Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Mam prośbę do Szanownych Fachowców (i nie tylko :wink: ) , mam Integrę 128 i chciałbym sterować włączaniem oświetlenia za pomocą kontaktronów i PIR-ów. Siedzimy już nad tym z tydzień i jakoś nam nie wychodzi :(

Problem w tym, że jak zaprogramuję wyjście jako 47- Bez akcji alarmowej, to po otwarciu drzwi z kontaktronem oświetlenie się włącza, ale gaśnie po zaprogramowanym czasie, nawet, jak drzwi są nadal otwarte. Jak zrobić, aby oświetlenie gasło dopiero po zaprogramowanym czasie, ale od zamknięcia drzwi?

 

Druga sprawa, to włączanie oświetlenia sterowane z linii z PIR-em. Jak naruszę czujkę PIR, to oświetlenie się włącza, ale kolejne naruszanie czujki już nie przedłuża czasu włączenia oświetlenia, tylko po zaprogramowanym czasie gaśnie i trzeba stać w bezruchu kilka sekund (żeby czujka się wyłączyła + kilka sekund na zwłokę w kolejnym pobudzeniu czujki :-? ). Strasznie to denerwujące. Próbowałem już wielu ustawień i nic nie mogę wymyślić :(

Czy ktoś z Was mi pomoże, jak to zaprogramować?

 

Pozdrawiam

Aleks :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście - 47 bez akcji alarmowej

A sterowanie masz do dyspozycji przełącznik mono i bistabilny 24 i 25

Niezależnie od tego, jak zaprogramuję wejście (czy zwykłe, czy bez akcji alarmowej) i czy wyjście będzie typu 14 - Naruszenie wejścia, 17 - Wskaźnik gotowy czy 24 - Przełącznik mono, to efekt jest ten sam, czyli oświetlenie wyłącza się po zaprogramowanym czasie, mimo naruszenia czujki. Jak zrobić, aby oświetlenie wyłączało się dopiero po zaprogramowanym czasie od zakończenia naruszania czujki?

 

@pstryczek_elektryczek Chyba wyjście typu 25 - Przełącznik bistabilny nie nadaje się do sterowania oświetleniem.

 

Pozdrawiam

Aleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pstryczek_elektryczek Chyba wyjście typu 25 - Przełącznik bistabilny nie nadaje się do sterowania oświetleniem.

Czyżby się nie nadaje

Bistabilny ma dwa stany czyli jedno naruszenie zapala, drugie gasi.

Mono ma ustawiony czas trwania po naruszeniu, po którym gasi.

Kolego, przeczytaj ze zrozumieniem to, co napisałem.

Gdzie widzisz zastosowanie przełącznika bistabilnego w sterowaniu oświetlenia przy pomocy linii z kontaktronem lub PIR-em? :roll:

Co, jedno otwarcie drzwi ma włączać światło, a drugie wyłączać?

Czy jedno naruszenie PIR-a ma włączać oświetlenie, a drugie wyłączać? Gdzie widzisz takie zastosowanie?

Sprawdzałeś, jak działa włącznik mono? Bo ja sprawdzałem i właśnie wyżej napisałem jak działa. Oświetlenie wyłącza się, mimo nadal otwartych drzwi czy naruszania PIR-a.

Napisałem, co potrzebuję. Możesz mi coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pstryczek_elektryczek Chyba wyjście typu 25 - Przełącznik bistabilny nie nadaje się do sterowania oświetleniem.

Czyżby się nie nadaje

Bistabilny ma dwa stany czyli jedno naruszenie zapala, drugie gasi.

Mono ma ustawiony czas trwania po naruszeniu, po którym gasi.

Kolego, przeczytaj ze zrozumieniem to, co napisałem.

Gdzie widzisz zastosowanie przełącznika bistabilnego w sterowaniu oświetlenia przy pomocy linii z kontaktronem lub PIR-em? :roll:

Co, jedno otwarcie drzwi ma włączać światło, a drugie wyłączać?

Czy jedno naruszenie PIR-a ma włączać oświetlenie, a drugie wyłączać? Gdzie widzisz takie zastosowanie?

Sprawdzałeś, jak działa włącznik mono? Bo ja sprawdzałem i właśnie wyżej napisałem jak działa. Oświetlenie wyłącza się, mimo nadal otwartych drzwi czy naruszania PIR-a.

Napisałem, co potrzebuję. Możesz mi coś doradzić?

Wejście 1 to przykładowy czujnik pir.

wyjscie np.10 wskażnik gotowy z odwrócną polaryzacją (typ17)

wyjście np 11. koniec sygnalizacji wyjść (typ 83) , czas np 3 minuty ,wskazujesz wyjście 10.

Wyjście np 12 typ suma logiczna wskazujesz wyjścia 10 i 11

nie miałem czasu sprawdzić czy działa ale musisz pogłowkować z typem 83 i suma logiczną i napewno się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

podłaczyłem wszystkie czujki do out1 i ustawilem je jako typ 41 zasilanie

Wkurza mnie jak mi czujki migaja cały dzień i chciałem przestawic na 42 - zasilanie w czuwaniu i wtedy pokazuje mi 4 czujki jako naruszone.

Co to moze byc?

 

i przy okazji ... czy w dload nie mozna skasowac alarmu o braku zasilania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

podłaczyłem wszystkie czujki do out1 i ustawilem je jako typ 41 zasilanie

Wkurza mnie jak mi czujki migaja cały dzień i chciałem przestawic na 42 - zasilanie w czuwaniu i wtedy pokazuje mi 4 czujki jako naruszone.

Co to moze byc?

 

i przy okazji ... czy w dload nie mozna skasowac alarmu o braku zasilania?

nie prościej zdjąć zwory od LED na płytach czujek? Wtedy nie będą migały

Czujki które sygnalizują naruszenie mają pewnie styki przekaźnika sterowane tak, że jak nie ma zasilania to jest rozwarty, i jak ustawiłeś 2EOL to sygnalizuje naruszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. to te same czujki, ten sam typ i tak samo ustawione

2. zworka na diode ok ale po comaja czujki dzialac jak system nie czuwa, szkoda prądu

Opcje lini:bez alarmu po załaczeniu zasilania- trzeba załączyć.

i Opcje ,Załaczanie czuwania ,przegląd naruszonych /zablokowanych wejści przed załczeniem czuwania-wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy potrzebuje pomocy jak prawidłowo podłączyć zasilacz buforowy Satel APS 30 do EKSPANDER CA-64 EPS Z ZASILANIEM.

W zasilaczu mam podłączone tak AC AC z transformatora i z płytki zasilacza czerwony i czarny kabel akumulator com com +12 +12 +12 aws awb i jak dalej prawidłowo podłączyć do ekspandera.

W ekspanderze mam wyjścia CLK DTA (z centrali ) a pozostałe? +12V+12V COM COM AC AC i co zrobić z kablami do akumulatora z ekspandera.

http://obrazki.elektroda.net/70_1267014081_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy potrzebuje pomocy jak prawidłowo podłączyć zasilacz buforowy Satel APS 30 do EKSPANDER CA-64 EPS Z ZASILANIEM.

W zasilaczu mam podłączone tak AC AC z transformatora i z płytki zasilacza czerwony i czarny kabel akumulator com com +12 +12 +12 aws awb i jak dalej prawidłowo podłączyć do ekspandera.

W ekspanderze mam wyjścia CLK DTA (z centrali ) a pozostałe? +12V+12V COM COM AC AC i co zrobić z kablami do akumulatora z ekspandera.

http://obrazki.elektroda.net/70_1267014081_thumb.jpg

Szanowny kolego!

Na początek proponuję przeczytać ze zrozumieniem instrukcję instalacji modułu EPS! W szczególności punkt 2 na stronie 3.

Przecież ten moduł sam jest zasilaczem, więc chcesz podłączać zasilacz buforowy do drugiego zasilacza? Instrukcja instalacji, to zaledwie cztery strony formatu A5. Normalnie ręce opadają, jak się czyta takie posty... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, w instrukcji jest że ma być jako autonomiczne, ale czy nie można połączyć plusa z EPS z plusem z centrali? Zawsze to ten dodatkowy aku 19Ah który jest z EPS-em podtrzyma dodatkowo po wyczerpaniu się tego przy centrali działanie systemu. Czy może grozić takie połączenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, w instrukcji jest że ma być jako autonomiczne, ale czy nie można połączyć plusa z EPS z plusem z centrali? Zawsze to ten dodatkowy aku 19Ah który jest z EPS-em podtrzyma dodatkowo po wyczerpaniu się tego przy centrali działanie systemu. Czy może grozić takie połączenie?

Odpowiedz proszę na jedno pytanie, po co stosuje się dodatkowy zasilacz systemowy, np. EPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania dot podłączenia sygnalizatora SD-3001 z własnym akumulatorem do Integry 64.

1) do jakiego wyjścia w centrali mam podłączyć +12V sygnalizatora? W instrukcji jest przykład dla Integry 32, gdzie to wyjście podłącza się do AUX. W mojej Integrze AUX nie ma.

2) Czy konieczne jest podłączanie rezystorów?

3) W jaki sposób bez wycia syreny mogę później odłączyć ją od centrali przy późniejszej rozbudowie systemu?

Pozdr

Krzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centrala ma ograniczony pobór prądowy, gdy mamy rozbudowany system po to jest EPS, aby nie przeciążać płyty centrali

Spodziewałem się właśnie takiej odpowiedzi, bo takie jest również rozumowanie sporej grupy instalatorów.

Zasilacz (zasilacze) systemowe stosuje się nie tylko w przypadku potrzeby osiągnięcia wyższej wydajności prądowej, niż oferuje sama centrala alarmowa, ale również dla osiągnięcia wymaganego czasu zasilania awaryjnego systemu alarmowego. Dla każdego urządzenia zasilającego należy sporządzić bilans prądów. Z niego wynika, jaki zasilacz potrzebujemy oraz jaki akumulator.

 

więc teraz odpowiedz proszę czy można to połączyć, czy nie, i dlaczego?

Nie można łączyć wyjść zasilających w centrali i zasilaczach systemowych, bo m.in. zmienia to bilans prądowy obu urządzeń. To jest wystarczający powód i innych nie będę wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...