Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Proszę o informację, czy posiadając system alarmowy z demontażu i chcąc zainstalować go u siebie muszę wykonać reset centrali oraz klawiatur?

Profilaktycznie włączyłem system z 1 podłączoną czujką oraz klawiaturą i na klawiaturze pojawił się komunikat usterka. Czy związane jest to z brakiem resetu czy powód jest inny?

System to dsc 5020, klawiatury led

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiecie gdzie można kupić kontaktrony wpuszczane spolaryzowane? Wydaje mi się, że byłyby zdecydowanie lepsze od standardowych (mam nadzieję, że nie są zdecydowanie droższe) :)

Sa zdecydowanie drozsze. Robi takie firma Alarmtech . Przykładem jest kontaktron MC-270. Pamiętaj jednak że ich montaz jest znacznie trudniejszy niż kontaktronów nieparametryzowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wykonywał sterowaniem zaworem gazu ziemnego centralą alarmową np. zamknięcie zaworu gazu w momencie uzbrojenia alarmu.

 

A może ktoś z Was użytkuje takie sterowanie.

 

Jak powiedziałem swojemu fachowcowi od gazu że chce coś takiego zrobić to powiedział mi że takich zaworów nie stosuję się w domkach jednorodzinnych bo są bardzo drogie i mają zastosowanie tylko w przemyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt takiego kontaktronu to 42 zł... rzeczywiście kilkukrotnie droższe... pytanie czy to ma sens? Czy ktoś z Was instalował kontaktrony spolaryzowane?

Możesz zamontować w takim przypadku dwa zwykłe kontraktrony ale tylko do jednego montujesz magnes , zajmuje dwie linie jedną programujesz w 2EOL/NC a drugą 2EOL/NO.Przy zbliżeniu obcego magnesu będziesz miał alarm z tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację, czy posiadając system alarmowy z demontażu i chcąc zainstalować go u siebie muszę wykonać reset centrali oraz klawiatur?

Profilaktycznie włączyłem system z 1 podłączoną czujką oraz klawiaturą i na klawiaturze pojawił się komunikat usterka. Czy związane jest to z brakiem resetu czy powód jest inny?

System to dsc 5020, klawiatury led

Odczytaj jak jest usterka i będziesz wiedział co się dzieje.Reset nie jest konieczny jeśli znasz hasła z tej centrali, ale musisz od nowa zaprogramować centralkę pod ustawienia nowego obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt takiego kontaktronu to 42 zł... rzeczywiście kilkukrotnie droższe... pytanie czy to ma sens? Czy ktoś z Was instalował kontaktrony spolaryzowane?

Możesz zamontować w takim przypadku dwa zwykłe kontraktrony ale tylko do jednego montujesz magnes , zajmuje dwie linie jedną programujesz w 2EOL/NC a drugą 2EOL/NO.Przy zbliżeniu obcego magnesu będziesz miał alarm z tego drugiego.

Można też drugi podłączyć tak, by zwierał linię pierwszego. Wtedy oszczędzamy jedną linię, tracąc jednak nieco z funkcjonalności. Mimo wszystko myślę, że warto, szczególnie przy dużej ilości kontaktronów.

 

Swoją drogą cały czas rozważam takie rozwiązanie: na oknach chcę założyć VD-1 + kontaktrony wpuszczane. I jedna możliwość, to podłączenie kontaktronów, jako normalne kontaktrony i zrezygnowanie z kontaktronów wbudowanych w czujkę. Druga możliwość, to wykorzystanie kontaktronów wbudowanych, a dodatkowe kontaktrony wykorzystać jako sabotażowe. Minusem jest użycie wbudowanych w VD-1 kontaktronów, które podobno nie są zbyt dobrej jakości (jako wpuszczane użyłbym Boscha CMINI), ale funkcjonalność podnosi się za to znacznie.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt takiego kontaktronu to 42 zł... rzeczywiście kilkukrotnie droższe... pytanie czy to ma sens? Czy ktoś z Was instalował kontaktrony spolaryzowane?

Możesz zamontować w takim przypadku dwa zwykłe kontraktrony ale tylko do jednego montujesz magnes , zajmuje dwie linie jedną programujesz w 2EOL/NC a drugą 2EOL/NO.Przy zbliżeniu obcego magnesu będziesz miał alarm z tego drugiego.

 

ARM to co proponujesz jest rozwiązaniem niezbyt rozsądnym. Po co marnować linie. Jakiś czas temu pisałem o tym jak rozwiązać problem gdy w oknie mamy zwykłe kontaktrony i obawiamy sie ich neutralizacji. Można o tym poczytać na mojej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt takiego kontaktronu to 42 zł... rzeczywiście kilkukrotnie droższe... pytanie czy to ma sens? Czy ktoś z Was instalował kontaktrony spolaryzowane?

Możesz zamontować w takim przypadku dwa zwykłe kontraktrony ale tylko do jednego montujesz magnes , zajmuje dwie linie jedną programujesz w 2EOL/NC a drugą 2EOL/NO.Przy zbliżeniu obcego magnesu będziesz miał alarm z tego drugiego.

 

ARM to co proponujesz jest rozwiązaniem niezbyt rozsądnym. Po co marnować linie. Jakiś czas temu pisałem o tym jak rozwiązać problem gdy w oknie mamy zwykłe kontaktrony i obawiamy sie ich neutralizacji. Można o tym poczytać na mojej stronie

Można i tak, też tak instalujemy czasami tylko że oba są wpuszczane, rozwiązanie z dwoma też jest ok ( jeśli się ma dużo wolnych lini ) klient się naczytał że kontraktrony się psują, okna były drogie i fornirowane po montażu kontraktronów (wogóle ich nie widać) więc instalowaliśmy na wszelki wypadek po dwa, teraz jeden z nich jest sabotażowy , jak się uszkodzi główny to przekładamy magnes i następuje zmiana warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączyć syrenę alarmową?

Wyjścia w syrenie to:

1 - beacon

2 - siren

3 - v+

4 - V-

5 Tamper

6 Tamper

Czy syrena również powinna być podłączona przez rezystory? - i czy w związku z tym trzeba podpiąć ją pod wyjście com i z?

napisz jaki model tej syreny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, mam pytanko :D na dniach będę kupował czujki ruchu - bezprzewodowe. Jakie firmy polecacie a jakie odradzacie ??? Na 1 czujkę chciałbym wydać dobre 100pln szt.

 

 

hm jak masz takie założenie... to wiele nie powalczysz:)

 

popatrz na http://www.elmes.pl nazywa sie to PTX50.

ale i tak droższa jest niżbyś chciał wydać.

do tego albo odbiornik elmesa i podpinasz pod dowolna centrale albo centrala CB32 .. co do działąnia .. działą jako tako:) zależy czy w stabilnym miejscu czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, mam pytanko :D na dniach będę kupował czujki ruchu - bezprzewodowe. Jakie firmy polecacie a jakie odradzacie ??? Na 1 czujkę chciałbym wydać dobre 100pln szt.

Pewnie jeszcze brutto za 100zł

Ciekawe czy najpierw kupisz czujniki bezprzewodowe i będziesz dobierał do tego centralę? czy centralę już masz? Ceny cennikowe niektórych czujek:

Satel APD-100 -179zł netto

Risco 170zł netto

Dsc ws4904 -209 zł netto

elmes ptx50-102 zł netto

Proponuje zweryfikowac finanse i albo ciągnąć przewody albo zwiększyć budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal licho polaryzację, jak podłączyć to w centrali. Instrukcja niestety milczy a nie chciałbym powodować zawału serca u sąsiadów nie mówiąc o możliwości uszkodzenia płyty.

1- sygnalizacja optyczny (lampa) - beacon

2 - sygnalizacja akustyczna - siren

3 - napięcie 13.0 (14.2V)

4 - 0V

5 - Sabotaż - tamper

6 - Sabotaż - tamper

Jak uważasz że polaryzacja jest nieważnym czynnikiem to podłącz na chybił -trafił może coś z tego będzie a może i sprzętu szlag nie trafi ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...