Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Witam Forumowiczów!

Co trudniejsze dom jest podzielony na 3 strefy i w każdej chciałbym załączyć zasilanie czujek tylko w momencie gdy dana strefa będzie czuwała.

Zna może ktoś rozwiązanie?

Pozdrawiam

może w taki sposób:

- wyjście 42. ZASILANIE W CZUWANIU – wyjście zasilające załączające się w momencie załączania

czuwania wybranych stref (w momencie startu czasu na wyjście). Służy do zasilania np.

czujek ultradźwiękowych, mikrofalowych lub barier podczerwieni, które nie powinny być

załączone, jeśli system nie czuwa.

ważne, aby czas na wyjście był dłuższy niż 30 sekund (np. 45s) - stabilizacja czujek

 

- zasilanie czujek z wyjść wysokoprądowych są 4y więc spokojnie 3y strefy (czujki z danej strefy pod 1o wyjście) i sygnalizator :)

 

- drugie ważne ustawienie to wyłączenie kontroli czujek przy załączeniu - czas na stabilizację czujek Kontrolowane przy załączeniu czuwania - opcja powoduje, że nie będzie można załączyć

czuwania, jeśli wejście z załączoną opcją będzie naruszone (np. jeśli pozostawiono

otwarte okna itp.) (Priority).

 

taka kombinacja powinna zadziałać

Edytowane przez petervdo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

 

Faktycznie tor antymaskingu podłączyłem szeregowo z tmp, dzisiaj zrobię poprawkę i poeksperymentuję z ogrzewaniem. Jakie tak właściwie muszą być spełnione warunki zadziałania opcji antuymaskingu (poza oczywiście brakiem zasilania :) )?

W integrze 120WRL są dwa wyjścia wysokoprądowe ale z tym sobie poradziłem stosując przekaźniki i zasilam czujki w wyjść niskoprądowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem nowy na tym forum więc proszę o wyrozumiałość,

czytając ten temat znalazlem foto montażu kontaktronów w oknach drewnianych (kontaktron wpuszczony w futrynę okna)

a jak montować do tego magnes w skrzydle onka okucia winkhaus, osadza się do na jakimś kleju?,

proszę o pomoc w doborze kontaktronów oraz o foto pilotarzowe,

jaka odległość kontaktu od magnesu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem nowy na tym forum więc proszę o wyrozumiałość,

czytając ten temat znalazlem foto montażu kontaktronów w oknach drewnianych (kontaktron wpuszczony w futrynę okna)

a jak montować do tego magnes w skrzydle onka okucia winkhaus, osadza się do na jakimś kleju?,

proszę o pomoc w doborze kontaktronów oraz o foto pilotarzowe,

jaka odległość kontaktu od magnesu?

 

Takich rysunków i zdjęć jest na forum kilka(naście). Proponowałem już, żebyś przejrzał wątek i/lub skorzystał z wyszukiwarki, ale widzę, że idziesz na łatwiznę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

 

Faktycznie tor antymaskingu podłączyłem szeregowo z tmp, dzisiaj zrobię poprawkę i poeksperymentuję z ogrzewaniem. Jakie tak właściwie muszą być spełnione warunki zadziałania opcji antuymaskingu (poza oczywiście brakiem zasilania :) )?

W integrze 120WRL są dwa wyjścia wysokoprądowe ale z tym sobie poradziłem stosując przekaźniki i zasilam czujki w wyjść niskoprądowych.

 

Pozdrawiam

z przyzwyczajenie na wyjścia integry 128 patrzyłem :)

a tu nawet 5ć

indywidualnie programowanych wyjść przewodowych:

– 2 wyjścia wysokoprądowe o obciążalności 2 A z bezpiecznikami polimerowymi,

– 3 wyjścia wysokoprądowe o obciążalności 0,5 A z bezpiecznikami polimerowymi

realizujące funkcję wyjść zasilających.

antymasking wg instrukcji :)

Antymasking

Realizowana przez czujnik mikrofalowy funkcja antymaskingu umożliwia

wykrywanie obiektów odbijających promieniowanie mikrofalowe i poruszających

się w niewielkiej odległości od czujki (do 10-20 centymetrów). Pozwala to

udaremnić próby zasłonięcia czujki przy pomocy takich obiektów. Próba

zasłonięcia czujki skutkuje rozwarciem styków przekaźnika antymaskingu na 5

sekund. Funkcja antymaskingu nie chroni przed zasłonięciem czujki obiektem

przepuszczającym mikrofale, a izolującym promieniowanie podczerwone. Przed

skutkami zasłonięcia czujki materiałem przepuszczającym mikrofale można

uchronić się przy pomocy trybu zaawansowanego (rozwarte kołki MODE).

 

 

a z czujek osobiście to mam sentyment do quadów ... wiele razy sprawdziły się w lepiej w pomieszczeniach serwerowni z klimą na "auto"

u mnie wiszą RK900Q i nie było fałszywek przez 8em lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję petervdo za porady. Trochę się wypuściłem bo faktycznie wszystkie te informacje są w instrukcji, którą notabene czytałem :) Jakieś chyba wiosenne zaćmienie mnie dopadło więc dziękuję za wyrozumiałość :) Czujki podpięte i jak narazie działają dobrze. Zobaczymy co będzie dalej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję petervdo za porady. Trochę się wypuściłem bo faktycznie wszystkie te informacje są w instrukcji, którą notabene czytałem :) Jakieś chyba wiosenne zaćmienie mnie dopadło więc dziękuję za wyrozumiałość :) Czujki podpięte i jak narazie działają dobrze. Zobaczymy co będzie dalej.

 

Pozdrawiam.

 

ja niestety :p: do instrukcji zaglądam tylko w poszukiwaniu jakiejś opcji nieznanej ;)

czasami zdarzały się niezłe kombinacje .. ale tylko w domach prywatnych ..

w banku musiało byc prosto i skutecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu o czujkę inercyjną chciałem zapytać.

 

Którędy wprowadzacie przewody do obudowy czujki inercyjnej od strony spodniej, przez podstawę obudowy.

 

Jest tam strasznie bardzo mało miejsca przewód w zewnętrznej izolacji YTDY 6x0,5 chyba się tam nie zmieści

 

W przypadku Texecom Impaq który otwór najlepiej wybrać

 

http://img689.imageshack.us/img689/7202/img4782h.jpg

 

 

Producent chyba przewidział wprowadzanie przewodu boczną ścianką tak jak to widać na zdjęciach

 

 

http://img87.imageshack.us/img87/2441/img4784h.jpg

 

http://img46.imageshack.us/img46/7095/img4786y.jpg

 

 

No i to wiercenie pod skosem cały czas nie daję mi spokoju.

 

Jaką średnicą wiertła robicie otwór pod przewód do inercyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens montować czujniki inercyjne w oknach na piętrze? Na piętrze mam również drzwi na taras nad garaże, ale tam planuję zamontować czujnik inercyjny. Czy da się spiąć górny i dolny kontrakton w oknie na jednej linii aby były rozróżniane przez centralę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu o czujkę inercyjną chciałem zapytać.

 

Którędy wprowadzacie przewody do obudowy czujki inercyjnej od strony spodniej, przez podstawę obudowy.

 

Jest tam strasznie bardzo mało miejsca przewód w zewnętrznej izolacji YTDY 6x0,5 chyba się tam nie zmieści

 

W przypadku Texecom Impaq który otwór najlepiej wybrać

 

Producent chyba przewidział wprowadzanie przewodu boczną ścianką tak jak to widać na zdjęciach

 

No i to wiercenie pod skosem cały czas nie daję mi spokoju.

 

Jaką średnicą wiertła robicie otwór pod przewód do inercyjnej?

 

Już wklejałem na forum to zdjęcie, ale niech Ci będzie, wkleję jeszcze raz.

 

http://www.zbychdom.republika.pl/Alarmy/Czujki/Impaq_przewody.JPG

 

Otwór w podstawie czujki wiercisz sobie jak najbliżej krawędzi czujki (tu na zdjęciu po prawej stronie)

Przewód obierasz z zewnętrznej otuliny pod płytką elektroniki i z boku między obudową, a płytką swobodnie mieszczą się same żyły (tam się mieści nawet przewód w otulinie 4 x 0,5 lub 6 x 0,5, ale cienki, np. Bitner).

 

Ja wiercę otwór fi 5 - fi 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wklejałem na forum to zdjęcie, ale niech Ci będzie, wkleję jeszcze raz.

 

http://www.zbychdom.republika.pl/Alarmy/Czujki/Impaq_przewody.JPG

 

Otwór w podstawie czujki wiercisz sobie jak najbliżej krawędzi czujki (tu na zdjęciu po prawej stronie)

Przewód obierasz z zewnętrznej otuliny pod płytką elektroniki i z boku między obudową, a płytką swobodnie mieszczą się same żyły (tam się mieści nawet przewód w otulinie 4 x 0,5 lub 6 x 0,5, ale cienki, np. Bitner).

 

Ja wiercę otwór fi 5 - fi 6.

 

Wielkie dzięki Zbychu :yes: :yes: :yes:

 

Jutro powalczę z wierceniem ramy okna ale w oknach tarasowych tam gdzie są poszerzenia to chyba sobie odpuszczę i jakoś przewód potem zamaskuję listwą przypodłogową albo ćwierćwalkiem

Edytowane przez odaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się spiąć górny i dolny kontrakton w oknie na jednej linii aby były rozróżniane przez centralę?

 

czujki osobno, aby rozróżniać

 

Czy jest sens montować czujniki inercyjne w oknach na piętrze? Na piętrze mam również drzwi na taras nad garaże, ale tam planuję zamontować czujnik inercyjny.

może trochę przewrotnie ;)

można montować wszędzie kontaktrony, inercyjne udarowe - okna, drzwi ... inercyjne, wstrząsowe na ścianach ... a nuż ktoś będzie chciał wykuć kawałek muru .. PIRy stłuczenia szkła bariery itd ;)

ale może warto się zastanowić na jedną podstawową "zasadą" włamywacza .. szybkie łatwe wejście .. po co forsować np. drzwi antywłamaniowe jak obok jest zwykłe okno

 

ja zawsze staram się uświadomić jedną prostą rzecz .. alarm się włączył i co dalej ?? kto powiadomiony ? jaka reakcja ? wyje .. zdarza się .. sam sygnalizator na zewnątrz to już teraz za mało

 

druga sprawa to może zamiast robić "twierdzę" warto się dodatkowo ubezpieczyć w większości przypadków 20 - 30 tyś wystarczy od krzadzieży / włamania

przeważnie co ginie .. laptop, cyfrówka, kamera lodówki raczej niekoniecznie

 

nie

nie jestem agentem ubezpieczeniowym :)

 

uważam, że trzeba do wyszystkiego podchodzić realnie .. dlatego troszkę "razi" pomysł np. 1ego pira w holu lub 60-100 linii w domku jednorodzinnym .. no chyba, że kilka Kossaków na ścianach i winko rocznik 1870 ;) w piwniczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ochrona obwodowa, to również ochrona nie tylko mienia (podczas naszej nieobecności) ale poniekąd i życia, gdy próba włamania następuje w nocy gdy śpimy. Wolałbym dowiedzieć się wcześniej, że ktoś mi się włamuje aniżeli później... Nie chodzi mi nawet tu o jakieś sygnalizatory zewnętrzne ale chociażby zapalenie świateł na zewnątrz czy wewnątrz gdy czujka inercyjna zadziała.

 

A ubezpieczenie swoją drogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że trzeba do wyszystkiego podchodzić realnie .. dlatego troszkę "razi" pomysł np. 1ego pira w holu lub 60-100 linii w domku jednorodzinnym .. no chyba, że kilka Kossaków na ścianach i winko rocznik 1870 ;) w piwniczce

Przy systemie obwodowym te 64 linie w średniej wielkości domu, to nic rażącego. Wcale nie trzeba mieć Kossaków na ścianach. Owszem ubezpieczenie zwróci za skradzione przedmioty i zniszczenia, jakich dokona włamywacz, ale zdrowie (również psychiczne) i życie domowników nie ma ceny! Ten, kto przeżył nocne włamanie, ten wie o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy może ktoś ma doświadczenia z akumulatorami POWERMAX albo*HPG?

Jakoś nie mogę znaleźć nigdzie polecanych Europower 18Ah :(

 

pozdrawiam

A.

Europower nie produkuje akumulatorów o pojemności 18 Ah, więc nie mogłeś ich znaleźć :)

Produkowane są akumulatory 17 Ah i 22 Ah (polecam!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europower nie produkuje akumulatorów o pojemności 18 Ah, więc nie mogłeś ich znaleźć :)

Produkowane są akumulatory 17 Ah i 22 Ah (polecam!).

 

Yop, mój błąd. Miałem na myśli 17 Ah.

Czy 22 Ah dam radę umieścić w obudowie OPU-3P (albo innej dla Integry 128WRL)?

Jeśli nie znajdę Europower 17Ah, to warto kupić Powermaxa lub HPG, czy dać sobie spokój i szukać Europowera do skutku?

 

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ochrona obwodowa, to również ochrona nie tylko mienia (podczas naszej nieobecności) ale poniekąd i życia, gdy próba włamania następuje w nocy gdy śpimy. Wolałbym dowiedzieć się wcześniej, że ktoś mi się włamuje aniżeli później... Nie chodzi mi nawet tu o jakieś sygnalizatory zewnętrzne ale chociażby zapalenie świateł na zewnątrz czy wewnątrz gdy czujka inercyjna zadziała.

 

A ubezpieczenie swoją drogą...

 

chodzi właśnie o to, aby traktować bezpieczeństwo jako całość działań nie popadając w skrajności :)

niestety często tak bywa .. ludzie montują w domu jakąś "fortecę" a później nawet na siku ;) z pilotem 4o kanałowym, żeby 2i strefy wyłączyć a na następnych 2óch a/napad i 24 godzinna linia głośna w razie coś ...

a inni montują przyzwoity system, którego nigdy nie załączają bo się nie chce .. ale alarm sąsiedzi mają więc wypada mieć ;)

co do zabezpieczeń to największą wartością jest oczywiście życie i warto czasami dodać coś co pomoże powiadomić "pomoc z zewnątrz"

może również zamiast 10u czujników na okna zamontować wokół domu kamery .. poustawiać deketcję lamy z czujkami .. videodomofon z rejestracją .. często najpierw się "sprawdza" właściciela itd .. zobaczyć bezpieczeństwo z większego dystansu

zabezpieczenia 100% raczej nie widzę, ale jak ktoś kiedyś wspominał należy połączyć kilka systemów zabezpieczeń technicznych i mechanicznych

Edytowane przez petervdo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...