Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Zwracam się również z zapytaniem gdzie mogę znaleźć jakiś schemat podłączenia kamery zewnętrznej pod tv . Chciałem zrobić instalacje w domu pod tv we wszystkich pokojach bazuje na tv satelitarnej Polsat i od razu chciałem mieć możliwość podglądu obrazu z kamery. W niedługim czasie przewiduje zakup rejestratora. Dziękuje za każdą pomoc.

na stronach Dipola jak pisał _ZBYCH_ znajdziesz dużo potrzebnych informacji

co do rejestratora (zwróć uwagę, żeby był LAN) to "puść" sobie do niego skrętke .. w przyszłości możesz podpiąć pod net i zdalny dostęp

zastanów się przy układaniu instalacji do telewizji czy gdzie w domu nie położyć kabli do kamerki załączanej "po uzbrojeniu" alarmu (nikto nie ma doma :) ... jakoś tak to brzmiało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nikt tu tego nie podważa,poto jest ten watek: jesli czujesz się na siłach wykonać instalację , to staramy się jako instalatorzy pomóc w miarę swoich możliwości, mi pomógł ostatnio kolega z forum w sprawie izolacji budynku.

Tylko nadal nie wiem o co chodzi w twoich wypowiedziach ? czy warto instalować system sswin i cctv? Myślę że warto dla własnego bezpieczeństwa .

na zakończenie rozważań .. chyba cel po części osiągnięty ;)

..

zabezpieczenia techniczne w domku to nie tylko alarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Brama garażowa (podnoszona) zabezpieczona jest kontaktronem. Brama jest z napędem automatycznym.

Jak brama jest zamknięta to przy próbie dźwignięcia jej do góry unosi się na 2-3cm i jest blokada. Czy warto ją dodatkowo zaryglować?, bo zastanowił mnie fakt ewentualnego jej podważenia, nie wiem na ile mocno trzyma ją silnik ???

 

Pomyślałem o zamkach elektromagnetycznych po bokach bramy (coś w ten deseń http://www.automacik.pl/akcesoria_do_zestawow/pozostale/zamek_elektromagnetyczny_12v_do_bram_faac_.html) i zrobić wysterowanie z centralki (integra 128) - rozbrajam czasowo alarm na wjazd i rygle odskakują.

po pierwsze czy warto ?

jeżeli warto to czy da rade wysterować takie coś z centralki ? (może macie jakieś przyklady takich rygli co obsługuje integra?)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie dotyczące systemu alarmowego (centrala esprit 738).

Kilkukrotnie włączył się alarm sabotażu przy systemie rozbrojonym (jeden raz w ciągu miesiąca, dzisiaj dwukrotnie). Oczywiście nikt nic przy systemie nie grzebał.

Ponieważ problem uaktywnia się bardzo nieregularnie, czy instalator ma szanse, by znaleźć przyczynę problemu, czy raczej będzie ściemniał?

Czy koledzy zaawansowani w temacie mają pomysł co może powodować takie zachowanie systemu?

Spisałem komunikaty z klawiatury, jakie pojawiają się po wzbudzeniu alarmu. Czy to może pomóc w diagnozie?

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie dotyczące systemu alarmowego (centrala esprit 738).

Kilkukrotnie włączył się alarm sabotażu przy systemie rozbrojonym (jeden raz w ciągu miesiąca, dzisiaj dwukrotnie). Oczywiście nikt nic przy systemie nie grzebał.

Ponieważ problem uaktywnia się bardzo nieregularnie, czy instalator ma szanse, by znaleźć przyczynę problemu, czy raczej będzie ściemniał?

Czy koledzy zaawansowani w temacie mają pomysł co może powodować takie zachowanie systemu?

Spisałem komunikaty z klawiatury, jakie pojawiają się po wzbudzeniu alarmu. Czy to może pomóc w diagnozie?

 

pozdrawiam

Piotr

Napewno to co spisałeś się przyda, możliwe że jest to problem z sabotażem sygnalizatora zewnętrznego, wisi na zewnątrz więc jest wystawiony na różne warunki atmosferyczne. Esprit to centrala dosyć podatna na zakłócenia radiowe (przynajmniej niektóre egzemplarze) więc szkodzi jej np. blisko powieszony nadajnik monitoringu do agencji ochrony itp.(w tym przypadku jednak zakłocenia będą sie pojawiały w regularnych odstępach czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie dotyczące systemu alarmowego (centrala esprit 738).

Kilkukrotnie włączył się alarm sabotażu przy systemie rozbrojonym (jeden raz w ciągu miesiąca, dzisiaj dwukrotnie). Oczywiście nikt nic przy systemie nie grzebał.

Ponieważ problem uaktywnia się bardzo nieregularnie, czy instalator ma szanse, by znaleźć przyczynę problemu, czy raczej będzie ściemniał?

Czy koledzy zaawansowani w temacie mają pomysł co może powodować takie zachowanie systemu?

Spisałem komunikaty z klawiatury, jakie pojawiają się po wzbudzeniu alarmu. Czy to może pomóc w diagnozie?

 

pozdrawiam

Piotr

 

Wystaczy gdy po skasowaniu alarmu wciśniesz świecący klawisz MEM. Po jego wciśnięciu podświetli Ci się klawisz z numerem ( np. klawisz 8 odpowiada 8 linii ). Jeżeli w systemie masz więcej niż 10 linii może wystąpić sytuacja gdy podświetli się klawisz 2ND wówczas należy go nacisnąć . Do podświetlonej cyfry na klawiszu numerycznym dodasz 12 i będziesz miał numer linii odpowiadającej za to zamieszanie.

Instalator może usterki odczytać z bufora zdarzeń .

Co do wypowiedzi ARM na temat espritek podatnych na zakłócenia radiowe - taka sytuacja występuje ( nie tylko przy tej centarali ) tylko wówczas gdy antena nadajnika jest bardzo blisko wzdłuż przewodów instalacyjnych a nadajnik nadajde max. mocą 5 W. Jednak nie jest to problem centrali a głupoty instalatora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi ARM na temat espritek podatnych na zakłócenia radiowe - taka sytuacja występuje ( nie tylko przy tej centarali ) tylko wówczas gdy antena nadajnika jest bardzo blisko wzdłuż przewodów instalacyjnych a nadajnik nadajde max. mocą 5 W. Jednak nie jest to problem centrali a głupoty instalatora .

 

Owszem, takie zakłócenia mogą wystąpić przy każdej centrali, ale trzeba przyznać, że centrale Esprit są szczególnie na to czułe.

Ponad to montaż nadajnika z anteną przy przewodach nie zawsze jest głupotą instalatora, ale czasem wynika z braku informacji o przebiegu tras kablowych (okablowanie wykonuje np. elektryk, alarm montuje jakaś firma, a nadajnik monitoringu montuje agencja ochrony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie kontraktony mozna smialo i bez problemu montowac w polaciowki (fakro) ?

Bosch mini i alarmtech MC 370 ?

Bosch mini. MC 370 są za długie.

 

Gdzie je sie montuje w polaciowkach ? w ktorym miejscu ?

 

W tym wątku wklejałem zdjęcia, jak to wykonać.

 

Seek, and ye shall find... Oczko..gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, takie zakłócenia mogą wystąpić przy każdej centrali, ale trzeba przyznać, że centrale Esprit są szczególnie na to czułe.

Ponad to montaż nadajnika z anteną przy przewodach nie zawsze jest głupotą instalatora, ale czasem wynika z braku informacji o przebiegu tras kablowych (okablowanie wykonuje np. elektryk, alarm montuje jakaś firma, a nadajnik monitoringu montuje agencja ochrony).

Właśnie: mogą, ale się trzeba sporo natrudzić aby wystąpiły, a w paradoxie czasami mi sie trafi taki że jest w sąsiednim pomieszczeniu i go nadajnik zakłóca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w kwestii czujki Impaq+, nie będę co prawda pytał którędy kabel poprowadzić :) ale iloma wkrętami i jakimi należy czujkę przykręcić do ramy okna? Czy wystarczy jeden wkręt czy ze względu na wymaganą sztywność połączenia z podłożem konieczne są dwa lub trzy? Jeśli prawe oczko przeznaczymy na przejście dla kabli to pozostają jeszcze trzy miejsca do przykręcenia czujki

 

Przepraszam jeśli to pytanie już padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w kwestii czujki Impaq+, nie będę co prawda pytał którędy kabel poprowadzić :) ale iloma wkrętami i jakimi należy czujkę przykręcić do ramy okna? Czy wystarczy jeden wkręt czy ze względu na wymaganą sztywność połączenia z podłożem konieczne są dwa lub trzy? Jeśli prawe oczko przeznaczymy na przejście dla kabli to pozostają jeszcze trzy miejsca do przykręcenia czujki

 

Przepraszam jeśli to pytanie już padło.

Dwa wystarczą, jeden to zdecydowanie za mało, czujka będzie sie też ruszała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko co do montazu kontraktonu w polaciowkach :

co byscie powiedzieli, aby byl ona zamontowany blizej osi obrotu ? Chodzi o mozliwosc uchylenia np na kilka cm okna bez wlaczenia alarmu. W oknach Fakro klamka ma 3 pozycje (zamknieta i dwa rozszczelenienia).

 

Nie zwiekszy to zbytnio zagrozenia wlamaniem (ominieciem kontraktonu) ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuję posiadać instalację alarmową w oparciu o system kontraktonów wpuszczanych w oknach oraz roletach zewnętrznych. System alarmowy oprócz w/w kontraktonów oczywiście będzie posiadał również czujki najprawdopodobniej dualne tak aby ewentualne zbicie szyby mogło wyzwolić alarm. Jaki kontrakton polecilibyście oczywiście mówimy o produktach Bosch lub Alarmtech (chciałbym połączyć niezawodność z ekonomią), chodzi mi o to który by najbardziej odpowiadał do ramy okna PCV (profil moich okien jest uzupełniony styropianem producent okno plus z krakowa dokładnie taka rama okienna (http://www.oknoplus.com.pl/71/art-plus/) kolor biały. Druga kwestia jaki kontrakton i gdzie przewidzieć jego montaż do rolety zewnętrznej w systemie INTEGRA. Z góry dziękuje za kazdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odbiegam od tematu, ale czy ktoś się orjętuje czy u ZBYCHA wszystko wporządku :) bo już dawno na posty nie odpowiadał i zaczynam się martwić. Chyba, że jakiś urlop nie planowany wziął a ja nie doczytałem. :) Sam mam parę wątpliwości do skonsultowania i tak się zastanawiam, co tu robić, a tu taka konsternacja w głowie. Przydałby się mentor duchowy, co by drogę w ciemnym tunelu wskazał i pobudził nadzieję na lepsze jutro. :) Edytowane przez krzepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odbiegam od tematu, ale czy ktoś się orjętuje czy u ZBYCHA wszystko wporządku :) bo już dawno na posty nie odpowiadał i zaczynam się martwić. Chyba, że jakiś urlop nie planowany wziął a ja nie doczytałem. :) Sam mam parę wątpliwości do skonsultowania i tak się zastanawiam, co tu robić, a tu taka konsternacja w głowie. Przydałby się mentor duchowy, co by drogę w ciemnym tunelu wskazał i pobudził nadzieję na lepsze jutro. :)

Zbych pewnie zapracowany, a o co chodzi, może ja ci coś pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...