Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Witam szanowni koledzy mam pytanie czy jest możliwość zasilenie systemu alarmowego Integra 64 poprzez zakup zestawu solarnego . http://www.allegro.pl/item993890935_panel_sloneczny_bateria_sloneczna_50w_regulator.html Obiekt to ogrodzone stawy hodowlane a w nim Integra 64, modem satela LTS1 4 BARIERY NA PODCZERWIEŃ . Czy taki zestaw co podałem wystarczy mi na zasilenie takiej konfiguracji i czy do tego muszę dokupić przetwornice z 12 na 230v dziękuje za pomoc

Zależy jakie będzie nasłonecznienie, pozatym w zimie musisz się liczyć z zaleganiem sniegu na panelu , to jest jedyna mozliwość zasilana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale gdzie w takim razie bo nie bardzo jest miejsce na inercyjną jak jest okno dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem.

 

Spoko, rób na środku na dole. Ja przeważnie tak robię i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś zdeptał czujkę ;)

Przez próg daje się krok.

 

Wiercisz skośnie w dół około 4 cm od osi okna (bo tam będzie przewód wchodził do czujki). Wiercisz do spodu pierwszego poszerzenia, a następnie wiercisz od środka otwór prostopadły do poprzedniego.

W Twoim przypadku wyjdzie to podobnie, jak otwory do kontaktronu, z tą różnicą, że zaczynasz wiercić obok czerwonej naklejki na oknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz w mojej sprawie arm.pl , niestety jest to tylko jedna możliwość zasilania mamy agregat ale jego raczej nie będziemy zostawiać. A jak jest z fotoradarami one też są zasilane solarnie i w zimie też lub sygnalizacja świetlna nad pasami dla pieszych. Teraz już sam nie wiem co robić z tym zakupem szkoda 600zł w błoto jak by nie chciało działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:???:

Spoko, rób na środku na dole. Ja przeważnie tak robię i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś zdeptał czujkę ;)

Przez próg daje się krok.

 

Wiercisz skośnie w dół około 4 cm od osi okna (bo tam będzie przewód wchodził do czujki). Wiercisz do spodu pierwszego poszerzenia, a następnie wiercisz od środka otwór prostopadły do poprzedniego.

W Twoim przypadku wyjdzie to podobnie, jak otwory do kontaktronu, z tą różnicą, że zaczynasz wiercić obok czerwonej naklejki na oknie.

 

 

Sorry ale nie kumam.

 

Może dlatego że byłem w pracy 48godz. :)

 

Jeden otwór jest od środka w poszerzeniu okna a gdzie ma być drugi otwór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz w mojej sprawie arm.pl , niestety jest to tylko jedna możliwość zasilania mamy agregat ale jego raczej nie będziemy zostawiać. A jak jest z fotoradarami one też są zasilane solarnie i w zimie też lub sygnalizacja świetlna nad pasami dla pieszych. Teraz już sam nie wiem co robić z tym zakupem szkoda 600zł w błoto jak by nie chciało działać.

Sam się przymierzam do podobnego rozwiązania ale narazie czeka na wolny czas , tylko ja chciałem zastosować panel 130wat, ale możesz kupić ten 60w i ewentualnie jak będzie brakować mocy to dokupisz jeszcze jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to będzie pieklenie trudne przewiercenie się przez stalowe wzmocnienie i to jeszcze pod kątem.

 

A może wystarczy tylko zostawić kabel YTDY z wylewki a później jakoś go schować w obudowie czujki inercyjnej.

Może dałbyś radę przepleść przewód do profila tą samą droga co kontraktron a potem wywiercić otwór w ramie i wyciągnąc go z profila do inercyjnej, zależy jakie masz grube przewody ale powinno się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to będzie pieklenie trudne przewiercenie się przez stalowe wzmocnienie i to jeszcze pod kątem.

 

A może wystarczy tylko zostawić kabel YTDY z wylewki a później jakoś go schować w obudowie czujki inercyjnej.

 

Nikt nie mówił, że to proste zadanie http://www.zbychdom.republika.pl/icon/morda_smile.gif

 

 

Wiercąc pod dużym kątem nie dochodzisz do stalowego wzmocnienia - wiercisz tylko w PCV.

 

Jak zostawisz przewód z wylewki, to ci go wylewkarze:

a) potną

b) zaleją w betonie

c) wypuszczą w dowolnym - przypadkowym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewnien problem decyzyjny i chciałbym prosić o poradę. Rozważam zakup Integry 128WRL, ale nie wykluczam również Integry 64/128 z dodatkowym modułem GSM/GPRS. Który z oferowanych przez Satela modułów komunikacyjnych ma możliwości najbardziej zbliżone do WRL? Zależy mi na możliwości otrzymywania SMSów o stanie systemu (uzbrojenie, rozbrojenie, naruszenie itp.), a także na możliwości sterowania za pośrednictwem SMSów (choć nie jest to warunek konieczny - w przyszłości zakupię pewnie moduł ETHM i będę mógł sterować centralą zdalnie z palmpfona).

 

Druga sprawa dotyczy czujników VD-1. Czy ich stosowanie daje znacząco gorsze rezultaty w porównaniu z komibacją kontaktronów wewnętrzynych oraz czujek inercyjnych? Tak sobie myślę, że skoro i tak będę chciał umieścić czujki "na oknie" (inercyjne), to może połączyć je od razu z konaktronami i nie bawić się w nawiercanie okien? Co prawda w takiej sytuacji (VD-1) nie jestem w stanie (chyba?) określić rodzaju naruszenia (otwarte okno czy uderzenie), ale na takie poświęcenie jestem gotowy :)

 

Z góry dziękuję za sugestie. :)

pozdrawiam

Edytowane przez adamrw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewnien problem decyzyjny i chciałbym prosić o poradę. Rozważam zakup Integry 128WRL, ale nie wykluczam również Integry 64/128 z dodatkowym modułem GSM/GPRS. Który z oferowanych przez Satela modułów komunikacyjnych ma możliwości najbardziej zbliżone do WRL? Zależy mi na możliwości otrzymywania SMSów o stanie systemu (uzbrojenie, rozbrojenie, naruszenie itp.), a także na możliwości sterowania za pośrednictwem SMSów (choć nie jest to warunek konieczny - w przyszłości zakupię pewnie moduł ETHM i będę mógł sterować centralą zdalnie z palmpfona).

 

Druga sprawa dotyczy czujników VD-1. Czy ich stosowanie daje znacząco gorsze rezultaty w porównaniu z komibacją kontaktronów wewnętrzynych oraz czujek inercyjnych? Tak sobie myślę, że skoro i tak będę chciał umieścić czujki "na oknie" (inercyjne), to może połączyć je od razu z konaktronami i nie bawić się w nawiercanie okien? Co prawda w takiej sytuacji (VD-1) nie jestem w stanie (chyba?) określić rodzaju naruszenia (otwarte okno czy uderzenie), ale na takie poświęcenie jestem gotowy :)

 

Z góry dziękuję za sugestie. :)

pozdrawiam

Cięzko powiedzieć który mduł gsm w połączeniu ze zwykła integrą będzie najbardziej zbliżony , wg mnie żaden , no może jak się uprzesz to gsm4. Integra wrl ma możliwośc wysyłania 64 sms róznych, możliwośc sterowania sms w druga stronę ale co jest bardzo ważne dla mnie ma wbudowany komunikator gprs.

Co do vd1 to w sumie dobra czujka natomiast wydaje mi się że kontraktrony wbudowane w ten czujnik są słabe.Istnieje możliwośc aby rozdzielić linie kontraktronu i czujnik aruchu wlutowując przewó w jedną ze zworek od konfiguracji kontraktronów, nestety ryzyko utraty gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówił, że to proste zadanie http://www.zbychdom.republika.pl/icon/morda_smile.gif

 

 

Wiercąc pod dużym kątem nie dochodzisz do stalowego wzmocnienia - wiercisz tylko w PCV.

 

Jak zostawisz przewód z wylewki, to ci go wylewkarze:

a) potną

b) zaleją w betonie

c) wypuszczą w dowolnym - przypadkowym miejscu

 

No dobrze a jak wylewkarze zrobią tak jak będę chciał to później poradzę sobie z montażem czujki inercyjnej.

 

Tak sobie myślę w najgorszym przypadku zostawię przewód idący do inercyjnej gdzieś w miejscu styku glazury z ramą okienną a później to zamaskuje ćwierćwałkiem albo jakąś listwą przypodłogową. Da radę tak zrobić? Jak nie to to jestem w stanie zaakceptować że krótki odcinek przewodu YTDY będzie widoczny na ramie okiennej nawyżej go pomaluje na brązowo :)

 

Ekipę od wylewkarzy mam solidną robili mi poddasze i jestem ich pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów!

 

Po wnikliwej lekturze forum zdecydowałem się na centralę Satel Integra 128WRL natomiast wszystkie czujki w domu zamontowałem dualne Satel Silver (ze względu na ogrzewanie nadmuchowe z sufitu) kontaktrony mam zamiar realizować później bo planuję remont więc zrobi się przy okazji żeby nie pruć ścian dwa razy :) Jako że czujek jest sporo (11) postanowiłem, że ich zasilanie będzie uruchamiane tylko na czas czuwania (nie chcę mieszkać w mikrofalówce, a na dodatek działanie czujek zakłóca odbiór Cyfry+). No i pojawił się problem - czujki są podpięte w konfiguracji 2EOL więc manipulator krzyczy że wystąpił sabotaż. I teraz powstaje pytanie, czy jest możliwość takiego ustawienia centrali aby linia była kontrolowana tylko po załączeniu czuwania (żeby nie było krzyku o sabotażu)? Czy pozostaje tylko odłączenie obwodu sabotażu (czego chciałbym uniknąć). Co trudniejsze dom jest podzielony na 3 strefy i w każdej chciałbym załączyć zasilanie czujek tylko w momencie gdy dana strefa będzie czuwała.

Zna może ktoś rozwiązanie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie futurystyczne :)

Czy wiadomo już, kiedy w sprzedaży będą (i w jakiej cenie) "nowinki" Satela? - INT-KGR (Manipulator z klawiaturą sensoryczną), INT-TFT7 (Zaawansowany sterownik systemu bezpieczeństwa i automatyki), ATD-100 (Dwukierunkowa bezprzewodowa czujka temperatury systemu ABAX)? Może ktoś ma do nich jakiś szerszy opis?

Jako że jeszcze mam możliwość korekty projektu instalacji zastanawiam się, czy te cudeńka uwzględniać kładąc przewody, czy też dać sobie spokój i realizować dotychczasowe plany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie futurystyczne :)

Czy wiadomo już, kiedy w sprzedaży będą (i w jakiej cenie) "nowinki" Satela? - INT-KGR (Manipulator z klawiaturą sensoryczną), INT-TFT7 (Zaawansowany sterownik systemu bezpieczeństwa i automatyki), ATD-100 (Dwukierunkowa bezprzewodowa czujka temperatury systemu ABAX)? Może ktoś ma do nich jakiś szerszy opis?

Jako że jeszcze mam możliwość korekty projektu instalacji zastanawiam się, czy te cudeńka uwzględniać kładąc przewody, czy też dać sobie spokój i realizować dotychczasowe plany :)

 

 

Manipulator z klawiaturą sensoryczną będzie dostępny już po zakończeniu targów Securex.

 

Natomiast Zaawansowany sterownik systemu bezpieczeństwa czyli po prostu panel dotykowy do końca roku.

 

Pytałem o to dzisiaj na targach

 

BTW ten nowy manipulator wygląda bardzo ładnie warto na niego poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manipulator z klawiaturą sensoryczną będzie dostępny już po zakończeniu targów Securex.

 

Natomiast Zaawansowany sterownik systemu bezpieczeństwa czyli po prostu panel dotykowy do końca roku.

 

Pytałem o to dzisiaj na targach

 

BTW ten nowy manipulator wygląda bardzo ładnie warto na niego poczekać.

jak by ktoś chciał zdjęcia :

http://www.arm.pl/foty/DSCF8087.JPG

 

http://www.arm.pl/foty/DSCF8091.JPG

 

Klawiatura sensoryczna ma być dostepna wg niektórych żródeł po targach ale z tego co wiem to za około miesiąc.

naprawdę wygląda bardzo ładnie i ma fajne funkcje. Co do klawiatury TFT to ma być zasilana osobno ( nie z magistrali ) więc trzeba to przewidzieć, oprogramowanie klawiatury opiera się na windowsie CE lub Mobile. Klawiatura może wyświetlać obraz z kamer monitoringu ale tylko z IP i to nie wszytkich (dane od osoby prezentującej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów!

 

Po wnikliwej lekturze forum zdecydowałem się na centralę Satel Integra 128WRL natomiast wszystkie czujki w domu zamontowałem dualne Satel Silver (ze względu na ogrzewanie nadmuchowe z sufitu) kontaktrony mam zamiar realizować później bo planuję remont więc zrobi się przy okazji żeby nie pruć ścian dwa razy :) Jako że czujek jest sporo (11) postanowiłem, że ich zasilanie będzie uruchamiane tylko na czas czuwania (nie chcę mieszkać w mikrofalówce, a na dodatek działanie czujek zakłóca odbiór Cyfry+). No i pojawił się problem - czujki są podpięte w konfiguracji 2EOL więc manipulator krzyczy że wystąpił sabotaż. I teraz powstaje pytanie, czy jest możliwość takiego ustawienia centrali aby linia była kontrolowana tylko po załączeniu czuwania (żeby nie było krzyku o sabotażu)? Czy pozostaje tylko odłączenie obwodu sabotażu (czego chciałbym uniknąć). Co trudniejsze dom jest podzielony na 3 strefy i w każdej chciałbym załączyć zasilanie czujek tylko w momencie gdy dana strefa będzie czuwała.

Zna może ktoś rozwiązanie?

Pozdrawiam

Istnieje możliwość że styk antymaskingu połączyłeś w szeregu ze stykim tmp, w takim przypadku będziesz miał sabotaż . Brak zasilania otwiera styk czujki i styk antymaskingu. Trzeba więc połączyć w szereg oba te styki i równolegle do nich dołączyć rezystor czujnika. Jeżeli tak zrobisz po zaniku zasilania czujnika na manipulatorze będzie informacja o otwartej linii . Z mojego doświadczenia moge podpowiedzieć że czujniki które wybrałeś mogą się wzbudzać . Ogrzewanie nadmuchowe z sufitu charakteryzuje dość silny strumień ciepłego powietrza . Jeżeli czujnik będzie przed takim strumieniem w momencie włączenia wentylatora spełnią się wszystkie warunki do naruszenia alarmowego czujnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość że styk antymaskingu połączyłeś w szeregu ze stykim tmp, w takim przypadku będziesz miał sabotaż . Brak zasilania otwiera styk czujki i styk antymaskingu. Trzeba więc połączyć w szereg oba te styki i równolegle do nich dołączyć rezystor czujnika. Jeżeli tak zrobisz po zaniku zasilania czujnika na manipulatorze będzie informacja o otwartej linii .

Prawdopodobnie tu jest właśnie problem .. można również połaczyć a/masking na osobne linie jako eol i wtedy brak zasilania otwarta linia

moim zdaniem jednak a/masking w domu raczej jest zbędny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...