Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Zbychu, wiem że masz duże doświadczenie z Impaq+, może coś podpowiesz?

Widziałem Twoje zdjęcia pomontażowe, ale nie wiem jak ten kabel wprowadzić najlepiej do środka.

Pliiis... ;)

W tej czujce jest dużo miejsca :) Są takie, w których jest znaczne gorzej :-?

Wiercisz sobie w spodzie otworek na przewód, ściągasz pancerz przewodu tak, aby ledwo wchodził do czujki, pary przewodów przekładasz pod płytką (masz 3 mm miejsca pod płytką) i wyprowadzasz je między płytką, a obudową.

 

http://www.zbychdom.republika.pl/Alarmy/Czujki/Impaq_przewody.JPG

 

A jak podchodzicie z przewodem do samej czujki inercyjnej.

 

Przewód jest doprowadzony do dolnej ramy okna a czujkę chcemy dać pionowo powiedzmy 10cm od dolnej ramy na łupku stałym.

 

Jak ukryć te 10cm przewodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jak podchodzicie z przewodem do samej czujki inercyjnej.

 

Przewód jest doprowadzony do dolnej ramy okna a czujkę chcemy dać pionowo powiedzmy 10cm od dolnej ramy na łupku stałym.

 

Jak ukryć te 10cm przewodu?

Dlaczego aż 10 cm od dolnej ramy? Ja jeśli muszę zamontować czujkę między skrzydłami (na stałym słupku), to robię ją równo z dołem skrzydeł, czyli jakieś 3 - 4 cm od dołu. Wiercę skośnie długim, cienkim wiertłem. Uwaga! Wymaga to wyczucia, bo łatwo można złamać wiertło i uszkodzić ramę okna. Wiertło będzie się ześlizgiwało po metalowym wzmocnieniu dolnej ramy, więc trzeba bez docisku zrobić najpierw fazkę w tym profilu, żeby wiertło miało punkt oparcia. Nie wiercimy na pełnych obrotach, tylko z wyczuciem i pewnie, oburącz trzymamy wiertarkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorię znam już w miarę dobrze, pozostała jeszcze praktyka :)

 

Po pierwsze: dałeś tylko 2 kontaktrony - drzwi wejściowe i brama garażowa, a powinieneś zadbać o zabezpieczenie okien (bo głównie tędy wejdzie potencjalny włamywacz) kontaktronami/ czujkami stłuczeniowymi.

po drugie: Salon, drzwi na taras(?) nie zabezpieczone, łatwy dostęp do czujki w rogu, znowu okna.

Po trzecie: Piętro - łazienka: nie martw się nie ukradną Ci antyperspiranta :wink:, ale wejdą oknem.

Piętro - pokoje z balkonem: Drzwiami w tych pokojach wejdzie każdy. Czujki na inne ściany, kontaktrony, j.w.

 

Pomyśl jak włamywacz, zastanów się gdzie mu pozwalasz na wejście i zabezpiecz to. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podchodzicie z przewodem do samej czujki inercyjnej.

 

Przewód jest doprowadzony do dolnej ramy okna a czujkę chcemy dać pionowo powiedzmy 10cm od dolnej ramy na łupku stałym.

 

Jak ukryć te 10cm przewodu?

Dlaczego aż 10 cm od dolnej ramy? Ja jeśli muszę zamontować czujkę między skrzydłami (na stałym słupku), to robię ją równo z dołem skrzydeł, czyli jakieś 3 - 4 cm od dołu. Wiercę skośnie długim, cienkim wiertłem. Uwaga! Wymaga to wyczucia, bo łatwo można złamać wiertło i uszkodzić ramę okna. Wiertło będzie się ześlizgiwało po metalowym wzmocnieniu dolnej ramy, więc trzeba bez docisku zrobić najpierw fazkę w tym profilu, żeby wiertło miało punkt oparcia. Nie wiercimy na pełnych obrotach, tylko z wyczuciem i pewnie, oburącz trzymamy wiertarkę!

 

 

No i mam kolejne stresujące zajęcie do wykonania.

 

Zbychu nie masz jakiś zdjęć z montażu czujki inercyjnej.

 

Da się czujki inercyjne zamontować na już zamontowanych oknach ale bez parapetów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrala wisi juz miesiąc i niby działa tylko z manipulatora nie chce mi sie klikac wszystkiego.

Podłączyłem manipulatory i zrobilem adresacje i identyfilkacje ich.

Podobnie zrobiłem z modułem rozszerzenia i też działa.

Włączyłem download. Zrobiłem juz dwa kabelki.

Odpalam Dload i pojawia sie komunikat brak sygnału CTS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w programie Dloadx jak uruchomisz po prawej na górze jest taka kropka od portu com, jeśli masz wszystko dobrze poustawiane (numer com i prędkości), a ta kropka jest czerwonego koloru to spróbuj na nią kliknąć aby się zrobiła zielona (u mnie tak się wczoraj stało, pisało brak sygnału CTS, a jak kliknąłem na tą kropkę, zmieniła się na zielono i komunikacja została nawiązana)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jakim portem się posługujesz czy fizycznym Comem na płycie czy przez przejściówkę. wielokrotnie miałem problemy z tym drugim typem. Mysisz posprawdzać każdy port po kolei w ustawieniach, ostatnio na komputerze u inwestora było połączenie na Com 18.

Jeśli robisz przez fizyczny port to może masz go uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem ze 20 razy na swoim laptopie poprzez przejściówkę USb i myślałem ze to jej wina

ale chyba na 4 komputerach klientów z Comem na płycie było to samo

Ja też miałem kiedyś problemy z połączeniem. Wszystko było OK, sprawdzałem 1000 razy a nie chciało się łączyć. Ja co prawda miałem kabel RS bez przejściówki. U mnie pomogło jak zrestartowałem podłączonego do centrali kompa. Przedtem uruchamiałem kompa i podłączałem kabelki, a teraz podłączam wszystko i dopiero uruchamiam kompa. Nie wiem czy to jakieś czary, bo na logikę to się kupy nie trzyma, ale może tobie też pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...