Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

arm.pl - oznaczenia w syrenie to ja rozumiem, nie wiem niestety jak to wpiąć w centrali tzn.

1 i 2 ?

3 i 4 - wyjście oznaczone jako bell ?

5 i 6 pod z w centrali ?

 

nie kumam tego podłączenia

Może ci to pomoże:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic550524.html

1- podłaczasz pod wyjście sterujące optyką

2-wyjście sterujące akustyką

3-do masy (com)

4- do stałego plusa centrali (+12v)

5 i 6 do wejścia lini alarmowej.

Do jakiej centrali go podłaczasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

Może znajdzie się tutaj praktyk i wspomoże. Mam u siebie Matrix'a Pyronix. Model chyba 832+.

System skonfigurowany na dwie partycje. Potrzebuję jedną z czujek wrzucić do trzeciej partycji i potestować, bo coś generuje fałszywe alarmy.

W ustawieniach danej linii ustawiam, że ma należeć do partycji 3, użytkownikowi daję "prawo" do wykorzystywana partycji 3, ale w momencie uzbrajania alarmu nie mogę wybrać partycji 3 do zazbrojenia.

Przejrzałem instrukcję i nic sensownego nie znalazłem. Jakieś pomysły/wskazówki. Pewnie jakiegoś kroku nie wykonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informacje naszych doświadczonych Forumowiczów - jakie obecnie modele czujek warto kupować - chodzi mi o kontaktrony wpuszczane, czujki dualne i czujki PIR. Wiem, że w tym temacie była już o tym mowa jakiś czas temu - ale na pewno pojawiły się nowe modele, które być może są lepsze i mają lepszy stosunek możliwości do ceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informacje naszych doświadczonych Forumowiczów - jakie obecnie modele czujek warto kupować - chodzi mi o kontaktrony wpuszczane, czujki dualne i czujki PIR. Wiem, że w tym temacie była już o tym mowa jakiś czas temu - ale na pewno pojawiły się nowe modele, które być może są lepsze i mają lepszy stosunek możliwości do ceny?

w tej branży nie ma takiego tempa,czujniki nieraz w niezmienionej formie są produkowane przez -naście lat. Kontraktony Bosch isn-c mini, czujniki pir DSC encore, aqua plus/Luna z klasy sredniej, a jeśli chcesz lepsze to polecam siemens ir-120c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pracuję w firmie Purzeczk-Grupa Securitas w pionie handlowym (http://www.purzeczko.pl) znani zdecydowanie na wschodzie. Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie systemów alarmowych, telewizji przemysłowej/dozorowej, systemów przeciwdymnych jak i samej usługi monitoringu to pisać na PW lub mail ([email protected]) - postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc.

Pozdrawiam

Kolego! To nie jest dział ogłoszeń :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, otrzymałem wycenę alarmu do mojego domku, prosiłbym o komentarz, co o tym myślicie, jaka cena, czy warto itp :) z góry dzięki.

 

Centrala CA10 + moduł GSM + 7x czujka zewnętrzna

Czujka otwarcia drzwi + sygnalizator zew. i wew.

1 Centrala CA10 Płyta główna 1 279.00 zł

Centrala CA10 Płyta główna 1 279.00 zł

2 Obudowa centrali CA10 1 80.00

3 Manipulator KLCD do CA10 1 260.00

4 Moduł GSM LT1S 1 550.00

5 Obudowa modułu GSM 1 22.00

6 Czujka PiR AQUA 7 322.00

7 Czujka otwarcia drzwi 1 11.00

8 Sygnalizator zewnętrzny 1 92.00

9 Sygnalizator wewnętrzny 1 55.00

10 Akumulator 7Ah 1 48.00

11 Przewód YTDY 6x0,5 200 108.00

12 Materiały instalacyjne: kołki, uchwyty itp. 1 100.00

 

MATERIAŁY RAZEM 1,927.00

kompletacja + dostawa + transport + montaż + uruchomienie + programowanie + szkolenie 671.00

 

Cena instalacji razem : 3,169.56 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, otrzymałem wycenę alarmu do mojego domku, prosiłbym o komentarz, co o tym myślicie, jaka cena, czy warto itp :) z góry dzięki.

 

Centrala CA10 + moduł GSM + 7x czujka zewnętrzna

Czujka otwarcia drzwi + sygnalizator zew. i wew.

1 Centrala CA10 Płyta główna 1 279.00 zł

Centrala CA10 Płyta główna 1 279.00 zł

2 Obudowa centrali CA10 1 80.00

3 Manipulator KLCD do CA10 1 260.00

4 Moduł GSM LT1S 1 550.00

5 Obudowa modułu GSM 1 22.00

6 Czujka PiR AQUA 7 322.00

7 Czujka otwarcia drzwi 1 11.00

8 Sygnalizator zewnętrzny 1 92.00

9 Sygnalizator wewnętrzny 1 55.00

10 Akumulator 7Ah 1 48.00

11 Przewód YTDY 6x0,5 200 108.00

12 Materiały instalacyjne: kołki, uchwyty itp. 1 100.00

 

MATERIAŁY RAZEM 1,927.00

kompletacja + dostawa + transport + montaż + uruchomienie + programowanie + szkolenie 671.00

 

Cena instalacji razem : 3,169.56 zł

 

Centrala CA-10 to już zabytek. Poproś instalatora o zmianę na coś choć trochę nowszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupiłem centrale versa 10 i mam problemik

do centrali podłączony manipulator i jedna czujka, to tak na początek

na aku centrala pracuje okey, przy próbie włączenia zasilania wybija bezpiecznik w zasilaczu.

nie wiem czy dobrze podłączyłem, na płycie są dwa wejścia AC, czy do obydwu ma być plusik z zasilacz czy tylko do jednego,

i masa z zasilacza do Coma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupiłem centrale versa 10 i mam problemik

do centrali podłączony manipulator i jedna czujka, to tak na początek

na aku centrala pracuje okey, przy próbie włączenia zasilania wybija bezpiecznik w zasilaczu.

nie wiem czy dobrze podłączyłem, na płycie są dwa wejścia AC, czy do obydwu ma być plusik z zasilacz czy tylko do jednego,

i masa z zasilacza do Coma ?

 

 

 

Oznaczenie AC, to skrót od alternating current - prąd przemienny. Do tych zacisków podłączamy odpowiedni transformator, a nie zasilacz prądu stałego!

Edytowane przez _ZBYCH_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupiłem centrale versa 10 i mam problemik

do centrali podłączony manipulator i jedna czujka, to tak na początek

na aku centrala pracuje okey, przy próbie włączenia zasilania wybija bezpiecznik w zasilaczu.

nie wiem czy dobrze podłączyłem, na płycie są dwa wejścia AC, czy do obydwu ma być plusik z zasilacz czy tylko do jednego,

i masa z zasilacza do Coma ?

Jestem pełen podziwu dla autora . Ja nigdy nie podejmę sie pieczenia chleba, bo wiem że się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

Może znajdzie się tutaj praktyk i wspomoże. Mam u siebie Matrix'a Pyronix. Model chyba 832+.

System skonfigurowany na dwie partycje. Potrzebuję jedną z czujek wrzucić do trzeciej partycji i potestować, bo coś generuje fałszywe alarmy.

W ustawieniach danej linii ustawiam, że ma należeć do partycji 3, użytkownikowi daję "prawo" do wykorzystywana partycji 3, ale w momencie uzbrajania alarmu nie mogę wybrać partycji 3 do zazbrojenia.

Przejrzałem instrukcję i nic sensownego nie znalazłem. Jakieś pomysły/wskazówki. Pewnie jakiegoś kroku nie wykonałem.

 

Podciągam - może ktoś pomoże w temacie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrala CA-10 to już zabytek. Poproś instalatora o zmianę na coś choć trochę nowszego

 

Dzięki za info :) a jaką centrale polecacie ?? Może ciut nowszą niż CA-10 Chodzi mi o taką z wbudowanym już modułem gsm.

 

A centrala CA-10 P ??? Warto ???

Edytowane przez cineck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupiłem centrale versa 10 i mam problemik

do centrali podłączony manipulator i jedna czujka, to tak na początek

na aku centrala pracuje okey, przy próbie włączenia zasilania wybija bezpiecznik w zasilaczu.

nie wiem czy dobrze podłączyłem, na płycie są dwa wejścia AC, czy do obydwu ma być plusik z zasilacz czy tylko do jednego,

i masa z zasilacza do Coma ?

 

Dzięki za info :) a jaką centrale polecacie ?? Może ciut nowszą niż CA-10 Chodzi mi o taką z wbudowanym już modułem gsm.

 

A centrala CA-10 P ??? Warto ???

 

To to samo :)

 

Jeśli chcesz centralę z wbudowanym komunikatorem GSM, to tylko Integra 128 WRL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...