Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak mamy taką sytuację jak na zdjęciach tzn okna tarasowe z poszerzeniem dolnym to jakbyście zamontowali kontaktron Bosch Mini aby w przyszłości mieć możliwość wymiany rezystorów jak padną albo przelutowanie się pojedynczej żyły w YTDY 6x gdyby zaszła taka konieczność.

 

I w ramie okna i w poszerzeniu okna są obecne stalowe wzmocnienia, Jak wywiercimy twór fi 9 pod kontaktron to przeciągnięcie przez ten otwór przewodu YTDY 6x jest praktycznie nie możliwe do wykonania bo się porwie izolacja przewodu.

 

 

 

 

http://img149.imageshack.us/img149/7735/pict0053e.jpg

 

http://img687.imageshack.us/img687/682/pict0054r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy taką sytuację jak na zdjęciach tzn okna tarasowe z poszerzeniem dolnym to jakbyście zamontowali kontaktron Bosch Mini aby w przyszłości mieć możliwość wymiany rezystorów jak padną albo przelutowanie się pojedynczej żyły w YTDY 6x gdyby zaszła taka konieczność.

 

I w ramie okna i w poszerzeniu okna są obecne stalowe wzmocnienia, Jak wywiercimy twór fi 9 pod kontaktron to przeciągnięcie przez ten otwór przewodu YTDY 6x jest praktycznie nie możliwe do wykonania bo się porwie izolacja przewodu.

 

 

Spoko, da się zrobić. Długie wiertło fi 6 do metalu i wiercisz przez całość. Na koniec wiercisz tylko przez górny profil wiertłem o 0,5 mm mniejszym od średnicy kontaktronu.

Przewód 6 x 0,5 bez problemu wciągniesz. Całe połączenie chowasz w górnym profilu (trzeba trochę je zagiąć i wsunąć w bok). Spróbuj, a przekonasz się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poradz mi proszę warto brać tego Integra 128 WRL ?? :)

Bo nie wiem co brać :(

 

 

Trudno mi Tobie doradzić, jak nie wiem, jakie masz oczekiwania i potrzeby.

Integra 128 WRL, to max wypas (jak ja nie cierpię tego słowa ;) ). Ma wbudowany odbiornik urządzeń bezprzewodowych oraz zaawansowany komunikator GSM. Można ją rozbudować do max. 128 linii. Nie każdy taką centralę potrzebuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spoko, da się zrobić. Długie wiertło fi 6 do metalu i wiercisz przez całość. Na koniec wiercisz tylko przez górny profil wiertłem o 0,5 mm mniejszym od średnicy kontaktronu.

Przewód 6 x 0,5 bez problemu wciągniesz. Całe połączenie chowasz w górnym profilu (trzeba trochę je zagiąć i wsunąć w bok). Spróbuj, a przekonasz się :)

 

Probowałem na oknach górze ale nie wychodziło mi to.

 

Może jakbym zdjął pierwszą izolację to może a tak to przewód haczy się gdzieś tam i trzeba go ciągnąć na siłę.

 

A jak lutujesz rezystory np w jakie odległości od siebie żeby później cofnąć je do górnego profila i nie połamać ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba delikatnie wciągać przewód, z wyczuciem :)

Robisz sobie haczyk z drutu miedzianego 2,5 mm2, wprowadzasz go przez wszystkie profile aż do podłogi, zahaczasz przewód i wciągasz wpychając go od spodu (na moja-twoja).

Rezystory lutuję obok siebie, a czasem jeden za drugim. Sztuka polega na odpowiednim izolowaniu :)

 

 

http://www.zbychdom.republika.pl/podpis.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba delikatnie wciągać przewód, z wyczuciem :)

Robisz sobie haczyk z drutu miedzianego 2,5 mm2, wprowadzasz go przez wszystkie profile aż do podłogi, zahaczasz przewód i wciągasz wpychając go od spodu (na moja-twoja).

Rezystory lutuję obok siebie, a czasem jeden za drugim. Sztuka polega na odpowiednim izolowaniu :)

 

 

http://www.zbychdom.republika.pl/podpis.GIF

 

OK nie podaje się i będę dalej próbował :)

 

A w tym izolowaniu jest jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, wysłałem prośbę o wycenę alarmu do kilkunastu firm. I prawie wszyscy proponują mi centalke satel CA-10. "jedna" osoba odradziła mi tu ją na forum..... jak to możliwe , że prawie każda firma mi ją proponuje ??? :) Jak z nią jest faktycznie ??? Opłaca się ją montować ??? Bo już zgłupiałem :) A może ktoś z Was jej używa i sobie chwali. ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, wysłałem prośbę o wycenę alarmu do kilkunastu firm. I prawie wszyscy proponują mi centalke satel CA-10. "jedna" osoba odradziła mi tu ją na forum..... jak to możliwe , że prawie każda firma mi ją proponuje ??? :) Jak z nią jest faktycznie ??? Opłaca się ją montować ??? Bo już zgłupiałem :) A może ktoś z Was jej używa i sobie chwali. ??

 

Prawie wszyscy proponują Tobie CA10, bo to tania centrala, stary model - więc dobrze znany instalatorom.

Jeśli szukasz prostego i taniego alarmu - weź CA10P i się nie zastanawiaj. Jeśli chcesz coś lepszego - celuj w Integrę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszyscy proponują Tobie CA10, bo to tania centrala, stary model - więc dobrze znany instalatorom.

Jeśli szukasz prostego i taniego alarmu - weź CA10P i się nie zastanawiaj. Jeśli chcesz coś lepszego - celuj w Integrę :)

 

:)

Szukam takiego który się włączy gdy będzie taka potrzeba :) mimo wszystko dzięki za rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, świetnie a proszę mi coś napisać o dualnych czujkach ruchu. Dochodzą mnie słuchy , że taka czujka powinna być zamontowana w garażu, kotłowni i pokoju gdzie jest kominek. Czy to prawda ??? Od czego to zależy ???

 

:)

Czujnik dualny (pir+MV) jest montowany w takich pomieszczeniach (strychy, garaże, kotłownie , salon z kominkiem) ze względu na niewrazliwośc na nagłe skoki temperatur (mikrofala tego nie wykrywa) , muszą zadziałać oba czujniki naraz aby został wywołany alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po raz pierwszy, przebrnąłem przez ten wątek starając się wynieść z niego jak najwięcej. Interesuje mnie ochrona domu w wersji obwodowej plus kilka czujek PIR wewnątrz. Planuje użycie centrali Satel Integra 64, 59 wejść, 25 wyjść (1 sygnalizator, 6 oświetlenie zewnętrze, 6 prosta symulacja obecności, więc podwójnie 1 na set 1 na reset przy przekaźnikach bistabilnych grupowych). Pobór prądu wyszedł mi w okolicach 2,7A - ale czy aby nie za mało?:

 

Kontaktrony: 30 x 0 = 0

inercyjne: 21 x 0,05 = 1,05

PIR: 5 x 0,01 = 0,05

Dymu: 3 x 0,012 = 0,036

Sabotaż: 3 x 0 = 0

Manipulator: 3 x 0,033 = 0,099

Sygnalizator: 1 x 0,2 = 0,2

Wejścia NC: 59 x 0,005 = 0,295 (na podstawie instrukcji)

Exp. wejść: 6 x 0,018 = 0,108

Exp. wyjść: 2 x 0,017 = 0,034

Centrala: 1 x 0,337 = 0,337

Prąd ładowania: 0,5

 

RAZEM 2,709A

 

Inercyjne to czujki Impaq, kontaktrony 2EOL. Sygnalizator SP-4006. Wyjścia będą zasilać cewkę przekaźnika. Wiem, że potrzebować będę pewnie ze dwie szafki AWO256 ale jak to sensownie podzielić odnośnie zasilania? Na razie jest to sfera planów, na początek chce przygotować odpowiednią ilość kabli aby potem nie pruć ścian. Czy będzie tu trzeba zastosować dwa zasilacze z akumulatorami np. 17Ah? Obawiam się że dla zachowania sensownego czasu działania przy braku prądu to pewnie będzie to obowiązkowe... Na razie w rozmyślaniach zastosowałem same expandery wejść/wyjść, ale może trzeba raczej skorzystać z podcentrali aby moduły rozdzielić pomiędzy centralę i podcentralę i wtedy oddzielne zasilania z akumulatorami.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Andrzej_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie rozdzieliłem system na dwie szafki. W jednej zasila integra w drugiej są 4 expandery w tym jeden z zasilaczem. Oczywiście zastosowałem 2 akumulatory dodatkowo z przewodem łączącym podcentrale puściłem zasilający 230 V (oczywiście nie równolegle z sygnałowymi). Cały system zasilany z jednego obwodu z bezpiecznikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po raz pierwszy, przebrnąłem przez ten wątek starając się wynieść z niego jak najwięcej. Interesuje mnie ochrona domu w wersji obwodowej plus kilka czujek PIR wewnątrz. Planuje użycie centrali Satel Integra 64, 59 wejść, 25 wyjść (1 sygnalizator, 6 oświetlenie zewnętrze, 6 prosta symulacja obecności, więc podwójnie 1 na set 1 na reset przy przekaźnikach bistabilnych grupowych). Pobór prądu wyszedł mi w okolicach 2,7A - ale czy aby nie za mało?:

 

Kontaktrony: 30 x 0 = 0

inercyjne: 21 x 0,05 = 1,05

PIR: 5 x 0,01 = 0,05

Dymu: 3 x 0,012 = 0,036

Sabotaż: 3 x 0 = 0

Manipulator: 3 x 0,033 = 0,099

Sygnalizator: 1 x 0,2 = 0,2

Wejścia NC: 59 x 0,005 = 0,295 (na podstawie instrukcji)

Exp. wejść: 6 x 0,018 = 0,108

Exp. wyjść: 2 x 0,017 = 0,034

Centrala: 1 x 0,337 = 0,337

Prąd ładowania: 0,5

 

RAZEM 2,709A

 

Inercyjne to czujki Impaq, kontaktrony 2EOL. Sygnalizator SP-4006. Wyjścia będą zasilać cewkę przekaźnika. Wiem, że potrzebować będę pewnie ze dwie szafki AWO256 ale jak to sensownie podzielić odnośnie zasilania? Na razie jest to sfera planów, na początek chce przygotować odpowiednią ilość kabli aby potem nie pruć ścian. Czy będzie tu trzeba zastosować dwa zasilacze z akumulatorami np. 17Ah? Obawiam się że dla zachowania sensownego czasu działania przy braku prądu to pewnie będzie to obowiązkowe... Na razie w rozmyślaniach zastosowałem same expandery wejść/wyjść, ale może trzeba raczej skorzystać z podcentrali aby moduły rozdzielić pomiędzy centralę i podcentralę i wtedy oddzielne zasilania z akumulatorami.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Napewno w takiej konfiguracji nie stosuj integry 64 tylko 128 lub 128wrl. Z integrą 64 miałbyś kłopot z liniami klawiaturowymi, pozatym 5 wejść wolnych to masakra ,nie bedzisz mógł nic zrobić na wejściach wirtualnych. Polecam tez zastosowanie przynajmniej jednej podcentrali ca-64PP, obudowa? to dosyć duży system i nie bedzie najtańszy więc warto zainwestować w jedną dużą obudowę, ja stosuję w takich przypadkach obudowy Legranda lub Moelera, w dwóch obudowach awo 256 raczej się nie zmieścisz.Przykładowe zdjęcie takiej obudowy mogę podesłać na priv.

przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo poproszę o te zdjęcia - z góry dziękuję.

 

Co do samego systemu to obiekt nie jest w cale duży, ale ilość okien + ochrona obwodowa rozdmuchują niesamowicie system. Mam co prawda każdy kontaktron 2EOL ale nawet grupując je z jednego okna to bym zaoszczędził jedynie 8 wejść. Tak jak pisałem to chcę na razie przygotować miejsce aby potem nie narzekać na ilość miejsca bądź zbyt małą ilość pociągniętych teraz kabli. Zakładam, że system będzie raczej przez dłuższy czas rozbudowywany, a to co policzyłem to raczej max na jaki sobie pozwolę, ale dziękuje za sugestie o integrze 128, faktycznie jak teraz myślę to 64 będzie za mała. Skoro 2 x awo256 będzie mało to raczej w jaki rozmiar powinienem celować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo poproszę o te zdjęcia - z góry dziękuję.

 

Co do samego systemu to obiekt nie jest w cale duży, ale ilość okien + ochrona obwodowa rozdmuchują niesamowicie system. Mam co prawda każdy kontaktron 2EOL ale nawet grupując je z jednego okna to bym zaoszczędził jedynie 8 wejść. Tak jak pisałem to chcę na razie przygotować miejsce aby potem nie narzekać na ilość miejsca bądź zbyt małą ilość pociągniętych teraz kabli. Zakładam, że system będzie raczej przez dłuższy czas rozbudowywany, a to co policzyłem to raczej max na jaki sobie pozwolę, ale dziękuje za sugestie o integrze 128, faktycznie jak teraz myślę to 64 będzie za mała. Skoro 2 x awo256 będzie mało to raczej w jaki rozmiar powinienem celować?

 

nie wiem dlaczego ale nie mogę wysłać priva

http://arm.pl/foty/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...