedzy?

Jesli moze ktos wspomóc moze jakaś dobrą radą nakierowanie.. co i jak to powiązac ....by miało sens:).juz dzis zamontowałem manipulator i jedna z czujek ..dualna salon by na czas budowy miec przynajmniej jakies zabezpieczenie gratów.. jutro chce odpalic system na 5 czujkach okres budowalany... :)

Napiszcie...skomentujcie...Jutro pstaram sie umiescic rysunki z rozmieszczeeniem...czujek i manipulatorów.

Kontraktrony raczej bym zmienił na boscha, sygnalizator byłby lepszy sp-4003 zawsze mniej problemów z żarówką, a domek naprawdę fajny budujecie -piwnica to ostatnio rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrala Integra posiada obsługę czujek roletowych. Czy ktos wie o jakie to czujki chodzi?

 

Czujka roletowa, to zwijacz sznurka z zamontowanymi magnesami na kółku zwijacza i kontaktronem w obudowie. Czujkę montuje się w obudowie wału rolety, sznurek mocuje się do dolnej listwy rolety. Ruch rolety powoduje rozwijanie lub zwijanie sznurka i ruch koła zwijacza. Magnesy umieszczone na obwodzie koła zwijacza wzbudzają impulsowo kontaktron. Wejście roletowe czyta te impulsy. Określona ilość impulsów w określonym czasie wywołuje naruszenie wejścia roletowego. Jeśli centrala alarmowa nie obsługuje takich wejść, to można dokupić analizator impulsów lub kupić czujkę roletową z wbudowanym analizatorem.

 

Czujka wygląda np tak:

http://www.zbychdom.republika.pl/Alarmy/Czujki/Czujka_roletowa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie dobrze zamontuje to nie prawa popsuc sie kontaktron (nawet satel)

Tu bym się nie zgodził :)

Pomijając jakość samych kontaktronów (czyli serca czujnika kontaktronowego) w zależności od jakości wykonania czujnika, mogą występować różne problemy. Rozebrałem już sporo różnych czujników kontaktronowych. Jakość wykonania jest naprawdę bardzo różna.

Dla tych, co nie wiedzą, co to jest kontaktron, postaram się przybliżyć temat.

Kontaktron, to szklana rurka z zatopionymi stykami. Styki są pokrywane różnymi metalami szlachetnymi. Zbliżenie magnesu powoduje zwieranie styków.

 

Tu na zdjęciu jest duży, solidny kontaktron, ale te montowane w czujnikach są o wiele delikatniejsze.

 

http://www.zbychdom.republika.pl/Alarmy/Czujki/Kontaktron_wlasciwy.jpg

 

Wystarczy nieumiejętny montaż kontaktronu w obudowie czujnika (w trakcie produkcji) i może się ukruszyć zakończenie rurki, wylatuje gaz, kontaktron się rozhermetyzuje, styk się przemieści i raz działa, a raz nie. Jeśli kontaktron nie jest w całości zalany w obudowie klejem, to również naprężenia mogą spowodować pęknięcie zakończenia szklanej rurki (np. przy trzaśnięciu drzwiami). Inny przypadek, to marnej jakości styki "sklejają" się. Nie bez znaczenia jest również sposób połączenia kontaktronu z przewodami (wewnątrz obudowy czujnika). Mogą być lutowane, zgrzewane lub... owijane. Również szczelność obudowy czujnika ma wpływ na trwałość czujki.

Kontaktron można też uszkodzić przy nie umiejętnym montażu czujnika w oknie (np. przez wbijanie!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrala Integra posiada obsługę czujek roletowych. Czy ktos wie o jakie to czujki chodzi?

 

Czujka roletowa, to zwijacz sznurka z zamontowanymi magnesami na kółku zwijacza i kontaktronem w obudowie. Czujkę montuje się w obudowie wału rolety, sznurek mocuje się do dolnej listwy rolety. Ruch rolety powoduje rozwijanie lub zwijanie sznurka i ruch koła zwijacza. Magnesy umieszczone na obwodzie koła zwijacza wzbudzają impulsowo kontaktron. Wejście roletowe czyta te impulsy. Określona ilość impulsów w określonym czasie wywołuje naruszenie wejścia roletowego. Jeśli centrala alarmowa nie obsługuje takich wejść, to można dokupić analizator impulsów lub kupić czujkę roletową z wbudowanym analizatorem.

 

Posiadam centrale Integra 128WRL. Ma obsługę czujek roletowych. Rozumiem że w tym przypadku wystarczy tańsza czujka bez analizatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie czy taka instalacja alarmowa ma sens i czy będzie w porządku dla moich zastosowań. Dom jednorodzinny z garażem w piwnicy. Mam jedno wymaganie: chciałbym mieć alarm który załączony w nocy nie włączy się przy normalnym użytkowaniu budynku, czyli na dół do salonu czy też do kuchni można by zejść bez konieczności rozbrajania alarmu. Tak samo żona jak zostanie sama w domu to żeby mogła załączyć sobie alarm żeby się nie bać.

 

Co sądzicie o instalacji opartej na kontaktorach w każdym skrzydle okien i drzwi plus czujki inercyjne na każdym oknie. Wydaje mi się, że czujki inercyjne na drzwiach i bramie garażowej nie mają sensu.

 

Do tego dwie klawiatury w garażu i przy głównych drzwiach i czujki dymu na każdym piętrze i gazu w kotłowni.

 

Co o tym myślicie? Czy taki system będzie sprawnie działał? O czymś na pewno nie pomyślałem

 

OK troche poczytałem, pogrzebałem po sieci i teraz bardziej konkretnie ale dalej z pytaniami pogrubionymi ;)

 

- kontaktron Bosch ISN-C60-W - 1 szt - okno dachowe

- kontaktron Bosch ISN-C60-B - 1 szt - drzwi wejściowe

1. Czy da się zamontować na drzwiach Gerda stalowych? Jeśli nie to jaki się da?

- kontaktron Bosch ISN-CSTB-10B - 18 szt - każde skrzydło okien oprócz dachowego

- kontaktron Miwi-Urmet MC 02 - 1 szt - drzwi garażowe

2. Jakiś odpowiednik Boscha?

- czujka wibracyjna Miwi-Urmet VSD3 - 11 szt - każde okno

3. Czy to rozwiązanie na czujkach Mini-Urmet i ekspanderze C-64E z obsługą czujek wibracyjnych będzie działać? Czy też te wejścia dla czujek wibracyjnych są przeznaczone do czujek z kontrolerem takich jak Satel VD-1? Jakiś odpowiednik Boscha?

- czujki na ruch Bosch BLP1 - 4 szt - garaż, strych, korytarz parter, korytarz poddasze

- czujka gazu ziemniego Satel DG-1 ME - kotłownia

- czujka dymu - 3 szt - kotłownia, parter korytarz, poddasze korytarz

4. Jaka czujka?

- kontroler Satel INT-KLCDS-GR - 2 szt - wiatrołap i garaż

- klawiatura strefowa INTEGRA S SATEL - 1 szt - poddasze korytarz

5. Wystarczy klawiatura strefowa czy lepiej manipulator?

- centrala Satel Integra 64 z obudową i akumulatorem 18Ah

- moduł Satel GPRS-T1 z obudowa i antena

- expander C-64 E - 2 szt

6. Musi być z obsługą czujek wibracyjnych, ad3?

- sygnalizator zewnętrzny Satel SP-4001 - 2 szt

- sygnalizator wewnętrzny Satel SPW-210 - 2 szt, piwnica pokój i parter korytarz

- kabelki do podpiecia kompa

 

strefa 1, możliwa do uzbrojenia z kotrolerów i z klawiatury strefowej na poddaszu, możliwe użytkowanie normalne domu przy uzbrojonym alarmie

- wszystkie kontaktory

- wszystkie czujki wibracyjne

- czujki ruchu na strychu i w garażu

 

strefa 2

- extra czujki ruchu na poddaszu i parterze, gdy nikogo nie ma w domu

 

strefa 3, uzbrojona cały czas

- czujki gazu i dymu

7. Tak to się robi z czujkami dymu i gazu?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie czy taka instalacja alarmowa ma sens i czy będzie w porządku dla moich zastosowań. Dom jednorodzinny z garażem w piwnicy. Mam jedno wymaganie: chciałbym mieć alarm który załączony w nocy nie włączy się przy normalnym użytkowaniu budynku, czyli na dół do salonu czy też do kuchni można by zejść bez konieczności rozbrajania alarmu. Tak samo żona jak zostanie sama w domu to żeby mogła załączyć sobie alarm żeby się nie bać.

 

Co sądzicie o instalacji opartej na kontaktorach w każdym skrzydle okien i drzwi plus czujki inercyjne na każdym oknie. Wydaje mi się, że czujki inercyjne na drzwiach i bramie garażowej nie mają sensu.

 

Do tego dwie klawiatury w garażu i przy głównych drzwiach i czujki dymu na każdym piętrze i gazu w kotłowni.

 

Co o tym myślicie? Czy taki system będzie sprawnie działał? O czymś na pewno nie pomyślałem

 

OK troche poczytałem, pogrzebałem po sieci i teraz bardziej konkretnie ale dalej z pytaniami pogrubionymi ;)

 

- kontaktron Bosch ISN-C60-W - 1 szt - okno dachowe

- kontaktron Bosch ISN-C60-B - 1 szt - drzwi wejściowe

1. Czy da się zamontować na drzwiach Gerda stalowych? Jeśli nie to jaki się da?

- kontaktron Bosch ISN-CSTB-10B - 18 szt - każde skrzydło okien oprócz dachowego

- kontaktron Miwi-Urmet MC 02 - 1 szt - drzwi garażowe

2. Jakiś odpowiednik Boscha?

- czujka wibracyjna Miwi-Urmet VSD3 - 11 szt - każde okno

3. Czy to rozwiązanie na czujkach Mini-Urmet i ekspanderze C-64E z obsługą czujek wibracyjnych będzie działać? Czy też te wejścia dla czujek wibracyjnych są przeznaczone do czujek z kontrolerem takich jak Satel VD-1? Jakiś odpowiednik Boscha?

- czujki na ruch Bosch BLP1 - 4 szt - garaż, strych, korytarz parter, korytarz poddasze

- czujka gazu ziemniego Satel DG-1 ME - kotłownia

- czujka dymu - 3 szt - kotłownia, parter korytarz, poddasze korytarz

4. Jaka czujka?

- kontroler Satel INT-KLCDS-GR - 2 szt - wiatrołap i garaż

- klawiatura strefowa INTEGRA S SATEL - 1 szt - poddasze korytarz

5. Wystarczy klawiatura strefowa czy lepiej manipulator?

- centrala Satel Integra 64 z obudową i akumulatorem 18Ah

- moduł Satel GPRS-T1 z obudowa i antena

- expander C-64 E - 2 szt

6. Musi być z obsługą czujek wibracyjnych, ad3?

- sygnalizator zewnętrzny Satel SP-4001 - 2 szt

- sygnalizator wewnętrzny Satel SPW-210 - 2 szt, piwnica pokój i parter korytarz

- kabelki do podpiecia kompa

 

strefa 1, możliwa do uzbrojenia z kotrolerów i z klawiatury strefowej na poddaszu, możliwe użytkowanie normalne domu przy uzbrojonym alarmie

- wszystkie kontaktory

- wszystkie czujki wibracyjne

- czujki ruchu na strychu i w garażu

 

strefa 2

- extra czujki ruchu na poddaszu i parterze, gdy nikogo nie ma w domu

 

strefa 3, uzbrojona cały czas

- czujki gazu i dymu

7. Tak to się robi z czujkami dymu i gazu?

 

Pozdrawiam :)

Czujniki vd-1 satela jak i texecom mają wyjścia NC i nie potrzebują analizatora, Miwi-urmet nie jest zbyt popularna marką systemów alarmowych , raczej są znani z domofonów .Poleciłbym jednak wybór normalnej czujnki inercyjnych np.VD-1 ,texecom impaq, aritech GS.Zastanów się też nad manipulatorem ,te wybrane przez ciebie INT-KLCDS-GR sa dosyć małe i mają mały wyświetlacz, który dla niektórych osób jest zupełnie nieczytelny.Klawiatura sterfowa obsługuje tylko jedną strefę-musisz o tym pamiętać.Moduł GPRS-t1 nie jest typowym modułem gsm tylko konwerterem monitoringu telefonicznego, prowadzę od jakieś czasu sprzedaż za pośrednictwem sklepu intenetowego i klienci często je próbują zwracać ponieważ nie potrafią ich zaprogramować.

Po co ci aż dwa sygnalizatory wewnętrzne? zawału chcesz w nocy dostać?

Nie musisz tworzyć osobnej strefy dla czujek gazu i dymu programujesz je w np 1 stefie jako linie 24 godzinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki vd-1 satela jak i texecom mają wyjścia NC i nie potrzebują analizatora, Miwi-urmet nie jest zbyt popularna marką systemów alarmowych , raczej są znani z domofonów .Poleciłbym jednak wybór normalnej czujnki inercyjnych np.VD-1 ,texecom impaq, aritech GS.

Z tych co wymieniłeś wszystkie mają analizator wbudowany i kosztuja po 100 za sztuke, przy 11 planowanych sztukach robi się spory koszt. Wyjątkiem jest GS600 aritecha kosztujący koło 60 zł (mniej więcej tyle samo co ten Miwi-Urmet VSD3), ale musi byc podpięty do analizatora. No i właśnie czy ekspandery Satela C-64E które mają niby obsługę czujek wibracyjnych mają tak naprawdę wbudowany analizator? Czy da się podpiąć takie czujki bezpośrednio do ekspandera czy trzeba przez analizator? W sumie różnica niewielka gdyż jak podepniemy przez analizator to można wiele czujek na jeden analizator wpiąć i będą widoczne jako jedna czujka w centralce, i można wtedy zrezygnować z ekspandera. Dobrze rozumuję?

 

Moduł GPRS-t1 nie jest typowym modułem gsm tylko konwerterem monitoringu telefonicznego, prowadzę od jakieś czasu sprzedaż za pośrednictwem sklepu intenetowego i klienci często je próbują zwracać ponieważ nie potrafią ich zaprogramować.

 

Przeglądałem instrukcję, nie wygląda to na super skomplikowaną sprawę. Czym to się różni, konwerter od modułu GSM?

 

Po co ci aż dwa sygnalizatory wewnętrzne? zawału chcesz w nocy dostać?

 

Jeden będzie na parterze na korytarzu obsługujący tak naprawdę cały dom a drugi w piwnicy w pomieszczeniu, które ma byc przeznaczone w przyszłości na kino domowe, dobrze wytłumione. Wolałbym jednak ten alarm usłyszeć, nawet podczas oglądania głośnego filmu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak robilem

ustawiam odpowiedniego Coma

potem na szara kropke i na moment pojawia sie zielona a potem czerwona i bład ze nie ma sygnału CTS

 

masz zły kabel, ten z instrukcji jest błędny, poszukaj na stronie satela schematu kabla 5 żyłowego ! A do tego musisz poustawiać odpowiednie identyfikatory!

Przy pierwszym połączeniu z centralą identyfikatory nie powinny być istotne, ale jak na takiego lajkonika to przewód może sobie na wszelki wypadek kup orginalny nie kosztuje wiele.

 

Witam,

 

No właśnie, mam inny problem:

Podłączałem się z innego laptopa i mam taki komunikat:

Identyfikator centrali jest różny od identyfikatora komputera, dalsza praca nie jest możliwa (coś w tym stylu).

Doradzicie może jak zmienić ten identyfikator i gdzie?

Bo konfiguracja przez manipulator mnie już irytuje.

(Integra 32)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No właśnie, mam inny problem:

Podłączałem się z innego laptopa i mam taki komunikat:

Identyfikator centrali jest różny od identyfikatora komputera, dalsza praca nie jest możliwa (coś w tym stylu).

Doradzicie może jak zmienić ten identyfikator i gdzie?

Bo konfiguracja przez manipulator mnie już irytuje.

(Integra 32)

Pozdrawiam

 

Aby uruchomić komunikację z centralą trzeba wejść z klawiatury w Tryb serwisowy > Konfiguracja TS > Ident. INTEGRA (zapisz ten numer) > Ident. DloadX (zapisz ten numer).

Następnie w kompie w programie DloadX z paska menu wybierz Komunikacja > Hasła, numery tel. i tu w dwóch górnych okienkach wpisz wcześniej odczytane z centrali numery. Ustaw też odpowiedni port dla przejściówki USB/RS232 (pasek menu > Połączenie > Konfiguracja). Jak nie wiesz, jaki to port, to próbuj kolejno wszystkie. Po ustawieniu portu kliknij na kropkę w pasku menu po prawej stronie (przy opisie COM...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki vd-1 satela jak i texecom mają wyjścia NC i nie potrzebują analizatora, Miwi-urmet nie jest zbyt popularna marką systemów alarmowych , raczej są znani z domofonów .Poleciłbym jednak wybór normalnej czujnki inercyjnych np.VD-1 ,texecom impaq, aritech GS.

Z tych co wymieniłeś wszystkie mają analizator wbudowany i kosztuja po 100 za sztuke, przy 11 planowanych sztukach robi się spory koszt. Wyjątkiem jest GS600 aritecha kosztujący koło 60 zł (mniej więcej tyle samo co ten Miwi-Urmet VSD3), ale musi byc podpięty do analizatora. No i właśnie czy ekspandery Satela C-64E które mają niby obsługę czujek wibracyjnych mają tak naprawdę wbudowany analizator? Czy da się podpiąć takie czujki bezpośrednio do ekspandera czy trzeba przez analizator? W sumie różnica niewielka gdyż jak podepniemy przez analizator to można wiele czujek na jeden analizator wpiąć i będą widoczne jako jedna czujka w centralce, i można wtedy zrezygnować z ekspandera. Dobrze rozumuję?

To nie do końca jest tak fajnie. Pamiętaj, że stosując czujki inercyjne bez analizatora pozbawiasz się kontroli okablowania i obecności czujki!

Te czujki bez analizatora mają zastosowanie przy większych powierzchniach chronionych (duże okno, ściana, itp.), a nie przy kilku oknach. Przy dużym oknie montujesz jedną czujkę z wbudowanym analizatorem i dodatkowym wejściem na czujkę bez analizatora i dzięki temu możesz dwukrotnie zwiększyć zasięg czujki. Można też zamontować dwie - trzy czujki bez analizatora i do nich osobny analizator. Analizator, to nic innego, jak licznik impulsów i czasu ich trwania. Przy Integrze można przy dużej powierzchni chronionej można zamontować przy tej powierzchni chronionej moduł CA64E i podłączyć kilka czujek inercyjnych bez analizatora. Trzeba jednak zadbać o takie prowadzenie przewodów, aby je maksymalnie chronić przed uszkodzeniem, bo nie zostanie ono wykryte!

 

Po co ci aż dwa sygnalizatory wewnętrzne? zawału chcesz w nocy dostać?

 

Jeden będzie na parterze na korytarzu obsługujący tak naprawdę cały dom a drugi w piwnicy w pomieszczeniu, które ma byc przeznaczone w przyszłości na kino domowe, dobrze wytłumione. Wolałbym jednak ten alarm usłyszeć, nawet podczas oglądania głośnego filmu 8)

W kinie chyba lepiej zastosować sygnalizator optyczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki vd-1 satela jak i texecom mają wyjścia NC i nie potrzebują analizatora, Miwi-urmet nie jest zbyt popularna marką systemów alarmowych , raczej są znani z domofonów .Poleciłbym jednak wybór normalnej czujnki inercyjnych np.VD-1 ,texecom impaq, aritech GS.

Z tych co wymieniłeś wszystkie mają analizator wbudowany i kosztuja po 100 za sztuke, przy 11 planowanych sztukach robi się spory koszt. Wyjątkiem jest GS600 aritecha kosztujący koło 60 zł (mniej więcej tyle samo co ten Miwi-Urmet VSD3), ale musi byc podpięty do analizatora. No i właśnie czy ekspandery Satela C-64E które mają niby obsługę czujek wibracyjnych mają tak naprawdę wbudowany analizator? Czy da się podpiąć takie czujki bezpośrednio do ekspandera czy trzeba przez analizator? W sumie różnica niewielka gdyż jak podepniemy przez analizator to można wiele czujek na jeden analizator wpiąć i będą widoczne jako jedna czujka w centralce, i można wtedy zrezygnować z ekspandera. Dobrze rozumuję?

To nie do końca jest tak fajnie. Pamiętaj, że stosując czujki inercyjne bez analizatora pozbawiasz się kontroli okablowania i obecności czujki!

Te czujki bez analizatora mają zastosowanie przy większych powierzchniach chronionych (duże okno, ściana, itp.), a nie przy kilku oknach. Przy dużym oknie montujesz jedną czujkę z wbudowanym analizatorem i dodatkowym wejściem na czujkę bez analizatora i dzięki temu możesz dwukrotnie zwiększyć zasięg czujki. Można też zamontować dwie - trzy czujki bez analizatora i do nich osobny analizator. Analizator, to nic innego, jak licznik impulsów i czasu ich trwania. Przy Integrze można przy dużej powierzchni chronionej można zamontować przy tej powierzchni chronionej moduł CA64E i podłączyć kilka czujek inercyjnych bez analizatora. Trzeba jednak zadbać o takie prowadzenie przewodów, aby je maksymalnie chronić przed uszkodzeniem, bo nie zostanie ono wykryte!

 

Po co ci aż dwa sygnalizatory wewnętrzne? zawału chcesz w nocy dostać?

 

Jeden będzie na parterze na korytarzu obsługujący tak naprawdę cały dom a drugi w piwnicy w pomieszczeniu, które ma byc przeznaczone w przyszłości na kino domowe, dobrze wytłumione. Wolałbym jednak ten alarm usłyszeć, nawet podczas oglądania głośnego filmu 8)

W kinie chyba lepiej zastosować sygnalizator optyczny :)

Znacznie lepiej będzie jak zainstalujesz przekażnik odcinający napięcie w tym pomieszczeniu podczas alarmu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...