Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Pytanie....

 

Integra + INT-IORS + TERMOSTAT + STYCZNIK + GRZAŁKA

Jak to podłączyć żeby termostat był wejściem a z wyjścia był sterowany stycznik włączający grzałkę?

Nie mogę skonfigurować logiki żeby załączone było przy spadku temp poniżej a powyżej żeby się wyłączało?

Spróbuj ustawić wyjscie termostatu jako wejście w Integrze, na wyjściu z kolei podłaczasz grzałkę i ustawiasz śledzenie lini (wyjście np 10 działa wtedy kiedy aktywna jest linia (wejście) np 3.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam 2 pytanka

- Jaką czujkę zastosować na zewnątrz wyłacznie do zapalania światła przed garażem i do funkcji gongu. Lampa podłaczona do wyjścia przekaźnikowego centrali Integra. Nie chodzi mi o zaawansowaną czujkę z antymaskingiem (np Guard) tylko o coś tańszego.

- Jak uziemić płyte centrali jeśli jest w obudowie plastikowej OPU-3P

Jeśli masz Integrę z dilaerem to uziemienie jest na płycie, wrl się raczej nie uziemia wg producenta, płyta nie posiada dialera, tylko moduł gsm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie....

 

Integra + INT-IORS + TERMOSTAT + STYCZNIK + GRZAŁKA

Jak to podłączyć żeby termostat był wejściem a z wyjścia był sterowany stycznik włączający grzałkę?

Nie mogę skonfigurować logiki żeby załączone było przy spadku temp poniżej a powyżej żeby się wyłączało?

Spróbuj ustawić wyjscie termostatu jako wejście w Integrze, na wyjściu z kolei podłaczasz grzałkę i ustawiasz śledzenie lini (wyjście np 10 działa wtedy kiedy aktywna jest linia (wejście) np 3.)

 

 

No właśnie tak ustawiam...

Wejście definiowałem jako zwykłe lub bez alarmu,

Wyjście jako naruszenie wejścia lub mono lub bistabilne..Najwięcej co mi się udało osiągnąć to to, że włączał się stycznik... ale jak naruszenie znikało./.. to już się nie wyłączał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie dziś skomunikowac po RS232 i siedziałem 2h przy konfiguracji.

Mam kilka pytań do mądrzejszych w tej dziedzinie.

1. Chciałem wgrac nowszy firmware i juz wtedy dostałem komunikat że nie ma łączności - a Dload działa :)

2. Zrobiłem sobie podział na strefy i jakimś przypadkiem uruchomiłem jedna, teraz cały czas mi wyje klawiatura i nie wiem jak ta strefe wyłączyć bo nic nie sygnalizuje na klawiaturze ze jest właczone. Wchodze w menu i da sie tylko włacz wszystko lub wybrane - a wyłącz nie ma.

3. Jak zrobić żeby np innym kodem była załaczana inna strefa

4. jak to jest z tymi hasłami.

admina, instalatora a w Dload jeszcze inne. Które pozmieniać i ktrego potem uzywac? A moze jeszcze innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie....

 

Integra + INT-IORS + TERMOSTAT + STYCZNIK + GRZAŁKA

Jak to podłączyć żeby termostat był wejściem a z wyjścia był sterowany stycznik włączający grzałkę?

Nie mogę skonfigurować logiki żeby załączone było przy spadku temp poniżej a powyżej żeby się wyłączało?

Spróbuj ustawić wyjscie termostatu jako wejście w Integrze, na wyjściu z kolei podłaczasz grzałkę i ustawiasz śledzenie lini (wyjście np 10 działa wtedy kiedy aktywna jest linia (wejście) np 3.)

 

 

No właśnie tak ustawiam...

Wejście definiowałem jako zwykłe lub bez alarmu,

Wyjście jako naruszenie wejścia lub mono lub bistabilne..Najwięcej co mi się udało osiągnąć to to, że włączał się stycznik... ale jak naruszenie znikało./.. to już się nie wyłączał..

Wejscie ustawiasz jako np typ 47 bez akcji alarmowej a wyjście najlepjej cgyba by było typ 17 ze wskazaniem lini na której pracuje termostat, napisz coś więcej jak zprogramowałeś dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie....

 

Integra + INT-IORS + TERMOSTAT + STYCZNIK + GRZAŁKA

Jak to podłączyć żeby termostat był wejściem a z wyjścia był sterowany stycznik włączający grzałkę?

Nie mogę skonfigurować logiki żeby załączone było przy spadku temp poniżej a powyżej żeby się wyłączało?

Spróbuj ustawić wyjscie termostatu jako wejście w Integrze, na wyjściu z kolei podłaczasz grzałkę i ustawiasz śledzenie lini (wyjście np 10 działa wtedy kiedy aktywna jest linia (wejście) np 3.)

 

 

No właśnie tak ustawiam...

Wejście definiowałem jako zwykłe lub bez alarmu,

Wyjście jako naruszenie wejścia lub mono lub bistabilne..Najwięcej co mi się udało osiągnąć to to, że włączał się stycznik... ale jak naruszenie znikało./.. to już się nie wyłączał..

Wejscie ustawiasz jako np typ 47 bez akcji alarmowej a wyjście najlepjej cgyba by było typ 17 ze wskazaniem lini na której pracuje termostat, napisz coś więcej jak zprogramowałeś dokładnie.

 

Wejście: typ:2.NO, Typ reakcji 47

Wyjście Typ 14. Wyzwalanie wejście 25

 

Wejście jest naruszone, a na wyjściu nie ma reakcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elosza! Dziekuje wszystki piszącym ...na tym forum:) Po małych problemach udało sie uruchomic instalację alarmową narazie skromnie 8 czujek:)Faza budowy:) Pomimo zjeb...ów od Zbycha o czytaniu instrukcji (chodz przeczytałem ją 5 razy dalej niewiem gdzie jest ta zworka do resetu U mnie jej chyba niema) spokojnie bez pospiechu udało sie:) Uruchomiłem moduł GPRS -T2 wszystko działa jak należy:) Duzo jeszcze nieiwem, ale się dowiem ...i wszystkim próbującym kibicuje! podstawowa wiedza o elektryce i moze sie udac:) I słuchac tylko dobrych rad...

Gartuluję! Nie ma co się obruszać na zjeb.y. Po prostu jak czytam pytania, które ewidentnie wskazują, że pytający nie przeczytał instrukcji, albo pyta o coś, o czym już wielokrotnie tu pisaliśmy, tylko chciałby otrzymać wszystko na tacy, to nie ma co się dziwić mojej reakcji.

W instrukcji instalatora jest na rysunku płyty centrali opisana zworka Reset (to ta do wchodzenia w serwis z kołków) i zworka Memory (przy bateryjce). Na stronie 12 w instrukcji instalatora,w punkcie 9 jest opisane , do czego jest ta zworka.

 

http://www.zbychdom.republika.pl/Alarmy/INTEGRA_64.jpg

 

W nowej wersji płyty nie ma już zworki, bo zmieniona jest bateryjka. Teraz można wyjąć bateryjkę z gniazda, a kiedyś była wlutowana w płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście: typ:2.NO, Typ reakcji 47

Wyjście Typ 14. Wyzwalanie wejście 25

 

Wejście jest naruszone, a na wyjściu nie ma reakcji...

Przy typie wyjścia 14, musisz ustawić czas działania wyjścia - inaczej nie zadziała :)

Jak chcesz, aby wyjście działało tylko przez czas naruszania wejścia, to zaprogramuj jako 17 - Wskaźnik GOTOWY i przełącz polaryzację wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich mających problemy z łącznością, nie stosujcie żadnych przejściówek z RS232 np na USB itp. Z portem RS jest tak że jedne urządzenie bez problemu komunikują się z przejściówką a inne nie. U mnie Integra 64 nie komunikowała się z Laptopem IBM T42 bez RS (z kupiona przejściówka 2 x droższą od kabla). Na drugim laptopie Dell D630 z portem RS wbudowanym połączenie bez problemu, za każdym razem. (Kabel ten sam w obu przypadkach, jedyna różnica to przejściówka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich mających problemy z łącznością, nie stosujcie żadnych przejściówek z RS232 np na USB itp. Z portem RS jest tak że jedne urządzenie bez problemu komunikują się z przejściówką a inne nie. U mnie Integra 64 nie komunikowała się z Laptopem IBM T42 bez RS (z kupiona przejściówka 2 x droższą od kabla). Na drugim laptopie Dell D630 z portem RS wbudowanym połączenie bez problemu, za każdym razem. (Kabel ten sam w obu przypadkach, jedyna różnica to przejściówka).

To co maja zrobić wg ciebie ? Kupować tylko laptopy Dell-a ?, sam używam 620 i jest ok, ale polecam przejściówki które sprzedaje satel jak narazie nie było z nimi problemu (może dlatego że to nie ich produkcja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie dziś skomunikowac po RS232 i siedziałem 2h przy konfiguracji.

Mam kilka pytań do mądrzejszych w tej dziedzinie.

1. Chciałem wgrac nowszy firmware i juz wtedy dostałem komunikat że nie ma łączności - a Dload działa

2. Zrobiłem sobie podział na strefy i jakimś przypadkiem uruchomiłem jedna, teraz cały czas mi wyje klawiatura i nie wiem jak ta strefe wyłączyć bo nic nie sygnalizuje na klawiaturze ze jest właczone. Wchodze w menu i da sie tylko włacz wszystko lub wybrane - a wyłącz nie ma.

3. Jak zrobić żeby np innym kodem była załaczana inna strefa

4. jak to jest z tymi hasłami.

admina, instalatora a w Dload jeszcze inne. Które pozmieniać i ktrego potem uzywac? A moze jeszcze innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie dziś skomunikowac po RS232 i siedziałem 2h przy konfiguracji.

Mam kilka pytań do mądrzejszych w tej dziedzinie.

1. Chciałem wgrac nowszy firmware i juz wtedy dostałem komunikat że nie ma łączności - a Dload działa

2. Zrobiłem sobie podział na strefy i jakimś przypadkiem uruchomiłem jedna, teraz cały czas mi wyje klawiatura i nie wiem jak ta strefe wyłączyć bo nic nie sygnalizuje na klawiaturze ze jest właczone. Wchodze w menu i da sie tylko włacz wszystko lub wybrane - a wyłącz nie ma.

3. Jak zrobić żeby np innym kodem była załaczana inna strefa

4. jak to jest z tymi hasłami.

admina, instalatora a w Dload jeszcze inne. Które pozmieniać i ktrego potem uzywac? A moze jeszcze innych?

Bez urazy ale wstrzymaj się z wgrywaniem nowej wersji programu aż poznasz podstawy programowania ,poczytaj dokładnie instrukcję- z twoich pytań wynika że jesteś zupełnie zielony w tych sprawach.Co do punktu 2 powninno ci się udać wyłaczyć kodem instalatora , wbij kod potem * i pownieneś mieć funkcję rzozbrojenia.

3.Hasło administratora +* menu użytkownicy , programujesz tam uprawnienia użytkowników do obsługi poszczególnych stref.

4. zmienić koniecznie kod instalatora i administratora , a w codziennym użytkowaniu używaj kodu użytkownika lub w ostateczności administratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie to rozbrojenie sie nie pojawia tylko załacz wszystkie albo wybrane :)

a jedna strefa pilnuje :)

 

zielony jestem ale i tak całkiem dobrze mi idzie

dzieki

Czy jesteś w stane wejść w programowanie instalatorskie z klawiatury?

Może nie przypisałeś klawiatury do strfefy? chociaż to dziwne bo zazwyczaj fabrycznie obsługuje wszystkie.Jakby co to zresetuj płytę do ustawień fabrycznych i zacznij od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z identyfikacją komputera w programie GuardX. Pierwszy raz do instalowania używałem laptopa kolegi i teraz nie mam dostępu do tego kompa. Po podłączeniu mojego nie łączy i podaje komunikat o nieprawidłowej identyfikacji. Znalazłem w manipulatorze identyfikację GuardX ale to są same F i nie jest to chyba to czego szukam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...